Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi

Rękojmi ustawowej  nie można całkowicie wyłączyć a jedynie ograniczyć czasowo za zgodą kupującego .  😉
Mam takie pytanie, chce sprzedać konia do Danii. I jak to teraz wyglada formalnie, wystarczy tylko wysłać do związku kopie umowy sprzedaży ?
Smok10, nieprawda, art. 558 Kodeksu cywilnego.

Czy ma znaczenie jakie jest przeznaczenie konia ...?


Olbrzymie. Bo jak przeznaczenie nie jest pod siodło to generalnie może mu wyjść potem wszystko, a nie będzie to podstawą zwrotu, bo nie ma wpływu na przeznaczenie.
Czy możecie polecić jakieś dobre strony sprzedażowe koni w USA? Mogą być płatne, ale może nie w takim przedziale cenowym jak ogłoszenia na Eurodressage 😅
Jaka jest spoko cena za niespełna trzyletniego hucula ogiera, który przyjął siodło, zdrowy na pierwszy rzut oka, dobra budowa i głową?
shewolf, to jest bardzo ciężko tak powiedzieć, bo to zalęży jaki hucuł, jaka jest jego wartość hodowlana (bo to specjalna jakby nie było rasa). do tego zależy jak się jak na hucuła rusza, czy będzie miał predyspozycje do sportu itd. a potem jaki charakter...
Czy ktoś z Was kupowal lub raczej dal sie oszukać na ogloszenie olx z dnia 14.12.2021 ze sprzedarza koni z Niemiec, użytkownika JanMalo1972?
Czy ktoś kojarzy może gościa podpisującego się LUKAS PAUL..? Czy próbował kupować konie?
Czy ktoś kupował konia na Ukrainie?
Bimbuszkowa, ode mnie "kupował" siodło. Niestety to przekręt nigeryjski. Nic dobrego z tej transakcji dla Ciebie nie wyniknie 🙁
November Rain,
Dzięki😉 podejrzane było dla mnie pisanie wiadomości jak z translatora i pytanie o możliwość płatności przelewem, nic poza tym wiedzieć nie chciał. Chciałam to tylko potwierdzić 🙂
Jak myślicie, jak obecne wydarzenia i sytuacja na świecie wpłynie na handel końmi w niedalekiej przyszłości?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 marca 2022 19:17
Wszystko pójdzie drastycznie w górę, pasze, transport, pensjonat. Nie wiem kogo będzie stać na konia.
Też tak sądzę, ciężkie czasy nadchodzą.. i dla sprzedających i dla kupujących.. nie myślę już nawet o miesięcznym utrzymaniu w jakimś lepszym pensjonacie, o ile cena wzrośnie🙄
Waham się nad zakupem konia od handlarza- rolnika. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia - Sarbinowo okolice Krobii? Będę wdzięczna za wszelkie info.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się