dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Nie bardzo mogę, ponieważ zrobiłam to organoleptyczne.
Podeszłam do półki-> zdjęłam dostępne preparaty Humavetu-> obczaiłam etykiety-> usiadłam do komputera-> porównałam wartości (na kg) i te z etykiet (w ml)-> i Ci odpisałam 😉  😁
juz kumkam;] rozumiem ze podałas ilosc na dawkę dzienną
15350mcg/1000ml

dawkowanie dziennie:
-20ml (koń o masie 500kg)
-10ml  (pony, małe konie)

😉
nie wiem do jakiego wątku to wstawić ale czy ktoś używał ABSORBINE SuperShine Hoof Polish? napisane jest że usuwa nadmiar wilgoci i przy tym utwardza kopyto a to chyba jedno drugie wyklucza??? dlatego może mi ktoś powiedzieć czy warto to kupic?
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2009 17:51
dlatego może mi ktoś powiedzieć czy warto to kupic?

slowa mojego kowala jak zobaczyl, ze tym posmarowalam kopyta mojego konia: wyrzuc to natychmiast i wiecej nie uzywaj.
ok dzięki
[quote author=kalaarepa link=topic=78.msg155202#msg155202 date=1232810448]
dlatego może mi ktoś powiedzieć czy warto to kupic?

slowa mojego kowala jak zobaczyl, ze tym posmarowalam kopyta mojego konia: wyrzuc to natychmiast i wiecej nie uzywaj.
[/quote]
a czy uzasadnił swoją wypowiedz ?
ja tego bym równiez na co dzień nie używała
jest to srodek typowo dla "wystawowych" koni
a po pokazie/wystawie mozna go latwo zmyc za pomocą wody i szczoteczki
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 stycznia 2009 19:16
a czy uzasadnił swoją wypowiedz ?
ja tego bym równiez na co dzień nie używała
jest to srodek typowo dla "wystawowych" koni
a po pokazie/wystawie mozna go latwo zmyc za pomocą wody i szczoteczki

oczywiscie, ze uzasadnil - to nie jest srodek PIELEGNACYJNY, to tylko - jak sama napisalas preparat na "szoł" - i jako taki w zaden sposob nie wplywa korzystnie na kopyto a jedynie sprawia, ze przez chwile wyglada atrakcyjnie, w zamian za to zatyka pory, nie pozwala kopytu oddychac i powoduje wszelkie zwiazane z tym problemy. co do usuwania - podobno w teorii jest to tak proste jak opisujesz. w praktyce - mialam zgola inne wrazenia 😉


P.S. prosba do moderatorow o przeniesienie dyskusji do bardziej wlasciwego watku: od tego postu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,78.msg155202.html#msg155202 toczy sie tutaj rozmowa, ktora powinna byc w watku o pielegnacji kopyt, bo ten preparat, o ktorym mowa to nie zaden "dodatek witaminowy, mineralny, odżywka" tylko smarowidlo nablyszczajace do kopyt 😉
uf
pytałam bo przez chwile przeleciała mi myśl przez głowe ze jest jakisz szkodliwy
i fakt służy jedynie ta "szoł" - nie do codziennej pielęgnacji
Gdzie dostane bodybuilder?
Szukam po hurtowniach,sklepach i nic..
Misia
a co to za cudo ? Witaminy ? Bo nazwa wskazywałaby na jakiś preparat budujący mięśnie.
Taka jest nazwa jak napisałaś ? Jaki producent ?
mam pytanko, czy ktoś z Was dawał koniom kiedyś kminek ?
http://www.allegro.pl/item534567847_kminek_mielony_alergie_trawienie_najtaniej_1kg.html
Nigdy sie nie spotkałam jeszcze z podawaniem kminku, a ten opis aukcji jest ciekawy i zachęcający
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 stycznia 2009 16:50
Misia w każdym sklepie mającym Spillersa (ze znanych mi to Karina i Pasikonik), można również spróbować bezpośrednio u dystrybutora Spillersa bo on to ściąga.
Misia ja jakiś tydzień temu kupowałam w Animavecie, na miejscu bo chyba w sklepie on line nie mają
a ja nadal nie wiem o czym piszecie

ech 😡
szermana o takie cos


Koniczka i McBetka dzieki :kwiatek:

a mozecie jeszcze powiedziec na jak długo starcza?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 stycznia 2009 18:34
Ja nie dawałam, więc z praktyki Ci nie powiem. Ale na opakowaniu podają dość szerokie widełki tego ile można dawać, więc zależy na jakie dawkowanie się zdecydujesz.
Dokładnie, od 2 do 4 tygodni.

Mi starczył na ponad 6 tygodni, ale ja dawałam1/2 minimalnej zalecanej dawki 😉
Czy ktos mial stycznosc z wit. PAVO MUSCLE BUILD... ?Sa najkorzystniejsze finansowo z dostepnych produktow budujacych miesnie.. ale czy tez dobre jakosciowo?
Proti   małymi kroczkami...
02 lutego 2009 22:21
crazy, widziałam trzy konie, które to wcinały(jeden z nich w naprawdę porządnym treningu), efekty słabe.

a ja jeszcze raz z pytaniem czy stosował ktoś może absorbine flex + ?
Crazy, przyzwoicie działającym preparatem tego typu za rozsądną cenę jest GP Equine Muscle Builder. Naprawdę daje efekty, dawałam już dwukrotnie i za każdym razem osoby postronne nie wtajemniczane w suplementację konia zdecydowanie chwaliły zwierzaki, że się wypełniały i zrobiły większe.
Chociaż i tak bezkonkurencyjnie super działa Derbymed Orysanol E - testowany u konia odbudowywanego i przywracanego do pracy po zabiegu w klinice.
Chociaż i tak bezkonkurencyjnie super działa Derbymed Orysanol E - testowany u konia odbudowywanego i przywracanego do pracy po zabiegu w klinice.

Eh... to chyba w to zainwestuje jednak. A powiedz mi ile miesiecy najlepiej dawac? Jak dlugo stosowac.
Nie moge zrobic ze swojego konia pakera, ale po polrocznym nic nie robieniu i lakowaniu sie .. wygalda STRASZNIE !!!
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lutego 2009 20:14
crazy - mnie wet polecil dac jedną butlę, potem opakowanie myocrescatu, potem znowu orysanol, ale w polowie dawki.
To dam jedna butle.. tak jak jest w dawkowaniu, ze kilka dni silniej kilka slabiej.
Jako ze on jeszcze nic nie robi po za kilkoma min klusa... to nie spodziewam sie niewaodmo czego... ale chociaz niech pasze zamienia w miesnie a nie miesien piwny :P

I poobserwuje czy sens dawac 2 butle... To wkkwista nie porosnie jak paker dresazysta
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lutego 2009 20:29
crazy, ale nie ma sensu tego dawac, jesli kon nie pracuje... to jest skondensowany olej - jesli kon nie pracuje, to przerobi go tylko w tluszcz.
skoro to tylko kilka minut klusa to wez moze muscle/body buildera - powinien fajnie przygotowac miesnie do pozniejszej ciezszej pracy. a jak kon juz bedzie pracowal doladuj go gamma orysanolem - wtedy naprawde bedzie efekt. bo teraz to wg. mnie po prostu wywalanie kasy w bloto.
Ale tam o ile sie nie myle, wlasnie jest napisane ze idealne w okresie rekonwalescencji, czy to po operacji czy chorobach...
Napewno tak jest w tego typu Cortaflexie.
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lutego 2009 20:54
no tak, ale kon musi pracowac, zeby mu te miesnie "powstawaly"...

powiem tak: Moim zdaniem, to bez sensu wydane pieniadze - bo wybulone bez żadnych efektów, a tym samym - rownież bez sensu. Ale zrobisz jak uznasz za stosowne, tylko przy takim uzytkowaniu o jakim piszesz (step+pare minut klusa), prosze nie pisz pozniej, ze ten preparat to ściema i nie dziala.

Z reszta, dawalam kiedys koniowi myoplast i moim zdaniem tez dzialal, ale slyszalam juz historie, ze myoplast nie dziala - tylko, ze kon, ktory to jadl po prostu nie pracowal regularnie - wiec gdyby myoplast zadzialal to zgłosiłabym to do Watykanu do odnotowania jako cud 🙄
Dlatego pytam tutaj.
Bo dla mnie tez jest to nie dokonca sensowne.. Pracamu sie bedzie z dnia na dzien zwiekszac...
Moze preparat te spowoduje z enie bedzie mial zakwasow.. ze miesnie beda sie latwiej budowac... nie wiem.. Trudno to ocenic..
Na niepowstawanie zakwasow wole wtedy Forana VSL.. bo jest naprawde rewelacyjny, Niestety produkt forana na miesnie. jest strasznie drogi, najdrozdzy chyba na rynku.. i to troche odstrasza.

Przyznam ze nigdy nie dawalam preparatow na miesnie, poniewaz moje konie nabudowywaly je regularna praca, bez jakiegokolwiek wspomagania specjalnego..  oprocz podstawowych wit, pasz itd.

Ale to jak teraz wyglada moja kruszyna...hahaa powoduje ze szukam i kombinuje.
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lutego 2009 21:02
dlatego na poczatek - kiedy orysanol "marnowalby sie" - polecam muscle/body builder
kiedy kon bedzie wreszcie porzadniej pracowal - dopiero wtedy gamma orysanol. (jesli jeszcze bedzie potrzebny 😉)
jesli podajesz orysanol, kon MUSI pracowac.
Crazy ja mam bardzo dobre doświadczenia z amminoralem eggersmana, wspomaga mięśnie i powrót do kondycja, a efekty na moim koniu widać bardzo szybko, zwłaszcza te kondycyjne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się