Siodła syntetyczne a skórzane

blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
03 czerwca 2013 21:23
Niedługo przybędzie do mnie wintec 500 jump.  😅 Mam nadzieję że będę mogła wystawić mu pochlebną opinię.  😀
tereska Właśnie dostępność tych puślisk to niestety spory problem. Wszędzie są dziecięcej długości, jedynym sklepem w którym je znalazłam teraz, jest galopada. Są tam nortony za szalone 27 zł 😁 Za tak śmieszną cenę myślę,że jest to warte wypróbowania, ja osobiście nie widzę żadnej różnicy pomiędzy nimi a np. wintecami, czy stubbenami, jeśli chodzi o to,że nie wycierają siodła, są dokładnie tak samo fajne. A w cenie różnica spora, stubbeny ponad 10 razy droższe  😁
Tak właśnie myślałam, że może być problem z nimi. Na szczęście właśnie kupiłam od forumowiczki puśliska Winteca...
Dziewczyny proszę o poradę  🙄

Od kilku dni jestem posiadaczką siodła Fair Play Rimini Pro Light. Co prawda jeździłam na nim tylko raz ale zaobserwowałam niepokojący objaw ;/ Cała lece w tym siodle do tyłu a łydka przesuwa mi się w przód. Kombinowałam z klockami, ale na razie na nie wiele mi się to zdało.
Dodam tylko, że jestem lekko krągłą osobą i wzięłam robie 18" Nie wiem czy nie jest za duże i czy dlatego nie lecę w tył :| Co sądzicie? Miał ktoś może podobne doświadczenia z tym Rimini?
Bo najgorsze jest to, że nie bardzo mogę je już oddać w razie czego ;/
[quote author=Lady_Glamour21 link=topic=800.msg1795837#msg1795837 date=1370519364]
Dziewczyny proszę o poradę  🙄

Od kilku dni jestem posiadaczką siodła Fair Play Rimini Pro Light. Co prawda jeździłam na nim tylko raz ale zaobserwowałam niepokojący objaw ;/ Cała lece w tym siodle do tyłu a łydka przesuwa mi się w przód. Kombinowałam z klockami, ale na razie na nie wiele mi się to zdało.
Dodam tylko, że jestem lekko krągłą osobą i wzięłam robie 18" Nie wiem czy nie jest za duże i czy dlatego nie lecę w tył :| Co sądzicie? Miał ktoś może podobne doświadczenia z tym Rimini?
Bo najgorsze jest to, że nie bardzo mogę je już oddać w razie czego ;/
[/quote]

a czy siodło jest dopasowane do konia? może jest za wąskie dla konia i nie leży tak jak powinno przez co usadza cię nieprawidłowo?
No właśnie na koniu leży wręcz idealnie. Dlatego nie mogę dojść skąd ten problem. Dodam tylko, że nigdy nie miałam problemów z dosiadem, wręcz przeciwnie był to zawsze mój atut więc wina leży raczej po stronie siodła :/ nie wiem co na to zaradzić.
ma ktoś zdjęcia na koniu siodła thorowgood rajdowego? Najlepiej z boku😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 czerwca 2013 15:59
[quote author=Lady_Glamour21 link=topic=800.msg1795881#msg1795881 date=1370522523]
No właśnie na koniu leży wręcz idealnie. Dlatego nie mogę dojść skąd ten problem. Dodam tylko, że nigdy nie miałam problemów z dosiadem, wręcz przeciwnie był to zawsze mój atut więc wina leży raczej po stronie siodła :/ nie wiem co na to zaradzić.
[/quote]

Człowiek przyzwyczaja się do siodła. Zawsze na początku mam problem z prawidłowym dosiadem, zwłaszcza po dłuższej przerwie w jeździe lub gdy po jeżdżeniu w siodle z dużymi klockami kolanowymi przesiądę się na ,,płaskie" siodło.
no nie wiem, mi też siodło Rimini zupełnie nie leżało i ..w końcu się go pozbyłam.
Dziękuję za odpowiedzi ! 🙂
Pojeżdzę na nim jeszcze troszkę i zadecyduje. Wydaje mi się, że po prostu mam za długie siedzisko  🙄
Powinnam kupić 17,5". Ale zmyliło mnie troszkę to, że przed zakupem jeździłam na Prestige'u koleżanki, właśnie na 18 i wrażenia były bardzo fajne.

Macie może jakiś pomysł na lekkie "wypełnienie" tego siedziska?  🙄
Przytyć? 🙂
haha mnie też to pierwsze przyszło na myśl  🤣

Ale niestety to nie przejdzie :P
Zawsze możesz spróbować podkładki podnoszącej tył, ale chyba potrzebujesz kogoś, kto oceni co się dzieje na żywo.
[quote author=Lady_Glamour21 link=topic=800.msg1795837#msg1795837 date=1370519364]
Dziewczyny proszę o poradę  🙄

Od kilku dni jestem posiadaczką siodła Fair Play Rimini Pro Light. Co prawda jeździłam na nim tylko raz ale zaobserwowałam niepokojący objaw ;/ Cała lece w tym siodle do tyłu a łydka przesuwa mi się w przód. Kombinowałam z klockami, ale na razie na nie wiele mi się to zdało.
Dodam tylko, że jestem lekko krągłą osobą i wzięłam robie 18" Nie wiem czy nie jest za duże i czy dlatego nie lecę w tył :| Co sądzicie? Miał ktoś może podobne doświadczenia z tym Rimini?
Bo najgorsze jest to, że nie bardzo mogę je już oddać w razie czego ;/
[/quote]

No to widzę, że nie jestem jedyna 😉 Mam to samo siodło, tylko 17,5" i też siedzę z tyłu...  🙄

No to widzę, że nie jestem jedyna 😉 Mam to samo siodło, tylko 17,5" i też siedzę z tyłu...  🙄
[/quote]


Masakra jakaś ... na początku serio myślałam, że jest na konia za wąskie, ale leży wręcz idealnie więc serio nie mam pojęcia co jest grane. Może skoro i Ty masz taki problem coś jest z tymi siodłami nie tak  🙄
Zobaczę jeszcze jak z nakładką na siedzisko, a jeśli i to nie pomoże chyba je reklamuje :/
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 czerwca 2013 21:16
Moją koleżankę też usadza z tyłu.
Ja jeździłam w daslo rimini i mnie nie usadzało tak z tyłu ale ja jeździłam już w "wyklepanym" przez innego jeźdźca a to koleżanki to nówka, może to przez to? Na koniu leży ok, testowane nawet inne rozmiary łęku ale jak się da szerszy to już będzie za szerokie 🙄
[quote author=Lady_Glamour21 link=topic=800.msg1796368#msg1796368 date=1370548737]

No to widzę, że nie jestem jedyna 😉 Mam to samo siodło, tylko 17,5" i też siedzę z tyłu...  🙄
[/quote]


Masakra jakaś ... na początku serio myślałam, że jest na konia za wąskie, ale leży wręcz idealnie więc serio nie mam pojęcia co jest grane. Może skoro i Ty masz taki problem coś jest z tymi siodłami nie tak  🙄
Zobaczę jeszcze jak z nakładką na siedzisko, a jeśli i to nie pomoże chyba je reklamuje :/
[/quote]

Ja próbowałam z podkładką podnoszącą tył, potem miałam podkładkę z futra naturalnego i nic... Ale i tak wytrzymałam prawie rok  😀 Obecnie już mam dość syntetycznych, bo trochę się zraziłam i kupuje ze skóry 🙂
Moją koleżankę też usadza z tyłu.
Ja jeździłam w daslo rimini i mnie nie usadzało tak z tyłu ale ja jeździłam już w "wyklepanym" przez innego jeźdźca a to koleżanki to nówka, może to przez to? Na koniu leży ok, testowane nawet inne rozmiary łęku ale jak się da szerszy to już będzie za szerokie 🙄


Daslo Rimini to niemalże to samo co fp 😉 Ja używam swoje prawie rok, więc nówką nie jest, a nadal bez zmian, nadal usadza z tyłu...  🙄
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 czerwca 2013 21:52
Może to siodło na przebudowane konie?  😉

edit: Czyli raczej muszę wykreślić siodło Daslo z listy ewentualnych zakupów  🤔 Zwariuję...
Jeździłam na Daslo i nie mam o tym siodle złego stania. Żel podnoszący tył załatwił problem jaki pojawił się podczas pierwszych jazd.

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 czerwca 2013 22:40
Być, mi się w tym siodle jeździło bardzo dobrze dlatego dziwiłam się co koleżanka wygaduje ale jak zobaczyłam na żywo to faktycznie, leci tak że prawie na tylny łęk siada 😵 Może to kwestia proporcji jeźdźca albo co, no nie wiem, ja od koleżanki jestem wyższa i grubsza, może mi inaczej ustawia udo przez co siedzę inaczej? 🤔 No ale koleżanka, jako mniejsza osoba, ma też mniejszy rozmiar siedziska niż siodło w którym ja jeździłam więc proporcje powinny być zachowane.
Pytanie: czy to siodło nie jest za duże dla niej?
Ja jeździłam na 16 i wszystko było w porządku.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 czerwca 2013 23:01
Wydaje mi się że rozmiar siedziska jest ok:
zdjęcie z pierwszej jazdy, w stępie jeszcze ujdzie, gorzej było w wyższych chodach 😁
Po zdjęciu w ogóle klocków było trochę lepiej ale dalej "nie to" 😉
od razu zrażać się do siodeł syntetycznych? Fakt Daslo u mnie odpada , pare razy cos tam kombinowałam, podnosiłam tył itp. ale..juz go nie mam. Natomiast mam winteci, od westowego po Izablekę, 250,dresag czy walde. I ogólnie bardzo sobie je chwalę. Lekkie, dobrze usadzające, łatwe do czyszenia itp.
walde


Faza, nie to żebym się czepiała, ale już kilka razy miałam ochotę zapytać... czy celowo używasz takiej pisowni? bo rozumiem, że masz na myśli WINTEC'a WIDE
ps: to żaden przytyk z mojej strony - ot czysta ciekawość 😉
Faza, to mamy całkiem różne wrażenia - ja Winteców nie lubię a Wide to mi już bokiem wyszło 😁 Za płaskie i stanowczo za szerokie jak na moje potrzeby.

Daslo mam dwa, na jednej kucce bez podkładek - ma lekko łękowaty grzbiet, na innych niemal zawsze z podkładką pod tył, bo panele niemal na całej długości siodła są wygięte w lekki łuk, stąd 'na sucho' siodło może leżeć idealnie a pod jeźdźcem siadać właśnie w tylnej części.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 czerwca 2013 10:20
Ale siodła Wintec (zwłaszcza ujeżdżeniowe) są drogie... Zastanawiam się nad siodłem z firmy Thorowgood. Ale nie wiem, czy to nie za wysoka półka, jak dla mojego nic nie robiącego konia.
ja Winteców nie lubię a Wide to mi już bokiem wyszło 😁 Za płaskie i stanowczo za szerokie jak na moje potrzeby.


To wsiądź sobie na jakiegoś zimnioka w siodle isladzkim pffif'a... xD to jest dopiero płaskie i szerokie siodło, a w połączeniu z szerokim koniem to już w ogóle kaplica xD po zmianie na wintec'a wide o wiele łatwiej mi usiąść w siodle, a na swojego konia potrzebuję najszerszy możliwy łęk spośród dostępnych wymiennych oraz szeroki kanał :P więc nie mam jakiegoś wielkiego wyboru co do możliwych siodeł 😉

Dementek ja miałam zamiar zakupić thorowgood'a /któryś model w wersji cob/ kusiła mnie właśnie możliwość dopasowania do konia - do tego w większym stopniu niż w innych siodłach z wymiennymi łękami /chociażby dodatkowe pole manewru z użyciem wkładek fish/, ale po rozmowie z polskim przedstawicielem miałam wrażenie, że człowiek nie bardzo wie co sprzedaje...  miałam też możliwość siedzieć raz w siodle tej firmy /jeśli sie nie mylę było to siodło GP w wersji t4/ po jednej jeździe ciężko jest się jakoś konkretnie wypowiedzieć, ale poza tym, że trochę skrzypiące/nie wiem ile czasu było używane, ale wyglądało na całkiem nowe więc to pewnie przejściowe/ to złego słowa nie mogę powiedzieć, no ale złapałam okazyjnie swojego wintec'a 😉 /a wydałam na nie około 1/3 tego co planowałam przeznaczyć na thorowgood'a 😉/
Thorowgooda mozna kupic za grosze na ebayu, zreszta, ja swojego tez sprzedalam calkiem niedawno bardzo tanio🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 czerwca 2013 11:40
Thorowgooda mozna kupic za grosze na ebayu.


Boję się zamawiać coś za granicą, zresztą po angielsku (itp.) nie rozumiem.

edit: Jak przeglądałam ofertę Wintec'ów, to znalazłam (chyba w Anglii) kompletne siodło za 500 funtów, chyba model 500 VSD, ale rozmiaru nie pamiętam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się