ACTA: koniec wolnego internetu 26.01.2012 ?

trzynastka   In love with the ordinary
20 stycznia 2012 17:55
http://www.conowego.pl/aktualnosci/acta-juz-za-niecaly-tydzien-to-koniec-wolnego-internetu-4364/

Dokładnie 26 stycznia 2012 roku premier Donald Tusk ma podpisać Anti-Counterfeiting Trade Agreement, w skrócie ACTA. Jeżeli można powiedzieć, że samo porozumienie jest kontrowersyjne, to zarówno tryb jego tworzenia, jak i przyjęcia go przez Polskę jest skandaliczny. ACTA tworzona była już w 2007 roku, ale jakiekolwiek szczegóły na jej temat ujrzały światło dzienne dopiero w połowie roku 2010. Polski rząd, w przeciwieństwie do wielu innych, podjął decyzję o przyłączeniu się do porozumienia bez żadnych społecznych konsultacji i cichcem - chyba, że konsultował się z wielkimi koncernami medialnymi, ale one stoją po drugiej stronie barykady, nie uważacie? Co ciekawe, rozbieżności istnieją w samym rządzie: wczoraj minister Michał Boni zaapelował do premiera o czasowe odroczenie podpisu.


http://narodowcy.net/acta-nadchodzi-atak-internetowej-cenzury/2012/01/20/

Ostatnimi dniami wiele można było usłyszeć o próbach wprowadzenia w Ameryce ustaw SOPA (Stop Online Piracy Act) i PIPA (Protect Intellectual Property Act) i o skutkach tych działań. SOPA i PIPA to nie tylko ustawy broniące praw autorskich, ale poważna próba naruszenia wolności słowa. Zawarte w nich przepisy będą nakazywać wszystkim dostawcom internetu całkowitą inwigilację swoich klientów.

Pierwszymi widocznymi atakami cenzury było zamknięcie dwóch najpopularniejszych serwisów z serialami i filmami w internecie, czyli megaupload.com oraz megavideo.com oraz aresztowanie ich właścicieli. Następne w kolejce czekają inne serwisy, na celowniku cenzury znajdą się m.in. Youtube oraz Facebook. Ścigane i osądzane będą osoby, która nawet przypadkowo w swoich wypowiedziach użyją treści już wcześniej opublikowanych. W Europie po cichu planuje się wprowadzenie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli zbioru międzynarodowych przepisów, które pod pozorem zwalczania podrabiania własności intelektualnej chcą ograniczać wolność obywateli na całym świecie.


[url=[[a]]http://techcrunch.com/2012/01/20/downfall-photos-of-megaupload-founders-valuable-cars-getting-seized/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A[[a]]+Techcrunch+%28TechCrunch%29]Moment konfiskowania samochodów właścicieli MegaUpload'a[/url] btw fajne rejestracje.


http://www.mg.gov.pl/node/15111

Co o tym myślicie?

,
trzynastka   In love with the ordinary
20 stycznia 2012 18:01
http://di.com.pl/news/42977,0,Polska_podpisze_ACTA_26_stycznia.html o, to jest fajny link.

Tomek_J, masz racje. Mnie dziwi cisza wobec tego. Dla mediów to drugorzędna sprawa [sic!].
Ja gdyby znajomy nie podesłał mi linku to nie wiedziałabym nic ! Właśnie nadrabiam zaległości i jestem przerażona...

edit: filmikowa wersja :



madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 stycznia 2012 18:04
przecież to jest bez sensu, po co komu taki internet?
ja pier**** :/
trzynastka   In love with the ordinary
20 stycznia 2012 18:05
O ! Najlepszy filmik !


zmieniłam tytuł, kasując "histerie". Jeszcze trochę poczytam o ACTA a wykasuje znak zapytania. :/ 🙁
Naczytałam się już o ACTA, już mam dosyć dyskusji wszelakich... każda kończyła się stwierdzeniem, że tak naprawdę, nic się nie da zrobić. a ciśnienie człowiekowi skacze.
Makabra, cały ten niepokój społeczny, abstrahując już od ACTA... to jakaś paranoja.
Mam wrażenie, ze już niedługo przyjdzie nam żyć w "nowym wspaniałym świecie"
Nieustannie nachodzi mnie tylko ochota, żeby rzucić to wszystko w cholerę i się zaszyć na jakiejś wyspie i życ sobie spokojnie w domku z bambusa.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 stycznia 2012 18:29
Jak zacznie się społeczna histeria to im się odechce takich akcji. To będzie istna masakra i anarchia.
trzynastka   In love with the ordinary
20 stycznia 2012 18:31
Buyaka - może i da się coś zrobić. Skoro w stanach SOUP'a dostała po twarzy, to i u nas to nie przejdzie do końca? Największe serwisy tam przestały działać na 24 godziny informując w ten sposób zwykłych ludzi o całej akcji, a anonymous zaatakowali największe rządowe serwisy dokładnie 218 razy.

Kolejny ciekawy link.
http://antyweb.pl/polska-podpisze-acta-juz-26-stycznia-to-porazka-demokracji-i-znak-ze-czas-na-polski-blackout/

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 stycznia 2012 18:37
może straszny skrót myślowy zastosowała.
Może nie tyle nic się nie da w konkretnie tej sprawie zrobić, bo jak się ludzie wkurzą, to politycy będą trząść portkami.
Generalnie w postępującej inwigilacji, pozbawianiu ludzi coraz większej ilości praw, wprowadzania własnej definicji 'wolności','demokracji','swobody wypowiedzi' raczej nie wiele nam przyjdzie zdziałać. Tego się po dobroci nie da zatrzymać. Zbyt wielu ludziom się w główkach poprzewracało i zbyt wiele w tychże główkach niebezpiecznych pomysłów zrodziło.
trzynastka   In love with the ordinary
20 stycznia 2012 18:44
Ja to przede wszystkim to jestem w szoku.
Dlaczego ten wątek musiałam założyć ja czyli internetowo- komputerowa sierota, która zawsze o wszystkim dowiaduje się z re-volty :P
I po drugie dlaczego nie ma on jeszcze miliona wyświetleń i tysiąca oburzonych głosów.

Może na tych kilka dni by go podkleić?
Warto by było jednak się o tym więcej dowiedzieć, mówić o tym, rozgłaszać...
Zostało 6 dni.

[url=
#!]
#! [/url]
nie ma miliona wyświetleń i postów, bo w to wszystko ciężko uwierzyć...

Sama się kłóciłam z godzinę, że to nieprawdopodobne i że jakie wyszukane tematy znajduje mój własny facet chce zeby sie ze mnie ponabijać.
trzynastka   In love with the ordinary
20 stycznia 2012 18:52
Mi też generalnie ciężko jest w to uwierzyć ale sprawdźmy czy dobrze rozumiem...

Gdy wejdzie ACTA w życie, mój dostawca internetu będzie miał pewne prawo mnie inwigilować.
Będą walczyć z "piractwem" kosztem mojej prywatności i praw obywatelskich.
Nie będzie serialeonline czy iitv info.
Nie będzie pdfów, wikipedii, cytatów. 
Nie będzie stron z napisami do fimów, bo nie bedzie filmów w necie.
Nie będzie filmików z waszymi konikami z podkładem ulubionej piosenki. Nie będzie nawet filmików z imprez jesli cicho w tle leci jakaś muzyka.
Nie będzie nawet dopasowywania "czapraczka do konia"...
A to tylko mikro ułamek tego czego "nie będzie", ten który dotyka najzwyklejszego zjadacza neta.
I co fajniejsze... za to wszystko będzie się szło do pierdla.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 stycznia 2012 18:56
Jestem ciekawa czy jakiekolwiek programy typu firewall by coś pomogły w tym momencie. Bo jeśli prywatny (!) dostawca sieci ma komuś wejść i szperać w prywatnych dokumentach to trzeba się jakoś zabazpieczyć juz teraz.

A co z firmami i potężnymi serwerami? Też będą mogli bezprawnie inwigilować? To nie przejdzie.
Krótko mówiąc nadchodzi era "Wielkiego Brata"? Orwel miał rację?
A to nie jest tak, że tak miało być, ale nie będzie?
Bo chyba google się zbuntowało i wikipedia i ktoś tam jeszcze i dali se spokój?
Czy mylę pojęcia?
trzynastka   In love with the ordinary
20 stycznia 2012 19:00
pokemon - to w stanach. U nich było o tym głośno pod nazwą SOUP. I nie przeszło.

[s]Wczoraj [/s] Tfu, przedwczoraj się dopiero okazało, ze u nas ma być coś podobnego, i to już już czyli 26.01.2012.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 stycznia 2012 19:03
Notarialana - nie zabezpieczysz się.

Już jesteśmy inwigilowani. Naprawdę wierzycie, że wasz mejle, telefony są prywatne? Serio?


W USA SOPA, PIPA, w UE ACTA.
trzynastka   In love with the ordinary
20 stycznia 2012 19:05
Strzyga, nie. Ale przynajmniej na razie nie mogą mnie za to wysłać do więzienia i przynajmniej na razie potrzebują "usprawiedliwionych podejrzeń", a nie jak przy ACTA tylko "być może są jakieś podejrzenia". 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 stycznia 2012 19:10
Strzyga, Nie wierzę, że są prywatne. Wiadomo, że net to ostatnie miejsce, w którym można się spodziewać prywatności.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 stycznia 2012 19:11
Nie przeczę, ACTA to jakiś chory, chory żart =/
Ada   harder. better. faster. stronger.
20 stycznia 2012 19:21
Jestem zdecydowanie przeciw... myślę że wiele osób jest.
Bardzo jasno pokazujący filmik co zmieni w naszym życiu ACTA -->


Tu jest link do petycji "NIE DLA ACTA" ---> http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy-miedzynarodowej/608  (obecnie nie działa od paru godzin przez przeciążenie)

Link do międzynarodowej petycji --> http://www.petitiononline.com/stopatca/petition.html
Lov   all my life is changin' every day.
20 stycznia 2012 19:45
Dopiero teraz tak się wczytałam dokładnie, o co chodzi z ACTA... Porąbało ich? Czyli co, ściągnę sobie film, ktoś mi go wyszpera i zrobią mi najazd na chatę? o.O
wejdźcie na tvn24 .pl, głosowanie przełożone, może sie coś uda
cieciorka   kocioł bałkański
20 stycznia 2012 19:56
no dobra, ale tych filmów się nie czepiajcie. są nielegalnie i to jasne. inne rzeczy są problematyczne.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 stycznia 2012 19:59
konwalia - jakbyś zadała sobie ten trud i przeczytała, co napisali, wiedziałabyś, że przełożone jest głosowanie nad SOPĄ/PIPĄ.
Zobaczymy jak to  będzie z grupą the anonymous, w ankiecie wygrywa teraz strona internetowa Bank of America, FBI w nocy padało kilka razy, ciekawe czy coś wgl zdziałają.
dla mnie to koniec świata, toż to pakt niczym Ribbentrop-Mołotow, klęska naszego narodu
idę ściągać filmy!! mam na to tydzień!!


Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 stycznia 2012 20:22
Póki jeszcze the pirate bay działa 😀

Nie będzie nawet dopasowywania "czapraczka do konia"...




nieeeee!!!!!
to nie może być prawda!
niech mi ktoś da środki na uspokojenie  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się