dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Katasia, dla mnie to ma tylko kolor nieciekawy a poza tym nie widzę wad (zapachu to w ogóle nie czuje), z pompki mi nie cieknie od czasu jak wiem jak jej używać. Koń go lubi i błyszczy się po nim obłędnie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 czerwca 2024 11:48
jaki probiotyk W PŁYNIE polecacie? Probiome+ nadal brak na stanie ;/
BUCK, ja akurat nie miałam forana, tylko z tej drugiej firmy, on chyba był bez pompki, dokupowałam ją osobno 😉
epk, może foran śmierdzi mniej, a może nie dla każdego ten zapach jest taki dotkliwy, mnie mniej rusza smród limeveta, który wali zepsutym jajem, niż tego, więc może coś ze mną jest po prostu nie tak 😅 Fakt, koń jadł, jednak mój nos wybrał zwykły olej lniany
Pati2012, właśnie zamówiłam EMH z Eggersmanna i dziś mi przyszło, więc nie wiem jak efekt, ale będę sprawdzać.
Na pewno polecam suplement z Adeuvard
https://sklep.obiegly.pl/pl/p/Audevard-Ekymash-Booster-1000-ml/7537

Podałam to po epizodzie nadmuchania mojej kobyły od nie wiem czego, od razu brzuch mniejszy. Warte swojej ceny.
Prosze o polecenie:
- czegoś na zawody , jakiegoś shota na brzydką kupę
- coś na power
anetakajper   Dolata i spółka
27 czerwca 2024 07:25
Perlica, coś na power - cavallor energy boster 3x pod rząd podałam po całej tubie w domu i wielkie G !! I mój koń wcale nie jest sportowy i jakoś specjalnie zalatany 🤷
Od owsa też jej pióra nie urosły bo zwiększyłam aż o 1/3 . Ja nie wiem jak ja pojadę 2 konkursy na takim flaku :/
anetakajper, mam te tubki właśnie i nie sądziłam że kiedykolwiek przyjdzie mi ich użyć przy tej klaczy 🤣
27 czerwca 2024 07:56
Perlica, próbuj może Twojej pomoże.
anetakajper, są lekko przeterminowane, ale myślę,źe to bez wpływu.
27 czerwca 2024 09:25
Perlica, może lepiej zadziałają 🤣
mnie ten cavalor działał, tylko jak źle trafiłam z czasem podania to koń torpeda był już po konkursie 😉
Perlica, - na power przy moim działał Struktur Energetikum, wprowadzałam sobie na kilka dni przed zawodami stopniowo i nawet w 30 stopniowym upale koń był chętny do działania. Gdzie no, mój do wyrywnych nie należy 😅
mindgame, a jaki to był zły czas podania komkretnie?

Problem miałam taki , że kobyła mi szła na parkurze, ale że mięśnie nie miały siły to się uwaliła i tak szła, a przy jej wielkości i sile to mega nie wygodne jednak, bo już ostanie miesiące nauczyła się iść podniesiona i wracać do ręki.

keirashara, Ja paszy zmieniać nie planuję, a podawanie czegoś na czas zawodów wg mnie jest bez sensu. Układ pokarmowy konia nie lubi zmian. Wiem,że hippovet ma taką metodą, ale jednak większość dietetyków tego nie popiera.

Tak sobie myślę,źe ja to chyba to potrzebuje:

https://www.ntb24.pl/LPC-Muscle-Eze-Flash

Ale zużyje Cavalora na próbę.

Perlica, tam jest chyba napisane jaki czas przed wysiłkiem trzeba podać i na dałam za późno. Zamiast 1h przed to chyba 45 min i zaczęło działać z opóźnieniem. Generalnie jak utrafiłam dobrze z czasem podania to koń dostawał turbo wrotki i super skakał.
mindgame, piszą,źe 30 minut przed lub po.
Perlica, no to może. Dawałam dawno. Może było wtedy co innego napisane. W każdym razie pomyliłam się o kilkanaście minut i nie trafiłam na czas z efektem.

Edit: tzn. na pewno dawałam przed startem.
Hej, polecacie coś na poprawę stanu sierści konia? 1.5 roku temu kupiłam klacz, słabe kopyta, słaba sierść, grzywa i ogon. Wszystko słabe. Nisko cynk, magnez i selen - wszystko wyrównane. Kopyta lepiej, ogon i grzywa super, a sierść taka brzydka, nieprzyjemna w dodatku nadal :C
Aktualnie dostaje:
witaminy ogólne
olej lniany
olej z kozieradki
keranelle (hippolyt)

przetestowałam też makuch lniany, słonecznikowy, pasze dedykowane sierści, i nadal słabo. Może jest coś co jeszcze można podawać?

Z zewnątrz częste czyszczenie, jak mogę to myjemy, + suchy szampon/psikam całą odżywką.
BUCK   buttermilk buckskin
06 lipca 2024 14:34
BUCK, ooo dziękuję! znam ofertę eggersmanna a na to jakoś nigdy nie trafiłam :o
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się