Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

_megi_, w sumie, to zalezy od stajni.l Wszedzie, gdzie pracowalam i gdzie trzymalam konia byly siodlarnie, ale nikomu nie przeszkadzalo, jezeli ktos chcial korzystac z wlasnej paki.
Gdzie mieszkasz?
Tylko jeszcze pytanie czy opłaca się, takie metalowe wielkie paczysko sens przewozić?

Słabo to gramatycznie napisałam, jadę tam dopiero w sierpniu. 😉 Horley, Surrey. 🙂 Na razie wiem że będę ''sąsiadką'' forumowej Czegry.
Ikarina a ty z kolei jaki region?  🙂
Nosz, kurrr, ja siedze w Gloucestershire 🙁
Nie woz paki, ciezko ci bedzie, chyba, ze robisz mega przeprowadzke i jedziesz ciezarowka - inaczej to sie zameczysz 😉
ehh.. A ktoś z forumowiczów aktualnie stacjonuje bądź będzie w okolicach Londynu, Surrey ? Nieco lepiej bym się czuła wiedząc że nie jestem tam sama..  😂

Niestety nie.. Chyba będę musiała się z nimi pożegnać już w pl..  🤔  Nawet z paką może być ciężko przechowywać siano, słomę itp. Jak w pensjonatach z DIY jest to rozwiązane? Przepraszam za laickie pytania ale ostatnio w UK byłam za dzieciaka a na dodatek stajni nie było możliwości zobaczyć od środka..  🤔
W jednej stajni DIY mielismy stodole podzielona na boksy i tam kazdy mial swoje miejsce na siano i slome. W drugiej stajni siano i trociny byly dostarczane przez stajnie, po prostu kazdy sobie bral kawalek z duzego balota 😉
ikarina  :kwiatek: Jak będę na miejscu to na pewno porozglądam się po stajniach  🙂
majek   zwykle sobie żartuję
11 marca 2013 22:00
Hej, do Surrey mam kawałek, ale czeggrę też mam po sąsiedzku (nawet udało nam sie spotkać). Ja mieszkam w Tilbury.
Konia chcę przywieźć za miesiąc.
Obok mnie mieszka jeszcze jedna fantastyczna forumowiczka...

Ikarina, ty bobrze (uwielbiam Twój podpis) kiedy przyjeżdżasz załatwiać ambasadę?


A właściwie to ja wpadłam do tego wątku właśnie odnośnie tego transportu. Jak załatwić postój po drodze np. w Niemczech. (Hanover wygląda na połowę drogi). Szukam sobie stajni w necie i pytam, czy mogą nas przenocować??
majek oo super!  🙂  z przewoznikiem czy prywatnie wieziesz ? 🙂
Skoro wszystkie macie pracę w fajnej stajni, popytajcie proszę, czy nikt nie ma 2 wolnych miejsc pracy, bo ja już nie wiem gdzie szukać.
amazonka1993 a gdzie szukałaś?
equine staff, yardgroom, horse & hound, horsekingdom, horsehunter itp
Już nie mam siły szukać...
A na facebookowej grupie, którą Ci polecałem? Warto
majek   zwykle sobie żartuję
12 marca 2013 18:02
_megi_ jeszcze się zastanawiam. Gdybym znalazła teraz kogoś do spółki, to bym skorzystała z przewoźnika, bo cena niewiele większa niż samodzielna jazda, a ja nie jestem fanką jeżdżenia z końską przyczepą.
A może chcesz dołączyć?
grzesiek.1993, co to za grupa? :kwiatek:
hedonistka grooms, jobs and riders relply here , http://www.facebook.com/groups/7231212198/
majek ja niestety jadę tam dopiero w sierpniu, dlatego wcześniej pisałam że szkoda..  🤔 A konia kiedy ściągnę to wszystko zależy czy znajdę pracę i jak dopasuję ze szkołą i rekrutacją do wymarzonego ''uniwerka''  🤔
majek, no, kurka, zebrac sie nie moge, poczekam, az bedzie troche cieplej i jak bede miala wiecej klientow=wiecej kasiory 😉 Wtedy pojade do Londynu

mtl   I M Equestrian
12 marca 2013 19:06
[quote author=_megi_ link=topic=823.msg1713371#msg1713371 date=1363113722]
majek ja niestety jadę tam dopiero w sierpniu, dlatego wcześniej pisałam że szkoda..  🤔 A konia kiedy ściągnę to wszystko zależy czy znajdę pracę i jak dopasuję ze szkołą i rekrutacją do wymarzonego ''uniwerka''  🤔
[/quote]

Gdzie sie wybierasz na studia?
mtl the Royal Veterinary college University of London 😉 Najpierw muszę u nich dokończyć naukę czyli zaliczyć a-level, ale kontynuacje planuję jak najbardziej w tym samym miejscu- 5 letnimi studiami 😉
mtl   I M Equestrian
12 marca 2013 20:36
[quote author=_megi_ link=topic=823.msg1713505#msg1713505 date=1363120156]
mtl the Royal Veterinary college University of London 😉 Najpierw muszę u nich dokończyć naukę czyli zaliczyć a-level, ale kontynuacje planuję jak najbardziej w tym samym miejscu- 5 letnimi studiami 😉
[/quote]

Calkiem fajny plan, powodzenia 🙂
mtl dzięki 😉 Jest trochę tego załatwiania, zobaczymy jak to wyjdzie..  🙂
_megi_, powodzenia!
mtl   I M Equestrian
12 marca 2013 21:05
[quote author=_megi_ link=topic=823.msg1713557#msg1713557 date=1363122088]
mtl dzięki 😉 Jest trochę tego załatwiania, zobaczymy jak to wyjdzie..  🙂
[/quote]

Obstawiam ze bedzie to najdrozszy czas w twoim zyciu  😁
mtl zdecydowanie  😁
No właśnie. jak to jest z dostaniem się do collage w Uk?:> Nie ukrywam,że interesuje mnie ten temat.
nasicc zależy jakiego. Ja do swojego napisałam e-maila z prośbą o przedstawienie rekrutacji krok po kroku. Strona im się ewidentnie nie udała.. nie ma żadnych konkretów, nic z niej nie wynika i można po niej błądzić cały dzień.. 😉

Jak to? Dla Siebie?  👀
mtl   I M Equestrian
12 marca 2013 21:40
No właśnie. jak to jest z dostaniem się do collage w Uk?:> Nie ukrywam,że interesuje mnie ten temat.


Zalezy gdzie i co chcesz sie uczyc
Ogółem myślałam iść w stronę jeździectwa bądź weterynarii,więc może dziewczyny wypowiecie się coś na ten temat? Bo Ty Mtl na Harptury widzę ,że jesteś.
Również rozglądam się po niemieckich kierunkach i tak szukam,trzeba się zdecydować na ten rok już.
mtl   I M Equestrian
12 marca 2013 21:54
No ja jestem w Hartpury, tu masz jezdziectwo i weterynarie tez, wymagania nie sa duze, na stronce znajdziesz duzo informacji na temat poszczegolnych kierunkow, jak ci sie cos spodoba to pisz to udziele wiecej info 🙂
nasicc ja nie będę się wypowiadała choćby z racji że mnie tam jeszcze nie ma. 😉 Natomiast jakiś czas temu przeglądałam różne collage związane z końmi również ale o dziwo za dużo nie znalazłam. Wszędzie były jakieś pojedyncze kursy na różne tematy ale szkół jako takich nie. Jeden jedyny(jaki znalazłam) taki collage jest gdzieś na pólnocy UK. Za bardzo mnie opisy nie przekonały- czyszczenie koni, pielęgnacja itp. itd. W skrócie wszystko to samo co robiłabyś w stajni pracując tylko że w takim przypadku dostaje się pieniądze natomiast w szkole na odwrót. Tak więc zdecydowałam się na weterynarie. 🙂

edit: mtl na twoją uczelnie się nie natknęłam. Na jakim jesteś kierunku?  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się