Galopem po plaży- gdzie nad morzem?

Z tego co się orientowałam w zeszłym roku to jedyny zjazd na plażę jest w Pogorzelicy. Tam jest stajnia Lewickich, ale nie wiem czy mają opcję wyjazdu w teren.
gosiaopti, - kiedyś mieli, ja byłam. Do plaży jest kawałek, jechało się z samego rana, cenowo całkiem spoko, nie wymagali jazdy próbnej. Ogólnie ok, konie nie wyglądały źle. Trochę mnie tylko zmierził jeden koń, który był powycierany od popręgu na maksa i wtykano mu pod sznurkowy gąbki kuchenne, po czym śmigał kilka jazd dziennie. Z tymi ranami. Trochę rozumiem, sezon, nie umarł od tego, ale można mu było choć kurka jakiegoś misia załatwić czy coś. Za ceny nadmorskie to zarobił na niego w 2 dni...
Za to moja mamcia jak poprosiła spokojnego to dostała, aż za spokojną kobyłke, tak samo nikt mnie jako "dziecka" nie wrzucił na mikrokonia (kawał baby z długą girą ze mnie, nienawidzę małych koni, niewygodnie mi jak diabli).
Tak, maja. W razie co służę odpowiedziami na pytania, jestem dość na świeżo, w zeszłym roku byłam tam 3 miesiące. 🙂
USTKA!
podobno tam jest stajnia. Ktoś coś wie? Będę w Ustce pod koniec maja i zastanawiam się czy warto skoczyć w teren?
Cześć !
Czy ktoś zna i poleca stajnię w okolicach Mielna (tak do 30 km) na teren po plaży dla osoby jeżdżącej? 
Czy w pomorskim, bliżej trójmiasta, jest jakaś godna polecenia stajnia żeby przyjechać z własnym koniem na parę dni i pojeździć na plażę. Nie chodzi mi o stajnie w samym trójmieście. Tylko jakieś mniejsze w mniej zaludnionych miejscach.
Gillian   four letter word
16 lipca 2020 10:03
Cześć !
Czy ktoś zna i poleca stajnię w okolicach Mielna (tak do 30 km) na teren po plaży dla osoby jeżdżącej? 


Jest stajnia Husaria w Sarbinowie. Kontakt przez fb 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lipca 2021 12:46
Odkopuję, chce spełnić swoje marzenie i szukam czegoś jak najbliżej Międzyzdrojów. Zależy mi na zadbanych, nieprzeciazonych praca koniach.
Termin 10.07., wiec czasu mało :P
Dzień dobry, wybieram się w najbliższym czasie do Dźwirzyna, gdzie w okolicy jest jakaś stajnia oferująca jazdy w teren, nie musi być po plaży ale jeśli będzie to super. Jestem zmotoryzowana więc bez problemu dojadę. Poruszam się swobodnie w 3 chodach, na spokojnym koniu dam radę. Z góry dziękuję za info.
Hej, czy w okolicach Trójmiasta są stajnie, w których można umówić się na teren po plaży?
Szukam konia do sesji nad morzem. Oczywiście odpłatnie. Może ktoś ma lub zna kogoś kto mógłby wypożyczyć 😉
Czy ktoś może polecić stajnię w okolicach Łeby( do 30 km max)?
Magda27,
W Nowęcinie, wieś obok Łeby są dwie stajnie: Maciukiewicz i Senny. Tylko trzeba pamiętać, że oni nad morze jeżdżą przez Łebę (nie samo centrum, ale jednak jedzie się ulicami przez chwilkę). Z Sennego jeżdżą rzadziej, ale w mniejszej grupie na pewno, Maciukiewicz jeździ często, bo to bardziej terenowa stajnia z tych dwóch. Trochę dalej jest stajnia w Sarbsku i potem w Ulini (oni już chyba jeżdżą normalnie lasem, ale nie byłam w tych stajniach). Jeszcze chyba z Ciekocinka jeżdżą, ale to jest już kawałek dalej od Łeby.

Ja jeździłam tylko w Sennym, także o reszcie stajni nie mam jakieś wyrobionej opinii. Stajnię Maciukiewicza co najwyżej "przez płot" widziałam, bo stajnie stoją dosłownie obok siebie.
Jeżdżą nad morze przez Łebę, bo inaczej im nie wolno, niestety. Ale mogę polecić Maciukiewiczów. Konie głównie młp, dobrze zrobione, mają dopasowany sprzęt (byłam nawet przy wizycie saddlefittera u nich).
Post został usunięty przez autora
Dziękuję za odpowiedzi🙂
Poncioch ehhh myślałam ze przez te parę lat się dogadali o ten mostek... Byłam tam dwa lata temu z własnym koniem u Maciukiewicza. Raz to spoko jechać, ale po paru dniach byłyśmy już zmęczone tym "dojazdem" na plażę.
Czy ktoś może polecić stajnię w okolicach Łeby( do 30 km max)?
Magda27, musi być Łeba?
Rudzielc_23, na szczęście oprócz plaży są też jeziora, rzeki, łąki, lasy - przepiękne tereny do jazdy. Nie trzeba codziennie przez Łebę jeździć, w jeziorze też fajnie, a dojazd bez problemu 🙂
Post został usunięty przez autora
Zgadzam się z przedmówczynią, okoliczne lasy są naprawdę piękne! Jezioro zawsze robi wrażenie, nie jest też tam głęboko, więc zawsze konie mogą zamoczyć nogi. Niby tak blisko morza, a jak się pojedzie do lasu za lotniskiem, to nawet można na górki (niektóre nawet dość strome) się załapać. No i jest tam super droga do galopu. Stajnia Maciukiewicza ma też crossa na swoich dwóch łąkach, na pewno na sezon hubertusowy tam jeżdżą, ale czy latem też - nie wiem.

Poncioch, Wolałam zaznaczyć, że przez miasto, bo wiem, że nie wszystkim to pasuje, niektórzy wolą tereny bardziej w dziczy, że tak powiem. Sama mam jednak porównanie plaży w Łebie i np. plaży w Ustce i pomimo tego przejazdu przez miasto Łeba wygrywa, bo plaża jest długa i szeroka, z miejscem do galopu.
x.zkg.x, na szczęście konie Maciukiewiczów są nauczone przejazdu przez miasto i auta, ludzie, psy nie robią na nich wrażenia 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 maja 2023 12:28
Magda27, A patrzyłaś na Słajszewo, U Jędrusia? Tam są takie tereny po plaży zajeb.. 😀 Tylko, to jeśli ktoś lubi poszaleć nieco.
zembria Jędruś nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, ale ja szukałam miejsca żeby konia na tydzień postawić swojego i jeździć na plażę.

Poncioch, x.zkg.x zgadzam się, byłyśmy też nad jeziorami z tym że przytargałam tam konia żeby jeździć nad morze 😀 i ten dojazd był męczący.

Ogólnie bardzo spoko Maciukiewicz, jedyne co mi osobiście nie pasuje to ja lubię jeździć w bardziej kameralnym gronie. Pewnie dlatego ze już odzwyczaiłam się od takich typowo "rekreacyjnych jazd"
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 maja 2023 12:41
Rudzielc_23, Konia bym tam też nie zawiozła, do stada nie puścisz, a stajnię mają nie fajną (dobrze, że konie w niej nie mieszkają, tylko na czas jazdy są sprowadzane). Ale jak komuś się marzy puścić pełnym galopem po plaży, to to idealne miejsce na to.
adriena, Łeba lub okolice niedalekie do 30 km max. Będziemy tam w sierpniu🙂
zembria, Nie, tak tylko rzuciłam tutaj hasło bo w sierpniu będziemy na urlopie. Mamy swoje konie, tylko plaży nigdy nie zaliczyliśmy, więc raz w życiu chcieliśmy po prostu tym słynnym galopem po plaży czmychnąć🙂 A że jesteśmy z drugiego końca Polski to tam niczego nie znamy🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 maja 2023 13:06
Magda27, Polecam sobie popatrzeć na filmiki w necie. Nam się podobało 🙂
A gdzieś koło trójmiasta polecicie jakiś galop po plaży?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 maja 2023 13:18
mindgame, Chyba najbliżej to Rzucewo, wydaje mi się że w sezonie nigdzie bliżej Trójmiasta nie wolno na plażę wjeżdżać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się