Konie Holsztyńskie

Zapraszam do dzielenia się wrażeniami, doświadczeniami z posiadania lub egzystowania z końmi rasy Holsztyńskiej.
Zdjęcia oczywiście bardzo mile widziane! Jeśli owego posiadacie dodawajcie rodziców, może hodowlę.
Opisujcie wrażenia ze współpracy z nimi! 🙂
Zapraszam do dzielenia się wrażeniami, doświadczeniami z posiadania lub egzystowania z końmi rasy Holsztyńskiej.
Zdjęcia oczywiście bardzo mile widziane! Jeśli owego posiadacie dodawajcie rodziców, może hodowlę.
Opisujcie wrażenia ze współpracy z nimi!  🙂

Ja osobiście posiadam wałacha
maść: siwy z odmianami
ur: 04.2007r
O: Cartani po Carthago
M: po Carolus I
hod: Kosiccy Konie Holsztyńskie

osobiście uważam, że są to konie z którymi bardzo dobrze się pracuje, są chętne do nauki jednak szybko się nudzą i kochają skakać
Mój ma swoje zdanie w pewnych kwestiach jednak łatwo się z nim dogadać
Dodaję kilka zdjęć dzieciaka:

edytuj posty!!!
wraz ze zbliżającymi się Świętami chcemy życzyć już wcześniej Wesołych Świąt !
Edytuj posty !
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 grudnia 2011 20:46
Caroline12, a ile on ma teraz wzrostu?
Pamiętam z ogłoszeń Condiny, że był jakiś nieduży jako 3-latek...
on ma 160 z małym haczykiem ale ciągle rośnie, Condina ma na sprzedaż jego pół brata z 2009r 🙂
a co to za stajnia?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 grudnia 2011 08:51
endurka te ostatnie zdjęcia to Olender 😉

Ja mogę ze swojej strony dodać, że młody Caroline12 ma bardzo fajny charakter przy pierwszym goleniu stał jak 'stary' 😉
dzieki bjooork, wlasnie na początku stycznia znów bedziesz musiała nas odwiedzić, może tym razem tylne nogi pójdą lepiej
endurka a te pierwsze zdjęcia to stajnia Klaudyn Kampinos
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] upominalam, teraz ostrzegam- brak edycji postow.
Pursat   Абсолют чистой крови
12 grudnia 2011 14:22
Możesz z łaski swojej edytować posty? Za pisanie jednego pod drugim obrywa się tutaj ostrzeżenie.
A to tylko mi się wydaje, że ten wątek jest jakiś nie halo??? 🤔
bakalia07   Nigdy nie rezygnuj z marzeń!
14 grudnia 2011 14:56
zima nie tylko  ty ;p .Moim zdaniem ten temat powinien znaleść w kąciku puchnących z dumy .
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 grudnia 2011 14:58
to jest wątek o koniach holsztyńskich a nie o pękaniu z dumy więc dajcie se siana z wyszukiwaniem dziury w całym.
🤬
Na razie to jest watek o jednym koniu holsztyńskim...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 grudnia 2011 16:51
To dorzucę jeszcze jednego 😉
Swego czasu(ok. 4-5 lat temu) był w "słynnej" La Stradzie koń rasy Holsztyńskiej, niejaki Came Long lub Come a Long(nigdy nie dowiedziałam, jak dokładnie pisze się jego nazwę ani jak dokładnie brzmi... nikt do końca nie wiedział  😵 ). Tak, jak nie przepadam za dużymi końmi, tak ten był dla mnie najpiękniejszy. Siwy ogier, niesamowicie skakał, długaśne nogi, piękny krok... coś cudnego. A potem wyjechał do Niemiec... i nie wiem, co z nim dalej się stało. A żałuję.
Jedyne zdjęcie, jakie mam w załączniku.
sory dziewczyny jeśli nie pasuje wam wątek to możecie poprosić moderatorki o usunięcie go lub do niego nie zaglądać, ja doszłam do wniosku że nie ma nic o koniach holsztyńskich a teraz pojawia ich się w Polsce coraz więcej i może ktoś chciałby się podzielić swoimi doswiadczeniami z pracy z nimi.
CzarownicaSa piękn koń! bardzo ładnie się składa 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 grudnia 2011 18:17
Caroline12 on był niesamowity... do dziś żałuję, że miałam za mało zdolności, żeby choć na stępa na niego wsiąść... :/
też ubolewałam w dawnych latach, bo miałam styczność ze wspaniałą klaczą holsztyńską ale też miałam zbyt małe umiejętności 🙁 a klacz poszła do Rosji, niestety zdjęc nie mam, ale pamietam jak 150 od tak sadziła na treningach
piękny wątek dla masturbujących się nad dokumentem pochodzenia swojego konia 😂
ciekawe niby czym się różnią te holsztyny od innych koni gorącokrwistych ras...? 😎
Pursat   Абсолют чистой крови
14 grudnia 2011 19:05
czym się różnią te holsztyny od innych koni gorącokrwistych ras...? 😎

Tym, że są np. brzydsze od achał-tekińców. 😁

Wątek niech sobie wisi, w końcu jest wiele tematów "rasowych". Czy przetrwa, to się okaże. 😉
[quote author=wrotki link=topic=77323.msg1222728#msg1222728 date=1323888528]
czym się różnią te holsztyny od innych koni gorącokrwistych ras...? 😎

Tym, że są np. brzydsze od achał-tekińców. 😁
[/quote]tu akurat kompletnie się nie zgodzę...nawet portret konia który masz w awatarze i jego jelenia szyja, wskazuje na destrukta.
...natomiast holsztyny to zwykłe SP i poza tym że mają zamknięta księgę, niczym w eksterierze i użytkowaniu nie różnią się od koni innych gorącokrwistych ras
Pursat   Абсолют чистой крови
14 grudnia 2011 20:36
Mam pełną świadomość tego, jak AT są odbierane w naszym kraju, ale że od razu destrukty? Jeździłam na takich koniach i jelenia szyja w niczym mi nie przeszkadzała. Oczywiście mówię to w kontekście jakiejś pracy, dłubania, nie wsiadania i heja do przodu z głową w chmurach.

Sama zaczęłam, ale nie chcę ciągnąć OT, więc jak coś, zapraszam do wątku AT.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 grudnia 2011 13:54
Jest wątek ślązaków, anglików, kucy, haflingerów, arabów, psów, kotów, ciężarnych, chudych, z nadwagą, małych, dużych itd.- to w czym przeszkadza wątek holsztynów? 😉
Jak nie znajdzie wielbicieli to umrze śmiercią naturalną i tyle 😉
ja zgadzam się z wypowiedzią "wrotki"

zakładanie wątków np. duże konie , małe konie , grubi, chudzi OK ale rozdrabnianie się nad np. konie 165cm wzrostu, 167cm wzrostu,wątek dla osób o rozmiarze 36 następny wątek dla rozm. 40  itp. to zaśmiecanie forum.

Osobiście nie widzę różnicy w pracy z holsztynami, kwpn, oldenburgami. są to różnice osobnicze a nie rasowe jak między Arabem a Ślązakiem.

choć nie ukrywam jeśli w wątku będą pojawiać się ciekawostki hodowlane zamiast wypowiedzi ograniczających się do mam holsztyna  to wątek będzie ciekawy i na pewno często odwiedzany.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2011 15:23
ja zgadzam się z wypowiedzią "wrotki"

zakładanie wątków np. duże konie , małe konie , grubi, chudzi OK ale rozdrabnianie się nad np. konie 165cm wzrostu, 167cm wzrostu,wątek dla osób o rozmiarze 36 następny wątek dla rozm. 40  itp. to zaśmiecanie forum.

Osobiście nie widzę różnicy w pracy z holsztynami, kwpn, oldenburgami. są to różnice osobnicze a nie rasowe jak między Arabem a Ślązakiem.

choć nie ukrywam jeśli w wątku będą pojawiać się ciekawostki hodowlane zamiast wypowiedzi ograniczających się do mam holsztyna  to wątek będzie ciekawy i na pewno często odwiedzany.


nikogo nie interesuje z kim sie zgadzasz i nie ma to najmniejszego znaczenia.

Wątek może istnieć tak samo jak istnieje o wlkp, arabach hanowerach, fiordach itede itepe.
Ja mam bardzo dobre zdanie o holsztynach i nie zgodzę się, że są to zwyczajne SP.
Miałam okazję pracować z kilkoma holsztynami i końmi zaawansowanymi w holsztyna (3/4) i miały kilka charakterystycznych cech np. ładne głowy z drobnymi chrapami, baaardzo fajny i wydajny galop i "koci" kłus z łopatki i też z nadgarstka, wszystkie też kochały skakać. Charaktery nastawione na człowieka, często inywidualiści (szczególnie Cantanisy).
Quantowy Ogryzek to 3/4 holsztyn - jeden z najlepszych koni jakie znam, fantastyczne podejście do pracy i bezproblemowa obsługa i tak w skrócie zachowuje się większość holsztynów jakie poznałam
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 grudnia 2011 21:06
Ja mam ogiera holsztyńskiego, może jest to "zwykły SP", ale dla mnie jest niezwykły, bo kto go zna to mówi, ze to anioł, nie koń. Bardzo zrównoważony, spokojny, grzeczny i chętny do skoków, mocny w budowie.
opolanka ale powiem Ci że coś w tym jest bo każdy mówi że holsztyny są bardzo zrównoważone, mój też 🙂
Quantowy Ogryzek to 3/4 holsztyn - jeden z najlepszych koni jakie znam, fantastyczne podejście do pracy i bezproblemowa obsługa i tak w skrócie zachowuje się większość holsztynów jakie poznałam
3/4 holsztyn, to nie jest holsztyn, zatem jest najlepszym dowodem, że holsztyny to zwyczajne SP
Ja mam ogiera holsztyńskiego, może jest to "zwykły SP", ale dla mnie jest niezwykły, bo kto go zna to mówi, ze to anioł, nie koń. Bardzo zrównoważony, spokojny, grzeczny i chętny do skoków, mocny w budowie.
no popatrz, Ktosinowy Integro taki egzemplarz, a jest on SP, a nie holsztynem...
idę o każdy zakład, że bez znajomości pochodzenia lub paleń, nie da się rozpoznać który koń jest holsztynem a który przedstawicielem innej rasy SP!
piękny krok...

mega ot ale moja wyobraźnia nie zna granic...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się