Stajnie w Lublinie

Jeśli nie trzeba przy tym rozbierać siodła i naprawa polega tylko na zszyciu, to na ul. Wileńskiej jest szewc/kaletnik/rymarz który pewnie by się tego podjął. Wiem, że naprawiał jakieś siodła. Ceny ma przystępne, starannie wykonuje swoją pracę. Niestety, ma problem z terminami😉

Jeśli jednak naprawa jest konkretna, a siodło sporo warte, to lepiej wysłać je np. do Andresza.

Pod Niskiem jest rymarz, ale z tego co wiem, to do niego tylko małe rzeczy, bo z trudniejszymi sobie nie radzi.
Jest rymarz w Krasnymstawie, chyba najbliższy o jakim słyszałam.


Jest, potwierdzam ... I polecam bardzo. Nazywa się Leszek Cichosz, interes przejął po ojcu, zna się na sprzęcie. Często wyjeżdża więc trzeba dzwonić. No i trudno trafić, warto umówić się, żeby wyjechał do jakiejś głównej ulicy. Zakład ma w garażu przy domu na ul Litewskiej 8, tel 082 576-46-35 i 660 098 358. Nie korzystałam od kilku lat więc gwarancji nie daję czy namiary aktualne, trzeba sprawdzić.
Dzięki wielkie! Siodło koleżanki także przekażę namiary!
Czy jest tu może ktoś, kto wie, w jaki sposób można wybrać sobie jazdę konną w ramach wychowania fizycznego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie?
Jeśli tak proszę o odpowiedź w wątku, albo wiadomość prywatną  🙂

Jeżeli jest ktoś z AKJ to również proszę o kontakt, mam parę pytań 🙂
bayhert To chyba zalezy od kierunku bo werterynaria nie mogła sobie wybierac co chce robic na wf, jazde konna ma chyba tylko hodowla koni i te 'jezdzieckie' kierunki bo i tak sporo ich jest więc nie wyrobiłyby te konie. Chyba, że coś się zmieniło.
Magdzior Juz napisałam na pw. Nic się nie zmieniło w tej kwestii.
Czy ktoś ma pożyczyć na parę dni miarkę do mierzenia rozmiaru łęku Wintec? Bardzo proszę. Odwdzięcze się 🙂
Czy ktoś z Was wie, gdzie w Lublinie można kupić używane bryczesy?  🤔 Albo czy w Galancie w Świdniku można jeszcze coś znaleźć? Kiedyś w okolicy było ich zatrzęsienie, a teraz kiedy się przeszłam po ciuchach, to mam wrażenie, że panuje jakaś zmowa milczenia, bo na pytanie, czy się zdarzają w kółko słyszę "nie"  🤔 Z góry dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
.
.
Jakie opinie o stajni Gąsiorówka?  Jak z karmieniem i padokami??  😉
.
Ja stoję w Gąsiorówce. Polecam - mi bardzo odpowiadają warunki .  Konie codziennie padokowane (są wybiegi i pastwiska), karmione 3razy dziennie. Ładna piaszczysta ujeżdzalnia z kompletem przeszkód. Pisz na priw co chcesz wiedzieć.
Hej, mam nadzieję, że nie zdubluję pytania, ale przez wyszukiwarkę nie znalazłam. Jestem średniozaawansowanym jeźdźcem, chciałabym przygotować się do BOJ i szukam stajni, w której będę się mogła przygotować. Myślałam o Wieży Dominów - jeździ ktoś tam i chciałby podzielić się opinią o instruktorach, poziomie jazdy, przygotowaniu koni?
Zastanawiałam się też nad Dakarem, ale niestety nie mam auta. Da się tam dojechać jakimś busikiem? Jak to wygląda u nich cenowo? Niestety na fp nie ma cennika...  🤔
.
witam , ja do zorientowanych  w Lublinie i woj Lubelskim ....
szukam stajni , i chcialam sie dowiedziec jakie sa ceny mniej wiecej od minimum do maximum .... i co w tych cenach jest np.???
interesuja mnie stajnie w Lublinie lub nawet do 40 km od Lublina
moze ktos moze jakas polecic stajnie ?
oraz czy w takich stajniach jest instruktor ?
wiekszosc stajni znam , ale te co powstaly nie dawno to nie znam i bede wdzieczna za pomoc
zeby bylo szybciej wymienie stajnie ktore znam ...., Lublin ( LKJ , Drwal , AKJ , Kapriola , Bonanza , Elizowka , na Janowskiej tam gdzie krowy kiedy byly ... nie pamietam jak ta stajnia sie nazywa , Wieza , - ale obecnych cen nie znam .... ??? moze ktos wie ?, Kenter ,
poz Lublinem to znam ( Arvena , prof Pietrzak , Niewiadomski , Gasiorowka , ) cen aktulanych tez nie znam niestety ....
tyle pamietam ;-)
bede wdzieczna za pomoc ;-)
.
Muchozol Tobie w tym Dakarze płacą za reklamę? 😉
.
Cześć

Nie wiecie moze czy jakiś klub/ stadnina nie potrzebuje jeźdźców (skoki)? 😀 zmieniam miejsce zamieszkania, a chciałbym dalej trenować (nawet codziennie) 🙂
Odnośnie stajni w okolicy Lublina, chcę dorzucić swoje 2 słowa o stajni Arvena, może ktoś dzięki temu nie będzie miał popsutego humoru na wakacjach 😉
Najpierw plusy:
- duży pokój, moskitiera w oknie
- zdrowe, szczęśliwe konie
No to tyle.
Teraz minusy:
- 1 łazienka na 8 osób, rano przed jazdą, albo tuż po - porażka niestety
- jezdzcy z okolicy, uczęszczający na jazdy, nie znają podstawowych zasad poruszania po placu np. wsiadanie NIE na ścianie, ruch prawostronny, ustąpienie osobie poruszającej się wyższym chodem - to bardzo utrudnia wspólną jazdę i psuje atmosferę
- niestety instruktorka nie panuje nad tym co dzieje się na placu gdy jest więcej niż 4 konie (a takie sytuacje są)
- jazdy mają ten sam schemat, który znają już nawet konie (może coś się zmieniło po moim pobycie, kto wie?)
- podczas jazdy można usłyszeć, bardzo dużo, bardzo zbędnych porównań oraz niepotrzebnych słów, zamiast konstruktywnych uwag
I ostatnia rzecz jaką dodam, jako że mnie się to nie podobało - jako osoba od pewnego już czasu pełnoletnia (a po prostu młodo wyglądająca) byłam traktowana jak nastoletnie dziecko, co najzwyczajniej w świecie w moim wieku już mi nie odpowiada.
Dla kogoś kto poważnie myśli o jezdziectwie i szuka treningów, z których wyniesie naukę na wiele następnych jazd - nie polecam.
Oczywiście wszystko co napisałam to moje zdanie. Zdaję sobie sprawę, że co osoba to inne doświadczenie i opinia, więc absolutnie z nikim, kto ma inne zdanie na temat tej stajni nie zamierzam dyskutować i mam nadzieję, że moja opinia, przez osoby, które się z nią nie zgadzają również zostanie po prostu zaakceptowana, przemyślana i tyle.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, odpowiem na pw.
.
Kojarzę. Byłam tam za starych czasów, kiedy nie było nowej stajni i hali. Tereny przepiękne, miejsce przecudne. Jedyny mankament to odległość od Lublina. Stajnia w Siedliskach Pierwszych koło Fajsławic. Konie miały tam raj na ziemi 🙂
.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 października 2016 19:26
Brzmi nieco jak MagRad

edit: kojarzę stajnie, wyleciała mi nazwa z głowy ale tam byłam.
.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 października 2016 19:40
Właśnie, Paskudy- ta nazwa mi wyleciała z głowy 😀
Wymieni mi ktoś stajnie z halą w południowej części Lublina, tutaj Zemborzyce i okolice? Może być na pw, dzieki 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 października 2016 22:39
Drwal, Wieża, stajnia na Krężnickiej, Ku Słońcu (była w budowie może już stoi), LKJ
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 października 2016 11:14
Którą z lubelskich stajni polecacie dla dziecka na naukę jazdy od podstaw? Już tyle lat siedzę 'na emigracji', że zupełnie wpadłam z obiegu i nie wiem do kogo się zgłosić 😉 Dziś niestety miałam nieprzyjemność oglądania jazdy w jednej z lubelskich szkółek i jestem przerażona poziomem, a raczej jego brakiem. Pomijam brak możliwości nauczenia się czegokolwiek, ale prowadzenie jednocześnie lonży i jazdy dla kilku początkujących dzieci jest zwyczajnie niebezpieczne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się