Siodła syntetyczne a skórzane

Kastorkowa, ja mam pro jump i wszystko sie dobrze sprawdza. Ten zamsz jest bardzo dobrej jakości, poduszki sa "nabite" jakby, bardzo miękkie.
Mi się lepiej skakało w 500 😉.
Kastorkowa Mam 500 jump cc i jestem bardzo zadowolona. Do metra bardzo przyjemnie, wyżej nie skakałam.
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 stycznia 2016 16:27
Dziękuje za opinie.
Nie widział ktoś gdzieś wintecka pro jump albo 500 jump w ciemnobrązowym kolorze? Szukam i nic nie mpgę znaleźć a ten jasno brązowy na każdym zdjęciu wygląda inaczejc. Na jednych ładnie na innych strach patrzeć  😵
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 lutego 2016 17:31
Powiedzcie czy klocki ujeżdżedniowe do winteca mogę znaleźć gdzieś taniej niż za 230? może ma ktoś na sprzedaż?  🙄
Powiedzcie czy klocki ujeżdżedniowe do winteca mogę znaleźć gdzieś taniej niż za 230? może ma ktoś na sprzedaż?  🙄


jeśli to są takie jakich potrzebujesz to tu są za 192zł
http://arcus-konie.pl/wintec-klocki-front-flexibloc-dressage-p-7322.html
http://arcus-konie.pl/wintec-klocki-front-flexibloc-dressage-isabell-p-7321.html
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 lutego 2016 18:11
ooo super! dziękuję 🙂

hejka,

mam pytanie , czy ktos jezdzil w wintec 500 vsd lub takie posiada?
zastanawiam sie jak bardzo jest ono podobne do winteca 200, gdyz jedynie tylko to mialam okazac wsadzic na grzbiet konia.
Kon ma trudna budowe, bo jest dosc mocno wyklebiona i szeroka w lopatkach wiec full wypas.. mialam robionego daw maga na wymiar ale  niestety przez kład lecial troche to tyłu a przez mocno wysuniete przednie poduszki bo to skokowka uciskalo ją mocno w łopatki.
Mam cicha nadzieje ze ten VSD ma troche kształt tych przednich poduszek jak ujezdzeniowka, czyli ze sa "cofniete z łopatki".
Czy mocno jest odczuwalne ze to profil do ujezdzenia? da sie jechac w teren i na cavaletti cwiczyc oraz cos tam niskiego treningowo skoczyc?
Marzy mi sie bates bo nie przemawia do mnie ta skora syntetyczna szczegolnie na tybinach..ale cena batesa nowego zaibija a znalesc  uzywanego w bdb stanie i 17" to jakis cud..

Pozdrawiam 🙂
Hej,
Mam pytanie o Wasze odczucia podczas jazdy w siodlach marki wntec - superowo by bylo jakby była osoba która siedziała i w wintec 500 dressage i w isabell werth.
Mam oktopny problem aby dopasować siodło na mojego konia. Obecnie mam do przymiarki wintec 500. Wydaje się siedzisko bardzo szerokie. A odczucie miedzy nogami jakbym siedziala na czyms badzo szerokim. Dla porownania mam skokowke bardzo płytką niczym close contact więc cięzko mi się odneść do "wygody" w tym siodle. Czy ktos ma podbne odczucie i czy isabell werth jest podobna ?
Winteci maja po prostu szeroki twist, IW zwlaszcza.
Winteci maja po prostu szeroki twist, IW zwlaszcza.


Czyli odczucie moze byc ze bardz szeroko sie siedzi ? Ehh 🙁  ocenie siodlo jutro lepiej i sie okaze . Dzieki 🙂
Posiada ktoś może siodło FP Pro Light, model Ravenna w rozmiarze 16,5? Chciałabym się dowiedzieć jak długie jest siodło.
Witam. Mam pytanie. Zna ktoś siodła DMS? Co to? Kolezanka z Londynu (nie koniara) zadała mi takie pytanie a ja nawet o takiej firmie nie słyszałam.
Trochę mały off topic ale wysyłał ktoś kiedyś siodło za granicę?
Będę chyba musiała wysłać z PL do UK, ale na DHL'u wychodzi mi niebotyczna kwota ponad 3tys za przesyłkę..
Mada, trochę późno zauważyłam, ale co tam. 🙂 Mam 500 dressage i jak dla mnie dość wysoko nad koniem, dochodzi też ten nieszczęsny szeroki twist.
Chcę kupić siodło Wintec Pro Jump, tylko zastanawiam się jakie jest, jak trzyma w skoku. Przyciągnęły mnie wymienne łęki i wygląd, ale patrząc na przystuły w Wintecach, które wyglądają na twarde, kruche obawiam się, że popękają. Zauważyłam, że przystuły w Wintecach można wymienić, nie wiecie gdzie i jak można to zrobić?

doloruu, przystuly sa normalne, nie sa sztywne, ani kruche 😉 kupiłam używane i nic im nie było, uwywam ciagle i dalej sa całe. Dobrze trzyma w skoku (moje skoki zbyt wysokie nie sa, koło 100-110), bardzo wygodne jak dla mnie.
Libeerte, a masz jakieś zdjęcia?
Mada, trochę późno zauważyłam, ale co tam. 🙂 Mam 500 dressage i jak dla mnie dość wysoko nad koniem, dochodzi też ten nieszczęsny szeroki twist.


Dzięki za odpowiedź 🙂 kupiłam to.siodło . Najpierw jeździło mi się kiepsko ale jak odczepilam klocki kolanowego to jest całkiem wygodnie 🙂 mam skokowke  powiedzmy close  contact  więc nie jest przyzwyczajona do mocno trzymającego siodła , a z tymi klockami w wintec tak było.  Plus miało się wrażenie ze siodło okropnie szerokie jest. Ale jestem zadowolona z zakupu 🙂
doloruu, ewentualna wymiana też jest banalnie prosta. Tyle w tym zachodu, co przy założeniu puślisk 🙂
Dworcika, tak, już wszystko wiem  😎 nawet widziałam w jeździeckim specjalne puśliska do Winteców  🤔
Jak myślicie-czy siodło Wintec 500 Jump będzie gorzej trzymało niż Pro Jump, który jest z zamszem?
Do tego zamszu (o ile nowy, niewytarty) się człowiek przykleja, a jak już jest silikonowy lej to masakra, nie da się ruszyć 😀. 500 niby gorzej trzyma, ale jakoś tak wygodniej się jeździ jak można swobodnie ruszyć nogami 😁
Dramuta12 wydaje mi się, czy masz wymienione przystuły w twoim Wintecu 500?
W 500 jump miałam już wymienione jak kupowałam, w 500 dressage mam oryginały. Nie są takie złe jak wszyscy mówią, jak dla mnie wygodniejsze (mam samozapinające się sprzączki od popręgu i łatwiej im wejść w te dziurki). 😉
Dramuta12 dzięki  :przytul:
Czy ktoś ma doświadczenia jeśli chodzi o używanie łęków z serii wide do siodeł z serii 'normalnej' ? Dokładnie mam na myśli użycie łęku 3XW do siodła dressage pro
Dziewczyny pomóżcie bo ja już nie wiem czy brać Pro Jumpa czy 500 Jump. Bo Pro ma ten zamsz który lepiej trzyma i ma skórzane przystuły. Teraz nie wiem które kupić. Co powiecie jeszcze na temat tych modeli?
doloruu, napisałam Ci pw 🙂
Czy ktoś ma doświadczenia jeśli chodzi o używanie łęków z serii wide do siodeł z serii 'normalnej' ? Dokładnie mam na myśli użycie łęku 3XW do siodła dressage pro


mi biały wchodził na wcisk, nie wiem, czy fizycznie idzie upchać coś szerszego i co na to terlica powie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się