Kącik WKKW

Facella   Dawna re-volto wróć!
20 maja 2017 21:03
Byłam i za cholerę nie wiem. Wszyscy Polacy z wyjątkiem Ksawerego się wycofali, Kostek zaś zaliczył glebę z koniem na końcu crossu  😵 bojkot jakiś czy co... Dzisiaj już nie miałam siły po crossie latać i się dowiadywać, ale spróbuję jutro popytać, chyba że ktoś już ma jakieś info.
Z tego co  zrozumiałam podłoże było dość twarde na crossie, niektóre konie się popodbijały, ale rzeczywiście jakaś palga chyba bo aż 10 par  w CIC2* się wycofało i to z dobrych pozycji  🙄
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 maja 2017 22:19
Cross CIC2* był wczoraj. Wczoraj był też potworny upał, część zawodników wycofała się z trasy. Faktycznie było twardo miejscami.
Dzisiaj wg mnie podłoże było optymalne, temperatura też. Pogoda ideolo na cross. Najgorzej mieli ci z CCI1*, bo jeszcze rosa trzymała rano. Konie się często ślizgały.
Nie wiem co się stało, np. Mariusz przecież jechał CICO3* i ukończył bez błędów na przeszkodach, a w CCI3* już się wycofał na obu koniach. Norma czasu była kosmiczna, w długich chyba nikt się nie wyrobił i najmniejsze spóźnienie to 11s. W krótkich były może dwa przejazdy w normie czasu. Wyżyłowali ostre tempo.
Facella, z wyników wychodzi, że Społowicz nie wycofał się, tylko zrezygnował po dwóch odmowach na 6, przed(?) 7.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2017 06:41
Możliwe. Stałam przy drugiej wodzie, to chyba była 17., tam nawet spikera nie słychać. Nie widziałam go po tej stronie crossu (start i meta oraz kilka pierwszych przeszkód były na małym crossie za drogą), więc założyłam, że też zrezygnował.
Ale co ? upał był tylko dla naszych koni ?  🙄

Skoki przechodzą prawdziwy Boom a  ujeżdżenie i WKKW jakoś powoli podupada.  🙄

PZJ dopłaciło olbrzymie pieniądze do organizacji ME w WKKW a przygotowanie i występy Polskich zawodników nie napawają optymizmem.  🙄
Smok10, nie przygotowanie i występy a konie
Nie mamy koni na ME i tyle. To tak, jakby wysłać ekipę skoczków na ME Seniorów z oczekiwaniem wyników... Chociaż tam Wojcian mógłby powalczyć bo ma czym... (nie o podium ale o wynik jakiś)
halo jest ktoś w Strzegomiu i orientuje się skąd tyle wycofań przed crossem? 🤔


Aby zawodnik i koń  zdobyli kwalifikacje na ME muszą mieć na czworoboku wynik do 67 pkt karnych.
Ponieważ mieli więcej więc nie było sensu jechać dalej. Może uda się na innych zawodach..
no cóż źle popatrzyłam i za szybko napisałam, ale chodziło mi też o ilość wycofanych koni przed skokami w krótkich 2*
67 pkt karnych to porażka. 😵 Wygrywa się na poziomie 40 paru punktów z Ujeżdżenia . 🙄3 * to jeszcze nie mistrzostwo świata a póki co ciężko znaleźć kogoś kto jest w stanie ukończyć . 🙄  Mogę zrozumieć problemy na crossie ale na ujeżdżeniu  😲 😲 😲
Owszem 67 pkt po czworoboku to porażka, ale jeżeli do tego byłby czysty kros i parkur to dałoby to 7 miejsce 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2017 20:58
Smoku wsiądź na konia i pojedź na te 40. Widziałeś w ogóle wyniki? Z 3*, zarówno długich jak i krótkich, nikt nie zszedł poniżej 50 pktów. Olaboga!!! Najlepszy wynik zawodów - 43,6 w CIC1*, czyli najłatwiejszej klasie na całym SHT. Dramat jakiś i porażka, przecież gwiazdka to jak trening u Smoka, co?
Owszem 67 pkt po czworoboku to porażka, ale jeżeli do tego byłby czysty kros i parkur to dałoby to 7 miejsce 🙂


Tylko jeszcze trzeba pojechać i ukończyć . WKKW to nie tylko ujeżdżenie aczkolwiek od niego zaczyna się prowadzenia w zawodach  😉 Póki co nie ma nikogo na takie zawody . Jak tak dalej pójdzie to PZJ w ogóle zlikwiduje dotacje na WKKW. Już teraz wszyscy są wściekli że tyle pieniędzy poszło na organizacje ME a nie będzie na nich nikogo z Polski.  🙄

Facelia . W pucharze narodów po ujeżdżeniu  CICO 3 * 1-szy  43 ,50  , 2 -gi - 46,20  , 3 - ci  47.00  😉

W CCI3* Najlepszy wynik po ujeżdżeniu 39,90 i żadnego Polaka w klasyfikacji  😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2017 21:13
Ja mówię o wyniku końcowym, o który tak bijesz pianę.
Mamy już sporo zakwalifikowanych zawodników, obydwu Pawłów, Michała. Mariusz próbował zakwalifikować dodatkowe dwa konie oprócz Winony, Mateusz drugiego konia oprócz Grand Supreme. To już mamy pięciu zawodników! Więcej niż na ME MJ, które były przecież też w Strzegomiu i gdzie stały tylko dwie gwiazdki.
Ja mówię o wyniku końcowym, o który tak bijesz pianę.


Facelia - Naucz się czytać  Przypominam że to od wielu lat jest obowiązkowe .  🤣

67 pkt karnych to porażka. 😵 Wygrywa się na poziomie 40 paru punktów z Ujeżdżenia . 🙄 3 * to jeszcze nie mistrzostwo świata a póki co ciężko znaleźć kogoś kto jest w stanie ukończyć . 🙄  Mogę zrozumieć problemy na crossie ale na ujeżdżeniu  😲 😲 😲
[quote author=_Gaga link=topic=815.msg2682440#msg2682440 date=1495347500]
Smok10, nie przygotowanie i występy a konie
Nie mamy koni na ME i tyle. To tak, jakby wysłać ekipę skoczków na ME Seniorów z oczekiwaniem wyników... Chociaż tam Wojcian mógłby powalczyć bo ma czym... (nie o podium ale o wynik jakiś)
[/quote]

Nie mamy, bo w kraju zostają w większości konie, które nie poszły za granice, często ze słabymi TUV, po przejściach. PZHK też nie pomaga utrzymać dobrych  młodych koni w Polsce, cały czas zmieniają przepisy i wymagania, hodowca nie wie czasami czego się trzymać . Tak np było z ogierami , najpierw kazali robić punkty hodowlane i sportowe,  o wyśrubowanych normach a po 3 latach z tego co pamiętam znieśli ten absurd. Polscy hodowcy woleli sprzedawać młode remonty niż się kopać z przysłowiowym koniem .....Po za tym nasi jeźdźcy są za biedni w większości by utrzymać naprawdę dobrego konia, bez pokusy sprzedaży. Stać na to jest może z 5-10 jeźdźców . I mamy taki obraz jaki mamy, czyli krajobraz księzycowy,
Smok10, ogromnie chciałabym cię zobaczyć na czworoboku ***. Jak jedziesz na 60% - bo to jest 60 pkt. Może (alternatywnie) nagrasz jak ten program wykonuje... no... ktoś z tych, o których mówisz, że są  świetnymi jeźdźcami i trenerami - z tego cudownego młodego pokolenia. W celach szkoleniowych dla wszystkich nieudaczników.

fabapi, - przy całej sympatii - a Tobie jak idzie (czworobok ***)?
Halo- Śmieszna jesteś.  🤣 🤣 🤣 Każda dyscyplina sportu ma swoich kibiców którzy często poddają krytyce  działania zawodników i mają do tego święte prawo. Przy takim  podejściu jak twoje , sport przestał by istnieć . Powiedz kibicom piłki nożnej że nie wolno im krytykować zawodników jak coś spartolą i niech sami wyjdą na murawę i zagrają   😁 😁 😁 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 maja 2017 06:47
Smok, jak ktoś tylko krytykuje i to tam, gdzie powinien, nie mając żadnych osiągnięć czepia się wcale nie tak złych wyników, to jest po prostu frustratem, a nie kibicem.
Oczywiście , powinniśmy skakać do góry i klaskać w ręce że nasi zawodnicy zajmują ostatnie miejsca a w zasadzie to nic nie ukończyli  😁 😁 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 maja 2017 07:10
halo, 60% to 60 pkt? W takim razie 80 pkt to 80%
Strzyga, z tym, że 60 punktów to akurat 60%, 80% to 30 punktów
Punktację w ujeżdżeniu WKKW oblicza się odejmując wynik procentowy od 100 i mnożąc przez 1,5, czyli:
(100-60) * 1,5 = 40*1,5 = 60 Czyli 60% = 60 punków 🙂
PZJ nie finansuje skoków a tylko czerpie z nich korzyści . A zapłaciła za organizuje ME WKKW w prywatnym ośrodku . 🙄 Skoro pośrdnio składamy się na jedną konkurencje jeździectwa czerpiąc korzyści z innych to chyba mamy prawo oczekiwać wyników. ?  🙄
Smok10, w jaki sposób PZJ opłacił organizację ME? Jesteś pewny , że wszystkie koszty poniósł związek? A koszty poprzednich ME również (Juniorzy w Białym Borze i MJ w Strzegomiu?) Bo jakoś nie wydaje mi się, aby PZJ to finansował...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 maja 2017 08:06
A to przepraszam, cofam, kajam sie 🙂
Smok10, ogromnie chciałabym cię zobaczyć na czworoboku ***. Jak jedziesz na 60% - bo to jest 60 pkt. Może (alternatywnie) nagrasz jak ten program wykonuje... no... ktoś z tych, o których mówisz, że są  świetnymi jeźdźcami i trenerami - z tego cudownego młodego pokolenia. W celach szkoleniowych dla wszystkich nieudaczników.

fabapi, - przy całej sympatii - a Tobie jak idzie (czworobok ***)?


Mnie zdecydowanie lepiej idzie organizowanie zawodów niż startowanie w nich 🙂😉)
I prędzej zorganizuję u siebie *** niż je pojadę 🙂😉)

Natomiast umówmy się że wynik poniżej 60% jest słabym wynikiem i absolutnie nie wiem co się działo w Strzegomiu bo wszyscy którym tam nie poszło potrafią (i zazwyczaj jeżdżą) lepiej.

Porażka to nie jest dla mnie negowanie jeźdźców czy też koni (aczkolwiek z przyczyn finansowych nasi jeżdżą na tym co mają).
Pisząc porażka - miałam na myśli te akurat starty. Mogło to być spowodowane wieloma czynnikami, niekoniecznie brakiem przygotowania.
Konie pracowane kondycyjnie przyjeżdżają na zawody "nabuzowane" i jakby umiały mówić to mówiły by: "dawać już ten kros".
Utrzymać to towarzystwo grzeczne na czworoboku jest pewnego rodzaju wyzwaniem.

Bardzo mądrze powiedział p. Dibowski - najpierw zacznijmy kończyć zawody a potem popracujemy nad lepszymi wynikami w ujeżdżeniu.

A propos ME WKKW które niewątpliwie wiele kosztują to popatrzcie na to pod kątem reklamy Polski w świecie jeździeckim.
W żadnej konkurencji olimpijskiej nie mamy liczących się w świecie zawodników (medale ME, IO, pierwsza 10 rankingu). Taka jest brutalna prawda.
W WKKW Polska jest rozpoznawalna jako organizator ME i zawodów na światowym poziomie.
Pomimo rosnącej rangi zawodów w skokach jakoś medaliści olimpijscy się tam nie pojawiają ....

Nie oskarżajmy zawodników o brak wyników na najwyższym poziomie. To są ludzie którzy poświęcają temu sportowi całe życie i wszystkie pieniądze. Dopóki nie znajdą się bogaci hobbyści chcący ten sport finansować to nie ma mowy o powtarzalnych wynikach na wysokim poziomie.
Pomimo rosnącej rangi zawodów w skokach jakoś medaliści olimpijscy się tam nie pojawiają ....

Się pojawiają: John Whitaker, Elizabeth Madden, Jos Lansink - tak na przykład i na marginesie 😉
Upps  😡
Niedoinformowana jestem
Gaga - Nic prostszego jak się podpytać w twoim świecie , na pewno ktoś ci powie . Ale to bardzo dużo kasy . 

Do skoków nikt nie dopłaca tylko doi organizatorów na kasę  😤 W tej chwili w skokach tydzień w tydzień startują tysiące zawodników w całym kraju.
Smok10, taa, CSIO5* w Sopocie pewnie też opłacił związek? 😵
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że nie wszystko co "się mówi" jest prawdą...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się