iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy

Chciałaby was prosić o opinię na temat poniższych koni. Być może jednego z nich nabędę. 🤣

Jucar Su




Jeta Su



Jaleo Su



GEN




Jeżeli rzeczywiście masz wybór tylko w tych, todrugi albo ostatni.Osobiście ( gdybym miała tylko te konie) wybrałabym ostatniego( ma największą swobodę przodu i wolniejsze łopatki) Powodzenia w zakupach.
ushia   It's a kind o'magic
31 maja 2010 21:54
[quote author=mahhi link=topic=809.msg462607#msg462607 date=1264761563]
Chciałaby was prosić o opinię na temat poniższych koni. Być może jednego z nich nabędę. 🤣

Jucar Su




Jeta Su



Jaleo Su



GEN




Jeżeli rzeczywiście masz wybór tylko w tych, todrugi albo ostatni.Osobiście ( gdybym miała tylko te konie) wybrałabym ostatniego( ma największą swobodę przodu i wolniejsze łopatki) Powodzenia w zakupach.
[/quote]
No nie ma to jak porada na czasie  🙄
o kurcze!No rzeczywiście. Dzięki uschia!Ale się teraz uśmiałam ze swojej ślepoty :wysmiewa🤔orry chyba już wypiłam za dużo "bąbelków".
Zaserwowałam Wam wcześniej elaborat pt. "historia PRE".
teraz trochę rzucimy okiem na czasy współczesne.

Oto "dziki ogier" rasy Pura Raza Espanola


i wersja hardcore, czyli co się dzieje, jak do boju ruszą dzieci 😵
mtl   I M Equestrian
06 czerwca 2010 02:31
ruSHoFFy koNnNniczEeEek  😍
to lakier do paznokci?  🤔
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
06 czerwca 2010 06:54
kopytka zabójcze  😂
mtl coś pastelopodobnego  😉
Na tych zdjęciach wychodzi anielskość tych koni. Mają wręcz genialne charaktery.
Tak jak już wspominane było w wątku - większość panów pozostaje ogierami - nie sprawiają żadnych problemów z tego powodu.
😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
08 czerwca 2010 21:10
Ja tez juz wiem ze bez sensu wykastrowalam Helio 🙁 czlowiek uczy sie na bledach 🙁
Dziękuje bardzo za poradę, nawet po troche dłuższym czasie. Też osobiście skłaniam się ku Gen'owi, ale jestem jeszcze w trakcie dalszych poszukiwań.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
11 czerwca 2010 09:39
Ja radze ogladac osobiscie w realu i wsiadac , zobaczyc czy wygodny i czy dogadacie sie 🙂
Wybieranie konia po filmikach i zdjeciach to chyba slaby pomysl.
Ja tez juz wiem ze bez sensu wykastrowalam Helio 🙁 czlowiek uczy sie na bledach 🙁


dlaczego ???
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
11 czerwca 2010 10:21
Napisze Ci na priv 🙂
Zgadzam się z tobą i mam zamiar osobiście pojechać do Hiszpanii. W Hiszpanii jest ok. 1300, więc aktualnie zajmuje się typowaniem koni, które będę chciała zobaczyć na żywo. Myślę, że  wstępna selekcja po przez zdjęcia i filmy otrzymywane od hodowców jest dosyć dobrym pomysłem.  Ma to być wyprawa mojego życia i chcę się do niej dobrze przygotować, na miejscu oglądając koni naprawdę interesować.
Zresztą zapomniałam dopisać, że poczyniłam już pierwsze kroki w tym kierunku. W 2007 roku odwiedziłam kilka hodowli - niezapomniane wrażenia, hiszpańskie stadniny są niesamowite. Ma się wrażenie jakby się było na końcu świata, tylko z końmi.

W 2008 roku odwiedziłam Salon Internacional del Caballo Espanol w Sewilli, fantastyczna impreza polecam każdemu miłośnikowi koni P.R.E. Sześć dni, 1000 koni w jednym miejscu, aż można dostać zawrotu głowy od końskiego piękna. Hiszpanie przy takich okazjach mają dużo luzu - wszystkie konie można głaskać, fotografować, zaglądnąć niemal wszędzie.

Konika hiszpańskiego miałam zakupić już wcześniej, ale jak to bywa nie zawsze wszystko wychodzi tak jak się planowało.
Wiadomość do DanceofDevotion - daj mi znać czy przyszła do Ciebie wiadomość na pw. Odpisałam Ci, ale nie wiem czy ta wiadomość przeszła. Jeśli nie to wyślij mi swojego e maila na mahhi@o2.pl
obecnie pracuję w jednej z hiszpańskich stajni. Jest to stajnia hodowlana nastawiona na sprzedaż koni za granicę.
jak będę miała więcej czasu to nasmaruję Wam piękny referat  🏇
Mamy 85 koni, klacze ze źrebakami, ogiery i podjazdki.
Możesz podać ich stronę internetową (oczywiście jeśli ją posiadają).
www.yeguadamile.com
stajnia robi wrazenie. pelen luksus
W jakiej cześci Hiszpani się znajdujecie?
buyaka nie chcesz przyjąć pod skrzydła fotografa na tydzień? 😍 mogę ci prać, prasować i sprzątać w zamian za nocleg 😁
oo super jest ktos z hiszp🙂
potrzebuje namiar na jakas stajnie w okolicy Barcelony gdzie bedzie mozna obfocic troche koniska, pogadac z ludzmi ipt. bede baaaaaaaaaaardzo wdzieczna
salto piccolo:
Stajnia w Alicante- południowy wschód Hiszpanii- Walencja 🙂

ja też jadę na roooook i już odliczam dni do odlotu :]
Karla w ubiegłym roku pracowałam w okolicach Barcelony. Dokładnie w mieścinie Les franqueses del valles, czyli około 30km od tego miasta. Uderzaj na pw🙂 odpiszę najszybciej jak będzie to możliwe (ekhem - w dniach licząc)

Jeanne a gdzie wybywasz? pochwal się koniecznie!
Luuudzie, będę w Hiszpanii 30.08-14.09, pierwsze 2-3 dni w Alicante. czy mogłabym się z kimś z Was spotkać i pooglądać sobie tamtejsze koniochy? pewnie zwykłych śmiertelników, obcych takich, nie wpuszczają, co? proszę, proszę, proszę!  😍
o proszę! ja będę w okolicach Alicante od 23.08 do 2.09.2010 strasznie chciałabym zobaczyć jakąs stajnię, nawet zastanawiałam się czy nie zabrać ze sobą do domu jakiegoś andaluza i go w Polsce zrobić i sprzedać 🙂 może ktos jest chętny i chciałby też kupić?
ja jadę w celach ściśle naukowych pośrednio końskich (wet), ale na pewno będę po drodze zwiedzać wszystko,co z końmi związane.
lecę do Malagi, potem na chwilę wpadam do marbelli, potem Madryt i docelowo León.
Ty masz lepszą miejscówkę 😉

wergeel -> też mam taki niecny plan, ale najpierw muszę się dorobić :]

pozdrawiam
oj, przykro mi, ale kończę pracę 15 sierpnia i wyruszam na dalszy podbój Półwyspu Ibersyjskiego  😉
a możesz chociaż polecić jakąś stajnie, do której można sobie tak o wejść? popatrzeć z bliska, ewentualnie popatrzeć na jazdę?
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
03 sierpnia 2010 22:45
Wstawiam troche aktualnych fotek Helio ,15 sierpnia pierwszy start pod kolezanka doswiadczona zawodniczka.
Mam nadzieje ze bedziecie trzymac kciuki 🙂
Nie wiecie gdzie mogę nabyć konia PRE, lusitano  ? Chodzi mi raczej o źrebaczka i ogólnie młode konie do 4 lat.
Pomocy. 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się