Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia

Orientuje się ktoś jaka jest waga jednej paczki trocin
Allspan german horse xtreme ?
Wszystkie firmy mają w opisie, tu nie znalazłam 🙄
Znowu wyjdę na głupka ale co tam 😅
Nurtuje mnie pewna kwestia przy pellecie.
Czytam ze boks do zera sprząta się raz na miesiąc, nawet na dwa miesiące.
Rozumiem że kupy wybiera się na bieżąco…
Czy siki są naprawdę tak rewelacyjnie zbrylone że da się je wyjąc niczym z kociej kuwety?
Czy nie gromadzi się taki zasilany pellet? Nie - pardon my French - wali amoniakiem?
Czy to się udaje tylko u czystych koni załatwiających się w jednym kącie boksu?
Iskra de Baleron, - gromadzi. Mój jak stał na pellecie to z raz w tygodniu miał wywalane do zera. To się trochę zbryla, fakt, można wyciągnąć po troszku to zasikane, ale wali amoniakiem. Plus nie jesteś w stanie tak karmić, żeby ani trochę siana się z tym nie zmieszało, czy jakiejś rozpaćkanej kupy (no chyba, że ktoś łapie w locie 😉 ).
Fakt, że mam wyjątkowo dużo siurającego konia, ale nie wyobrażam sobie miesiąc czy dwa nie wybierać 🤢
Mam konie na słomie, sprzątam codziennie, sypie sandezią a i tak mogło by być lepiej.
Będę musiała postawić kobyle na jakiś czas na czymś niejadalnym.
Wolałabym nie wyrzucić tysiaka w błoto, bo niczego tak nie cierpię jak smrodu końskich sikow.
Iskra de Baleron, trzymałam jednego z koni jakiś czas na pellecie i wspominam to źle. Po pierwsze ze względów estetycznych - nienawidziłam jak mi się siano z tym mieszało + rozdrobnione resztki kup 😅 ale powiedzmy, że to moje fanaberie. Natomiast sprzątałam to non stop. Zasikane śmierdziało bardzo.
Teraz trzymam dwa konie na trocinach i dla mnie jest to super opcja. Są bardzo chłonne, a zasikane nie śmierdzą. I fakt, że mogę posprzątać co do malusiej drobinki kupy dobrze mi robi na głowę 😅
Na pewno nie jest to tania opcja. Jeden koń stoi na matach + trociny i tu jest dość ekonomicznie z ilością, za to koń stojący na betonie musi dostawać grubą warstwę.
Przy bardzo regularnym i skrupulatnym sprzątaniu na prawdę da się boks utrzymać w super stanie.
Z chęcią bym trzeciego konia wstawiła na trociny ale na to mnie już nie stać 🙃 na maty we wszystkich boksach niestety też 😅
Iskra, dolaczam do przedmowczyn, miałam epizod trzymania 2 koni na pellecie, wspominam bardzo źle. Mimo obsesyjnego, bardzo czasochłonnego sprzątania (dosłownie rękawiczki i jechane każdy brudek) syf robił się bardzo szybko. Całość do wymiany po kilku dniach.
Iskra de Baleron, Podpowiadam zastosować torf wysoki - byle prawdziwy.Bardzo higroskopijny, aseptyczny, nie brudzi.Można często wybierać, ale lepiej często dosypywać. Powinien się sprawdzić. Jakby co nie kupować go w sklepach końskich tylko u dostawców ogrodniczych. Uwaga w detalu ogrodniczym częste oszustwa. To co wygarniesz z pod konia to jest super towar do ogrodu własnego lub na sprzedaż.Ekonomicznie pewnie lepiej wychodzi niz pellet, bo ten ma ceny obecnie kosmiczne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się