dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Koniczka
no właśnie tez mi sie tak wydawało, pytalam w kontekście przypadku Dramki. Ze dla niej chyba byl by naleszy aminoral, jak chce wspomoc konia niepracujacego.

Karla
A można proszę troszeczkę bardziej ekhm ... po polsku, bo właśnie zaraz chyba nauczę sie czegoś nowego  🙄 😡 :kwiatek:

tym przeciwutleniajacym czy  pobudzajacym ekspresje niektorych  genow zwiazanych z  podstawowymi procesami metabolicznymi

co to znaczy dokładnie? podawanie oryzanola ma jeszcze jakiś inny cel niż rozrost tkanki? jest to biespieczne dla konia który nie pracuje?

i co to HMB ?  :kwiatek:
tak, GO ma wiele fajnych dzialan na organizmy psie,konskie i ludzkie- jest wiele publikacji dotyczacych podawania tego specyfiku np. w stanach wyniszczenia przy chorobach nowotworowych,zmniejsza nadbudowywanie tkanka tluszczowa, zmniejsza wchlanianie cholesterolu i innych takich pierdolek
a co do dzialana przeciwutleniajacego- to w skrocie pomaga walczyc z wolnymi rodnikami, ktore pojawiaja sie np. w RAO,OA,choroby motoneuronów zespół cushinga i inne...
kurcze daj mi maila to postaram sie Ci wyslac moje arty na ten temat i publikacje z konferencji
a HMB...to takie fajne cudo dla kulturystow😉 3 hydroksy 3 metylomaślan🙂
http://animal-planet.pl/ tu mozesz poczytac
a o efekty  mozesz pytac Lostak i disco, ktore pasa swoje maszyny  hmb🙂
leci pw, bardzo chetnie sie czegos dowiem wiecej  🙄
a to HMB nie jest szkodliwe? 🙄
ani jedno ani drugie nie jest szkodliwe
GO jest na liscie srodkow dopingujacych ze wzgledu na swoje wlasciwosci
HMB jest takze stosowane jako lek w kilku-kilkunastu chorobach🙂
mam pytanko 🙂 Widział ktoś jakieś konkretne efekty przy skarmianiu olejem ryżowym ? Oczywiście w połączeniu z robotą.
samym olejem nie, ale samym GO i GO rozpuszczonym w oleju ryzowym a i owszem, zarowno w polaczeniu z robota jak i bez niej 😅
samym gamma-oryzanolem ? Można coś takiego kupić ? Przecież to doping 🙂
jasne, że można a myślisz, że w oleju ryżowym nie będzie GO? przecież GO jest  w ziarnie ryżu, jakieś tam szczątkowe ilości w kukurydzy i owsie da się wyizolować.
Nawet dziś w marcpolu znalazłam oleje ryżowe z różnym procentem GO 😁 [[a]]http://animalia.pl/produkt,14824,515,Officinalis_Olej_ry%C5%BCowy_dla_koni.html[[a]] tu ten konski
http://www.przyprawy.net/product_info.php?products_id=614 tu ludzki

póki nie  startuję to będę w konia pakować GO,a przed  zawodami krewka do badania i tyle 🏇
na rynku jest  sporo preparatów , wcierek itp. zawierających subst z obydwu list subst zakazanych - trzeba  wiedziec kiedy przestac stosowac 🙂
nikogo nie bedzie obchodzilo czy wykryty GO pochodzi z oleju ryzowego czy byl w postaci czystej😉
Wiem, że jest, ale nie miałam pojęcia, że jest stosowany w czystej postaci 😉 W oleju ryżowym to normalne, w końcu to kwas 4 hydroksy - 3 metoksycynamonowy, wiem, że jest używany w serum antyoksydacyjnym i innych tego typu produktach biochemicznych. Stosujesz czysty ?
koń jest  na czystym
ja na mieszance🙂 made in garaż znajomej dietetyczki i farmaceutki
też pakujesz ? 😀 Konsultowałaś jakoś z wetem, taką ilość jaką dajesz na pewno nie szkodzi ? Zgodnie z moimi wyliczeniami dawka dzienna to około 3007,12 mg / dzień 🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=78.msg841435#msg841435 date=1294343585]
Dramka a w jakim celu po kontuzji rzepki mialby byc podawany ten suplement?
jesli szukasz czegos na odbudowe miesni, ochrone ich, dzialanie antyoksydacyjne to polecam mix gamma oryzanolu  z HMB, nie ma nic lepszego🙂
do tego i jeden i drugi stosowane sa u ludzi w okresie rekonwalescencji itp.
[/quote]

Mnie nie pytaj. Tak zalecił wet.
nie musze konsultowac- sama jestem wetem i robie badania nad GO i HMB u koni sportowych,a moj promotor jest nestorem badan ludzko konskich  nad tymi substancjami w PL i na swiecie 🙂
u mnie GO jest  przy diecie i odchudzaniu dorzucony do programu cwiczen 😀
Dramka pytam z ciekawosci bo chetnie poznam "nowe" pomysly nad zastosowaniem tych substancji, bo sporo pomyslow juz zostalo obalonych lub potwierdzonych
a rzepkowca mialam takze w grupie gammaoryzanolowej i zdecydowanie lepiej przy tej kontuzji sprawdzil sie w polaczeniu z hmb lub sam hmb,jak mozesz to wywiedz sie jakiego efeku wet sie spodziewal, prsze :kwiatek:
a to przepraszam 😉 Czyli jest to bezpieczne. Możesz zdradzić jaka jest bezpieczna dawka maksymalna dobowa ?
asior   -nothing but eventing-
14 stycznia 2011 22:38
Podbijam. Podawal ktos Blood Tonic Absorbiny? Dawka dzienna to 30ml? Jaki jest sklad? W necie niz nie moge znalezc.

edit- dawkowanie juz znalazlam 😉
Proti   małymi kroczkami...
20 stycznia 2011 17:04
Czy kto z Was stosował suplementy pobudzające apetyt? Jeśli tak, to jakie macie sprawdzone?
znalazłam takie:
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=2220&lang=pl
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=2826&lang=pl

Wiecie coś na ich temat?
vissenna   Turecki niewolnik
20 stycznia 2011 17:15
Proti melasa jest faktycznie dobra ale baaardzo energetyczna, więc jeśli z energią konia wszystko ok, zainwestuj lepiej:
http://www.hippoland.abc24.pl/default.asp?kat=4486&pro=20123
Proti   małymi kroczkami...
20 stycznia 2011 17:18
To, że jest energetyczna nie przeszkadza 😉
Przede wszystkim zależy mi, żeby było skuteczne, bo już mi trochę ręce opadają z niejadkiem...
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 stycznia 2011 18:10
melasa niestety ma charakterystyczny zapach i nie zawsze konie ją lubią 😉
Proti, a moze probiotyki - nawet jesli kon będzie jadł mniej niz ty bys chciała, to więcej na tym skorzysta kon (lepsze przyswajanie) 😉
no i oczywiście - pytanie mantra - czy wiadomo dlaczego nie chce jesc? zeby, ukl. pokarmowy w porzadku? zawsze byl niejadkiem?
Proti   małymi kroczkami...
20 stycznia 2011 19:02
caroline, i tak będę musiała podawac mu suplement doustnie, bo cokolwiek dodam do paszy to nie zje całego posiłku...
Może zaznaczę, że to nie jest mój koń, bo dzięki Bogu nie mam z nim takich problemów 😉 (swojemu probiotyki po powrocie z kliniki na pewno sprawię 😉 )
Fazy buntu na jedzenie ma co jakiś czas, nie wiadomo dlaczego. To nie jest tak, że trochę zje, trochę zostawi, on strzela focha na jedzenie. Np jakiś czas temu stwierdził, że jednak nie chce otrębów(cały czas od kiedy u nas jest jadł) i nie będzie jadł swojego musli(które je takie samo od dawna).
Jadł tylko owies.
Od kilku dni znowu polubił otręby, musli dalej nie(dla sprawdzenia dałam mu garstkę innej paszy to zjadł ze smakiem)
Zrobiłam mu mesz-tylko powąchał.
Koń jest typem trudnym do utuczenia, dlatego martwię się, że przez jego wybrzydzanie znowu może schudnąc...(a w końcu zaczął bardzo fajnie wyglądac...)

Dodam, że wszystkie badania zrobione-wyniki w normie, zęby sprawdzone, nie ma żadnych innych objawów.

Może to trochę stres związany z wyjazdem mojego konia do kliniki z którym się mocno trzymał? ale nie jest nerwowy ani w boksie ani na wybiegu...
Jakie witaminy polecacie dla młodego konia?
Dostawał chevinal plus, ale był zbyt energetyczny i koń dostawał po nim ADHD a po odstawieniu jest ok. Dostaje kerafortin, MSM i olej i chciałabym jeszcze jakieś ogólne witaminy, zastanawiam się też nad witaminą E + selen. Będę wdzięczna za rady 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 stycznia 2011 19:19
amazonka89, przy takiej baterii dodatków, moim zdaniem, najmądrzejsze to byłoby zbilansowanie diety / karmienie zbilansowaną paszą

Proti, to może być na tle nerwowym.
obawiam się, że z karmieniem moze byc tak jak z pojeniem - mozesz zmusić konia zeby wszedł do wody, ale nie zmusisz go żeby zaczął pić.
i moim zdaniem melasa nie spełni funkcji, której oczekujesz.
jakby to był mój koń (a mojemu się coś takiego zdarzyło, ale tylko raz - po zmianie stajni), to bym po prostu zmieniła pasze, na taka którą koń będzie jadł.
Proti   małymi kroczkami...
20 stycznia 2011 20:01
caroline, Nad tym też się zastanawiałyśmy, tylko nie ma pewności czy inną po krótkim czasie też nie będzie gardził(jadł ciągle te same musli przez ponad rok, a zaraz przed jego fochem przyjechała dostawa właśnie tej paszy 😵 ),ale oczywiście można spróbowac

Ogółem to jest dziwny koń, wszyscy patrząc na niego przy jedzeniu śmieją się, że nigdy takiego zwierza nie widzieli. Bierze po kilka ziarenek i dokładnie żuje, robi przerwy w jedzeniu itd...
Jako, że zjada marchewki, starkowałyśmy mu je do posiłku, to i tak powybierał ze żłobu nie jedząc przy tym innych dodatków... 🙄
Zaczął stopniowo wybrzydzac(najpierw otręby, dopiero po jakimś czasie musli) tydzień po wyjeździe Hegona(czyli 3 tygodnie temu),dlatego na 100% nie byłyśmy pewne czy to przez brak kumpla.
A czy można prosić o linki do jakiś preparatów z HMB :kwiatek:
POdpowiedzcie co mozna dawac zamiennie za Foran Chevinal? Jakie ogolne mineraly i witaminy mozecie polecic? Caroline? Dodson, albo hippolit?


A dawal ktos :
Speed krauter
Crazy dawałam Chevinala, teraz daję Pro Pell'a (Cortaflex) i polecam. Efektu in minus nie zanotowałam  😉
Chevinal strasznie podskoczyl cenowo, 50zl na karnistrze, od zeszlego roku , to sporo.
Wiem  🤔

Chevinal strasznie podskoczyl cenowo, 50zl na karnistrze, od zeszlego roku , to sporo.

Tak, ale uważąm że jest bardzo wydajny mimo wszystko.
Moje trzy konie go dostają  i efekty są super: uszate są nie do zajechania, błyszczą, wyglądają, skaczą i mają wspaniałe kopyta 🙂
Hej, podawał ktoś może Dodson Ultimate Balancer ??
http://dodsonhorrell.pl/product/index/1/muesli-dla-koni-ultimate-balancer

Z opisu wygląda bardzo ciekawie:
Zawartość:
- skład pozwalający na dostosowanie dawki do potrzeb każdego konia
- biodostępne chelatowane minerały
- MSM i zioła Mobility wspomagające mięśnie i stawy
- prebiotyki FOS i MOS oraz naturalne drożdże Yea-Sacc stabilizujące mikroflorę jelitową
- biotyna dla zdrowia kopyt
- kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6 niezbędne dla zdrowia organizmu
- opatentowana mieszanka przeciwutleniaczy QLC dla przeciwdziałania uszkodzeniom komórek organizmu przez wolne rodniki

🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się