dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Takich rzeczy chyba się w ogóle nie przeskoczy chyba że badaniami- od witamin zawsze robiłam przerwy < wtedy kiedy nie robiłam badań>.
A i tak w końcu okazało się, że pewnych składników ma od groma a innych braki.
Burza, Chociaż pofatygowałaś się o badania krwi. A ile osób to robi? 10%? Reszta poprostu faszeruje swoje konie nieświadoma, że z tego mogą być kłopoty. Pół biedy jeśli koń dostaje 1 suplement w określonej dawce. Ale często miałam okazję widzieć ilość podawanych dodatków większą niż apteczka mojej babci. I zastanawia mnie, czy z tego nie wzmą się potem wrzody, kolki, problemy z nerkami. 
Wiem, że właściciele tych koni chcą dla nich jak najlepiej i fortune nieraz wydają na kolejne preparaty. A ja sie zastanawiam czy nie bezpieczniej zainwestować w marchewkę i dobrą mieszankę traw na pastwisko.
No aż taka święta nie jestem, przez 2.5 roku koń miał może jedno badanie krwi i stąd wiem, że nawet najlepsze witaminy nie uregulują całości zapotrzebowania indywidualnego. Teraz badania ma co 3 miesiące. Ja po stajniach widzę coraz rozsądniejszą supelementację na szczęście 🙂
Ktoś podawał AMINORAL  👀

http://www.eggersmann.pl/432_/aminoral.html
jesli kon liże sciane, to znaczy, ze brakuje mu wapnia?
jakie witaminy sa najlepsze? Höveler Reformin Plus?
Dramka ja podaję już długo, wg mnie przyspiesza odbudowanie mięśni po kontuzjach
A jeżeli teraz konie nic nie robią i jeszcze przez tydzień będą chodzić tylko po padoku mogę dać czy dopiero jak zaczną pracować?

Nie zaszkodzi koniowi który ma skłonności do mięśniochwatu?

Forta Jaki uraz?
żaden mięśniowy,ale po przerwie wiadomo że wszystkie mięśnie spadają
Forta, baardzo mnie cieszy to co teraz napisałaś, bo własnie nabyłam 20 kg worek tego "cuda" 😁
Croopie my z Zen  kupiłyśmy 20 kg daaawno temu i dwa konie karmimy tym już chyba pół roku. Powinnaś być zadowolona  😀
Forta, ja kupiłam z Precelkiem 🙂 Bo Alli przez tą kontuzję wygląda jak 3 latek 😁
Potwierdzam pozytywne opinie na temat Aminoralu. Mojemu koniowi też pomógł w odbudowaniu mięśni. Dodam, że było to połączone z regularną pracą pod siodłem i na lonży (czambon). Ponieważ Aminoral zawiera aminokwasy, trzeba uważać, jeżeli koń ma problemy z nerkami (aminokwasy mogą podnosić poziom mocznika).
"Ponieważ Aminoral zawiera aminokwasy, trzeba uważać, jeżeli koń ma problemy z nerkami (aminokwasy mogą podnosić poziom mocznika)."

A jeżeli ma skłonności do mięśniochwatu?

Tego niestety nie wiem. O moczniku i animokwasach dowiedziałam się, bo niedawno robiłam koniowi badanie krwi i mocznik był ponad normę. Badanie mam powtórzyć za miesiąc, a do tego czasu nie podawać nic, co by mogło podwyższać poziom mocznika.
O wpływie aminokwasów na mięśniochwat jest troszeczkę na tej stronie, w ostatnim akapicie, ale to w zasadzie jedno zdanie:
http://www.dermapharm.com.pl/index.php?d=literature&a=art_04&l=pl

Widziałam też, że Eggersmann ma na stronie w "Kontakcie" numer do konsultanta żywieniowego. Może on coś doradzi?
Z tego co pisza nie zaszkodzi, może tylko pomóc. Dzięki  :kwiatek:
Może dla kogoś przydatna będzie informacja, którą uzyskałam dziś w rozmowie z dystrybutorem Cortaflexu. Właściwie zadzwoniłam, żeby potwierdzić to, co sama wyczytałam: otóż Buteless, o którym często była mowa w różnych wątkach ma zmieniony skład i nie zawiera już czarciego pazura. Producent zdecydował o zmianie składu, ponieważ czarci pazur jest składnikiem zabronionym dla koni startujących w zawodach. Zastąpiła go bromelanina.
Pewnie ta zmiana miała miejsce już jakiś czas temu, ale niektóre sklepy nie zaktualizowały jeszcze informacji (lub mają stare zapasy?) na stronach internetowych.
Przy okazji: może ktoś ma jakieś doświadczenia  i potrafi cos powiedzieć na temat skuteczności nowego składnika u koni (zwyrodnienia stawów)?

Bromelaina jest z powodzeniem stosowana np. w preparacie Equimins Flexijoint.
Występuje w dwóch wersjach: z czarcim pazurem lub bromelaniną.
Ponieważ czarci pazur jest na listach dopingowych i nalezy go odstawić na 2 doby przed startem zamiennie stosuje się właśnie
bromelaninę.
O jej działaniu pisać nie będę - można te informacje znaleźć w internecie.

Stosowałam obie wersje Equiminsa. Efekt jest moim zdaniem identyczny.

Wracając do Cortaflexu - masz rację, skład uległ zmianie ze 3-4 miesiące temu i z tego co sie orientuję Cortaflex nie powiadamiał o tej zmianie.
Co najdziwniejsze Cortaflex nie podaje na opakowaniu składu swojego Butelessa.
Dawny "czarci  pazur" z etykietki został zamieniony na "ekstrakt roślinny"
Tylko co bardziej dociekliwi o tym wiedzieli.

Uparciuchom ,czyli tym którzy preferują jednak czarci pazur w składzie proponowałałabym Absorbine Ache Less.
To taki sam produkt (piszę tu o skladzie) co dawny Buteless Cortaflexu i na dodatek tańszy.

W USA Absorbine kupiło Cortaflex  😉 Nadal Cortaflex jest produkowany (i pewnie będzie nadal) natomiast
pod szyldem Absorbine pojawiła się linia nowych suplementów. Są bliźniacze z Cortaflexem.

Pomogłam ?
Pomogłaś, dziękuję  :kwiatek:
Czytałam trochę o działaniu bromelaniny, brzmi dobrze. No i dobrze też wiedzieć o tej transakcji Cortaflex -Absorbine  😉.
http://www.mksklep.pl/naf-oestress-five-star-500-p-563.html
Może mi ktoś powiedzieć coś na temat skuteczność tego suplementu??
Po jakim czasie było widać zmiany , o ile w ogóle było je widać.

Pytałam w wątku o samej biotynie ale tam chyba nikt nie zagląda  👀. Czy ktoś używał tej: http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?products_id=1738&topSsid=5d7867c719a3e2b7f99b1850781294ad i mógłby coś powiedzieć o efektach?  :kwiatek:
Alexa:P, moja znajoma podawała swojej klaczy, ale to ekstremalny przypadek. Ponoć po 3 tygodniach podawania zaobserwowała różnicę, że kobyła przestała rozgrzebywać boks i kopać po ścianach. Po 4 miesiącach zauważyła, że kobyła jest spokojniejsza podczas ruji, tzn dawało się na niej jeździć 🙂 Ale tak jak mówię, to był dość ekstremalny przypadek 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 lutego 2011 13:15
Alexa:P podobny preparat ma też Dodson- Stroppy Mare, o którym słyszłam bardzo dobre opinie.
tylko nie wiem co wychodzi korzystniej cenowo (w przeliczeniu na dawkę)- Dodson czy Naf 🙂
Problemem mojej kobyłki nie jest nadpobudliwość a stwarzanie sobie sytuacji stresowych, wyolbrzymianie wszystkiego , ogólnie rozkojarzenie i banie się rzeczy których np nie ma....;] sama siebie nakręca a podczas rui to już w ogóle jest nieobecna , niby robi to co ma robić , ale wykorzystuje moment kiedy mogłaby kopnąć.
Livia   ...z innego świata
28 lutego 2011 12:30
Mam pytanie ile wynosi termin ważności otwartego Chevinalu. Czy jeśli kupię baniak 5 litrów, mogę go używać te 200 dni i nic się nie stanie? Niestety, wyszukiwarka nic nie wypluła na ten temat...
Livia, aktualnie mi dostępny i świeżo zakupiony ma datę lipiec 2012, wiec chyba te 5 litrów koń zdąży wypić 😉
Livia   ...z innego świata
28 lutego 2011 13:02
quanta, dzięki  :kwiatek: Bałam się, że będzie jak z probiotykiem, że trzeba go zużyć w ciągu 3 tygodni.
Kurcze, coś mi się wyaje, że to forum to na prawdę skarbnica wiedzy...
Sama zamierzam niedługo kupić kopytnej witaminy (myślałam o pavo multivit), ale w życiu bym nie pomyślała, że można by zrobić badanie jakich najbardziej potrzebuje. (!!!) Każdy wet mi to zrobi?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
14 marca 2011 18:58
Potrzebuję suplementu, dla konia z chorymi trzeszczkami+ odwapnieniami.
Wskazówkę dostałam taką, że ma zawierać wapń.
Mógłby ktoś polecić coś sprawdzonego, działającego i mocnego? Będę dźwięczna  :kwiatek:
daje koniom hippovit extra tyle, ze jest on kwaśny więc muflony robia wszystko by go nie jeśc. Dodaje też troche oleju rzepakowego więc małe co nie co się przylepi do owsa. Jak poprawić smak? czytałam coś o soku jabłkowym. co Wy na to?
ja jak koń wybrzydzał dodawałam sok marchwiowy z biedronki 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się