Kącik WKKW

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 maja 2020 18:15
mindgame książkę dostałam od trenera i to jest fajna pozycja. Jest część poświęcona zarówno skokom parkurowym i krosowym. Prosto opisana i ładnie zobrazowana.

Constantia, dzięki!

działa wam ten link do zawodów na żywo? U mnie jest tylko informacja, że zaczynamy o 11, a nic nie ma. 11 której strefy czasowej?
edit: juz dziala.
UK, wiec w samo południe 🙂
Czy ktoś coś wie na temat nowego czworoboku kl. L? 👀 Stary był na lata 2014-2019. W propozycjach zawodów widnieje, że ma być nowy czworobok 2020. Niestety na stronie PZJ znalazłam tylko nowe międzynarodowe programy. A co z krajowymi, wszak pierwsze zawody za niecałe dwa tygodnie?
Marianna, nie ma już klasy L, są CNC. Programy CNC 75/90 i CNC100 są w zakładce wkkw-przepisy-regulamin
_Gaga dzięki  :kwiatek:! Szukałam w zakładce WKKW programy ujezdzeniowe, nie przyszło mi do głowy, że mogą być gdzieś indziej  🙂
Marianna, logika wrzucania plików na stronie PZJ jest pojęciem dość zawiłym. Szukanie programów ujeżdżeniowych w zakładce "programy ujeżdżeniowe" jest jak widać totalnie... nielogiczne 😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
18 czerwca 2020 15:52
Pytanie do WKKWistów- potrzebuję zbudować kilka krosówek, niewielkich, pod młode konie. Co radzicie? Ma ktoś może jakieś zdjęcia/szkice?
vissenna   Turecki niewolnik
18 czerwca 2020 16:02
Na tym kanale jest kilka pomysłów:


Pinterest:
https://www.pinterest.co.kr/pin/107945722304333746/
Pytanie do WKKWistów- potrzebuję zbudować kilka krosówek, niewielkich, pod młode konie. Co radzicie? Ma ktoś może jakieś zdjęcia/szkice?


Kilka rad:
Unikaj przeszkód gdzie koń może włożyć nogę do środka
Przednia ściana krosówki powinna być pochyła lub zawsze kładź coś przed krosówką jako ground line
Dolna linia przeszkody i górna powinny być w kontrastowych kolorach

Najprościej wykorzystać palety 🙂 i wtedy możesz bawić się szerokością frontu przeszkody zestawiając ze sobą kilka "wąskich frontów".
Łatwiej się to też przenosi

Możesz pooglądać zdjęcia od nas : https://www.facebook.com/pg/Facimiech-Horse-Trials
Powodzenia
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 czerwca 2020 16:20
Super!!! Dzięki za rady 😀
Proszę o poradę w jakich kamizelkach jeździcie ,odrazu mówię że powietrzne nie wchodzą w grę. :kwiatek:
Jestem po części zdecydowana na tę ale wolę jeszcze dopytać czy warto czy moze jednak szukac czegoś innego? 👀

https://konik.com.pl/Kamizelka-ochronna-Sir-Lancelot-Kavalkade
U nas się ostatnio kilka osób przesiadło na Kompedrell.
I ja bym na to w ogóle nie zwróciła uwagi ( bo przecież te szalone wkkwistki omijam szerokim łukiem na krosie co by się wbrew woli nie zabrać za nimi :wysmiewa🙂 ale te kamizelki są ładne! 😍
Zawsze jest problem rozpoznać z daleka czy baba czy chłop jedzie w kamizelce, a te są takie, no damskie są.
Znajoma ma do skoków różowo czarną i właśnie byłam aż zdziwiona, że to takie talierowane i miejsce na cycki jest.
Przy kamizelce ważny jest "level". Do sportu, gdzie wymagane - minimum 3.
Kompedrelle to 1, chyba że są wyższe.
Kompadrell widze same 2. Tez mam poki co 2 innej firmy i tak, pieknie jest i z talia 😉 bo nie ma tej szpetnej sztywnej pianki na brzuchu i po bokach, ale na zawody oficjalne w takiej kamizelce jechac nie wolno.

Tj. crossu nie wolno, a zakladam, ze w tym watku o to chodzi.
One mają niby 2, ale w opisie - level 1. Ponieważ kilka razy zdarzyło mi się być pod kopytkami 🙁 to przypomnę, że oprócz kręgosłupa warto chronić żebra.
Wściekle bolą nawet tylko potłuczone. A złamane żebro jest w stanie przebić serce 🙁.
Do codziennej jazdy może taka wersja "żółwika" wystarczy, dla lepszego samopoczucia, co też ważne, ale tam, gdzie jest ryzyko znalezienia się pod koniem czy pod kopytami -
warto tułów chronić solidnie.
Dużo osób na poziomie 5* używa RacesafeAdults Provent 3.0, ale widzę że cena też jest na poziomie 5* 😉

Ja mam AiroWear i jest bardzo wygodna, jest też duży wybór rozmiarów. Swoją kupiłam na e-bayu za jakies 300zł, używaną.

Dainese Balios 3 też jest bardzo dobra. Ona się super układa i fajnie wygląda IMO 🙂

edit: za długi link, sorrki ale jestem nogą internetową więc proszę sobie ostanią wygooglować 😉
One mają niby 2, ale w opisie - level 1.


Ja mówię o tych te są level 3. I są ładne.
http://fenix.net.pl/51-kamizelki-ochronne/kamizelka-ochronna-poziom-3-wersja-slim.html
kotbury, jak to jest do kupienia u nas to cie ozloce! Ide szukac
Kokosnuss jak nie dostaniesz u was i chcesz to ja ci ją kupię tu przez tą hurtownię co podałam stronę i ogarniemy wysyłkę.
Zmierz się, zadzwoń sobie do nich - tam pracuje mega, mega ogarnięty gość i ci doradzi z rozmiarem itd.
Myślicie, że skoki można w takiej śmigać?
Szkoda, że nie ma jak przymierzyć.
Mąż mi powiedział, że jak znajdę taką ładną, w której jeździć będę to mi kupi.
Wczoraj się dużo ludzi jakoś powywalało z końmi i to nawet na 105cm.
Perlica, zadzwoń do tego przedstawiciela na PL i oni ci powiedzą z jakimi sklepami w twojej okolicy handlują i kto może mieć na stanie, albo kto ci może zamówić do przymiarki.
E, ta jest superowa!
Czy komuś też tak rwie transmisja ze Strzegomia? Nie da się oglądać🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 sierpnia 2020 17:44
Niestety się rwie i Klimke całego przejazdu nie wiedziałam  😵
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 sierpnia 2020 22:33
Mi urwało całkiem, koło 12 jak była przerwa na równanie czworoboku i potem już nie wróciła... A chciałam na żywo zobaczyć Julkę Witkowską 🙁
vissenna   Turecki niewolnik
27 sierpnia 2020 23:39
A gdzie można oglądać transmisję??
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 sierpnia 2020 09:33
Na Facebooku na Świat Koni, Strzegom Horse Trials i Polish Eventing Team jest udostępniona transmisja.
Poza Facebookiem na swiatkoni.pl.
I chyba tez na FEI TV, ale nie mam pewności, musisz sprawdzić.
Jeszcze na Clipmyhorse jest.
Ja doznałam szoku, bo odkryłam że Senior ma 17 lat  😲
Bobi ma 16 lat.
Jestem tak spaczona poglądem, że koń 9 lat to już starszy koń zaczyna być,  że aż mi głupio 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się