In memoriam

ja też sie spotkałam z taka sytuacja że weci w okolicy nie mili wystarczajacej ilosci srodka aby uśpić konia i trzeba było go zastrzelic .

współczuje.
Niestety tez spotkałam się z taką sytuacją, że weterynarz nie miał wystarczającą ilość środka. Kobyła musiała czekać aż weterynarz pojedzie od niej drugi raz do kliniki i dowiezie potrzebną ilość. Chyba nie muszę dodawać, ile się to biedne zwierzę nacierpiało w między czasie?  🙁

Bardzo mi przykro, współczuje wszystkim.  🙁
Niestety ze względu na obowiązujące w Unii prawo aby posiadać wystarczającą ilość środków aby uśpić nawet dużego psa (a co dopiero konia) trzeba mieć specjalne pozwolenie dlatego w tej chwili zazwyczaj tylko w większych przychodniach weterynarze dysponują odpowiednimi środkami.
smutne

Ala_WR a z wetami od duzych zwierząt nie jest inaczej? oni przecież częściej działają indywidualnie niż w klinikach
Straszna historia 🙁
Każdy lek.wet, podlega temu samemu prawu farmaceutycznemu. Przy staraniu się o mozliwość zakupu i użytkowania leków narkotycznych i psychotropowych wpisuje się ilość jaką się planuje używać miesięcznie. Za duże zużycie u znajomych spowodowało kontrolę Nadzoru Farmaceutycznego. Więc każdy ma tyle ile ma. Kliniki mają więcej na stanie.
W Irlandii na wyścigach broń także jest na wyposażeniu... Widziałam jej wykorzystanie, gdy koń złamał nogę.
Dzisiaj odszedł o nas JAS-Jatagan.Koń mojej przyjaciółki.Był z nią 22 lata.Nie mogę przestać płakać.Koń o wielkiej haryzmie i sercu.Nikt i nic go nie zastąpi. 😕
bunia_fox, ;( co się stało? ;(
Ogólnie pojęta starość go dopadła.Mimo starań wielu dobrych ludzi nie udało się go uratowć.Miał 25 lat.Jak dla mnie zdecydowanie za mało.
bunia_fox, zawsze jest za mało... I zawsze jest ciężko :przytul:  😕 Skoro umarł na "starość" to pewnie we śnie, bez bólu
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 kwietnia 2010 20:06
['] dla Jasia 🙁
Miał niezwykłe szczęście spotkać swoją właścicielkę...
Szkoda Jasia, znałam go 🙁 Ale ładnego wieku dożył i źle nie miał.
Norquina   Life is too important to be taken seriously
22 kwietnia 2010 20:40
bunia_fox bardzo mi przykro. brak mi slow... nic nie zastapi ukochanego konia  :przytul: dla Ciebie i przyjaciolki
[ * ] dla Jasia
bunia_fox  🙁
[ * ] dla Was
Piękny, siwy ogier Good Luck.
Niecałe 16 lat.

Nagle, bodajże chwilę po zejściu z parkuru...
Prawdopodobnie serduszko.

Strasznie przykry widok 🙁

Niech galopuje...  (*).
Savoir Vivre
padł w sobotę podczas treningu. Przyczyną śmierci było pęknięcie aorty płucnej. (*)
Miał zaledwie 11lat.
Dorcysia, przykro... coś więcej o nim?
Savoir Vivre
padł w sobotę podczas treningu. Przyczyną śmierci było pęknięcie aorty płucnej. (*)
Miał zaledwie 11lat.


[']
😕
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
17 maja 2010 11:44
o kurcze 🙁  Sławuś [*]
Savoir Vivre
padł w sobotę podczas treningu. Przyczyną śmierci było pęknięcie aorty płucnej. (*)
Miał zaledwie 11lat.


O kurcze  😲, normalnie szok, aż mnie zatkało jak to przeczytałam  🙁 [*]
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
17 maja 2010 18:46
Kikimora K [']
Smutno teraz w Swoszowicach  😕
Brentano II
1983-2010

Hanowerski Ogier Roku 2003, dziadek m.in Poetin, Samba Hit'ów od I do IV
[']
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 czerwca 2010 15:50
luminietta
co się wydarzyło? 🙁
KAMIR
15.03.1991- 22.06.2010
... dziś przegraliśmy wojnę o Jego życie ...
z czym walczyliście i jak długo?
...od soboty z kolką.
długo.

współczuję  😕
['] Kopyciak...Przykro mi... 🙁
Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 lipca 2010 22:03
w wieku 23 lat odszedł słynny małopolski ogier Barok   [*]

http://www.bazakoni.pl/horse_118.html

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się