dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

keirashara, dzięki!
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
04 kwietnia 2023 07:52
Nasze rekreanty dostają: Gemuse Krauter Mineralien Hippoveta. Plus dwie kobyły selen Hesty.
Ja długo podawałam Horse Vital Plus z Eggersmanna i jak ostatnio przejrzałam stare wyniki krwi jakie znalazłam, to miała super. Okresowo zmieniałam na Gemuse Krauter Mineralien Hippoveta, ale jednak eggersmanna wolała smakowo.
Również mogę polecić Eggersmann Horse Vital Plus i jeszcze Hoveler Reformin Plus. Obie opcje wydajne i zjadane bez marudzenia. Hoveler ma bardziej miękkie granulki.
Moja Reformina nie chciała tknąć 🙈
Moja z początku jadła. Teraz trochę kręci nosem.
Mój całe życie na Eggersmannie Horse Vital Plus i wszystko zawsze w normie było. Zmienili coś i inaczej pachną te witaminy teraz. Koń się wypiął, zaczęłam dawać inne witaminy i niedobory się pojawiły. Także ja będę na pewno do Eggersmanna wracać, ale muszę najpierw księcia obłaskawić, żeby raczył zeżreć 😅
Potrzebuję pomocy, czy ktoś podawał Glucogard? Moja dotychczas niewybredna konina nie tknie. Mieszam z symboliczną garścią sieczki Dengie Healthy Hooves i Brandonem xL. Nie wiem ile musiałabym jej do żłobu wrzucać żeby smak był niewyczuwalny. Wszelkie pomysły mile widziane🙂
ja swoim śmierdzącym leniom też dawałam hoveler reformin plus i jadły bez marudzenia, potem kupiłam joserę joker i było tak samo, obie opcje całkiem podobne wizualnie i zapachowo i ekonomiczne 😉
Kluka ja dawałam dwóm kucom i ośliczce (ona je dalej) i owszem jest z tym ogromny problem bo mimo że jest to nie duża dawka to w mikro ilości paszy nie chciały jeść. Albo wybierały albo w ogóle odchodziły od wiadra. U mnie pomogło dodawanie niewielkiej ilości zmielonego, zaparzonego siemienia lnianego bo je kochają.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 kwietnia 2023 12:48
Czy jest coś na rynku na układ moczowy?

EDIT: Coś co polecacie, bo widziałam parę, ale nie mogę znaleźć żadnych opinii
St. Hippolyt Meta Diät - polecam. Na tej paszy + sieczka + trochę musli i owsa dla smaku parametry wątrobowe wróciły do normy.
kluka na znanych mi kilkanaście koni tylko koniki polskie Glucogardem nie gardzą 🙂
blucha, i ja wcale się nie dziwię że konie nie bardzo chcą to jeść, sama w końcu spróbowałam 😅 i jest bardzo niesmaczne.
malinowaa, Ja przy piasku w pęcherzu i innych dziwnych upławach u klaczy miałam polecaną fitolizynę
Od roku daję wszystkim swoim koniom Höveler Reformin Plus, o ile latem wyniki krwi były bardzo dobre to teraz wszystkim wyszedł mocno obniżony magnez.
Jedzą to samo co w poprzednim sezonie, wtedy dostawały Eggersmenn Horse vital plus i badania przed wyjściem na pastwiska były idealne.

Wracam więc do Eggersmanna…
Iskra de Baleron, ja z hovlera jestem zadowolona, jest to jedyna mieszają witaminowa która działała i dawała jakieś efekty. Co prawda konie przez cały sezon zimowy dostawały codziennie marchew i buraczki to dużych braków witamin nie miały.
U mnie z kolei na Eggersmannie Horse Vital plus selen lekko poniżej normy, na Hovelerze Reformin Plus wrócił do normy. A po za zmianą witamin nie zmieniło się nic. Siano z tych samych łąk od lat, pastwiska też te same.
U mnie towarzystwo jest na hovelerze i trouwicie selen + E (klacze wysokozrebne i karmiące na podwójnej dawce selenu). I jest super. Natomiast pojedyncze wyniki biochemii to nie zawsze jest kwestia suplementów. Siano z tej samej łąki nie ma takiego samego składu w pierwszym pokosie i w drugim, a co dopiero rok po roku. Jakby człowiek chciał tak mega dokładnie to trzeba by było sprawdzać skład pasz (w tym siana) tak jak są sprawdzane pasze komercyjne, imho łatwiej co jakiś czas zbadać krew.
Trouwit E + selen jakie dawki stosowalyscie na początku w mocnym niedoborze?
BUCK   buttermilk buckskin
27 kwietnia 2023 08:36
lenalena jeśli mocny niedobór to minimum normy lub poniżej, to nie wahałabym się przez np. 7-10 dni podawać razy 3, potem razy 2, a potem dawkę normalną utrzymującą podaną przez producenta
BUCK, dzięki, też myślę na początek dawka X3, producent podaje 1-2ml/ konia/dzień, ktoś z Was podawał np 5-6ml?

Kurdee co za dziad, dziś dostał pierwszy raz cynk z hesty, jaralam się że tak ładnie wygląda i pachnie, a ten pluł tym meszem jak opętany, nawet wkrojenie jabłka nie pomogło. Fakt, dałam 2 miarki od razu, jedzą Wam to konie?? Aż kieszeń bolała jak tak pluł. 😂😂
lenalena, moja jadła bez problemu
BUCK, tak samo robiłam.
Leciała zalecana dawka ale do trzech porcji paszy.


A ja wpadam z pytaniem o coś "magicznego" na ścięgna i stawy.
Potrzebuję zrobić kobyle "The regeneration spa".
Wjedzie fizjo, ultradźwięki i inne duperele i chcę czegoś w postaci "kop" na stawy i ścięgna.
lenalena, użyj wyszukiwarki, wklejalam maila od Trouwitu w temacie zwiększania dawki.
Mój Heste Cynk z ogromnym bólem zjadał. Za to selen też Hesty je bez gadania.
Fokusowa, czytałam Twoją odpowiedź od nich, nic konkretnego w sumie nie napisali, ale tak zrobię, zresztą wet też sugerował 2krotnosc dawki przez pierwsze 3 tygodnie. Dawałaś 4ml? Tak się zastanawialam, bo taki super przyswajalny piszą, ale z takim niedoborem chyba nie mam opcji mu zaszkodzić w kilka tygodni..
A cynk w czymś konkretnym podawałas żeby zjadł? No pluł jak najgorszą trucizną, a nie jest wybredny na codzien.
lenalena, ja koniec końców nie zdecydowałam się na Trouwit. Przynajmniej na ten moment.
Cynk wchodził tylko w meszu niestety..
Cześć! Czy polecicie jakieś suplementy dla koni wrażliwych na ugryzienia owadów? Objawy - wycieranie ogona, swędzenia na pysku, drapanie się o nogę. Czy czystek pomaga na takie przypadki?
Aletra, o, podłączę się, z tym, że u nas problem dotyczy skatowanego przez owady puzdra.

Aletra, Ja testuje Zemlotion z Hippovetu, to jest do smarowania. Skład ma fajny, zobaczę co koń powie na ten temat.
Cześć! Czy polecicie jakieś suplementy dla koni wrażliwych na ugryzienia owadów? Objawy - wycieranie ogona, swędzenia na pysku, drapanie się o nogę. Czy czystek pomaga na takie przypadki?
Aletra, nie pomaga. Wręcz jako ziele o dość silnym toksycznym działaniu będzie finalnie takie reakcje wzmacniał.
Musisz unikać podawania rzeczy, które 'alertują" układ immunologiczny w takich okresach - grzyby i pleśnie, białka zbóż itd.
Jeżeli szczepisz konia w tym okresie jakoś (późna zima, wczesna wiosna) to powinnaś szczepienie przenieść na jesień - taką jak już nie ma latającego syfu ale zanim się zaczną deszcze i pleśnie i grzyby w otoczeniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się