dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

izdakul ja na ten czas przerzuciłam się na MArstall Naturell. Bardzo fajna pasza, ma dużo tłuszczu, mniej białka. U nas niestety było widać mniejszą ilość energii w pracy. Teraz dałam na próbę granulaty koleżanek i zjadał więc mam nadzieję, że mu minęło bo biorę zapas Improvera 😉
hej,
jeden z moich koni potrzebuje elektrolitów (jest w treningu do tego strasznie się poci, z energia też słabo). Jakie byście polecili, by cena była w miare adekwatna co do jakości i ilości danego suplementu.
blackstones, jeśli to sporo odbiega od normy to sprawdziłabym krew i np. niedobory potasu wyrównała kroplówką, przy okazji nawadniając (tzn. wet). Elektrolity później, przy normalnych reakcjach konia.
ale to norma, Tylko przy tych upałach chciałam uzupełnić jej elektrolity. Od roku koń jest w treningu złapała już większą kondycje i jest bardziej koniem do pchania niż do trzymania (przeciwieństwo drugiej klaczy :P). Od początku taka hm... bardzo skupiona na pracy jest i spokojna, ale mocno się poci. I dlatego szukam dobrych elektrolitow na ten upalny sezon by uzupelnić braki, które są spowodowane nadmierna potliwością na treningu (od początku dość mocno się poci przy mocnym wysilku)
blackstones, przejrzyj wątek Elektrolity.
blackstones, tylko widzisz, koń jest duuuży. Co nam wydaje się dużą ilością (płynów?), dla konia to pikuś. Dopóki nie zrobiło się błędne koło: brak sodu/potasu - intensywne pocenie - większy brak sodu/potasu to bezpieczna, ogólna dawka elektrolitów wystarczy. Ale gdy trzeba podać ich Dużo (żeby wyrównać niedobory) to łatwo można przegiąć, o ile koń zechce wypić słono/słodkiego tyle ile potrzebuje i dorobić się np. kołatania serca. Koniowi, który x dni intensywnie się pocił nie wystarczy jedna dawka elektrolitów dziennie. Taki koń na bank ma rozchwianą równowagę jonową. I lepiej to zdecydowanie wyrównać, pod wet nadzorem, a potem mieć konia w normie, niż bujać się metodą prób i błędów.
Kroplówka dla konia to też nie jedna flaszka 🙁
Burza, dzieki przeglądam wątek o elektrolitach 🙂 i już mniej więcej wiem na co się zdecydować
W jaki sposob radzicie sobie z odmierzaniem Chevinalu w 5 litrowej butelce?
Pompką? 😉
oz, ja odmierzam strzykawką. Przelewam do mniejszego opakowania (najczęściej po twarogu - takiego 500 gr) i nabieram strzykawką 20ml.

Próbowałam kupić pompkę, ale nikt mi nie chciał sprzedać 😉 przynajmniej nie dostałam w sklepach, w których robię zakupy 🙁
Niesamowite kiedyś pompki były do kazdej 5 l  butli chevinalu,oczywiscie płatne,ale były ....
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 sierpnia 2015 08:16
Dava   kiss kiss bang bang
12 sierpnia 2015 17:55
37 zl za pompke, ktora przez niektore sklepy jest dodawana za free do baniaka  😁

Jesli nie mamy jak to przelewamy witaminy do opakowan np. z equistro, ktore maja podzialke
37 zl za pompke, ktora przez niektore sklepy jest dodawana za free do baniaka   😁


Przez które??!!
Dava   kiss kiss bang bang
12 sierpnia 2015 18:54
Nie pamietam, z kilka lat juz tych witamin nie zamawialam  :kwiatek:
A ja od lat zamawiam i nikt mi pompki nie dorzucił..
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 sierpnia 2015 20:43
Też nigdy nie dostałam pompki... 😉
Dava   kiss kiss bang bang
12 sierpnia 2015 20:55
Widocznie mialam niebywale szczescie  😁
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
12 sierpnia 2015 20:57
Ja chevinal odmierzam pojemnikiem na mocz- akurat mojej kobyle daję 50ml dziennie.
Nie wiedziałam gdzie napisać więc tu napisze . Koń ma dostęp do lizawki ale jej zbytnio nie liże, dostaję witaminy, siano i trawa, a jak tylko na wybieg pójdzie to się często zdarza, że liże ziemię. Jak myślicie co mu może brakować? Dodam że witaminy to Hippovit.
Averis   Czarny charakter
02 września 2015 22:45
Czy ktoś stosował zastrzyki z witaminy E i selenu? Przy jakiego rzędu niedoborach je podawaliście i w ilu seriach?
Czy ktoś stosował witaminy Mervue Super Vital i mógłby się podzielić opinią?
Karoszata, głównie krzem, wapń. Koń też może mieć problemy z przyswajaniem.  nie można dopuszczać do tego, żeby jadł piach czy ziemię ze wzgl na duże ryzyko zapiaszczenia. Krew badaliście jakoś ostatnio? Ładowanie konkretnych witamin bez potrzeby nie ma sensu, podobnie u ludzi.

Ps. Hippovit to marny produkt, koń pracujący regularnie i tak wszystko "wypoci"
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 września 2015 13:37
Averis ja tylko podawałam koniowi znajomego zastrzyki z bodajże wit. E - koń miał bardzo poważne niedobory. Zstrzyki była z preparatu o oleistej konsystencji - domięśniowe i niestety mega bolesne 🙁
Czy ktoś stosował witaminy Mervue Super Vital i mógłby się podzielić opinią?


Ja dawałam przez rok. Bardzo fajne witaminy, szczególnie za takie pieniądze. Byłam bardzo zadowolona i dawałabym dalej ale przestali je ściągać z sklepie obok mnie.
Dzięki oz, w takim razie zamawiam  🙂
Lara -koniecznie daj znać jak sie sprawdziły witaminki ,obserwuj i notuj moze bedą alternatywa dla chevinala  😀
Alicja, już właśnie zamówiłam bo też chcę coś innego wypróbować  🙂 Dam znać  😉
[quote author=larabarson link=topic=78.msg2415298#msg2415298 date=1441282415]
Czy ktoś stosował witaminy Mervue Super Vital i mógłby się podzielić opinią?


Ja dawałam przez rok. Bardzo fajne witaminy, szczególnie za takie pieniądze. Byłam bardzo zadowolona i dawałabym dalej ale przestali je ściągać z sklepie obok mnie.
[/quote]

Witaminy te pokrywają dzienne zapotrzebowanie na elektrolity i biotynę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się