Galopem po plaży- gdzie nad morzem?

Wlasnie wrocilam z terenu i powiem szczerze, ze bylo suuuuper  💃 galopu na plazy niestety nie bylo, ale bylo duzo klusa i w morzu, a nie przy brzegu   😉 ogolem fajnie i polecam 😉

Ekhem, Diablo nie ma, a Bohun jest tylko ze juz prywatny 😉
a czy kojarzy ktoś stajnię e Mrzeżynie ?
Jestem ciekawa czy dalej istnieje
Ktoś kojarzy stajnię "Pod kogutem"? Jest to cały ośrodek agroturystyczny. Na stronie w galerii mają zdjęcia z wyjazdów na plażę, ale czy ktoś możę coś więcej powiedzie o tej stajni? Warto zajrzec? Warto pojechac w teren?
Strona: www.podkogutem.com
Wczoraj dzwoniła do mnie koleżanka, która jest nad morzem. Chciała spełnić swoje marzenie o galopie po plaży. Zajechała do stajni w Bobolinie i się rozmyśliła... Nastoletnie instruktorki, konie wciąż osiodłane, klacz po jeździe zostawiona w boksie w całym "rynsztunku", wodze na siodle umocowane, że schylić się nie mogła do siana "odpoczywała" przed terenem 😵
Tak stajni w Bobolinie zdecydowanie nie polecam. Fabryka, konie zmeczone, obiad jedza w pelnym rynsztunku, z wodzami na siodle zeby mniej zjadly chyba, siano na ziemi.  Co do instruktorek to mam nadzieje, ze lekcje ktorych udzielaja nikomu w glowie na dlugo nie zostana🙂. Ja tam napewno nie pojezdze i zdecydowanie odradzam.
W Białogórze nie byłam, ale koleżanki ze stajni kiedyś pojechały  i bardzo sobie chwaliły. Było naprawdę super🙂🙂🙂
Mam zamiar namówi rodziców i wybrać się razem z nimi na wycieczkę, oni na plażę a ja do stajni  🏇 🏇
JA bylam w mrzezynie, super kameralna stajenka prowadzi dziewczyna! Stosunkowo niedrogo i oczywiscie dla dobrze radzacych sobie osob jazda na plaze w teren! Nawet małe skoki dla zaawansowanych! Koniki grzeczne w terenie na plazy bardzo do przodu 🙂
Pod Kogutem - dwugodzinne tereny nad morze, godzinna jazda po plaży! Galopy w wodzie, wjazdy do wody 🙂 polecam!
Jestem w Niechorzu, już obejrzałam parę stajni dookoła 😉
1) Pogorzelica - prawdziwa stajnia, a nie letni biwak 😉 Bardzo ładnie, konie mają karuzelę, solarium. Rekreanty są bardzo spokojne i grzecznie tuptają pod dziećmi. Zaliczyłam jedna jazdę na ujeżdżalni, jutro jadę w teren na plażę  👀 😁
2) Trzęsacz - konie wyglądały ok, lecz prowadzanki organizowane były na koniu wyglądającym jak źrebak. Dałabym mu ok 1-1,5 roku, takii dzieciak długonogi...
3) Rewal, nie zachęcił mnie biegający duży pies, nie odwazyłam się wejść dalej...

Dalej obczajam, pewnie bedzie tego wiecej 😉 w kazdej nadmorskiej miejscowosci jest eklama jazdy konnej
ushia   It's a kind o'magic
09 sierpnia 2009 17:47
Ja zaliczylam Orzechowo kolo Ustki, osrodek Anka sie nazywa - fajnie bylo, konie spoko, stajnia tez ok
i moje dzieci gonily sie ze zrebakiem kucyka po lace 😉
ushia, To nie Orzechowo, a Przewłoka 😉 Stajnia bardzo sympatyczna też polecam 🙂
Ja siedzę w okolicach Mielna, Darłówka (to już dalej), ktoś może polecić coś fajnego?
czesc. Słuchajcie kto może mi polecić jakąś fajną i dobrą stajnię w okolicach Władysławowa? okazało się ,że dostanę urlop w pracy i moge we wrześniu wyjechać na 10 dni z konikiem nad morze....
Oooo ja w Przewłoce w Ance zaliczyłam swój pierwszy galop po plaży właśnie. Za małolata z rodzicami jeździłam co roku do Ustki i pare razy konno na plaży byłam - wspominam miło, konie w porządku, nie wyglądały na przemęczone, ośrodek dość ładny.
Jeszcze jedna stajnia była nieopodal, bodajże 'Rumak' się zwała, nie wiem czy to nie przypadkiem właśnie w Orzechowie :>
W niedzielę zaliczyłam teren we Wrzosowie, stajnia "pod kogutem". Świtnie było. Mam trochę zdjęć, póxniej wstawię 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 sierpnia 2009 17:54
Ja na obozie konnym byłam w stajni Anka k. Ustki a dokładniej w Przewłoce . Są wieczorne wyjazdy nad morze i fajne tereny do jazd. http://www.anka.ta.pl/index1.php
Amazonka, witaj w klubie ustkowym 😉 Ja całe lata przesiadywałam podczas wczasów z rodzicami własnie w stajni Rumak w Orzechowie. W zależności od obsady instruktorskiej miło wspominam tamte chwile. Kto wie, może się nawet spotkałysmy kiedys  :kwiatek:

Tez tam zaliczyłam swój pierwszy galop po plaży. Nie wiem w jakim stopniu morze zabrało w tym roku plażę. Ostatni raz byłam we wrzesniu 2 lata temu i nie można było za bardzo przejechac w stronę ośrodka w Orzechowie. Za "dobrych" czasów wspominam dłuugie wieczorne wycieczki brzegiem morza i powroty niesamowitym orzechowskim lasem..heh.. Szkoda, ze teraz mam tak koszmarnie daleko 🙁
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 sierpnia 2009 19:13
No więc mi się marzy taki teren po plaży... Najchętniej zabrałaby swojego konia, myslałam o Stajni Macikiewicz(a) w Nawęcinie, bo mają tam i hotel dla koni, i dla ludzi, a ja chciałabym raczej z koniem mieszkać (najlepiej nie w jednym boksie 😉 ) Co myślicie o tej stajni (a raczej o pensjonacie bo to mnie interesuje)? a może jakieś inne stajnie z pensjonatami?
i czy w ogole warto ciagnac konia na 2 tyg. z warszawy zeby spelnic jedno marzenie? a może aż na miesiąc nad morze? Jest tam co z koniem robić 😉 ? może lepiej pojechać sobie poprostu na 2/3 dni bez konia?  👀

Z gory dziękuję za pomoc  🙇


Ja jeździłam na plaży co weekendy, zimą.
Gillian   four letter word
15 sierpnia 2009 20:15
arivle, skoro warto ciągnąc konia pół Polski żeby potrenowac to warto i po to, żeby spełniac marzenia 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 sierpnia 2009 20:31
ale ciagam go zeby potrenowac na 2 miechy,a nie na 2 tyg... i sie boje czy to dla niej nie bedzie zbyt duza czestotliwosc wsiadania i wysiadania z przyczepy, czego kobyl nie lubi, ale moze ja sie za bardzo martwie?  🤔
ja jestem drugi tydzień (został jeszcze jeden) z końmi w Nowęcinie, ale u SENNEGO, przez płot do Maciukiewiczów. Jechałam z nimi z Łodzi, 9h i nie żałuję, mam nadzieje, że chłopaki też 😉 Tereny są tu niesamowite- łazimy po jeziorze, buszujemy po ogromnych, pięknych lasach, niestety treningowo stoimy, ale to w końcu wakacje. Co do plaży to mam mieszane uczucia, sam galop po piasku, brodzenie po wodzie ekstra, zwłaszcza że jeden nigdy morza, ani jeziora nie widział, więc zaufanie też ćwiczymy, bo jeżdżę sama. Jednak sam dojazd do plaży średni, jedna droga ok 20 min stępo- kłusem po osiedlach i mieście, druga fajniejsza, leśna ale długa ok1h. No i ludzie na plaży uciekający w panice mnie rozbrajają 😀iabeł:
Nie wyobrażam sobie przyjechać tu bez koni i jeździć po plaży na 'obcych'  to jak zdrada 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 sierpnia 2009 10:40
chba mnie przekonałaś, że warto...  🏇
Ale w tym roku jednak mazury wybrałam... W przyszłym chyba jednak się wybierzem nad może, tylko nie wiem czy na 2 tyg czy na miesiąc, ale prowadopodobnie najpierw pojade na 2 tyg na mazury a z mazur nad morze  😀iabeł:
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2009 15:39
jeszcze jedna reflaksja mi się nasunęła w związku z wyjazdami - umawiajcie się na tereny z wyprzedzeniem bo jest krucho z wolnymi miejscami.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
24 czerwca 2010 18:41
Reaktywuję 😀
Czy ktoś był z własnym koniem w przewłoce (anka)?
Ewetnualnie inne stajnie w okolicach Ustki? ta stajnia Rumak ma swoją stronę?
będę mega dźwięczna  😉
Heehe, widzę że dużo osób było w Ance w Ustce, może z kimś byłam na takim rajdzie nad morzem? Tylko ile lat temu to było... Już nawet nie pamiętam 😉 Jeździłam też na placu na srokatym koniu i nawet mam gdzieś fotki 😀

Pamietam też (przynajmniej wtedy?) piękna stajnie, z kwiatkami itp. w Rumii, gdzie jazdy prowadził pan w mundurze,a  ja jezdziłam na klaczy hm... Paloma? Kasztanka.

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
24 czerwca 2010 18:51
ja w ance byłam dosłownie 3 razy 😉 2 razy na Brzasku i raz na Małej.
W tym roku chciałabym zaliczyć galop po plaży na Księciu, mam nadzieję że nam się uda...
Ja pamiętam też w Stajnie w Jastrzębiej Górze, gdzie Pani osiodłała mi konia w siodło westowe, dała i poszłam z Mama jezdzic sobie po "placu" ktory miał na srodku wielkie drzewa i tylko w kołko dało sie jezdzic praktycznie... 😀 Pani gdzieś sobie poszła, a ja miałam wtedy moze z 10 lat i uczyłam sie jezdzic galopem 😀
Zdziwiło mnie, że kilka osób pisało, że w Rewalu się nie dało na plażę wyjechać. Ja tam byłam wielokrotnie i zawsze na plażę w teren jeździliśmy... choć było to już dość dawno temu, może coś się zmieniło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się