Siodła syntetyczne a skórzane

od kilku dni też jestem szczęśliwą/nieszczęśliwą posiadaczką kilku siodeł daslo rimini pro light. Siodła zakupiłam do mini rekreacji, wybrałam je tylko ze względu na możliwość wymiany łęków i cenę. Z ciekawości przetestowałam siodło. I jestem bardzo mile zaskoczona. Jest to pierwsze siodło wszechstronne po passierze hannover, w którym jest mi wygodnie i wszystko leży tam gdzie trzeba ( a tyłek mam mocno ,,rozbestwiony" bo na co dzień jeżdżę w diamancie soft seat, więc aby jest siodło mniej wygodne to od razu moje kości kulszowe się nie przyjemnie odzywają).
Materiał pokrywający siodło fajnie trzyma, poduszki są tam gdzie trzeba, minimalnie mogłyby być większe, ale tak to bardzo fajnie. 
Jedno co warto podkreślić dla zastanawiających się nad tym siodłem, bardzo ważny jest dobór rozmiaru. Ja jeździłam i w 16 i 17. Tyłek mam taki średni, do chudych nie należy  i 16 jest troszkę za duża, siodło ładnie nie obejmuje  go wtedy, ale ciało układa się prawidłowo. 17 była na mnie już gigantyczna i już zaburzało to dosiad bo zaczynałam już coś kombinować.  Obserwowałam tez dziewczynę jeżdżącą w 16, wyższa i mocniej zbudowana i dopiero wtedy ona siedziała tam gdzie trzeba. Więc nie bójcie się tych 16, bo są one spore całkiem, a w tym siodle wybitnie widać, że rozmiar ma znaczenie aby dosiad był prawidłowy.

Jeszcze małe porównanie w stosunku do winteca bez systemu cair. rozmiar 16,5 jest gigantyczny w stosunku do 16 daslo. I co najważniejsze Daslo jest o wiele wiele wygodniejsze.
Hej ostatnio cały czas zastanawiam się nad siodłem syntetycznym. Widziałam, że wiele osób chwiali Wintec 2000 ..
Siodło musi być wszechstronne. Mam mieszane uczucia co do wyboru między siodłem skórzanym a syntetycznym .. Pomożecie ? 🙂
Ja mam syntetyka tylko i wyłącznie dlatego, że nie mogłam nic innego dopasować do swojego konia.
Następne siodło będzie bez dwóch zdań skórzane, jednak co skóra to skóra 😉
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 czerwca 2013 11:37
Witam.
Mam pytanie w sprawie siodełek Wintec 500.
Napotkałam się ze stwierdzeniami, że model Wintec 500 dressage to to samo co Wintec 500 VSD(wszechstronne podchodzące pod ujeżdzeniowe). Chciałam się spytać czy to prawda? I jeśli nie, to czym modele się różnią. Na zdjęciach wyglądają inaczej, ale ziarno niepewności zasiane... A właśnie poszukuję czegoś ujeżdżeniowego chciałam zamawiać testowe 500 dressage...

- 500 dressage
- 500 vsd

Z góry dziękuję za pomoc! 🙂
oliviabp   moje spełnione marzenie-DEWONA
21 lipca 2013 20:13
siodła te różnią się . wintec 500 vsd - wygląda bardziej jak wszechstronne a to drugie ma dłuższe tybinki trochę inne klocki kolanowe i jest jak ujeżdżeniówka.  moim zdaniem vsd niewiele ma wspólnego z ujeżdżeniówką. miałam takie vsd ale sprzedałam potem trochę żałowałam i kupiłam znowu tylko samo 500 wszechstronne.
Łaciata   Forever in my heart ♥
11 sierpnia 2013 20:13
Jeździłam parę lat na siodle Norton Spring syntetyczne. Jest moim zdaniem bardzo fajnie jak za taką cenę, sama szukam żeby kupic sobie własne. Siodło ma teraz z 9 lat i wygląda super, a nie jest konserwowane 🙂
Hej, mam pytanie - czy któreś z siodeł Winteca ma możliwość zamontowania klocków z tyłu? Ja mam Winteca 2000 z systemem CAIR, ale niestety nie ma klocków z tyłu, więc skakanie w nim jest dość... niewygodne. Poza tym, zarówno ja, jak i koń kochamy to siodło.  😍
Bo to siodlo wszechstronne. Tylne kocki sa tylko w skokowkach winteca.
Czyli wszystkie z dopiskiem JUMP będą miały taką możliwość, dobrze rozumiem? 🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 października 2013 20:27
Kochani - prośba z mojej strony ogromna.
Bardzo prosze posiadaczy siodeł Wintec vsd 16.5 - max. 17 o podanie w cm ile ma kanał na kręgosłup. Potrzebuje 8-10 cm i wszelkie siodła skórzane ( było ich juz...9 :-/ odpadają. Zaczynam rozwazać opcje awaryjną...czyli syntetyk again.
Bronze a szyte na miarę u rymarza?
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 października 2013 21:14
Kladulko - szyłam :-) i oddałam.
Łaciata   Forever in my heart ♥
26 października 2013 17:07
Mam pytanie czy materiał na siodle pro light a ten z tymi znaczkami fp ... mają taki sam materiał ??

Ktoś tu pisał, że pozbył się tych napisów z tyłu.. mogę prosić fotkę jak to wygląda 😀

Myślę nad zakupem takiego siodła, ale te napisy są obrzydliwe ;/
ratatuj   Moje rude szczęście
31 października 2013 15:59
Witam!
Potrzebuję o radę kogoś, kto się zna na wintecach
😕 😕 😕
Witam planuje zakup siodla isabelle werth bates, skórzane czarne. Czy ktos ma jakies opinie?
Livia   ...z innego świata
13 listopada 2013 11:15
Jeśli to siodło jest jak Wintec Isabell, tylko skórzane, to mogę polecić - miałam je około roku i bardzo dobrze je wspominam. Miało głębokie siedzisko, klocki bardzo dobrze trzymały mi nogę - jestem z tych, co potrzebują takiego wspomagania 🙂 Nie wiem jak wersja skórzana, ale syntetyk był też dość lekki.
Mam pytanie odnośnie FP RImini. Czy 16 jest bardzo mała?? Myślicie, że będzie dobre dla osoby 166 cm wzrostu i rozmiarze 34? Czy lepiej wybrać 16,5?? Chcę je kupić dla Młodego  i sama nie wiem które wybrać ;/
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 listopada 2013 22:17
Koleżanka ma fp pro light (rimini) 16" i jest jakoś inaczej szyte niż większe rozmiary, strasznie usadza jeźdźca z tyłu :/ Jeździło kilka osób (mieszczących się w rozmiar) i wszystkie siedziały z tyłu, w większym rozmiarze nie było takich problemów, osoby drobne i szczupłe więc nie kwestia tego ze siodło na małe.
emptyline   Big Milk Straciatella
21 listopada 2013 22:19
A może po prostu leciało do tyłu?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 listopada 2013 22:22
emptyline, testowaliśmy różne konfiguracje, większy łęk, mniejszy, z żelem, z futrem, nawet jak siodło leżało w równowadze to i tak jeździec lądował na tylnym łęku 🤔
faith, Ariedale a po co w sumie klocek z tyłu do skoków?
Łaciata   Forever in my heart ♥
21 listopada 2013 23:06
Ja zakupiłam niedawno siodło  fp pro light (rimini) 🙂 Wzięłam rozmiar 17. Jeszcze w nim nie siedziała, bo dopiero się zajeżdżamy z młoda... tzn. planuje siąść w tym tygodniu już, ale i tak z 15 min stępa nie powiem za dużo o siodle 🙁
Ramires - a to chyba trzeba spytac producenta😉
Livia   ...z innego świata
22 listopada 2013 08:06
A tak apropos klocków właśnie, wiecie może czy da się kupić same tylnie klocki inne niż Wintec? Czy produkuje takie coś jeszcze jakaś inna firma?
Miałam Rimini i nie przypominam sobie, żeby usadzało fotelowo.
Livia - claridge house na 100% 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
22 listopada 2013 14:23
Ankers, siedziałam w rimini 17-17,5 i nie usadzały fotelowo a ta 16 owszem 🤔
Livia   ...z innego świata
22 listopada 2013 19:21
faith, dziękuję, a orientujesz się może jak to cenowo wygląda? 🙂
Pi razy oko o polowe taniej🙂
faith a wiesz może gdzie je można dostać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się