Stajnie w Lublinie

[center]SPIS STAJNI LUBELSKICH[/center]

Poniżej skrót z informacji, dokładna tabelka w załączniku do pobrania na końcu tego postu.
Jeśli macie więcej wiadomości o danym miejscu, znacie dane, których brak w tabeli proszę pisać do mnie na PW.


1. Akademicki Klub Jeździecki - Wólka Abramowicka (ok. 5km od centrum Lbn), ma wieloletnią tradycję, niestety kiepską infrastrukturę, jest to stajnia typowo studencka, samofinansująca się, prowadzone są kursy jazdy konnej  z wykładami teoretycznymi, członkowie Klubu obowiązkowo uczestniczą w obsłudze koni w ramach tzw. wacht, z AKJ związana jest Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody (tylko mężczyźni), rok rocznie w okresie wakacyjnym konie i klubowicze wyjeżdżają na obozy konne do Dębowca na Roztoczu, www.akj.cal.pl
2. Alexander - Elizówka, ok. 10km od centrum Lbn, stajnia sportowo-pensjonatowa, profesjonalna, wysoki standard - duża ilośc wybiegów, karuzela boskowa, duża, jasna hala, na miejscu trener Dąbrowski (skoki), w okresie zimowym także trener Wierzchowski (ujeżdżenie), www.dinet.net.pl/alexander/
3. Arizona - Lbn ul. Poligonowa, stajnia rekreacyjno-pensjonatowa, wybiegi, hala namiotowa, organizacja imprez integracyjnych i okolicznościowych, własny transport, pozytywna atmosfera, zimą do paszy marchewki, www.arizonalublin.pl
4. Arvena czekam na info
5. Bonanza - Kalinówka, ok. 10 km od centrum Lbn, prężnie działająca stajnia z wieloletnim doświadczeniem, szkółka na kucach i dużych koniach, kilku instruktorów, treningi sportowe z p. Mełgiesiem, ze stajnią jest związany także trener Bocian, hipoterapia, organizacja zawodów halowych i otwartych w skokach, egzaminy na odznaki jeździeckie, własny transport, hala,  www.stadnina-bonanza.pl
6. Bystrzejowice - ok. 20 km od centrum Lbn, ciekawa nowa stajnia, bardzo chwalona przez pensjonariuszy, zapobiegliwy, dbający właściciel, hala namiotowa, wybiegi
7. Dominów - Wieża - ok. 10 km od centrum Lbn, hala namiotowa, czekam na info
8. Drwal - ul. Abramowicka, szkółka rekreacyjna, duży plac do jazdy, czekam na info, www.stajnia-drwal.pl
9. Felin (Nowator Felin - ul. Doświadczalna, ośrodek działający w rytm zajęć studenckich, szkółka w roku akademickim wyłącznie w niedziele, w okresie wakacyjnym codziennie, maneż i hala dostępne w określonych godzinach popołudniami, samoobsługa w zakresie wypuszczania koni, karmienie 2x dziennie, wymiana ściółki 1x na 2 tyg., hipoterapia
10. Fidelius - Pólko, ok. 8km od centrum Lbn, stajnia w drewnie z oknami na zewnątrz, przestronny korytarz, fachowa opieka trenerska, przygotowanie do egzaminów jeździckich, kursy instruktorskie, organizacja zawodów, www.fidelius.com.pl
11. Kaniwola (Goniec Kaniwola) - Kaniwola, ok. 30 km od Lbn, czekam na info, www.kj.goniec.prv.pl - uwaga! dawno nieaktualizowana
12. Kapriola - ul. Koncertowa, szkółka jeździecka, własny transport, usługi kowalskie, imprezy okolicznościowe, grill, organizacja zawodów, czekam na info, www.kapriola.lublin.pl
13. Kenter - Świdnik, ul. Brzegowa, wybiegi i pastwisko, szkółka, hipoterapia, obozy wakacyjne nad Firlejem, czekam na info
14. Lubelski Klub Jeździecki - ul. Ciepła 7 (róg Nadbystrzyckiej i Krochmalnej), szkółka i sekcja sportowa, na miejscu sklep jeździecki, organizacja zawodów w ujeżdżeniu i w skokach, czekam na info, www.lkj.lublin.pl
15. Ostroga - Kalinówka, ok. 12 km od centrum Lbn, stajnia głównie pensjonatowa, także szkółka, w budowie hala, na miejscu sklep jeździecki
16. Oxer Sadłowice - Góra Puławska, 7 km od Puław, 50 km od Lbn, w roku akademickim treningi tylko w weekendy, tereny dogodne do jazdy (tereny Kazimierskiego PK), można dojechać do Zamku w Janowcu, zadaszone palenisko, imprezy intergracyjne, regularnie wywożony obornik, konie dostają również warzywa i owoce
17. Piker - Jakubowice, hala, wybiegi i pastwiska, przygotowanie do zawodów w skokach przez przeszkody, czekam na info
18. Poniatowa - ok. 40 km od Lbn, rozwijająca się stajnia z kilkuletnim doświadczeniem, szkółka, sekcja sportowa, organizacja zawodów, hipoterapia, czekam na info, www.konie.strefa.pl
19. Pszczela Wola - ok. 20 km od Lbn, stajnia przy Technikum ze specjalnością jeździectwo, czekam na info
20. Pałac w Wierzchowiskach - ok. 20 km od centrum Lbn, czekam na info
21. Uniszowice- ok. 5km od centrum Lbn, reaktywacja stajni, konie karmione 3x dziennie, w okresie zimowym dodatkowa marchew, boksy sprzętane codziennie, stajnia przyjmuje ogiery, na przyszły sezon zimowy ma być postawiona hala namiotowa
22. Wojoszyn - czekam na info, www.stajniapodlasem.com


Poniżej do pobrania rozszerzona lista w formacie PDF
A ja bym proponowała stworzyć w pierwszym poście spis stajni lubelskich wraz z telefonami do właścicieli i cenami. Eni moge pomoc jak chcesz 😉
Eni mogę Ci polecic trenera. Coś więcej moge Ci na gadu powiedzieć...
MoniaaA bardzo doby pomysł 😉... przyda się mi pomoc w robieniu takiego spisu zwłaszcza że nie jestem na bieżąco z wieloma stajniami a mogło się pozmieniać🙂
Co do treningów to interesują mnie nie na własnym koniu (muszę zacząć jeździć na innych koniach bo obecnie jestem "zrobiona" pod swojego konia i jazda na innym koniu to porażka 😉)najlepiej doświadczonym bo to Ja mam się nauczyć a nie koń 😉

PS. Fin nigdy obrażona na Ciebie nie byłam 😉
Hejka Lubelacy i Lublinianie

Dziewczyny nie ma któraś pożyczyć do przymiarki wędzidła podówjnie łamanego 12,5? Najlepiej w dodatku 'anatomiczne"
ascaia ja mam 12,5 lub 13,5 podwojnie łamane ale pełne, jeżeli byłabyś zainteresowana
do ogloszeń ! /o
Ja jestem za stworzeniem tej listy, bardzo chętnie się rozejrzę gdzieś, bo przydałoby się czegoś nauczyć .
Z tego co ja się kiedyś rozglądałam, to w LKJcie jazda kosztuje 30zł, w Bonanzie chyba 25, w Pólku 30, w Alexandrze jazd nie prowadzą, w Kaprioli też było coś koło 25-30, Poniatową mam za daleko. Chciałam się dowiedzieć czegoś więcej o stajniach w Kaniwoli, Jedlance, Kenterze, Kijanach, no i chętnie posłucham coś nt. innych stajni w Lublinie i znajdujących się na trasie Lublin-Lubartów. Pozdrawiam!
Lista się robi tzn. Ja robie z Moniaaą 😉 Jednak dość dużo jest tych stajni.
Jakie chcielibyście by by były informacje zawarte w takim spisie ??
Najlepiej lokalizacja, telefon do właściciela/instruktora (kogoś, z kim się naj azdę można umówić), cena za jazdę, ew czy jazdy szkółkowe w zastępie, dużych grupach, indywidualne, treningi itp?
i może opinie Wasze, jako kogoś kto ma ze stajniami kontakt, takie ogóle 🙂 dodatkowo mogą być fotki i adresy stron www
Lista stajni w trakcie tworzenia. Co do opinii na temat stajni, na pewno takowej nie będzie gdyż każdy człowiek może odebrać inaczej kazdą stajnie. Najlepiej pojechać, obejrzeć, przekonać się samemu.
Myśle, że około jutra lista bedzie gotowa.
Ja proponuję jeszcze dodać, co stajnia posiada: hala, lonżownik, wybiegi, myjki, pensjonat itp . Mi zależy głównie na hali, chodzi o możliwość jazdy w zimie.
I jak lista?
Był ktoś dzisiaj w Bonanzie? Jak wrażenia? Jak podobała się organizacja, poziom zawodników?
Lista hmmm robi się...alem trochę czasu braknie by ją zrobić ale postaram się do końca tyg. Jak macie jakieś info aktualne o niektórych stajniach to proszę na PW 🙂
breakaway a co sie działo w Bon?
Zawody regionalne w skokach były. Ja byłam pomagać Tarce oczywiście 😉. Startował od nas Kufel na og. Bejrut, Nina Kwiecińska na wał. Hubal i Kasia Babut na kl. Boogie. Bejrut poszedł super jak na niego, wcześniej, z tego co pamiętam, ani razu nie ukończył parkuru, no może 1 raz. Przed zawodami Kufel jeździł na nim raptem 4 razy, na rozprężalni nieco świrował, ale 70 i 90 cm poszedł bez problemów, z 1 zrzutką w każdym konkursie, jak na niego to super poszedł 🙂. Hubal też ukończył oba konkursy i też po 1 zrzutce. Był to jego pierwszy start, wszystkiego się bał, ale jak na 1 jego zawody było super. Kasia z Boogie również po 1 zrzutce, z tego co mówiła jechało jej się średnio, bo Boogie nie chciała za bardzo iść, w każdym razie prezentowały się świetnie i przejazdy też były bardzo ładne 🙂. Co do strony organizacyjnej, moim zdaniem organizacja była dobra, mieliśmy boksy w stajni, zawodnicy przed startem mieli możliwość rozprężenia się na hali, myślę, że wszystko szło sprawnie. Mi się podobało, mogłoby być tylko nieco cieplej . Fajne było to, że mają kominek nad stajnią, gdzie można było się ogrzać, wypić i zjeść coś ciepłego.
Kasia na Boogie (gniada) i Nina na Hubalu (kary w siwiźnie)


nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
01 grudnia 2008 01:33
a są gdzieśwyniki z Bonanzy?
kiedy następne halówki?
Wyników jeszcze nigdzie nie widziałam.
Tak, właśnie odkopałam ten temat i co do listy to już jest gotowa, wkleje ją pewnie jutro rano.

A ja mam pytanie z innej beczki, szukam jakiejś małej prywatnej stajni w okolicach Lublina,Świdnika. Nie musi być to stajnia prowadząca pensjonat, może komuś 'brakuje' 1 czy 2 koni do kompletu,wszelkie informacje bardzo prosze na PW lub mb.m@op.pl 😉
Temat jakoś ucichł...
Odkopałam temat by w końcu wziąć się za pisanie listy ale widzę że MoniaaA już ja zrobiła co mnie bardzo cieszy 🙂 Czekam na nią z niecierpliwością. 😉
Może są jakieś nowinki z Lubelskich stajni ? 😉
Taak właśnie, zrobiłam ją, ale ze względu na awarie komputera jaką ostatnio miałam szlag mi trafił cały mój folder (i nie tylko...).
Eni jak masz ochotę to rób tą listę, ja już nie mam do tego zdrowia 😉
A wybiera się ktoś w przyszły weekend do Bonanzy? :P
A co się szykuje w Bonanzie ??
Ile teraz kosztuje pensjonat w Bonanzie ??...podobno ceny znowu podskoczyły  🙄
Spis stajni w Lublinie: 
1) Bonanza - szkółka jeździecka,trenerzy. Pensjonat 600-650zł, hala, ujeżdżalnia piaszczysta zewnętrzna, wybiegi (na wybiegi wypuszczane są konie szkółkowe, prywatne są nie wypuszczane ). Na terenie ośrodka są organizowane zawody regionalne oraz egzaminy na odznaki. www.stadnina-bonanza.pl
2)Felin- szkółka jeździecka, trenerzy .Pensjonat 550zł, hala, ujeżdżalnia piaszczysta zewnętrzna, wybiegi (konie nie wypuszczane ).Na terenie ośrodka są organizowane zawody regionalne.
3)Ostroga- Pensjonat 380zł, ujeżdżalnia zewnętrzna, wybiegi (konie wypuszczane), kryty lonżownik.
4)Arizona- Pensjonat 400zł , ujeżdżalnia zewnętrzna, wybiegi (konie wypuszczane),  lonżownik,pastwisko.  www.arizonalublin.pl
5)Kenter-Pensjonat 350-400zł ,ujeżdżalnia zewnętrzna, wybiegi (konie wypuszczane). www.kenter.pl
6)Drwal- Pensjonat 350zł,ujeżdżalnia zewnętrzna, wybiegi (konie wypuszczane).tel🙁81)7518651 www.stajnia-drwal.pl
7)Alexander-Pensjonat 600zł, hala, trenerzy, ujeżdżalnia zewnętrzna, wybiegi. Tel: (0-81) 756 39 21
8)LKJ-Pensjonat 450zł, trawiasty hipodrom, wybiegi,czworobok,ujeżdżalnia tzw. "szkółkowa", mała hala, myjka dla koni, lonżownik. www.lkj.lublin.pl
9)Kapriola-Pensjonat 450-500zł, ujeżdżalnia, na terenie ośrodka są organizowane zawody regionalne,trenerzy. www.kapriola.lublin.pl
10)Pszczela Wola-Pensjonat 500zł, ujeżdżalnia, hala, wybiegi(konie wypuszczane), pastwisko,  organizowane są zawody regionalne.
11)Stajnia w Dominowie- Pensjonat 400zł, ujeżdżalnia piaszczysta, wybiegi (konie wypuszczane).
12)Stajnia w Pólku--Pensjonat 500zł, hala, ujeżdżania, wybiegi(konie wypuszczane),organizowane są tam zawody regionalne, trenerzy, są tam chyba jazdy prowadzone rekreacyjne.
13)AKJ - www.akj.cal.pl

Jest to wstępny spis stajni w Lublinie zawierający podstawowe informacje. Ceny pensjonatów ciągle się zmieniają więc mogą one być nieaktualne. Jestem  ostatnio trochę nie na bieżąco wiec niektóre rzeczy mogły ulec zmianie. W razie gdyby coś się nie zgadzało lub uważacie że powinno być tu dodane a nie zostało proszę o PW a zamieszczę poprawkę w spisie. Możliwe też że zapomniałam o jakiejś stajni ale jest już noc i mój umysł nie działa już tak sprawnie.  Mam nadzieję że spis trochę się przyda i że razem będziemy go ulepszać. Pozdrawiam  😉
Eni daj to do pierwszego postu.
Enii Dzięki bardzo za fatygę 🙂. W Bonanzie są zawody regionalne. Ja się wybieram w sobotę.
Chciałam ale niestety już nie mam tej władzy gdyż zrobiłam się gościem w pierwszym poście   🙄
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
06 lutego 2009 22:23
Ej jak volta do Bonanzy na zawody się wybiera to ja chcę z Wami! Weźcie mnieee 😀😀!!
Ja mogę kogoś zabrać bo chyba mi zostanie 1 miejsce w samochodzie, o ile tata nie zmieni planów  😁. Zależy tylko skąd, bo ja będę nadjeżdżać od strony Lubartowa, jak po drodze, to mogę zgarnąć 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się