Kącik WKKW

Gdzie zazwyczaj kros w klasie P jest trudniejszy- w Strzegomiu czy w Sopocie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 czerwca 2015 18:19
U mnie na FB skromny album z crossu z Jaroszówki: klik
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 czerwca 2015 20:11
D+A, moim okiem sopocka P klasa nie jest łatwa, znam opinie ze w Strzegomiu akurat P łatwiejsze niż w Sopocie...ale z drugiej strony Sopot po płaskim...
edit: no i w Sopocie P klasa ma parkur zazwyczaj na tej nierównej trawie...
Ja jechałam kilka razy P w Strzegomiu i za każdym razem było bardzo przyjemne, ale nie mam porównania z Sopotem. W Strzegomiu też większość jest po płaskim, są dwie górki ale zwykle w P nie ma na nich jakichś dużych czy trudnych rzeczy. Próbuję sobie przypomnieć co tam było z trudniejszych rzeczy chyba jedyne co to trafienie sobie w wąskie fronty, które były po łuku po zeskoku z bankietu (niewielkiego) albo po wyjeździe z cienia.
Tutaj większość widać P Strzegom z tamtego roku.
Dzień dobry 🙂 Chciałem się przywitać w wątku. Przejechałem włąśnie swoje debiutanckie zawody, WKKW w Bogusławicach, i będę się udzielał. Bo, kruca, kros to jest po prostu sama przyjemność i poza sezonem zimowym nie planuję startować w innych dyscyplinach. Debiut poszedł ... jak to debiut :-) Mam satysfakcję, że zaliczony, i pewność, że w ciągu paru minut na parkurze i krosie nauczyłem się rzeczy, których na treningu w komfortowych warunkach pojąć niesposób. No... to się przedstawiłem, teraz wracam do lurkowania :-)

Ł.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 czerwca 2015 22:47
Są gdzieś wyniki z Bogusławic? Całkiem spora ekipa znajomych startowała
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2015 02:58
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 czerwca 2015 14:55
Dzięki dziewczyny za odpowiedź :kwiatek:
Witam!
Szukam dla mnie i mojego konia trenera WKKW. Zależy mi na konkretnym podejściu i zaangażowaniu w trening, dobrym podejściu do konia (żeby nie traktował zwierzaka jak robota) i obszernym tłumaczeniu wszystkiego. Zastanawiałam się nad Marcinem Michałkiem, ale chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć o tym, jakie są jego treningi. Ktoś coś podpowie?
malamroz, szukasz w całym kraju?
Im bliżej woj. Podlaskiego, tym lepiej, ale wezmę pod uwagę każdego trenera.
Bardzo dużo się od niego nauczysz , ma chłopak dużą wiedzę i do tego jest bardzo sympatyczny.  😉 Trenowqał też skoczków w Bogusławicach . 😉
Ale od kogo....?
Zastanawiałam się nad Marcinem Michałkiem, ale chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć o tym, jakie są jego treningi. Ktoś coś podpowie?

🙂

A tak przy okazji to jeszcze przypomnę, że wyniki ze Strzegomia można śledzić już od dzisiaj na żywo -> http://results.strzegomhorsetrials.pl a od jutra będzie relacja online🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 czerwca 2015 17:41
Zorilla, Zastanawiałam się nad Marcinem Michałkiem
O, przegapilam
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 czerwca 2015 22:08
Kurcze trochę żałuję, że nie startuję w Strzegomiu, ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze. W zeszłym roku 1* nie była jakaś trudna, ale trzeba czworoboki poszlifować 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
25 czerwca 2015 07:17
Transmisji jeszcze nie ma? czy tylko ja nie widzę?
robakt   Liczy się jutro.
25 czerwca 2015 07:27
A gdzie znajdę transmisję online?  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2015 07:31
Na stronie strzegomhorsetrials.pl, dokładniej Ci nie powiem, bo jestem na telefonie. Albo przez wujcia gugl.
robakt   Liczy się jutro.
25 czerwca 2015 08:28
u mnie nie działa. mama komuniakat nadawca zatrzymał transmisję na żywo🙁
anetakajper   Dolata i spółka
25 czerwca 2015 09:31
Już leci 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2015 17:25
Zapytam tu, bo to chyba najodpowiedniejszy wątek. Poszukuję noclegu w Morawie na ME, ale tylko na jedną noc, z 29. na 30.08, z możliwością do 31., bo nie wiem jak się przedstawia mój powrót w niedzielę 😁 Możecie polecić jakieś miejsca? Zależy mi, żeby było tanio i bezpiecznie. Ewentualnie czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja z polem namiotowym - będzie, nie będzie? Nigdy tam nie byłam, więc mam zerowe pojęcie  😡 a uparłam się w tym roku. Pojechać i wrócić tego samego dnia nie bardzo mogę... Rezerwować powinnam chyba już teraz?
No i może ktoś wie, jak się dostać ze Strzegomia do Morawy nie mając samochodu, poza spacerkiem i autostopem mam jakieś opcje?

Edit: Jeszcze jedna rzecz. Można gdzieś obejrzeć dzisiejsze ujeżdżenie z Pucharu? Chyba że ktoś, kto oglądał, powie mi, co takiego Szymon nawyprawiał...

Edit2: no masz, przegapiłam Warszawskiego dzisiaj w Pucharze. Co się stało, że nie ukończył?
Szymon klasa  😅
Ewakuował się z siodła po kłodzie na górce przed hyrdami po skosie, ale widziałam to tylko na telebimie

A co sądzicie o nowej przeszkodzie wodnej? Dla mnie coś z nią nie tak, w życiu nie widziałam na jednych zawodach tyle kąpieli  🤔

ed. literówka
Ja mam wrażenie że tam coś mocno nie grało z podłożem. Cały czas ktoś grabił zeskok a i tak jak koń w złe miejsce zeskoczył to ewidentnie tracił równowagę przy czym niektórzy się jeszcze ratowali ale kąpieli było strasznie dużo. No i strasznie żałowałam, że nie postawili tam trzeciego telebimu bo nie powiem specjalnie tam się kręciłam bo widowiskowo ale reszty krosu widać nie było. Tylko czasem komentator straszył, że komuś coś się dzieje. Dla mnie niesamowite było to, że w taką ścianę deszczu nadal puszczali zawodników na trasę i szacun, że udawało im się w niezłych czasach przejechać  😅
Ci co wjechali do wody mocno - ' jak to do wody ' to leżeli,  ci co wskoczyli wolno,  parkurowo ustali.  Szkoda Banderasa bo cały kros skakał fantastycznie
Ci c wjechali do wody bardzo mocno też ustali
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 czerwca 2015 13:06
Jechałam tę nową wodę na poprzednich zawodach i nie miałam problemu. Wjeżdżałam naprzeciw bankietu (teraz zeskok przez kłodę) i skręcałam w prawo w wodzie. Wydaje mi się, że mogło być trochę głęboko a woda trzyma. Poza tym brzegi tej wody jest trochę strome i ten żwirek "jeździ". Jeśli koniom na lądowaniu uciekało podłoże to traciły równowagę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się