dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Hejka. W jakiej formie jest Vitamax od Horseline? Konie go chętnie zjadają? Mam koninę zimnokrwistą, której podaję tylko sieczkę, czarnuszkę i do tej pory SemperMin. Witaminki bardzo mi się sprawdzają, konik chętnie je, ale Horseline kusi cenowo 🙈
Kucek1331,
proszek
u mnie konie nie chciały jeść, to bardzo intensywnie pachnie, sztucznie tak

dużo musiałam się nakombinować żeby przemycić bo szkoda było wyrzucać
Plamkakochanie, dziękuję. Proszek by może przeszedł, ale jak intensywnie pachnie to już odpada.
A macie może coś ciekawego do polecenia? Najlepiej w formie granulatu lub musli, małe dawki i żeby cenowo korzystnie wychodziło. Póki co pewnie zostanę przy SemperMin, 190zł na 3mc to całkiem spoko, ale boję się podwyżek 😐
Kucek1331, tak jak w komentarzu powyżej - kiedyś się skusiłam i w sumie to nie skarmiłam bo mi cierpliwości zbrakło... a koń zimnokrwisty - praktycznie wszystkożerny (ząbki czosnku potrafi jeść jak smakołyki... przy odrobaczaniu zawsze prosi o dokładkę pasty czy granulek...)
Kucek1331,

Ja uzywam horse vital plus(granulat) lub reformin hovelera ale jak przejrzysz wątek to dużo osób poleca też chevinal(płyn) i inne 🙂
Kucek1331, a u mnie oba wcinają jak nigdy 😉 bardzo im ten bananowy zapach spasował
macri, bananowy? Mi to za chiny bananów nie przypominało...
macri,
ja też bym w życiu nie powiedziała, że to bananowy zapach 😂 ale chemiczny strasznie i sztuczny owszem

Nie wątpię jednak, że są konie które to jedzą, bo przecież by przestali produkować jakby nie było zbytu 😁
Cześć, co polecacie na uzupełnieine niedoboru miedzi ? Czy można samą czy lepiej z czymś (np cenkiem, chociaż cynk w normie), żeby nie zaburzyć wchłania innych elemenót ?
Kucek1331 Hoveler ma fajne i smaczne musli witaminowe (ORIGINAL REFORMIN MUSLI). Podaje się go 30g na 100kg masy ciała więc wyjdzie tego nie dużo. I nie trzeba już żadnej sieczki czy czegoś na wypełnienie dodawać.
megi007, to wychodzi na to samo co przy SemperMin, bo tutaj dostaje 160g, ale dziękuję 😁
Myślałam o czymś, czego dam zdecydowanie mniej, a dostarczy jej i tak potrzebne witaminki
Z Eggersmanna widzę, że witaminy Mineral Bricks w formie przysmaków wychodzą fajnie cenowo i daje się ich stosunkowo niedużo 🤔
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 października 2022 22:56
Kucek1331, reformin plus w granulkach podaje się ok 100 gram dziennie. Wiaderko 4 kg to koszt 66 zł. Nawet jeśli chciałabyś dawać maksymalną dawkę 150 gram, to cenowo i tak wychodzi dobrze.
Constantia, o faktycznie, chyba nie spojrzałam, a ktoś wyżej polecał. Muszę właśnie przemyśleć, plus eggersmanna jest taki, że mają worki 25kg z każdego rodzaju. Ale fakt że oba wychodzą ekonomicznie 😀
Dziękuję! �
Kucek1331, reformin plus też można kupić w worku 25kg (chyba wagi nie pomyliłam)
Ja swoim jeszcze czasem witaminy z panto kupowałam, ale nie wiem jak one teraz cenowo stoją
Reformin Plus ma też wiaderka 10 kg, a w porównaniu do innych witamin wygrywa stężeniem i zawartością składników.
Ja z ogólnych witamin to bardzo polecam Horsemix z allegro, moja baba już dwa lata na tym jedzie a wyniki krwi piękne. Nie ma zapachu. Forma proszkowa 🙂
Dolfos horsemix faktycznie jest spoko skladowo i cenowo.
Dolfos dawałam przez długo czas, jak dziewczyna nie dostawała pełnej dawki paszy. Jednak niekoniecznie podoba mi się forma proszku, koń połowę wydmuchnie 😆
Ostatecznie przeglądając kilka stron wstecz zamówiłam Daily Minerals od Mebio. Daje się 10-15g na 100kg, więc u nas wyjdzie 60g dziennie (mniej niż połowa tego co daję przy SemperMin!), a samo wiaderko 8kg starczy na jakieś 4 miesiące. Mam nadzieję że tak jak przy poprzednich suplementach, nie będzie wybrzydzała 😀
Kucek1331, gdzie wyczytałaś takie dawkowanie? Daje się 150 g na dużego konia.

Uprzejmie donoszę, że Mebio Daily Minerals w granulacie zostało wciągnięte nosem przez mojego plującego ostatnio wszystkim konia! Mamy to, jest zwycięstwo!
Dodaje fotki - pachnie tak jakby owocowo? Nie wiem jak określić ten zapach, ale jest przyjemny.
42863B88-B310-48C3-B193-9264C94219FE.jpeg 42863B88-B310-48C3-B193-9264C94219FE.jpeg
A339B806-BD5C-4D91-B3C2-798EB95DF073.jpeg A339B806-BD5C-4D91-B3C2-798EB95DF073.jpeg
Fokusowa, wszystkie strony poza Hippolytem mają takie dawkowanie
Kucek1331, bo może mają stare dawkowanie suplementu w proszku. Tego granulatu daje się 150 g/dużego konia. Takie dawkowanie jest na opakowaniu, bo dzisiaj mi przyszło i sprawdzałam.
Jak wyżej - to dawkowanie z czasów przed formą granulatu
Ehh, myślałam że to błąd na stronie Hippolyta, z kilkoma produktami mają dawkowanie różniące się z tym na opakowaniu. No to lecę dalej z SemperMin lub jednak skuszę się na coś polecanego wyżej
Dziękuję bardzo za info �
Kucek1331, Mebio wychodzi minimalnie korzystniej niż Semper i ma bogatszy skład.
Fokusowa, tylko te dawkowanie 150g 😔
Na razie zamieniłam w zamówieniu Mebio na Semper, bo kwestia tygodnia, dwóch i skończy mi się worek, a jak zmienię to raz a porządnie 😂
Tak wolałabym, żeby dawkowanie było mniejsze, najlepiej właśnie w granicach tych 10g na 100kg (czyli tak jak przy starej wersji Mebio)
Dobra, już nie zawracam Wam głowy 🙈
Kucek1331, ale dlaczego Ci to dawkowanie przeszkadza? Semper daje się 150-200g. Ciekawa jestem.
Ten granulat jest jakby.. mało zbity? Wiadro 8 kg Mebio jest większe niż 10 kg Eggersmanna czy Hovelera. Dlatego dawkowanie jest duże. Ale mój koń je baaaardzo chętnie, więc te 150 g to nie jest problem. A jeśli mój koń zjadł to każdy zje 😂 on się wręcz rzucił na to i wylizał żłób do czysta.
Fokusowa, im mniej dostanie do jedzenia tym lepiej. Jest ziemniaczkiem, a przez ostatni brak pracy spowodowany ropą w kopycie jest szersza niż wyższa mimo naprawdę małych ilości jedzonka. Jeżeli mam podawać Mebio w podobnej dawce co Semper to już wolę nie robić zamieszania w jej brzuszku 😁
Ale coś w końcu wybiorę, nie chcę zmieniać żeby tylko zmienić, tylko żeby faktycznie znaleźć tak skoncentrowane witaminki, których poda się zdecydowanie mniej
Kucek1331, problem „objętości” konia to doskonale rozumiem niestety 😂
To sprawdź sobie Eggersmann Horse Vital Plus - 10 kg kosztuje w tej chwili 160 zł około, a daje się 70 g/dzień. Granulat, bardzo fajną zawartość witamin i minerałów ma. Mój jadł wiele lat i wszystkie wyniki były super.
Szukam jakiś witamin które mogę podawać bez paszy. Znam semper min- jest coś tańszego 🙄 na wiosnę jak brałam to niecałe 140 zł, a teraz przeżyłam szok. Może gdzieś jest jakaś promocja ?
anetakajper, w zasadzie wszystko możesz podawać bez paszy. Eggersmann Horse Vital Plus wyjdzie najtaniej. Hoveler Reformin Plus, bardzo smaczne (mój wybrzydzający wylizuje do czysta same witaminy) są Mebio Daily Minerals. Z granulatów jest jeszcze Marstall Force, ale nie stosowałam i ceny w Marstalla ostatnio szybowały.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się