dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Stokrotka, jakim cudem opakowanie 2kg przy dawkowaniu 50g na konia starczyło Ci prawie na 3 miesiące??? 🤔zok:
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 grudnia 2010 21:52
Stokrotka, jakim cudem opakowanie 2kg przy dawkowaniu 50g na konia starczyło Ci prawie na 3 miesiące??? 🤔zok:

powinno starczyc na 40 dni... 😉
coś nie halo z dawkowaniem jeśli wystarczyło na 90...
hihi, no ja zaczęłam się zastanawiać czy może komuś to się klonuje 🤣
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 grudnia 2010 21:57
niestety tak dobrze nie jest 😉

a co do dodatków - jestem zachwycona ostropestem (w dodsonie pod nazwą milk thistle) - bardzo ładnie poprawił wyniki krwi mojego konia (zwłaszcza wskaźników dot wątroby, które nie wyszły idealnie po sporych dawkach czarciego pazura jakie Kasz dostał). zmianę w wynikach było widac już po 3 tygodniach podawania suplementu.
seaweed maja miarke w opakowaniu, 4 kg na jednego konia powinny starczyc chyba na 2 miesiace.


W moich żadnej miarki nie było  😤
Stokrotka, jakim cudem opakowanie 2kg przy dawkowaniu 50g na konia starczyło Ci prawie na 3 miesiące??? 🤔zok:


Przepraszam, mój błąd. Jak je kupiłam to przeliczałam na ile mi starczą, ale policzyłam tylko miarkę dziennie, a nie dwie.
Dlatego wyszło mi, że starczą na prawie 3 miesiące. W rzeczywistości starczyły na 40 dni.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
26 grudnia 2010 15:33
Caro, dzięki za odpowiedź! Już wszystko wiem. Jutro dzwonie do sklepu, który mam po drodze, może będą mieli. Jak nie to dzwonie do biura.  :kwiatek:
Co możecie powiedzieć na temat Aminoralu Eggersmanna?
Przejrzałam wątek, wyszukiwarka też nic konkretnego mi nie wypluła. Warto, czy lepiej zainwestować w coś innego?  :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 grudnia 2010 14:02
Olek, ja nie dawałam, ale u nas w stajni sporo osób miało, generalnie wszyscy zadowolenia, ale wiadomo- nie da żadnych efektów bez solidnego treningu. No i ważne, żby stosować się co do dawkowania tj. podawać dwa razy dziennie.

Algi zamówione, dzisiaj wieczorem powinny być u mnie, jak nie to w czwartek  😅
To oczywiste, przecież nie ma takiej magii, że sypniesz koniowi dwa razy dziennie po miarce proszku i załatwione  😉
ale to wcale nie było by takie złe :P
Czy ten suplement

http://www.equivite.com/Page_BodyBuilder.htm

ma podobne działanie do tego

http://vetlandia.pl/pl,product,1737537,equitop,myoplast,1500,g.html

:kwiatek:


A stosowałaś któryś czy pytasz o porównanie, bo ja stosowałam myoplast i byłam zadowolona.
Nie stosowałam. Mam kupić myoplast i taki suplement mi zasugerował sprzedawca suplementów.
Nie stosowałam. Mam kupić myoplast i taki suplement mi zasugerował sprzedawca suplementów.

U nas w stajni ktoś stosował ten zamiennik spytam jutro (jeśli uda mi się dociec czyje to było pudełko po suplemencie  😉) czy był zadowolony?
a dlaczego Ci zalecili myoplast, ja podawałam jak zaczynałam wdrażać po kontuzji, dobry ale niestety drogi  🙁
Tak się zastanawiam jaką ilość na dzień podaje się koniom kredy pastewnej?
Młody dodatkowo będzie dostawał otręby , a że przy nich trzeba uzupełniać wapń to nie wiem jaka ilość  będzie wystarczająca, niby przy przedawkowaniu nic się nie stanie ,niezużyty będzie wydalony z organizmu ale jednak jaka dawka jest dla młodego , praktycznie nie pracującego konia najlepsza?
Cedryk Byłabym mega wdzięczna za zamiennik  :kwiatek:

Wet zalecił po operacji/zabiegu rzepek.
Cedryk Byłabym mega wdzięczna za zamiennik  :kwiatek:

Wet zalecił po operacji/zabiegu rzepek.


Dramka przepraszam, ale dzisiaj miałam dużo zamieszania w stajni  🙁, obiecuję, że jutro znajdę osobę, która stosowała, dzisiaj już jest za późno żeby do niej dzwonić (mam już pewne podejrzenia kto stosował). Jeśli możesz wstrzymaj się jeszcze do jutra.

Dramka no więc udało mi się przepytać dzisiaj koleżankę na temat twojego substytutu, stwierdziła, że po podaniu widziała zmianę, koń wzmocnił masę mięśniową ale nie była pełna zachwytu. Nie podawała myoplastu wcześniej, po naszej rozmowie w temacie tych dwóch produktów stwierdziła, że następnym razem kupi myoplast. Ja osobiście podawałam już 2 razy podczas wdrażania konia po długiej przerwie i raz jak był w cięższym treningu. I podczas wdrażania wet też polecał mi myoplast.
W wet farmie właścicielka poleciła mi taki środek na mięśnie http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=3489&lang=pl ale to dla konia wdrożonego i już w treningu.
Chyba nie wiele Ci pomogłam  🙁
olek Ja podaję Aminoral od ponad miesiące, wedle zaleceń i jestem baaardzo zadowolona.
Fakt, że zabrałam się mocno za konia, ale dostał teraz takiej fajnej energii - to typ leniucha, a teraz pracuje i się cieszy aż miło jeździć 😉
Bardzo fajna sierść się zrobiła, ogon gęstnieje i błyszczy.

Szukam jakiś witamin dla konia w treningu kl.P z el.N, raczej bezproblemowy, bardzo dobrze wykorzystuje pasze, nie ma problemów zdrowotnych. Chcę ją trochę wzmocnić, bo zaczynamy sezon i mocniejsze treningi.
Może Eggerssmanowy Horse Vital ?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 stycznia 2011 18:22
Kolebka, ja skarmilam całe duże wiaderko horse vital i generalnie żadnych większych efektów nie widziałam.  👀

Moja od wczoraj dosteje Algi dodsona, zjada chętnie żłub jak zwykle wylizany do czysta, to dobry znak  😁
Cedryk Dzięki ale moj kon nie jest w treningu.
kolebka ja na ten zimowo-wiosenny okres polecam pro-pell plus cortaflexa
Dramka a w jakim celu po kontuzji rzepki mialby byc podawany ten suplement?
jesli szukasz czegos na odbudowe miesni, ochrone ich, dzialanie antyoksydacyjne to polecam mix gamma oryzanolu  z HMB, nie ma nic lepszego🙂
do tego i jeden i drugi stosowane sa u ludzi w okresie rekonwalescencji itp.
asior   -nothing but eventing-
06 stycznia 2011 20:21
Podawal ktos Blood Tonic z Absorbiny? http://skleptinker.home.pl/ABSORBINE_Blood_Tonic_zelazo_i_witaminy_38l-1257.html  Jaki jest tego sklad? W necie nic nie znalazlam.
equi.dream  Widzę, że ten Pro Pell Plus bogaty w żelazo - ma podobny zapach do Chevinalu, taki hmm stalowy  😁 ?
Bo kobył się wypiął zadem na Chevinal, kategoryczne NIE.
kolebka, mój też nie przepada za Chevinalem, muszę mu bardzo dokładnie rozmieszać go z paszą, bo inaczej zostawia. Więc robię mu dodatkowy posiłek, jako że u nas konie karmione 2 razy, mieszam pół na pół owies lub jęczmień i musli, do tego Chevinal i jakoś daje radę 😉
Inna sprawa, że warto, żeby się trochę pomęczył, bo efekty widziałam już po miesiącu (wygładzona, błyszcząca sierść, trochę energia, lekko przybrał).
A można dwac oryzanol koniowi który nie pracuje? Aminoral eggersmana na pewno jest biespieczny dla koni nie pracujących, ale resztę suplementow jakoś się bym bała dać koniowi co stoi w boksie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 stycznia 2011 20:28
Dawanie oryzanolu koniowi stojącemu w boksie mija się zupełnie z celem. Żeby mieć efekty koń musi pracować.
zalezy o  jakim dzialaniu mowimy- czy tym wplywajacym na rozrost tkanki  miesniowej czy tym przeciwutleniajacym czy  pobudzajacym ekspresje niektorych   genow zwiazanych z  podstawowymi procesami metabolicznymi
spora czesc  dzialana  GO nie jest uzalezniona od wysilku
i  co najwazniejsze- najlepsze  dzialanie zarowno na rozbudowe miesni i przeciwutleniajace ma GO w polaczeniu z HMB, ale tylko tym czystym  bez domieszek🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 stycznia 2011 20:51
O, nie wiedziałam, że ma jeszcze jakieś działanie poza pomocą w robudowie mięśni. Co to jest HMB?

A swoją drogą to strasznie bawi mnie jak ludzie inwestują w niewiadomo jakie preparaty na mięśnie, a konie pracują tylko lekko pod siodłem. A potem narzekanie, że preparat X nie działa 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się