Pieczątka - co powinno na niej byc?

opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 lipca 2009 11:59
Chce sobie zrobić własną pieczątke (niestety, w moim miejscu pracy nikt się z tym nie spieszy, aby mi zrobić, więc zrobię sobie własną).

Co powinno być na pieczątce? Chcialabym miec taka, która będzie "uniwersalna" w różnych miejscach ( bo zdarza mi sie robić fuchy w róznych instytucjach).

czy porzucic te mysl?
Imię nazwisko
Twoje wykształcenie lub specjalność
Nip numer telefonu 🙂 adres jeżeli masz firmę 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 lipca 2009 12:03
nie mam 😉 Jestem sobie sama ot tak 😉
mgr XYZ
NIP 00000
tel 89999

psycholog 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 lipca 2009 12:09
hehe spoko dzieki 😉 Bo słuzbowej to sie pewnie nie doczekam 😉

A jaki jest koszt takiej pieczątki?
Wydaje mi się że taka prosta jednokolorowa nie więcej niż 100zł.
z tą specjalnością to bym się wstrzymała jeśli to ma być uniwersalna pieczątka - nie zawsze stanowisko musi być tak samo nazwane, mimo że suma sumarum we wszystkich zakładach człowiek robi to samo.. nie wiem jak w danych instytucjach na to by patrzono

chociaż to zależy od branży itd.
w każdym razie warto dokładnie to przemyśleć zanim coś się wstawi
mi sie jakos tak niespecjalnie widzi to magistrowanie. rownie dobrze mozna pisac nr dyplomu, nr swiadectwa maturalnego.. tak jakos mi to nadeciem bez powodu traci.

na mojej pieczatce nie ma nic poza imieniem, nazwiskiem i nr. kontaktowym. to chyba najbardziej uniwersalna jest (pod warunkiem ze nie zamierzasz zmieniac nr. telefonu)

opolanko, moze wlasnie imie, nazwisko a pod spodem zawod? bedzie ladnie i schludnie. i bez nadecia 😉

cena zalezy od tego w jakiej ma byc 'oprawie'. bez zbednych udziwnien w 70 zl sie zamkniesz.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 lipca 2009 12:20
no ja tez nie chce przesadzac z ta liczba róznych informacji na tej pieczatce. dzieki Wam za porade, jeszcze przemysle sprawe bo to faktycznie trudno trafic, zeby pasowała "wszedzie".
http://stempel.abakus.xip.pl/index.php/cPath/32

ja mam taka swoja uniwersalna 😉

  Bo słuzbowej to sie pewnie nie doczekam 😉



Zapytam- po co osobie fizycznej , nieprowadzącej działalności , jak rozumiem pracującej na etacie - własna pieczątka? 🙂
Jeszcze rozumiem, że ktoś ma specjalistyczne uprawnienia - np budowlane , to  ma okazję posługiwac się pieczątką , na której jest numer uprawnienia.

W każdym innym przypadku, to chyba wizytówka lepsza?

Seksta   brumby drover !
21 lipca 2009 15:33
niekoniecznie.
Zazwyczaj podbija sie nia papiery i wtedy wystarczy podpis w postaci parafki.
opolanko gumka do pieczatki ( takiego zwyklego, malego wagrafa ) kosztuje 10 zl a sama pieczatka ( chodzi mi o te male )- jakies 25 zl takze na pewno nie zaplacisz 100 zl 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 lipca 2009 17:04
mi sie jakos tak niespecjalnie widzi to magistrowanie. rownie dobrze mozna pisac nr dyplomu, nr swiadectwa maturalnego.. tak jakos mi to nadeciem bez powodu traci.


Dokładnie. Jeszcze z 15-20 lat temu kiedy magistrów było niewielu może miałoby to jakiś sens, ale teraz... chyba nie bardzo.

Są jeszcze takie pieczątki, które można stworzyć samemu. Kiedyś widziałam je w Lidlu za jakieś śmieszne pieniądze, wkleja się swoje literki wg potrzeb i powinno wyjść coś zupełnie przyzwoitego. Ale to tylko dla pasjonatów DIY 😉
ja mam swoją  ta bardzo oficjalną:
nazwa działalności
imię i nazwisko
NIP i REGON
telefon..
a na zleceniach pieczętuje taka:
Zawód
imię i nazwisko 

za dużą płaciłam 65zł a za mała 45zł  i one nie są takie na zasadzie małe pudełeczko tylko dociskana (automatyczna)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lipca 2009 17:55
Po co osobie fizycznej pieczątka? Np moja bratowa jest asystentką dyrektora i dziennie podpisuje setki (dosłownie) papierów. Imię i nazwisko do krótkich nie należą, więc kiedy po raz 50ty się podpisuje prościej jest walnąć pieczątkę i parafkę.



Na allegro są tanie pieczątki.
Seksta   brumby drover !
21 lipca 2009 18:26
JARA to samo napisalam wyzej. 😉
Po co osobie fizycznej pieczątka? Np moja bratowa jest asystentką dyrektora i dziennie podpisuje setki (dosłownie) papierów. 





To ma pieczątkę służbową, związaną z zajmowanym stanowiskiem.
To zupełnie normalne, ale wyrobienie takiej pieczątki jest sprawą pracodawcy.

Powtórzę, że  prywatna pieczątka ma sens  tylko dla samodzielnych specjalistów  , którzy zawierają np umowę zlecenia  , o dzieło.
Wtedy pieczątka ma sens, bo zawiera informacje - np numer uprawnień .

W prowadzeniu działalnosci gospodarczej pieczątka jest oczywiście potrzebna, bo tez zawiera potrzebne w obrocie gospodarczym informacje.

Ludzie zresztą mają  skłonnosć do niepotrzebnego posługiwania się imiennymi pieczątkami 😉

Tymczasem  do ważności umowy potrzebny jest własnoręczny podpis, a nie pieczątka.
Opolanka NIP-u bym nie wstawiała, chyba że chcesz się wszystkim petentom z niego spowiadać. Jeśli ma być tylko na Twój użytek prywatny to tylko imię i nazwisko.
Co innego firmowa. Ta powinna zawierać jak najwięcej info o firmie. Bo jaka jest wiarygodność firmy bez adresu?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 lipca 2009 11:46
[quote author=opolanka link=topic=7859.msg301358#msg301358 date=1248174572]
  Bo słuzbowej to sie pewnie nie doczekam 😉



Zapytam- po co osobie fizycznej , nieprowadzącej działalności , jak rozumiem pracującej na etacie - własna pieczątka? 🙂
Jeszcze rozumiem, że ktoś ma specjalistyczne uprawnienia - np budowlane , to  ma okazję posługiwac się pieczątką , na której jest numer uprawnienia.

W każdym innym przypadku, to chyba wizytówka lepsza?


[/quote]

wizytówką się nie podbiję na dokumencie. potrzeban mi jest pieczątka w pracy, a pracodawca wykpiwa sie brakiem kasy (smiechu warte).

Dlatego chcialam sobie zrobic wlasna, która w razie czego ze soba zabiore.
pieczos   Skuteczny marketing i branding wymaga pieczątki firmowej, która dodaje firmie stylu oraz gwarantuje dobre wykonanie usług! Sprawdź [url=https://www.maxonline.pl
30 sierpnia 2021 01:22
Edit: spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Spam
To jest platynowa łopata dekady 😂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się