Galopem po plaży- gdzie nad morzem?

furmanka   zawsze pod górkę...
24 czerwca 2010 19:37
Dodam jeszcze a propos Białogóry, że te dwugodzinne tereny są w pierwszej godzinie po plaży a w drugiej crossik w lesie. 🏇 Naprawdę super zabawa. Polecam
MagBan93   Hennowata rudość :]
24 czerwca 2010 19:51
Zdecydowanie i bezkonkurencyjnie Nowęcin (Soplica Maciukiewicza)  😉
tylko lepiej wybrać się z Isią niż Maciukiewiczem -większa adrenalina 🏇

Z tym, że lepiej jest jechać na początku wakacji, koniec czerwca, początek lipca, kiedy konie nie są jeszcze zmęczone obozami i ogłupione tłumem "chcących pojeździć sobie na koniku".

I nie tylko nad morzem 🙂 ale dla odmiany piękne lasy i jeziora  💘
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
24 czerwca 2010 20:48
Zdziwiło mnie, że kilka osób pisało, że w Rewalu się nie dało na plażę wyjechać. Ja tam byłam wielokrotnie i zawsze na plażę w teren jeździliśmy... choć było to już dość dawno temu, może coś się zmieniło.


W Rewalu można jeździć na plaże ale niesety po sezonie, w okresie wakacji niesety NIE. Tak jest od paru lat, wcześniej owszem można było w wakacje galopować sobie po rewalskiej plaży,ale ze względu na to że Rewal i okolica się mocno rozbudowała i tym samym więcej wczasowiczów przyjeżdża jazda po plaży w wakacje stała się zbyt niebezpieczna
Cy ktos z was kojazy jakies stajnie, galop po plazy itp, w okolicach Gdyni albo na Helu ?? Przepraszam pieknie jak juz to jest gdzies wczesniej napisane, ale nawet nazwy tych miejscowosci nic mi nie mowiał jak chodzi o ich ulokowanie      😡
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
25 czerwca 2010 10:33
Pilnie szukam czegoś w okolicach Ustki, gdzie możnaby wstawić własnego konia  🙇
Odpisali mi właśnie z Anki, nie mają miejsc. Ma ktoś może namiary na tą stajnię Rumak w Orzechowie?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
25 czerwca 2010 19:07
podbijam.
wie ktoś coś o KJ Tukan Wysoczańscy? jakieś namiary? znalazłam w wyszukiwarce naszej 🙂
Cy ktos z was kojazy jakies stajnie, galop po plazy itp, w okolicach Gdyni albo na Helu ?? Przepraszam pieknie jak juz to jest gdzies wczesniej napisane, ale nawet nazwy tych miejscowosci nic mi nie mowiał jak chodzi o ich ulokowanie       😡


w okolicy Gdyni to w Mechelinkach mozna. ale to westowcy sa, konie chodza na pelhamach , ja osobiscie nie polecam. tak to raczej nie da rady, bo i stajni nad morzem juz brak (Kolibki byly  😕 ) i zakaz wjazdu konno na plaze w sezonie letnim.
http://www.farmajantar.webpark.pl/  może tam?
ja tam się wybieram
Ja byłam w Grzybowie "Dworek pod kasztanami" i bardzo miło wspominam, konie spokojne, fajni ludzie ale to było chyba z 5 lat temu http://dworek-staryborek.com.pl/index.html


ja właśnie jadę do Grzybowa na 4 dni
może uda mi się załapać na galop po plaży
szukam więc stajni
i dzięki za adres  :kwiatek:

sorry za post nad postem  😡
ja kiedyś wybrałam się w teren w Nowęcinie z P. Sennym (: fajny klimat, nie to co u nas...

zna ktoś może stajnie lub prywatnego posiadacza rumaka koło Darłowa? 🙂 i najlepiej jakąś dziką plażę, żeby można było na nią normalnie wjechać...
szukamy z Jessy konia do zdjęć, najlepiej siwka, ale nie pogardzimy żadnym 😀 jedyne co nam jeszcze stoi na drodze, to ta nieszczęsna plaża, ale z tego co wiem w godzinach porannych (wschód słońca) można wchodzić bez problemu, to prawda?
generalnie zakaz w sezonie jest niezaleznie od godziny. ale wiadomo ze nad ranem cie raczej nikt nie przegoni 😉
szkoda ze "moja" stajnia juz nie funkcjonuje, bo byla 300m od plazy, a chetnie bym sie na taka profeszynalna sesje zalapala  😜 🙁
A kiedy nad morzem następuje koniec sezonu? tzn do kiedy zakaz obowiązuje?? Bo przybywam do Kołobrzegu na 3 tygodnie września i chciałabym się jednak trochę po plaży poszwędać  😎
w Gdyni jest od poczatku maja do konca wrzesnia. w Sopocie bodajze do konca pazdziernika
Za tydzień dokładnie jadę do Przewłoki do "Anki",na swój pierwszy teren nad morze,mam nadzieję,że sie nie zawiodę.Już nie mogę się doczekać 😍.
odliczam dni 😁
Kawecan   Jeździec bez konia...
22 lipca 2010 16:21
Kojarzy ktoś jakąś stajnię w okolicach Świnoujścia do wyjazdu nad morze?  😀
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
22 lipca 2010 16:26
szekielka oj, myślę że się nie zawiedziesz🙂
ja kiedyś wybrałam się w teren w Nowęcinie z P. Sennym (: fajny klimat, nie to co u nas...

zna ktoś może stajnie lub prywatnego posiadacza rumaka koło Darłowa? 🙂 i najlepiej jakąś dziką plażę, żeby można było na nią normalnie wjechać...
szukamy z Jessy konia do zdjęć, najlepiej siwka, ale nie pogardzimy żadnym 😀 jedyne co nam jeszcze stoi na drodze, to ta nieszczęsna plaża, ale z tego co wiem w godzinach porannych (wschód słońca) można wchodzić bez problemu, to prawda?


rancho mustafa w Bobolinie??
koni dużo i w sumie do Darłowa niezbyt daleko
po plaży można mykać - bo oni zbierają kupy, no i plaża jest mało ludna ;-)
Graba.   je ne sais pas
24 lipca 2010 21:38
No i w Bobolinie są siwki co najmniej dwa, czy wiecej to nie pamiętam.
Bobolin dla kochających koni odradzam. Trzymałam tam konia rok a właścicelowi zalezy tylko na pieniadzach, jak klient się zorientował, że koń kulawy to właściciel, że "on tak ma" konie pracują po 8h dziennie, siodeł praktycznie zdejmowanych nie mają, do tego znikoma ilość owsa bo przecież "były na koniczynie" nie wpominając już o kompletnie niedopasowanym sprzęcie, poobcierane kłeby ale konie muszą pracować....Dla nie kochających koni - też nie polecam, bo Ci nie jeżdżą brzegiem morza tylko po wydmach. Proszę, dziekuję, przepraszam.

A jeżeli ktoś kochający konie chce się przejechać brzegiem morza po dzikiej plaży polecam:
http://www.kopan.pl/stadnina-koni.html

🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
30 lipca 2010 11:40
A był ktos może w pogorzelicy?Jezdzil w stadninie koni "Czahary"?Bo znalazlam przypadkiem i mysle ze moze warto by bylo sie wybra w przyszlym roku bo Bobolin mi sie juz znudzil🙂hehe
Tylko ze ja spod Warszawy a tam chyba daleko??

Był tam ktoś?jakie tereny>jakie konie i poziom?Czy plaze zatłoczone?Bo ja szukam miejsa spokojnego a zarazem blisko jakies staniny.
Białogóra - tereny super, morze, Nadmorski Park Krajobrazowy, sama korzystałam wiele lat.
Ale sytucja koni obecnie - średnia. W sezonie obciążone pracą ponad siły, niektóre bardzo chude......
Szkoda bo miejsce z przeogromnym potencjałem.....

Wróciłam z Przewłoki.Zdanie mam średnie.Spodziewałam się czegoś innego.Teren na plaże sam w sobie był super 😍,choć trafiłam na sam stęp z odrobiną kłusa.Wyjazd był o 19ej wiec na plaży było jeszcze dość dużo ludzi co uważam za mały minus.Ogólnie fajnie,choć tak jak ktoś wspominał wyżej,na teren radzę sie umawiać z wyprzedzeniem i indywidualnie inaczej z galopu nici.
Jeżeli chodzi o warunki panujące w boksach to powiem szczerze,że szczęka mi opadła.Konie stoją generalnie w półmetrowym ubitym gnoju,a słoma i siano jest im tylko dorzucane.Zadziwiła mnie niezmiernie wysokość pierwszego konia po wejściu do stajni,po czym stwierdziłam że stoi on nad podłogą ok pół metra.Z tego co zauważyłam był jeden stajenny,który nie za bardzo sie chyba ze wszystkim wyrabiał.Domyślam się,że jest tam tak w okresie letnim,kiedy nie wyrabiają się z nawałem pracy.W każdym razie ciekawie to nie wygląda.Konie dość zadbane,choć różnią się sporo od tych prywatnych.
Pomieszczenia mieszkalne bez zarzutów.Korzystałam z czystego,przestronnego i schludnego pokoju.No wiec jest kilka minusów,ale to wszędzie się chyba jakieś znajdą.W każdym razie następnym razem spróbuję gdzieś indziej.
Przeczytałam cały wątek i nie znalazłam żadnej stajni w okolicy Międzyzdrojów. Możecie coś polecić? Niespodziewanie wybieram się w tamte okolice i pojechałabym sobie na plażę. Oczywiście rozumiem, że same Międzyzdroje odpadają, bo za dużo ludzi, ale w okolicy (mam auto, więc dojazd to żaden problem) musi przecież być jakaś stajenka 😉
Odkopuję wątek!!!

W weekend majowy planuję wybrać się z koleżanką nad morze, przede wszystkim w celu wybrania się w teren na plażę (wiem, że w niektórych miejscach można jeździć po plaży poza sezonem) . Najfajniej, gdyby to była jakaś kameralna stajnia z noclegiem gdzieś w pobliżu. Myślimy nad Białogórą, ale może polecacie jeszcze jakieś inne miejsca?? Będę wdzięczna za namiary na jakieś polecone stajnie 🙂
W zeszłym roku miałam przyjemność jeździć tu http://www.stajniadogaressa.com/ w Karwieńskich Błotach. Stajnia prywatna w okresie wakacyjnym udostępniała konie do rekreacji. Instruktor, świetne konie, bardzo dobre zaplecze no i przede wszystkim piękne tereny po plaży (do 9 rano). Polecam bardzo gorąco! Ja trafiłam tam w sumie przypadkiem ale jak gdzieś już pojadę to nie ma bata. muszę konie znaleźć, choćby po śladach w lesie 😉
ale ceny to tam są niezłe, 70 zł za godzinę terenu  😲

a ma ktoś może namiary na Białogórę? Albo jeszcze jakąś inną fajną stajnię nad morzem?
Szczerze, przeglądając oferty stajni nadmorskich, to chyba rzadko ceny za teren plażowy schodzą niżej a jeśli tak to minimalnie. Mam namierzoną stajnię w Kołobrzegu bo być może się tam wybiorę w tym roku ale nie wiem jak tam jest http://www.stadninamichalski.pl/index.php?s=421&did=1&l=pl
Gillian   four letter word
11 marca 2012 20:46
nymeria, ale ta stajnia jest bardzo daleko od morza i na plażę się jedzie przyczepą... serio chcesz tak? 😉
u nas jest 10 min stępem do plaży
http://www.kopan.pl/stadnina-koni.html
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2012 21:04
ale ceny to tam są niezłe, 70 zł za godzinę terenu  😲

a ma ktoś może namiary na Białogórę? Albo jeszcze jakąś inną fajną stajnię nad morzem?


http://www.stadninabialogora.pl/index.php?id=7
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się