ACTA: koniec wolnego internetu 26.01.2012 ?

yy z wykradzionych danych

"Nowa ustawa przemocowa przewiduje zbieranie wrażliwych danych o rodzinach tylko na podstawie podejrzenia lub donosu tzw. Niebieska karta. Definicja przemocy: dawanie klapsów, zawstydzanie, krytykowanie, jednorazowe albo powtarzające się działanie lub zaniechanie naruszające wolność".

To jak teraz podniosę głos na dziecko, mogę dostać niebieską kartę  😵
a za klapsa to już całkiem zostanę uznana za tą co używa przemoc domową  🤔wirek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 stycznia 2012 22:11
😲
teraz to już na 200% nie będę mieć dzieci. jak widzę co się wyrabia na świecie to aż szkoda taką istotkę ładować w ten burdel  🤔wirek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 stycznia 2012 00:03
Generalnie się już zaczyna. Pierwsze blogi padły już ofiarą rzekomej kradzieży zdjęć: http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=162344103875749&id=103910662978035

Się chyba zaczyna paranoja.
Zacytuję właścicielkę bloga:
Postanowiłam zamieścić coś, czego bym się nie mogła chyba nigdy spodziewać.. Zostałam oskarżona o kradzież WŁASNEGO zdjęcia i mam je wykasować z blogu.. Zaczyna się? Ktoś był bardzo żartobliwy 🙂😉
"Szanowni Państwo,
Zwracamy się do Państwa w związku z powzięciem wiadomości, iż na stronach serwisu internetowego zamieszczone zostały zdjęcia stanowiące własność twórców serwisu internetowego www.egotuj.pl oraz współpracujących z tym serwisem użytkowników i blogerów. W związku z powyższym prosimy o usunięcie wspomnianych wyżej treści lub zamieszczenie przy nich linka odsyłającego do naszego serwisu www.egotuj.pl bądź zamieszczenie naszego banera (dostępnego pod adresem: http://egotuj.pl/materialy_promocyjne.html). Zwracamy również uwagę, że niezastosowanie się do powyższych wskazówek stanowić będzie naruszenie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.



Powiem wam, że wierzyłam w te strajki, ze coś dadzą, a tusk nas wyśmial, stwierdzil ze na klate to weźmie i tyle...

zdaję sobie sprawę,że krok pis to tylko walka o przychylność, ale jeśli przepchną pomysl o referendum to urosną w moich oczach...

co do dokumentow... Czekam na faktyczne dokumenty i przeki, wcześniej nie uwierzę, zwłaszcza ze wyliczyli tam sprawę olewnika ktorą rząd przykrył ogonem dość publicznie i oscentacyjnie.

ogólnie płakać mi się chce, bo nie nadążam z rozwojem firmy w stosunku do wzrostu cen życia w tym kraju, a w nagrodę dostanę większy zus juź za dwa miesiące...
dempsey   fiat voluntas Tua
27 stycznia 2012 01:50
a jakby tego było mało
http://panoptykon.org/wiadomosc/najwyzsza-izba-kontroli-naszych-danych
i wcale nie od rzeczy
http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/2777-podsuchy

jak to ktos napisał? "Kaczyński dzielił, Tusk jednoczy".
Kto by pomyślał
Ale ACTA jest dopiero podpisane i jeszcze nie przyjęte przez nasz sejm więc nie mogą chyba egzekwować jej zapisów?
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 07:57
Tusk nie zgadza sie na referendum. To jakaś kpina i głupi żart chyba? 🤔 demokracja...
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 09:11
Jakie referendum? Przeciez to globalizacja, tu nie ma wychylania sie z szeregu, o nie
Generalnie się już zaczyna. Pierwsze blogi padły już ofiarą rzekomej kradzieży zdjęć: http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=162344103875749&id=103910662978035
Chwila... Co to ma do ACTA? Mowa o prawie, które obowiązuje od 1994 roku. I teraz ktoś postanowił je wprowadzić w życie.

Czy MojeWypieki podpisywało umowę z eGotuj.pl? Czy czytało umowę? Czy zna prawo? Słyszało na przykład o przeniesieniu praw majątkowych i np. wyłącznego prawa do zezwalania na wykonywanie praw zależnych do dzieła?
Ale to zdjęcie robiła Dorota z moich wypieków, to było zdjęcie ciasta które ona wykonała więc nie rozumiem dlaczego to ona ma się kająć przed e-gotuj??????
Prawdopodobnie dlatego, że podpisała umowę z serwisem.

Jak napiszę artykuł, który ma iść w gazecie, to podpisuję umowę. I w niej mam zapis, że przenoszę na nią prawa (j.w.). I nie mogę ani sprzedać go innej gazecie, ani publikować ot tak na swoim blogu. Mimo że to ja go napisałam. I że zachowuję prawa osobiste.
Ale ten placek był u niej na blogu nie na e-gotuj....
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 10:20
Ale ten placek był u niej na blogu nie na e-gotuj....


Ale jesli sprzedala zdjecie do e-gotuj, nie zachowujac praw do publikacji, nie ma praw zeby opublikowac owe zdjecie na wlasnym blogu, ktory jest de facto publiczny.


Troche zrobilam maslo maslane ale chyba da sie zrozumiec co mam na mysli
Pisałam,że SIEĆ. Złapali nas. Na fb wlejam jako wyraz swojego nastroju filmiki z You Tube.
Też popełniam przestępstwo? Pokasować?
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 10:30
Taniu, zobacz co ja na blogu wyrabiam  😁  Jakby nie bylo wpisu przez tydzien, tam i tu, ode mnie, to mozecie zaczac sie martwic  😁
To ja juz nie wiem, piszę to co pisała u siebie Dorota na fb.
Taniu, zobacz co ja na blogu wyrabiam  😁  Jakby nie bylo wpisu przez tydzien, tam i tu, ode mnie, to mozecie zaczac sie martwic  😁

Ciebie to ruska mafia od Żanny Biczewskiej pochwyci.
A Quantę zamkną za filmiki Eli Pe z Parellimi.  🏇
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 10:45
Ruskiej mafii sie nie boje, jestem prawoslawna  😎 Poza tym Rosja nie podpisywala  😁
Google:
Rezygnujemy z ponad 60 różnych polityk prywatności w Google na rzecz jednej, o wiele krótszej i bardziej zrozumiałej dla odbiorcy. Nasza nowa polityka obejmuje wiele usług i funkcji, ponieważ chcemy, by korzystanie ze wszystkich produktów Google było jak najbardziej intuicyjne i proste.

Nigdy nie sprzedamy ani nie udostępnimy nikomu danych osobowych użytkowników bez ich zgody (z wyjątkiem rzadkich przypadków, np. po otrzymaniu uprawnionego żądania prawnego).

Wyjaśnienie co to jest "uprawnione żądanie prawne" jest w kilku językach - po polsku nie.

za: http://www.google.pl/intl/pl/policies/
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 10:59
Nestor

na temat google mam na blogu, wrzucalam linka wyzej
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
27 stycznia 2012 11:02
Regulamin Gmaila
*rejestrowanie wszystkich danych osobowych,
* rejestrowanie wszystkich powiązań i kontaktów w internecie,
* śledzenie i rejestrowanie miejsca aktualnego przebywania (!) przy pomocy np. telefonu komórkowego
* umieszczenie jakichkolwiek materiałów w necie powoduje utworzenie kopii na ich serwerze, która nie jest usuwana po usunięciu materiałów, np skasowaniu emaila lub posta na forum
* wszystkie te informacje mogą być udostępnione instytucjom rządowym w świetle obowiązujących przepisów prawnych


👀
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 11:07
a za pare lat rzady wprowadza masowe czipowanie, moge sie zalozyc
na temat google mam na blogu, wrzucalam linka wyzej

Zauważyłem dopiero po 🙂
Min. Boni zarzeka się, że tego art. od Google'a nie wprowadzi:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/22182-boni-zarzeka-sie-ze-acta-nie-zaszkodzi-polsce-nie-wprowadzimy-w-zycie-art27-ustep-4

ale Google nie jest firmą polską i nie musi słuchać się naszych władz zaś Polska nie jest państwem suwerennym i nie wierzgnie, jak USA w sprawie Mazura, że ekstradycja jest niemożliwa.

Dopisane:
Z innych ciekawostek:
ACTA to element boju o GMO?
( http://niezalezna.pl/22471-acta-element-boju-o-gmo )

W uproszczeniu - jeżeli ktoś wysieje pszenicę GMO, czy inną roślinę, zbierze plon - a potem będzie chciał część zbioru wysiać - to narusza prawa patentowe. Jeżeli zrobi to bezwiednie, albo przez przypadek - to też.
Mało kto - ale niektórzy tak - zauważyli, że ACTA zajmowały się komisje rolnictwa - co wydaje się wręcz absurdalne, by kwestie piracenia muzyki czy filmów były przedmiotem obrad głównie komisji rolnictwa.
Jak widać (pewnie nie dla wszystkich) kwestia utajnienia dokumentów bazowych i ogólna niejawność ma określone przyczyny.

umowa ACTA została przyjęta na posiedzeniu pod przewodnictwem polskiego ministra (chodzi o Marka Sawickiego, który przewodniczył komisji rolnictwa i rybołówstwa, która wyraziła zgodę na ACTA)
za: Onet.pl
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 11:20
tak myslalam, ze nie zauwazyles  😉

Polska nie wierzgnie bo raz ze jest pokorna i wszystkim za przeproszeniem, d... caluje (vide wojna amerykanska) a dwa ze na globalizacje nie poradzisz
dempsey   fiat voluntas Tua
27 stycznia 2012 12:25
ale za to Francuz wierzgnął  😲
link do gazeta.pl  (znowu 😉)
"Kader Arif, francuski eurodeputowany opiniujący dla Parlamentu Europejskiego ACTA zrezygnował wczoraj ze swojej pracy. Na swoim blogu zostawił bardzo emocjonalną wypowiedź, w której odrzuca cały proces legislacyjny umowy, nazywając go "maskaradą" [...] Arif jest pierwszym europosłem w historii, który podał się do dymisji ze stanowiska Sprawdozdawcy Specjalnego. Ten ruch może utrudnić przyjęcie przez PE traktatu. "

My będziemy caplować, podrzucać zadem, tulić uszy i kwiczeć.
Ale nie wierzgniemy.  😵
Jak czytam objaśnienia rządu, że podpisaliśmy, ale ojtamojtam, nie ratyfikujemy, ojtamojtam, zwolnimy Ministra, ale nie zwolnimy, ojtamojtam, to przecieram oczy ze zdumienia.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 stycznia 2012 12:35
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 stycznia 2012 14:03
ja nie rozumiem tej sprawy z brytyjskim studentem. czemu Stany uznały go za przestępcę? przecież, to jest brytyjski student, w swoim brytyjskim kraju, tworzący swoją brytyjską stronę i według brytyjskiego prawa nie popełnił przestępstwa. 
eeee, to jeśli w Holandii marihuana jest legalna, a w Polsce nie, to Holendra za jointa, polski wymiar sprawiedliwości ścigać może?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 stycznia 2012 14:26
stany ścigają go za to, że rozpowszechniał, a raczej pośredniczył w rozpowszechnianiu treści objętych prawem autorskim. w tym treści autorów z USA. dlatego może.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się