ACTA: koniec wolnego internetu 26.01.2012 ?

Niech mnie ktoś oświeci... co to da jeśli nawet Polska sie do tego nie dołączy skoro największe i najpopularniejsze serwisy polskie wcale nie są...?
Gdzieś mi migneło, że europejskie padna za godzine ?? Jakos tak ?
trzynastka   In love with the ordinary
21 stycznia 2012 23:29
Niech mnie ktoś oświeci... co to da jeśli nawet Polska sie do tego nie dołączy skoro największe i najpopularniejsze serwisy polskie wcale nie są...?


W USA pomysł już upadł.. znaczy ekhm.. został przełożony 😉
Jakoś sobie bez reszty Europy damy radę, chociaż wolę myśleć, że u nich dzieje się to samo co u nas w tej chwili.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 stycznia 2012 23:30
Olga - poczytaj czym jest ACTA, a czym SOPA/PIPA.
No czytam, czytam i sie doczytać nie mogę. Dla mnie to brzmi jak jakis chory sen 🤔 W ogóle jak to jest mozliwe zeby coś takiego przechodziło skoro NIKT tego nie chce i jest taki ogólnoswiatowy bunt ?!

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 stycznia 2012 23:43
Bo my jesteśmy na dole.
skopiowane z wizazu z wątku i ACTA

Dziś wysłałam maila do wszystkich posłów i premiera- w odpowiedzi dostałam maila od Anny Grodzkiej:
Szanowni Wyborcy,

W odpowiedzi na setki listów e-mail dotyczących Anti-Counterfeiting Trade Agreement...

Ta umowa to skandal. Ja również będę interpelowała i protestowała.
Sądzę, że klub poselski Ruch Palikota w całości dołączy do tego protestu.
Kilka godzin temu złożyłam zapytanie poselskie dotyczące ACTA skierowane do Prezesa Rady Ministrów.

Z poważaniem
Anna Grodzka


Nie pozwólmy dać sobą zawładnąć!
Nie dla ACTA! Wpisujmy się. A strona sejm.gov.pl znowu działa..
https://secure.avaaz.org/en/save_the_internet_action_center_b/?fpla
Zaiks też już padł!

"AnonymousWiki Anonymous ✔
@YourAnonNews @AnonymousIRC @anonymouSabu POLAND NEEDS A REVOLUTION. Government signing on the 26th!
1 godzina temu "
trzynastka   In love with the ordinary
22 stycznia 2012 00:33
@anonymouSabu The Real Sabu
Our brothers and sisters in Poland have been reaching out to us regarding ACTA. You know what to do.

[url=https://twitter.com/#!/YourAnonNews]
https://twitter.com/#!/YourAnonNews

[/url]
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 stycznia 2012 00:42
Bischa   TAFC Polska :)
22 stycznia 2012 01:01
Z całym szacunkiem dla mojej ulubionej partii, ale jeśli Premier to podpisze, więcej na PO nie zagłosuję.
trzynastka   In love with the ordinary
22 stycznia 2012 01:49
Planują walczyć  z Onetem.

AnonymousWiki Anonymous ✔
We're looking on DDoSing onet.pl but we need moar people..
W radiu kwejk FM trwa nocna rozmowa ze słuchaczami o ACTA 🙂
nine, wywalili onet na 30 sekund. w sumie to o tyle ciekawe, ze premier.gov nie dziala nadal 😉
trzynastka   In love with the ordinary
22 stycznia 2012 02:50
Anonimowym może zostać każdy, więc nawet jeśli śledzony twitter i forum obok zostało stworzone nie tak całkiem dawno i nie jest do końca prawdziwe to ma pełne prawo by działać ale, jednak zastanawia ilość Polaków tam 😉 Niech walczą.

Wypowiedź z ich forum :
Oni mają kilka serwerów, jeśli jeden jest przeciążony następuje automatyczne przeciążenie na inny. Taki ruch utrzymuje kilkadziesiąt serwerów.. Poza tym tvn i onet to to samo, ten sam właściciel i pewnie te same serwery..

Edit: Polacy poprzez to forum się jakoś powoli organizują. Sami sobie damy radę 😉
Polemizowałabym na temat autentyczności tego twittera 😉 W zamkniętej grupie the anonimous była propozycja zamknięcia onetu i pomocy Polsce ale jak na razie były to propozycje i raczej nie było nic mówione o podjęciu działania.
Raczej robią to polacy a nie ci anonimowi
trzynastka   In love with the ordinary
22 stycznia 2012 02:59
Napisali, że http://sony.co.uk/ nie działa i faktycznie nie chadzi 😉

Alabamka
to jest tak jak napisałam.
Anonimowym może zostać każdy i nawet jeśli Ci ludzie, którzy teraz przez tego twittera chwalą się swoimi osiągnięciami jeszcze kilka godzin temu za anonimowych się nie uważali to teraz mają do tego pełne prawo. To bardziej idea niż grupa. To bardziej podpis niż osoba.

Anonymous In Poland: Anonymous to idea która łączy ludzi niezależnie od koloru skóry, pochodzenia czy obywatelstwa. Anonymous tworzy on, ona ja i ty, tworzymy ją razem Wszyscy. To idea wolności każdego z nas. Niech ta idea nam Wszystkich przyświeca w naszych działaniach, niech ta idea dotrze do jak najszerszego grona osób. Jeśli chcesz pomóc, poszerzyć nasz zasięg, udostępnij ta informację, niech niesie za sobą miłość, poszanowanie i pokój.


Edit: I admin podanego pod twitterem forum jest takim najprawdziwszym A. 😉

Idę spać, dobranoc 😉
Czytałam, czytałam 🙂
Chodziło mi raczej o to, że nie robią to osoby, które były odpowiedzialne za zablokowanie np. strony fbi tylko już polacy 🙂
#!

Chyba nie było?😉

Anonymous zapowiadają wojnę cybernetyczną.
trzynastka   In love with the ordinary
22 stycznia 2012 09:13
Generalnie fajnie, że działają na swój sposób, byle z tego odwrotność jakaś nie wyszła.
"tylu piratów, a acta przeciwko nim więc może by podpisać"
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/ostrzezenia-w-sieci-zaczyna-sie-polska-rewolucja,1,5004997,wiadomosc.html


Ktoś kiedyś powiedział, że 3 wojna światowa rozpocznie się przez internet. Wtedy można się było śmiać z tego.. a dziś?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 stycznia 2012 10:25
zaczerpnięte z neta, wypowiedź jakiegoś anonima

PRZECZYTAJCIE !!! TU NIE CHODZI TYLKO O INTERNET ALE OD INTERNETU SIE ZACZNIE.

LEKI GENERYCZNE - tańsze odpowiedniki leków zsyntetyzowanych inną metodą. To tak jakby ktoś napisał window(SA) używając innego algorytmu, z innym wyglądem ale o takim samym działaniu podlegałby konfiskacie, więzieniu i ... rozwiń całośćrepresjom gorszym niż w Stalinowskeij Rosji.

OPROGRAMOWANIE - już wtej chwili to jest absurd. Nie jestem właścicielem programu tylko mam wykupioną "możliwość użytkowania" To tak jakbym kupił książkę z bajkami dla mojego dziecka. Nie wolno jest mi jej przeczytać bo moje dziecko nie wykupiło licencji na jej przeczytanie. Za to pójdziemy siedzieć wszyscy.

Nasiona GMO - w tej chwili 100% soi jest GMO, rzepak , kukurydza, które tak chętnie używamy w kuchni też jest GMO. Jeżeli zasiejesz nasiona, rośliny wydadzą kolejne nasiona a ty ich użyjesz do ponownego zasiewu jesteś przestępcą, bo - nie dałeś zarobić firmie produkującej nasiona GMO

I na koniec przeczytałem wczoraj ACTA - polecam lekturę każdemu. Czyta się jak tajną instrukcję jakichś MASONÓW. Juz w pierwszym akapicie zaznaczają, że to jest tylko dla dobra. Czy gdzieś , ktoś w jakimkolwiek rozporządzeniu unijnym usprawiedliwia się z wydanych przepisów już na samym początku ???
To wszystko jest pisane w USA pod dyktando ludzi mających nie kilka, nie kilkanaście, nawet nie kilkaset mld $. Podejrzewam że jest to pisane przez grupę ludzi którzy nie będąc 100% właścicielami są jednocześnie zarządzającymi największą grupą kapitałową: część upadłych banków, ubezpieczyciele itd.

-kontrole na lotniskach - zaglądanie pod ubranie
-telefony komórkowe - iPHoNE i Apple zbiera dane z Androida, wszystkie wasze rozmowy nagrywa, nawet o tym nie wiecie. Po co? Niby po nic, ale może kiedys się przyda żeby mieć haka jak się wybijecie i będziecie niepokorni w stosunku do korporacji
- GOOgle zbiera dane o was niby po to , żeby efrektywniej wykorzystać reklamy i wyszkać targetów. Do niedawna byliście klientami dzisiaj jesteście już tylko TARGETEM
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
22 stycznia 2012 11:15
to zaczyna przypominać jakiś chory film.  jak tak dalej będzie to po co mieć internet?
Averis   Czarny charakter
22 stycznia 2012 11:23
Ja skopiuję internet na dyskietkę i będę mieć. Ha!
Lov   all my life is changin' every day.
22 stycznia 2012 11:32
Averis, 😂 padłam 😁

No dobra, ale czy te ataki Anonimowych coś w ogóle zdziałają? Rozumiem, że chwilowe niedziałanie polskich stron ma być jakiegoś rodzaju ostrzeżeniem?
Na razie zeszliśmy z 'nie ma rozmowy, nie ma sytuacji' do 'we wtorek o tym porozmawiają jeszcze raz premier z ministrami, klamka nie zapadła, wszystko jeszcze można zmienić'.
Więc działa.
trzynastka   In love with the ordinary
22 stycznia 2012 12:19
wykop:
strony rządowe padły z nadmiernego ZAINTERESOWANIA internautów, ciekawe czy jak wybuchnie wojna to rząd stwierdzi że to tylko duże zainteresowanie rosyjskich turystów

😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się