Stajnie w Lublinie

Dzięki. Zupełnie nie wiem nic o lubelskich stajniach, a że teraz zaczęłam tu studia pomyślałam, że warto wrócić do jazd. Z tego co widzę jest ich sporo, ale które są warte uwagi? Może LKJ? Zależy ma na tym, żeby było dość blisko centrum, ale przede wszystkim na dobrych instruktorach.
Niestety w stajniach w centrum trudno znaleźć dobrych instruktorów.
W LKJ-cie pojawiła się Ania Piróg - myślę, że jazdy u niej są warte uwagi.
Pomyliłam coś, czy pani Anna Piróg pracowała też w Drwalu? Jeśli tak, to czy nadal można ją tam spotkać?
Z tego co wiem, to Ania Piróg przeniosła się razem z końmi do LKJ, a u Drwala nie prowadzi już jazd. Jesteś zmotoryzowana czy szukasz stajni na odległość mpk?
Niestety, tylko na odległość mpk. Z tego co szukałam, to w możliwych dla mnie do zaakceptowania odległościach jest AKJ, LKJ, Drwal, Kapriola, Wieża ( chociaż tu już gorzej, bo chyba spory kawałek musiałabym przejść ). Czy coś pominęłam w tych okolicach? Które z tych 5 miejsc byście mi na pewno odradzili, a które można polecić? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wszystkie stajnie pozostawiają wiele do życzenia, ale ja też nie mam raczej ani pieniędzy, ani czasu, ani umiejętności na ambitniejsze zabawy. Chodzi mi oczywiście o naukę jazdy. Może nie od podstaw, ale mimo wszystko naukę, więc dobry (albo w miarę dobry spośrod dostępnych ) instruktor to priorytet :-)
Polecam tak jak i Olaa, Anię P 😉
Niestety, tylko na odległość mpk. Z tego co szukałam, to w możliwych dla mnie do zaakceptowania odległościach jest AKJ, LKJ, Drwal, Kapriola, Wieża ( chociaż tu już gorzej, bo chyba spory kawałek musiałabym przejść ). Czy coś pominęłam w tych okolicach? Które z tych 5 miejsc byście mi na pewno odradzili, a które można polecić? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wszystkie stajnie pozostawiają wiele do życzenia, ale ja też nie mam raczej ani pieniędzy, ani czasu, ani umiejętności na ambitniejsze zabawy. Chodzi mi oczywiście o naukę jazdy. Może nie od podstaw, ale mimo wszystko naukę, więc dobry (albo w miarę dobry spośrod dostępnych ) instruktor to priorytet :-)


Do Wieży nie jest daleko od przystanku, stajnie widać z głównej drogi tylko trzeba wiedziec gdzie patrzeć 🙂 do przejścia może z 300 metrów. no i konie fajne bo bardzo żywe, energiczne, idące do przodu
Do Wieży nie jest daleko od przystanku, stajnie widać z głównej drogi tylko trzeba wiedziec gdzie patrzeć uśmiech do przejścia może z 300 metrów. no i konie fajne bo bardzo żywe, energiczne, idące do przodu
Myślalam, ze dalej, ale skoro tak, to sprobuje sie tam wybrac
dzieki za pomoc dziewczyny ;-)
W LKJ zasadniczy minus to brak hali z prawdziwego zdarzenia... wiem, że ludzie jeżdżący ambitną rekreację chwalą sobie Fideliusa i Pikera, z tym, że tam to już dojazd słaby...
Właściwie, z pikerem i fideliusem jest tak, że z pks jest dobry dojazd busami, trzeba przejść 100 m od przystanku, no i jak chcesz dobrych instruktorów, to na pewno znajdziesz 🙂
ratatuj   Moje rude szczęście
20 grudnia 2013 20:46
W Drwalu można się zapisać na prywatne lekcje do Ani Drwal (forumowa seta), ona posiada papier instruktora szkolenia podstawowego i bardzo fajne prowadzi treningi 😉
Do Wieży od przystanku ok. 300 m - potwierdzam 🙂
Ania P. - jest w LKJ-cie, ale wiem, że do Drwala przyjeżdża... ale to tylko do prywatnych koni, niestety.

Więcej mogę Ci powiedzieć na pw 🙂
Właściwie, z pikerem i fideliusem jest tak, że z pks jest dobry dojazd busami, trzeba przejść 100 m od przystanku, no i jak chcesz dobrych instruktorów, to na pewno znajdziesz 🙂

Według rozkładu, który znalazłam, zaden pks do pólka nie jedzie, dlatego nie rozwazalam tej opcji,
ale teraz mnie zaskoczyłaś. Jest dojazd z tego dworca pod zamkiem?
Mogłabym wiedzieć jeszcze ile kosztuje tam jazda z instruktorem?
Fidelius - 50 zł
Piker - 40 zł
Codziennie jeżdzę przez pólko do domu z pod zamku więc na pewno jest, a nawet dwa. Jeżeli chcesz rozkłady to zapraszam na priv 😉  i tak, cena w fideliusie 50 zł za jazdę indywidualną lub 'dualną' 🙂
karolciaequilano   marzenia się spełniają
22 grudnia 2013 17:46
Wie ktoś może w jakich godzinach działa LZHK? 🙂
http://www.lzhk.pl/lzhk.html
pax vobiscum
Mariusz
karolciaequilano   marzenia się spełniają
22 grudnia 2013 19:36
LSW- niestety nie ma tak godzin urzędowania
Rudka   księciunio.!
23 grudnia 2013 19:38
karolciaequilano kiedyś był od 7 do 15 i wydaje mi się, że w ciągu ostatniego czasu godziny otwarcia się nie zmieniły.
Czy jest ktoś godny polecenia w okolicach Lublina kto zajmuje się profesjonalnym pasowaniem i dopasowaniem siodeł? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie namiary.  :kwiatek:
Czy ktoś zna kogoś lub sam goli konie maszynką z możliwością regulacji długości strzyżenia??? Potrzebuje na cito "podgolić" mamuta- stoi w Wieży.
Podpinam się pod pytanie sotniax Kto w naszym województwie dysponuje maszynką i goli konie? 😉
szukam przewoźnika do 1,5zł za km z lublina. Ktoś coś wie o kimś ?
Podpinam się pod pytanie sotniax Kto w naszym województwie dysponuje maszynką i goli konie? 😉


polecam forumową Gajową 🙂 opitoliła mi kilka dni temu bezstresowo mamuta 🙂
Czy ktoś mógł by mi podać jak duży jest wybieg w stajni Drwal? bo z tego co wiem jeden z większych w Lublinie i ile czasu konie na nim przebywaja
Podpytaj forumowe - Seta i Ratatuj  😉
Też się chętnie dowiem kto ma największy wybieg w lubelskim  🙂
chyba Alexander...?
Czy żadna stajnia (lub osoba) nie potrzebuje luzaka na konsultacje z Panem Wassibauerem ?
lub inne zawody.
I ktoś w ogólnie się wybiera ?  😉
Czy żadna stajnia (lub osoba) nie potrzebuje luzaka na konsultacje z Panem Wassibauerem ?
lub inne zawody.
I ktoś w ogólnie się wybiera ?  😉


My jedziemy z Wieżą 5cio lub 6scio konną ekipą 🙂
Bd miała jedno wolne miejsce w przyczepie na konsultacje w Debrach od 24-26. Może ktoś już się zgłosił, ale nie ma transportu?  😉
wydaje mi sie, że wybiegi w Alexandrze sa większe, a na pewno podłoże jest lepsze 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się