dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Dressagelife poważnie tyle za kalosze dałaś ❓ , przecież za tą kasę to gumofilcy z GS starczyło  by ci do końca życia  💡  🤔
Miałam ochotę na taki prezent urodzinowy, i to były kalosze dla konia. Zgodnie z Twoją logiką zamiast oficerek cavallo mogłam kupić sobie gumowe oficerki z Decathlona, a puentą mojej wypowiedzi jest to,że dopóki nikomu nie szkodzisz to wydatki są sprawą osobistą.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2016 22:03
To zwykle snobizmem nazywają. Żaden koń nie popełnił takiego przestępstwa, żeby go na dożywocie na sopockim hipodromie skazywać.
Zapewniam,że nic mi do czyjejś kasy. Moje opinie dotyczące wyłącznie wyrządzania koniom krzywdy.

Widzisz, mylisz pojęcia.
Nikt tu nie pisze o zamykaniu koni na hipodromie. W ogóle nie wiem jaki to ma związek z tematem. Piszemy o ilości pieniędzy wydawanych na konia. Czemu ta stajnia, którą napisałam dla żartu że jest za 2.000 to ma zrobić koniowi krzywdę? o_O
Czemu troska o konia i nie cięcie kosztów jego utrzymania jest równoznaczne z debilizmem właściciela i działaniem na szkodę?
Nie DressageLife  zgodnie z moją logiką  to wydawanie  nie wiem  jakich pieniędzy,  bo się je ma, nie uchroni wydającego  , od tego żeby ktoś rozsądny i mądrzejszy darł z niego  łacha  . 😁
niesobia Lepiej już nie komentować Ciebie  🤔wirek:    Łacha to można drzeć z Ciebie  🤔 


smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2016 22:17
a ja w przyszłości mam w planie być obrzydliwie bogata i wydawać pieniądze na wszystko, na co mam ochotę tylko dlatego, że je mam. Drzyjcie sobie więc łacha z kogo chcecie, pomacham Wam z odrzutowca 😂
A wracając do tematu - strasznie fajny patent z tymi saszetkami, nas zawsze szlag trafiał przy karmieniu i nabieraniu wszystkiego :/
To zwykle snobizmem nazywają. Żaden koń nie popełnił takiego przestępstwa, żeby go na dożywocie na sopockim hipodromie skazywać.
Zapewniam,że nic mi do czyjejś kasy. Moje opinie dotyczące wyłącznie wyrządzania koniom krzywdy.


Chyba coś Ci się pomyliło. Mnie akurat snobką trudno nazwać, ale jak mam do wyboru 1500 zł w stajni 500m od domu i szansę na jazdę 4x w tygodniu i 600 zł w stajni 30 km od domu i szansę na jazdę tylko w weekendy - to jestem w stanie przeboleć koszt. i zapewniam Cię że hipodrom w Sopocie to nie jest, ale gdybym mieszkała tuż koło hipodromu to też bym się zastanowiła.

A w kwestii wydawania na suplementy - czasem taniej coś podać profilaktycznie niż później leczyć.

A sprzęt to już każdego sprawa.

Nikogo nie chcę obrażać. Nazwałem zjawisko. Chodzi mi oto,że stawia się konia w luksusowej stajni na trocinach lub pelecie, ruch to karuzala, trening lub spacerniak, a potem się właściciel dziwi, że koń ma wrzody, COPD i gówniane kopyta. Próbując temu zapobiegać szuka ratunku w paszach przemysłowych, do których układ pokarmowy konia nie jest przystosowany. Koń to nie świnia, wymaga prostego karmienia , w dawce dwie, trzy pasze w ciągu dnia. Konie na spacernuakach wyżerają korzonki z piachem. Świadomy tego właściciel dorzuca do jedzenia mesz, ten z kolei podawany permanentnie powoduje wydelikacenie przewodu pokarmowego i tak wkoło Macieju. Przy tym wszystkim pojawiają się tzw doradcy żywieniowi czyli handlowcy od producentów pasz. Oni też wtnajdują różne potrzeby koni, często pozorne. Koń nie idzie do przodu więc zamiast zmienić trening to lepiej kupić paszę energetyczną lub Energizer w paście. To tylko taki uproszczony łańcuszek zdarzeń. W rzeczywistości ma on wiele rozgałęzień. Nie było jeszcze o kuciu, bo jak nam konia do sportu to trzeba go okuć, nie było tzw derkowaniu itd itd
Livia   ...z innego świata
23 września 2016 07:33
Przenieście się proszę z tą dyskusją do tego wątku: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,91296.0.html

Tu proszę o powrót do tematu.
melehowicz  Każdy koń jest z przeznaczeniem do czegoś innego.  Nie można wszystkiego wsadzić do jednego worka i stwierdzić, że to tylko koń.
Jeden potrzebuje innych suplementów, inny tylko łąki, ale tym z łąki nie pojedziesz konkursu np.140cm .

To jak kupić sobie porsche i upierać się, że przejdzie przez bagna jak terenówka .

Proszę nie ciągnąć offa!
W temacie:
Jak sprawdzają się u was preparaty z aminokwasami typu Aminoral (Eggersmann), Amino Muskel (Marstall) - chodzi mi o nabudowywanie mięśni - sprawdzają się?
Jeśli tak to jakie? Bo widziałam, że na rynku jest sporo różnych bardziej lub mniej skoncentrowanych itd
marszylka, ja byłam bardzo zadowolona z Aminoralu, koń zdecydowanie mniej się zakwaszał, masa mięśniowa rosła do tego stopnia, że musiałam go uciąć żeby przyhamować z wagą konia( dawałam go kiedy koń normalnie codziennie pracował, w zimę). Bardzo sobie chwaliłam.
Dobre efekty daje preparat od Orlinga, poszukam to napiszę.
Pokręciłem firmę- nie było tej wypowiedzi.
Dziewczyny pomocy  :kwiatek: Wyszedł nam w trichoskopi niedobór selenu z zaleceniem suplementcji w dawce profilaktycznej. Czy mogę podać  coś takiego klik i w tym będzie też zawarty ten selen?
Wyniki badania:
C 68,96>50,0
O 22,52>15,00
Mg 0,10>0,05
Si 0,16>0,15
S 4,36>3,0
Zn 0,19>0,12
Mn 0,22>0,16
Ca 0,23>0,12
Co 0,42>0,21
Cr 0,47>0,20
[Se 0,03 >0,05
Cu 0,14>0,10
Fe 0,74 >0,30
Pb 0,30<1,0
P  0,26 >0,20
K 0,11>0,10
Na 0,21 >0,20

Plus przy okazji gdyby ktoś się orientował bo internet nic mi nie wypluwa, badanie włosów wykazało brak rdzenia, jakie ma to znaczenie?

edit: jakieś dziwne przekreślenia do usuniecia  😁
Jak wyszedl suplementuj selenem, a nie mixem.
Brak rdzenia podobno nie ma znaczenia, nie swiadczy o stanie chorobowym. Nie orientuje sie dlaczego go podaja w wynikach.
Dziękuję, teraz mam problem, który preparat wybrać  🙇
Wyszukiwarka wypluła mi dromy, hippolyt,orlinga. Czy może drożdże paszowe z selenem od podkowy (chyba najtaniej) ? Kolejny problem, Se podaje się z olejem ? Czy wtedy kiedy jest razem z wit E to dajemy olej ? I jak długo podawać ? Koniecznie z przerwą jak zaleca Hippolyt "Podawać przez 5 dni w tygodniu, następnie 2 dni przerwy. 1 miarka zawiera ok. 12 g suplementu'' ?
Ja bym brała hippolyta 😉 mialam mangan od nich 😉
Niespecjalnie mi wyszukiwarka działa, więc pytam - czym suplementujecie konie zimą, kiedy nie ma trawy? Brałam mieszankę od podkowy, ale może jest coś ciekawszego? Dodam, że koń pracujący lekko, nie w treningu. Ot, rekreacja.
Dziękuję, teraz mam problem, który preparat wybrać  🙇
Wyszukiwarka wypluła mi dromy, hippolyt,orlinga. Czy może drożdże paszowe z selenem od podkowy (chyba najtaniej) ? Kolejny problem, Se podaje się z olejem ? Czy wtedy kiedy jest razem z wit E to dajemy olej ? I jak długo podawać ? Koniecznie z przerwą jak zaleca Hippolyt "Podawać przez 5 dni w tygodniu, następnie 2 dni przerwy. 1 miarka zawiera ok. 12 g suplementu'' ?


Większość ww preparatów ma cały komplet minerałów i pierwiastków, więc jeśli stosujesz w żywieniu swojego konia paszę to przelicz poszczególne, by któregoś nie przedawkować.
Jeśli masz jeden niedobór to lepiej suplementować właśnie ten pierwiastek.
Moja klacz miała kiedyś niedobór selenu i dietetyk zalecił selen + wit E. Podawałam to: http://www.biofaktor.pl/index.php/kp/katalog-produktow-dla-zwierzat/item/3-bydlo/46-hydrovit-e-se

I jeszcze jedno - nadmiar selenu jest dla koni toksyczny, także ostrożnie  😎

budyń a co koń je na codzień?

I jeszcze pytanie ode mnie: firma Gold Label - warte wydania kasy? Ceny mają niskie, opakowania w wersji ekonomicznej, zastanawiam się czy zawartość jest wysokiej jakości? ❓
(Chcę kupić ich biotynę: https://animalia.pl/gold-label-biotin-biotyna-900g/szczegoly/24573/)

budyń jak dla mnie Eggersmann Horse Vital Plus robi super robotę 😉
Potwiedzam
Fokusowa, dzięki, w sumie wygląda dobrze, cena super i super, że granulat, także same plusy. Pewnie na tym stanie 🙂
k2arola, siano i owies. Chcę po prostu uzupełnić brak trawy i trochę odporność wspomóc na sezon.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 września 2016 20:00
Czy ten czarci pazur jest dobry? Czy szukasz czegos innego? Nie ukrywam cena atrakcyjna.
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Czarci-pazur-ekstrakt-spozywczy-51/658
Domiwa nie wiem na co szukasz tego czarciego, ale ja będę polecać dromy. Mają też produkty z czarcim w składzie. Ja byłam bardzo zadowolona z efektów.
chomcia, ja niedobór selenu (oznaczony w krwi) suplementuję St Hippolytem (HESTAplus SELEN). Jest w postaci granulatu (chętnie zjadany). Podaję bez oleju, ani weterynarz nic o nim nie wspominał ani producent selenu. Mam zalecone podawanie przez 3 miesiące, w trybie 5 dni podawania + 2 dni przerwy. Jedno opakowanie nie wystarcza na 3 miesięczną kurację.
Moona po tych 3 miesiącach będziesz sprawdzać znowu krew ?
W takim razie będzie Hippolyt, tylko kurde, może dojść do takiej sytuacji, że zaplanuje podawanie preparatu na 3 miesiące, a po miesiącu wszytsko się wyrówna i w ten sposób tego Se będzie za dużo - szkodliwy  🤔 Czy może bezpieczniej  po miesiącu sprawdzić ?
Moona po tych 3 miesiącach będziesz sprawdzać znowu krew ?

Chyba tak byłoby sensownie - zobaczymy czy środki finansowe mi na to pozwolą.
[CIACH] - to nie wątek o suplementach dla ludzi.
gonz00, raczej pomyliłeś fora 🤔wirek:
Gonz00 musisz więcej owsa żreć , a ograniczyć  siano .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się