dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Ja w ogóle nie wiem, co w tym zestawieniu robi Besterly, to trochę jak porównanie siodeł Pfiffa do Equipe. 😉
Marstalla widziałam "w użyciu" dla innych koni - nie widziałam różnicy między czasem sprzed podawania witamin i po jakimś czasie od rozpoczęcia podawania (rzędu 2-3 miesiące). Chevinala używałam i używa teraz koleżanka - zauważyłyśmy pierwsze efekty po ok. 2-3 tygodniach od rozpoczęcia podawania (z tym, że równocześnie konie dostawały też olej ryżowy). Turbodoładowania nie odnotowano. 😉 Eggersmanna podaję tylko tydzień, więc ciężko mi się na razie wypowiedzieć. No nie licząc tego, że koń się na niego wręcz rzuca i gada do mnie, jak szykuję, żebym się pospieszyła... 😁
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 listopada 2015 07:39
julka177 ja właśnie skończyłam podawanie drugiej butli chevinalu i moja kobyła o temperamencie zimnioka wcale nie fruwała. Z kolei u kuca, który wymaga raczej wyciszenia, niż pobudzenia też nie zauważyłam turbodoładowania. Błyszczą się pięknie oba, kopyta zdrowe, bardzo fajne witaminy, tylko ten zapach i smak...
Eggersmana skarmiłam 4 kilowe wiadro jakiś rok temu i nie widziałam takiego  efektu jak po chevinalu, jednak najlepsze opinie mam o Pavo. Granulat, chętnie zjadany, szybkie efekty, nawet grzywa i ogon odrosły u mojej tarantki, nie wiem tylko czy zawartość magnezu będzie dla ciebie zadowalająca.
Może mnie ktoś oświecić dlaczego konia ma roznosić energia po ogólnych witaminach?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 listopada 2015 07:47
Gaga są witaminy zwiększające kaloryczność posiłku np te http://www.pavo.pl/suplementy/products/pavo-multivit15 dają prawie 10Mj dodatkowej energii
Moon   #kulistyzajebisty
26 listopada 2015 07:48
_Gaga, właśnie też się zastanawiam - u mnie, nawet jak podawałam olej ryżowy Officinalisa Barbórowi czacha mu nie dymiła, a był typem konia raczej do trzymania niż do pchania, co czasem widział duchy. Co organizm to inna reakcja.
Rudzik, 10 MJ na kilogram, przy dawkowaniu rządu 50 - 100 gr nie ma to żadnego wpływu na energię konia. Stąd moje zdziwienie...
gaga, kiedyś jakiś art to rozkminiał, jak znajdę to wstawię, chodziło generalnie o bardzo wysokie dawki niektórych witamin i pierwiastków wpływających na neuroprzekaźniki, u koni gniotów intelektualnych po witaminach efekt był wow, aktywne, pobudzone, żywe itp.😉
u mojej np. po chevinalu poza wynikami krwi nie obserwowałam żadnych zmian, po Marstallu oprócz bardzo ładnych zmian w krwi plus dużo lepszych w profilach  narządowych (czego np. nie było po besterly i chevinalu) zwiększyła się przyswajalność paszy (sądzę, że polepszył się jej nabłonek jelitowy i szereg procesów metabolicznych uległ polepszeniu). Moja obserwacja w kwestii chevinalu- coś się w nim zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, wcześniej często u pacjentów obserwowałam efekt wow, nawet jak był podawany sam, bez olejów (szczególnie ryżowego), które wiadomo mocno potęgują działanie niektórych witamin i związków mineralnych, dziś jakby to wszystko zbladło...
Karla🙂, no tak, na taki efekt nie wpadłam. Nie mam do czynienia na co dzień z "uśniętymi" końmi 😉 i na treningach częściej używam "hooola" niż "cmok cmok" 😉 Natomiast z tego co Cię zrozumiałam - nie jest to związane z kalorycznością jako taką witamin (?) 🙂
Absolutnie nic z kalorycznoscia🙂
Podzieliłam się swoją opinią na temat Chevinalu. Tak, na mojego konia, a także na kilka innych mi znanych Chevinal działał bardzo "rewitalizująco".
I nie należy on bynajmniej do "gniotów intelektualnych" czy "uśniętych koni".
Każde zwierze moze zareagować inaczej.
[quote author=_Gaga link=topic=78.msg2456282#msg2456282 date=1448523742]
Może mnie ktoś oświecić dlaczego konia ma roznosić energia po ogólnych witaminach?
[/quote]

Może nie roznosić, ale przy niedoborach witamin koń może mieć mniej energii i być ospały. Kiedy się je uzupełni energii przybywa i koń jest "weselszy". Zresztą u ludzi też tak jest... ja tak mam 😉
mikstura, a ja napisałam z czego może to wynikać, co ciekawe ciągle mało właścicieli robi regularnie badania krwi w kierunku różnych niedoborów, a wstawiasz takiego niedoborowca na najprostsze witaminy, elektrolity itp. i się okazuje, że przestał być nerwowy albo zamulony i działa jak trzeba😉
tak na dobrą sprawę, np. witaminy rozpuszczalne w wodzie- ich niedobory baaaaardzo rzadko się pojawiają (cześć objawów niedoborów była wywoływana sztucznie, bo w naturze nikt ich nie zaobserwował) a że dawki toksyczne też sa wielgaśne to "spokojnie" można podawać witaminy nawet jak nie ma problemów zdrowotnych-" bo koń lepiej działa" 😉
Karla🙂,
Mój koń jest przebadany lepiej ode mnie 😉 Pod stałą kontrolą weterynaryjną.
Dwa razy do roku biochemia krwi plus raz w roku trichoskopia skaningowa włosa do kompletu z biochemią.
W tej chwili nie suplementuję w ciemno, tylko niedobory. W ogólnych witaminach pewnych rzeczy było aż nadto, a pewnych znikome ilości.
Dodam, że koń ma schorzenia neurologiczne i być może zgodnie z tym co pisałaś wczesniej, wysokie dawki niektórych witamin i pierwiastków poprawiły u niego przepływ impulsów nerwowych
Stąd efekt Pegaza u konia który i bez witamin lata jak szalony 😉
mikstura, uwierz, nadal jesteś w niewielkiej grupie właścicieli koni- kupa robi badanie krwi, podstawową morfo i tyle. Mało kto kontrolnie robi profile narządowe itp. a już nie w konkretnym etapie treningu itp. (to tylko topowe stajnie, ale to bardziej idzie od weta prowadzącego)
badanie włosa jak pokazują badania jest mało wiarygodne, tak jak i badanie wycinka kopyta itp.
Kwestia niedoborów witamin- tak jak napisałam, rozp. w wodzie, praktycznie nie ma szans u przeciętnego konia. Co innego pierwiastki-teraz "prostuję" pewnego konia faszerowanego paszami gotowymi i milionem suplementów, który ma taaaakie niedobory i taaaakie nadmiary ... plus wątrobę do leczenia😉
Dzięki za odpowiedzi  🙂 chyba zdecyduje się na Eggersmanna. Jest tańszy niż Chevinal i nic nie piszecie o wzroście energii, więc zakładam, że raczej nie występują 😉.
Ile Mg ma Chevinal?  Eggersmann ma 2% dziennego zapotrzebowania,  ile ma Chevinal nie widzę. Mógłby ktoś?  :kwiatek:
julka177, 200 mg/50 ml wg strony producenta. Pavo VitalComplet pokrywa 3,5% dziennego zapotrzebowania, Marstall tak samo.
Sumire dzięki  🙂
A co myślicie o tym? http://sklep.bergo.pl/vitamin-orling
julka177 stosowałam ten, dobry jest 🙂
Czy Witaminy BESTERLY Bestermine opłaca się kupić i podawać ? Chciałam zamówić Eggersmanna Horse Vital Plus (sprawdzone mam) ale nie ma ich w darmowej wysyłce i myślę czy warto wypróbować te Bestermine? Chyba że nie ma sensu to kupię HVP 😀
arlyn zajrzyj kilka postów wyżej..
Nie wyrzuciła mi tego wyszukiwarka 🙁. Zamówiłam i tak sprawdzone 😀.
Czy ma ktoś może porównanie Myoplastu z Equitopu i Myocrescat z Derbymedu? (or ewentualnie może by ktoś poratował zdjęciem składu Myoplastu  :kwiatek: )
interesują mnie te witaminyktos stosował?jakies opinie co do skłądu?
obecnie podaję chevinal ale myślę nad zmian na wiosnę,na 1 miejscu plausują sie te egersmanna ale z ciekawosci podpytuje o te ...http://masterspolska.pl/produkt/vit-crix/
Czy ma ktoś z was jakieś doświadczenia z preparatem TRM Speedxcell?

http://arcus-konie.pl/trm-speedxcell-p-4692.html
vissenna   Turecki niewolnik
19 grudnia 2015 20:32
Dziewczyny, potrzebuje biotyny do zadan spacjalnych. Zamowiony jest Cavalor Hoof Aaid ale moze znacie cos jeszcze bardziej skutecznego?
vissenna ,to zależy do jak specjalnych celów ta biotyna jest Ci potrebna 🙂 Sierść czy kopyta?
Jak kopyta to ja polecam Formule 4 feet. Jest zdecydowanie do zadań specjalnych  😉
Ja polecam bardzo yarrowia hooves na wzmocnienie i biotyne officinalis na przyrost. Ale ta 4 feet tez podobno super/ Po hooves widac efekt dosc pozno ale zdecydowanie JEST.
szukam jakiś witamin dla seniora , nic mu nie dolega itp , dostaje tylko na stawy , i owies , paszy nie dostaje  :kwiatek: :kwiatek:
Naciau, to może NAF Veteran Supplement. Tam jest wszystko co seniorowi może być potrzebne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się