Aparacik - poprawa urody czy konieczość?

Miałam korektę trójek górnych, gdzie wyrosły na podniebieniu. Aparat zdjęty prawie 2 lata temu, od tego czasu mam drucik i...
Nic absolutnie się nie zmieniło w ustawieniu zębów. :-)
Być. czyli masz przyklejony drucik na górze aż do kłów, tak? Nigdy nie zdarzylo Ci się go zerwać dolnymi zębami?
Nigdy.
kurde, mi też się marzy drucik aż do kłów bo aż do trójek miałam szpary miedzy zębami ale moja ortodontka nie chcę się dać na to namówić, powiedziała, że tylko do jedynek przyklei, potem zgodziła się że do dwójek też przykleimy a ostatnio znowu, że tylko do jedynek. Kuuurde, a ja spać przez to nie mogę. Ona mówi, że jak jedyni się nie rozejdą to reszta też nie a doskonale wiem, że może tak byc bo mojej znajomej nie rozeszły się jedynki i dwójki a kły uciekły 🙁
U mnie od początku była mowa, że drucik będzie i to na długo, bo nawet do lat pięciu. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Wydaje mi się, że powinnaś mieć do trójek.
Mi się odkelił ten drucik i na dole i na górze. I nie wiem czy iść go z powrotem przyklejać, bo wszystko jest ok.
Może nie spełniać swojego zadania zatem wypadałoby iść.
Być. mi też się wydaje, że powinnam mieć do trójek no ale widzisz, babka mówi, że ja sobie ten drut zerwę dolnymi zębami no może w przypadku kłów tak ale w przypadku dwójek nie ma szans, w sumie między innymi po to  nosiłam wyciągi aby tą dolną szczękę trochę odciągnąć od górnej jak wtedy twierdziła, żeby retainer nie ucierpiał.
Kurde no, moja jedna znajoma mówi, że też jej chcieli drucik jakoś tam przykleić a ona chiała jakoś inaczej i w końcu zrobili tak jak chciała. Mam się upierać w razie czego? 😉 w końcu to moje zęby, moje pieniądze i mój czas poświęcony na leczenie
A nie możesz decyzji skonsultować z innym lekarzem?
Z ciekawości próbowałam wczoraj zgryźć drut, ale jest to niewykonalne. Moje zęby tam nie sięgają.
Być. chyba rzeczywiście tak zrobię.
ale jak nie sięgają, w sensie, że drucik jest przyklejony tak wysoko na górnych zębach, że dolne tam nie sięgają, tak?
Dokładnie.
Drut jest umiejscowiony jakby na połowie długości zębów.
mils   ig: milen.ju
06 sierpnia 2014 21:47
19 miesięcy i koniec "męczarni"! 😅 Jutro tylko idę po retainer na górę i widzę się z orto za pół roku na kontrolę. 😀 Powiem tylko, że to cudowne uczucie, gdy mogę się uśmiechnąć mając proste zęby i nie martwić się o to, że mam resztki obiadu między zamkami. 😁
Po zdjęciu aparatu miałam się stawić dopiero rok później.
Natomiast w grudniu będę już bez niego, aż dwa lata. Za następne dwa zgłoszę się do ściągnięcia drutu.
chciałabym kupić jakiś irygator do zębów 🙂 możecie jakiś polecić? taki będzie ok
http://www.shop-dent.pl/pl/p/Irygator-do-zebow-Panasonic-EW-1211-extra-cena-DYSTRYBUCJA-PL/1020
:kwiatek:
zdjęli mi dziś aparat, któremu leczyłam przerwy między zębami. Mam na górnych zebach stały retainer (na jedynkach i dwójkach) plus nakładka i z tym drutem jest masakra strasznie o niego zahaczam dolnymi zębami i już czuję, że na dniach go sobie zerwę tymi dolnymi siekaczami 🙁 orto powiedziała, ze tak moze być ale mam poczekać aż go zerwę i wtedy będziemy mysleć. Kurcze no! A jak mi odpadnie w jakieś dłuższe wolne, święta itp. kiedy nie będe mogła się do ortodonty dostać? A podobno moja wada lubi powracać bardzo szybko. Już dzisiaj na świeżo kiedy o nim pamiętam malo go nie zerwalam w czasie jedzenia. Myslicie, że jak zadzwonię do orto jutro lub pojutrze i powiem, że ten drut mi haczy, przeszkadza i w ogóle to mnie przyjmie i przyklei jakoś wyżej albo coś. Bo naprawdę jest masakra
Aż tak nisko podklejony?
Takiej sytuacji nie miałam, ale skoro jest niewygodna, problem ze zgryzem i drucik na pewno zostanie uszkodzony to szkoda czekać, lepiej interweniować.
Ja bym niespokojna była.
Być. jestem mega niespokojna :/ podobno jest dość wysoko a ja mam taką budowę zęba ale przyjrzałam się temu drutowi no i tak naprawdę on jest krzywo przyklejony na jednym zebie niżej na drugim wyżej na trzecim jeszcze inaczej i w jednym miejscu bardzo mi odstaje bo tam jest duzo grubsza warstwa kleju niz w innych miejscach. Kurcze no, jakby laik mi to zakładał  😵
poczekam do jutra i zadzwonię do orto i powiem, że się nie odkleił jeszcze ale kurcze nawet podczas jazdy samochodem po dziurawej drodze gdy zaczęłam podskakiwać to waliłam o niego dołem :O no to chyba oczywiste, że trzeba to poprawić, ciekawe tylko czy będe musiala zapłacić za nowy drut :/
Takie 'rewelacje' mój orto robił za darmo jako 'swój' błąd.
Być. a nie orientujesz się jak to jest wtedy z tą przeźroczystą szyną retencyjną? No bo patrz, mialam brany odlew z obecnym drutem i ta szyba jest także dopasowana do niego a jak zmienią mi drut no to pewnie będzie on juz w innym miejscu a na szynie będzie stare miejce druta i co wtedy, nowa szyna?

ehhh, jestem strasznie zła za ten aparat, mówiłam jej, że moje zęby dolne zęby wysoko sięgają, żeby zrobiła to jak najlepiej bo strasznie sie boję że wada może wrócić a z tego co słyszalam diastemy wybitnie lubią wracać, nawet w ciagu jednego dnia 🙁 to nie dość, że nisko to krzywo i grubo kleju nawalone mam, nic tylko zgryźć sobie ten drut :O i i tylko wiecznie słyszę, jeszcze jest szyna jeszcze jest szyna ona sobie poradzi w razie czego, no nie wiem bo znam ludzi, którym sama szyna nie pomogła. Porażka...
I najlepsze jest to, że moja orto osobiście nie ściąga aparatów ani nie przyleją tych drutów, robia to takie dwie babki, które są od przyklejenia odklejonego zamka itp. i moja ortodontka wczoraj nawet nie spojrzała na ten mój drut. To jest przykre, że mało który lekarz, stomatolog itp. nie przykłada się do swojego zajęcia tak jak należy 🙁
już się umówiłam z moją orto na przklejenie drucika na środę 😉
a powiedzcie, szyne retencyjna zakładacie tylko na noc czy w ciagu dnia też? 🙂
Nie mam szyny zatem Ci nie odpowiem, bo zwyczajnie nie jestem w temacie.
I nawet się jako tako nie orientuje...

kurcze no, mam drucik i szynę i dwójka mi sie już trochę osunęła a dzis dopiero 3 dzien bez aparatu 🙁 wizytę mam dopiero w środę czyli za 5 dni i strasznie sie boję co będzie do środy a juz pewnie nic nie da się z ty zrobic skoro dwa retainery sobie nie poradziły
miałyście taki problem, że mimo drucika i szyny zęby się przemieszczały? Bo ja niestety mam, nieco uciekła mi dwójka, niby wraca jak założę szynę ale nie jest to juz to samo co pierwszego dnia po zdjęciu i wystarczy dosłownie 10-15 min bez szyny na czas jedzenia plus mycie i ząb juz żyje wlasnym zyciem 🙁 także szyne noszę teraz praktycznie 24 godziny, niby w środe mam wizytę u ortodontki bo ma mi ten drucik oderwać i przykleic na nowo bo na domiar wszystkiego hacze o niego dolnymi zebami i strasznie sie boję co to z tym moim uzębieniem będzie :/
Dziewczyny, poleciłaby mi któraś jakiegoś dobrego ortodontę w Warszawie?

Jestem po trzech latach noszenia aparatu i dwóch latach bez niego, ale efekt... no generalnie nie podoba mi się mimo wszystko. Chociaż jednocześnie nie wiem czy może być lepiej. Mam dużą dolną wargę i małą górną, plus małą twarz i dość duże zęby. Zdecydowałam się nie wyrywać siódemek, przez co mam zęby trochę wysunięte do przodu. Potrzebuję kogoś na prawdę dobrego by mi doradził czy rzeczywiście dalsza korekta jest potrzebna, jak bardzo może ona zmienić moją twarz, czy na lepsze czy na gorsze, w jaki sposób do tego dojść i tak dalej.

Będę niezmiernie wdzięczna  :kwiatek:
Może być na priv.
czy ktoras z Was próbowała wybielac zęby białą perłą mając stały drucik retencyjny? Pytałam się mojej orto czy ten "wybielacz" 😉 może zaszkodzić drucikowi bądź klejowi ale powiedziała, że nie tylko trzeba odczekać ok. miesiąc od zdjęcia aparatu z tym wybielaniem. Niby nic nie stoi na przeszkodzie no ale powiem Wam, że i tak mam obawy 😉
co ile trzeba wymieniać ten przeźroczysty aparat retencyjny? Bo on podobno po jakims czasie użytkowania robi sie luźniejszy, tak? Tzn. ja swój mam niecałe 4 miesiące więc pewnie jeszcze mi posłuży ale jestem ciekawa po czym będę wiedziała, że potrzebny mi nowy 😉
co ile trzeba wymieniać ten przeźroczysty aparat retencyjny? Bo on podobno po jakims czasie użytkowania robi sie luźniejszy, tak? Tzn. ja swój mam niecałe 4 miesiące więc pewnie jeszcze mi posłuży ale jestem ciekawa po czym będę wiedziała, że potrzebny mi nowy 😉


Trzeba konsultować to z orto. i jeśli będzie taka potrzeba wymienia się co 2-4 miesiące. Zależy jak zęby reagują.  😉
Hmm ja mam retencję stałą na dole od hmm 2 lat? I nie była zmieniana. Po założeniu jej miałam kontrolną wizytę po ROKU, ortodontka chciała ją zupełnie zdjąć, ale ja ze względu na wyrzynające się ósemki, nie zgodziłam się. I tak sobie ją noszę kolejny rok, ósemka oczywiście dalej w boju, więc na razie nie planuję ściągać, nie myślę o tym. Natomiast nie latam na wymianę co 2 miesiące 🤔wirek: i nic mi się nie luzuje 😉
gllosia, wytnij 8 😉
W życiu nie pójdę z własnej woli pod nóż (a raczej moje ósemki :P) jeśli nie ma zagrożenia mojego życia 😁 😎 Na samą myśl robię się blada i tracę oddech. Eh, mogli mi je usunąć przy okazji wycinania śledziony, wszak byłam pod narkozą i mogło być 2w1.. A tak to niech sobie siedzą w paszczy, zdrowe są, dam im pożyć (i sobie 😉)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się