dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

darolga   L'amore è cieco
06 maja 2018 21:05
domiwa - szukaj preparatów z L-tryptofanem, skuteczny, a na takie egzemplarze tym bardziej  😉
Coś godnego polecenia z miedzią... kobyła mi rudzieje (kara kobyła🙂

Aktualnie suplementujemy się biotyną offcinalisa (juz kończymy kurację - zrobiła swoje i to dobrze) i widzę, że potrzeba będzie miedzi (+ pewnie dam teraz jakiś wiatminowy standard)
Zdecydowanie Hestaplus z Hippovetu.
ushia   It's a kind o'magic
07 maja 2018 09:36
albo wlasnie miedz z podkowy - bardzo ekonomiczne rozwiazanie 🙂
Ja ponowię pytanie o jakiś uspokajacz, bo totalnie nie ogarniam tematu i czy mógłby ktoś jakiś polecić? Czy sukces jest ok, czy lepiej brać coś typu pavo lub hippolyt? Nie ukrywam, że wolałabym coś tańszego niż dwie stówy 👀
budyń, jeśli zależy Ci na skuteczności to Pavo Nerv Control jest feneralnie skuteczny , jeśli na cenie to Sukces jest tani, a pudełka po suplach przydane... skuteczność jednak wątpliwa niestety
[quote author=budyń link=topic=78.msg2781126#msg2781126 date=1525766072]
Ja ponowię pytanie o jakiś uspokajacz, bo totalnie nie ogarniam tematu i czy mógłby ktoś jakiś polecić? Czy sukces jest ok, czy lepiej brać coś typu pavo lub hippolyt? Nie ukrywam, że wolałabym coś tańszego niż dwie stówy 👀
[/quote]

Easy Ride z Hippovetu. Buteleczka 100 ml starczy na kilka miesięcy.
tulipan, o faktycznie, nawet czytałam u quanty. Dzięki.
Pytanie. Mam jakiś czas otwarta butelkę biotyny officinalis i druga oleju lnianego. Wie ktoś jak długo te rzeczy mogą stać i wciąż dawać jakiś efekt przy podaniu? To "wietrzeje" ?
Jako uspokajacz to polecam EQUIPUR Tryptomag , drogi, ale mega skuteczny. No i jako pasze Nube Easy Way <3 Ja po prostu nie poznaje własnego konia - z super nerwusa i patrzałka zrobił się wyluzowany i spokojny, ale nie otumaniony 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
10 maja 2018 10:27
[quote author=zielona_stajnia link=topic=78.msg2780367#msg2780367 date=1525469588]
ElMadziarra - imbir, reszta glukozamin, chondroityn itp. wedle badań działają równie dobrze jak placebo.
[/quote]
Dzięki.
Imbir dawałam zimą i nawet mam jeszcze skitrane gdzieś kilo, to znów zacznę. Glukozamina, chondroityna i MSM, to by był fajny mix chyba.
Easy Ride z Hippovetu. Buteleczka 100 ml starczy na kilka miesięcy.

Czy można go dodawać do paszy czy koniecznie trzeba pod język?
Moona, quanta pisała, że z paszy może koń wydmuchać albo rozrzucić, stąd najlepiej dać np. na kostkę cukru. Ja cukru akurat nie miałam, więc dzisiejsza dawka poszła na kawałek chlebka. Myślę, że też się przyjmie w takiej formie.
Pytanie. Mam jakiś czas otwarta butelkę biotyny officinalis i druga oleju lnianego. Wie ktoś jak długo te rzeczy mogą stać i wciąż dawać jakiś efekt przy podaniu? To "wietrzeje" ?


Oleje nierafinowane niestety żyją krótko bo się utleniają. Mniej więcej po miesiącu przy dostępie tlenu już nie ma w nich za wiele dobra.
Zamknięte butelki też max 3-6 m-cy- zależy od oleju mogą służyć po wytłoczeniu o ile stoją w ciemnym i chłodnym otoczeniu.

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 maja 2018 22:11
My easyride dajemy normalnie strzykawką, bo jednak kilka ml ciężko dać na cukier.
Ja 1 ml easy ride odmierzam strzykawką i "wstrzykuję" na 3 kostki cukru
Wszystkie te sposoby podawania Easy Ride nie są problematyczne, jeśli karmi się/przygotowuje się jedzenie samemu. Nie jestem jednak pewna jak się sprawdzą w momencie, kiedy zostawi się to do podania komuś, kto ma jeszcze do nakarmienia dużo innych koni.
kotbury, dzięki za rozwianie wątpliwości. Tak coś mi właśnie świtało w głowie, że jak olej za długo postoi to równie dobrze mogę go wylać. Wolałam się upewnić czy dobrze mi "świta".
Kochani czy zna ktoś jakiś preparat na kopyta dorownujacy składem badz efektami Hoof Magic Cortaflexu?
http://cortaflex.pl/hoof-magic-zapas-p-44.html

Chwilowo bądź na dłużej nie ma go u producenta a super działał na stan kopyt jednego konia u nas ze słabymi kopytami.
A ktoś zna skład Hoof Magic Cortaflexu ?
Oni raczej nie piszą o składzie tylko o cudownym działaniu...
No ale na stronie skład jest przecież.
A ze swojego doświadczenia polecam Derbymed Keraderm.
Nośnikiem składników są oleje w związku z tym.. przyswajalność znakomita.
Podałam link właśnie, żeby podpatrzeć można było skład.

Skład Cortaflex Hoof Magic: Woda, sorbitol, biotyna, DL - metionina, L - lizyna, witamina B6, kwas askorbinowy (witamina C), d-alfa tokoferol (witamina E), siarczan cynku, siarczan manganu, bioflawonoidy, kwas tłuszczowy, MSM, guma ksantynowa, propionian amonu jako konserwant.

Dorwałam jedna sztukę w jednym sklepie a ponoć w czerwcu producent ma znowu naprodukować więc może obejdzie się bez zastępstwa.
Czy ktoś może stosował batony Pavo summer fit, pisze, że jeden baton na konia dziennie, na jak długo starcza opakowanie? W opakowaniu jest 5kg, ale nie znalazłam ilości batonów. :kwiatek:
Podałam link właśnie, żeby podpatrzeć można było skład.

Skład Cortaflex Hoof Magic: Woda, sorbitol, biotyna, DL - metionina, L - lizyna, witamina B6, kwas askorbinowy (witamina C), d-alfa tokoferol (witamina E), siarczan cynku, siarczan manganu, bioflawonoidy, kwas tłuszczowy, MSM, guma ksantynowa, propionian amonu jako konserwant.

Dorwałam jedna sztukę w jednym sklepie a ponoć w czerwcu producent ma znowu naprodukować więc może obejdzie się bez zastępstwa.


Wiemy co zawiera preparat ale nie wiemy ile czego...
ansc, w opakowaniu 5kg jest 36 batonów, w 15kg jest 108 batonów. Twarde to jest i trudno się to łamie. Moje konie tego nie jadły, ale znajomi kupili dla swoich klaczy hodowlanych. Myślę, że dla koni które nie pracują lub pracują niewiele to może być ok jako podstawowe zapewnienie potrzeb na witaminy i minerały.
ansc dużo wydajniejsze i tańsze są witaminy Eggersman Mineral Bricks w formie cukierków. Są w opakowaniach 4 i 25 kg. Moje wolnowybiegowe, nie jedzące treściwego stadko dostaje je zimą.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
20 maja 2018 14:59
Mam może głupie pytanie, ale jednak zaryzykuję.
Znalazłam ciekawa ofertę probiotyku EM na allegro. 5l za 55zl. Nie powiem, ale mnie by to bardzo interesowało. Sęk w tym, że przy dwóch koniach skarmialabym to ok 2msc. A probiotyki prawdopodobnie tyle stać nie mogą. Pytałam się pana z aukcji, ile probiotyk może stać otwarty, powiedział mi że w normalnych warunkach 2 tygodnie, ale w lodówce nawet kilka miesięcy. Na ile to jest prawda? Kupowanie EMa po litrze w ogóle mi się nie kalkuluje, musiałabym kupować 2,5 opakowania na miesiąc i wyszłoby dwa razy drożej. To ten em: http://allegro.pl/em-probiotyk-5l-efektywne-mikroorganizmy-i7314179098.html
Oprócz tego znalazłam jeszcze taki, jednak na innych aukcjach było napisane, że trzeba go dodawać do paszy w tonach, a nie do np
kolację. Ba, widziałam też u niego zmienne dawkowania. Raz 150ml na konie, raz 40ml. Co jest więc prawda? http://allegro.pl/em-probiotyk-efektywne-mikroorganizmy-5l-i7346476836.html
I zamiast probiotyku myślałam o drożdżach paszowych. Jest jakaś dużo spora różnica między drożdżami a EMem?
Drożdże to swoista pożywka dla bakterii, a EM-y to bakterie. Ja znalazłam info, że w lodówce nawet do pół roku może stać.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
20 maja 2018 15:13
I emy właśnie chyba jeszcze oprócz bakterii to drożdże zawierają.
Ja również zakupiłam EMy Pro Biotics w 5L butelce, przedstawiciel handlowy mówił, że mogą być otwarte przez 1 miesiąc i najlepiej trzymać je w chłodnym miejscu. Ja wzięłam na pół z koleżanką ( i jej psem 🙂 ). Moje dwa ogony dostają o 50 ml dziennie dopiero od tygodnia, jestem ciekawa efektu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się