Dla fanów Celebesa

Ze starego forum dowiedziałam się, że z Celebesem nie jest za ciekawie, miał kolkę i jest w ciężkim stanie. Napisałm do Celebesówki adres nowego forum i że zakładam tu wątek o Celebesie, więc mam nadzieję, że wkrótce do nas dotrze i będzie mogła dzielić się swoimi troskami na bieżąco, a my zrobimy wszystko, żeby ją wesprzeć 😉
Oj, to bardzo smutne co piszesz. Dzięki za informację, też postaram się napisać do Celebesówki.
o kurczę, Celebes, trzymaj się jakoś chłopie i wracaj do zdrowia...
o kurcze..moj ulubiony kolkowy podopieczny z kliniki 🙁...Celebesowka trzymam kciuki!! baardzo mocno!!
Celebes już zdrowieje po ciężkiej kolce, za tydzień powinien wyjść z kliniki i czeka na niego nowy dom  😎 Informacje z pierwszej ręki- Celebesówka była u mnie w tym tygodniu, wracając z kliniki.
trzynastka   In love with the ordinary
09 sierpnia 2009 22:28
której kliniki ?  😎
klinika nazywa sie XL vet i znajduje sie w Tyńcu Małym.Celebes wyglada makabrycznie: sciety ogon (w choinke zreszta),wystajace żebra i brak mięśni 😕 .Zdjecie Celebesa ze starego forum
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 sierpnia 2009 11:23
to już zdaje się któraś z kolei tak poważna kolka Celebesa 🙁
No w tyńcu to on ma super opiekę i z tego co wiem, do tyńca przyjeżdża oprócz stacjonujących tam lekarzy także jeden z lepszych specjalistów od kolek. Będzie dobrze!

A jeśli Celebesówce potrzebna jakaś pomoc przy Celebesie - dajcie znać, od soboty będę już we Wrocławiu, mam tydzień weekendu i jeśli trzeba mogę podjeżdżać do Tyńca, doglądnąć czy pomóc w czymś.
Celebes szybko doszedł do siebie po operacji i w ogóle jest najlepszym pacjentem 😉 w Tyńcu ma naprawde bardzo dobrą opiekę lekarzy i innych pracowników , wszyscy się bardzo troszczą o niego 🙂
Telepka znowu kroili??  😲 🙁kurcze trzymam mocno kciuki ❗
ano kroili 😕 mam nadzieje ze szybko wroci do formy. 🤔
ushia   It's a kind o'magic
13 sierpnia 2009 09:59
Proszę, oto zdjęcia Telepka przysłane mi przez Celebesówkę 🙁









po co ta umowa ze wszystkimi danymi personalnymi na dodatek?  😲
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
13 sierpnia 2009 10:08
ushia - powiem tylko - o ja pierd***  🤔 🤔 🤔 😕
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 sierpnia 2009 10:10
A co mu sie z ogonem stało? A po czym są ślady na szyi?
Z ta jego szyją to chyba próbowali Go integrować z resztą koni albo biedny wpadł w jakieś druty a z ogonem to 12-to latka chciala sie zabawic w fryzjerkę spuscilabym im wszystkim porządne 🤦 i 🤬 a wsciekla jestem jak niewiem co a na 3 i 4 zdjęciu uchwycilo troche mojej osoby...biedny Telepek mam nadzieję ze wszysto sie dobrze skonczy...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 sierpnia 2009 10:40
biedny  😕 😕 , trochę czasu upłynie zanim ogon będzie ładny. A szyja wygląda jak po drucie.
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 sierpnia 2009 10:43
najgorsze są te plecy - kręgosłup na wierzchu, odcinek lędzwiowy w tragicznym stanie, zad zmarnowany...

biedna celebesówka 😕


P.S. i dlaczego on skacze? nie pojechał na EMERYTURĘ??
Też uważam, że szyja to raczej ślady drutu 🙁
Aż żal za serce ściska jak sie patrzy na te zdjęcia, ale najważniejsze, że już jest lepiej i trzeba myśleć pozytywnie, że wszystko będzie dobrze 🙂
Gillian   four letter word
13 sierpnia 2009 10:50
przepraszam za nieregulaminowy post, ale...

...   🤔

to kurcze tez wygląda jakby Go dopadl jakis dziki zwierz bo zadrapania sa po obudwóch stronach szyji 😕 ci go tak Go oszpecili maja naprawde niezlego 🤔wirek: a ogon mu do konca zycia nie odrosnie 🙁i oczywiscie ze pojechal na emeryture i mieli czarno na bialym i drukowanymi literami ze nie wolno im skakać!
Ano wlasnie ..... umowa byla, ze Celebes nie moze skakac z powodu bolesnosci trzeszczek, wiec serce mi sie krajalo na widok tej fotki, ale pojecia wtedy nie mialam, ze to byl dopiero poczatek jego gehenny ....  :emot4:
Dzieki Wam za to, ze jestescie i za duchowe wsparcie .... oczywiscie dopoki Celebes stoi w Klinice, serdecznie zapraszam do Niego - gdyby ktos z Was mogl zabierac Go na spacerki (tego bardzo potrzebuje i moznaby odciazyc lekarzy), a ja poki co oddalam sprawe prawnikowi, poniewaz opiekun odmowil zaplacenia za zabieg no i ..... kazdy kolejny dzien pobytu Telepka w klinice to kolejne 40 zl. obciazajace kieszen sprawcy ....
A potem ... potem bedzie co najmniej pol roku rehabilitacja bidaka wlacznie z trzema poczatkowymi miesiacami spacerow bidaka w reku, meszem, olejem podawanym do posilkow, ciaglym dostepem do siana i patrzeniem, jak kolejny raz Feniks powstaje z popiolow .... sory ... poryczalam sie .... reszte potem napisze .....
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 sierpnia 2009 11:11
Celebesowka, współczuję strasznie. Ten to się biedny w życiu przejdzie. Trzymam kciuki bardzo mocno za niego.
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 sierpnia 2009 11:12
dla młodszych forumowiczów - wrzucam zdjecia Celebesa z jego "lepszych" czasów - obejrzyjcie: http://arch.voltahorse.pl/articles.php?id=907




celebesówka, trzymam za was kciuki!
Ja również trzymam kciuki i ściskam mocno.
Pamiętam Celebesa i Pania Joannę  z CDI z Książa.. nie mogłam uwierzyć że na tych "teraźniejszych" zdjęciach to ten sam Celebes.. 🙁 
Hej Karla !
( Pisze TU, poniewaz nie mam pojecia, czy dostalas moja odpowiedz na priv ... musze sie "powgryzac" w obsluge tego forum 😉 )
Ano .... stalo sie i sie nie odstanie, a sielska emeryture Celebesa przerwala m.in. postawa rodzicow tej smarkuli, ktorzy wynalezli inna stajnie, skad ich zdaniem nikt by mi nie donosil, co ona robi z koniem ... no coz ..... tam nagle kon przeszedl z boksu wyslanego siankiem (to ta fotka, gdzie kon przytula sie do tamtejszej instruktorki, ktora czuwala nad Nim) na slome, z trzech posilkow dziennie - owies gnieciony + otreby na mokro - na DWA RAZY OWIES PELNY (!!!) Malolata wyjezdzajac "zlecila" funfelom rano skoki, wieczorem teren .... perszeron by tego nie wytrzymal, a Celebes zgasl w 3 tygodnie 🙁
O tym wszystkim dowiedzialam sie, przeprowadzajac wlasne, prywatne dochodzenie i mam na wszystko albo swiadkow, ktorzy chetnie poswiadcza, albo foty ..... ale oczywiscie na biezaco wszystko bylo cacyyyyy ! Paranoja ...... 
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
13 sierpnia 2009 11:58
Ano wlasnie ..... umowa byla, ze Celebes nie moze skakac z powodu bolesnosci trzeszczek, wiec serce mi sie krajalo na widok tej fotki, ale pojecia wtedy nie mialam, ze to byl dopiero poczatek jego gehenny ....  :emot4:
Dzieki Wam za to, ze jestescie i za duchowe wsparcie .... oczywiscie dopoki Celebes stoi w Klinice, serdecznie zapraszam do Niego - gdyby ktos z Was mogl zabierac Go na spacerki (tego bardzo potrzebuje i moznaby odciazyc lekarzy), a ja poki co oddalam sprawe prawnikowi, poniewaz opiekun odmowil zaplacenia za zabieg no i ..... kazdy kolejny dzien pobytu Telepka w klinice to kolejne 40 zl. obciazajace kieszen sprawcy ....
A potem ... potem bedzie co najmniej pol roku rehabilitacja bidaka wlacznie z trzema poczatkowymi miesiacami spacerow bidaka w reku, meszem, olejem podawanym do posilkow, ciaglym dostepem do siana i patrzeniem, jak kolejny raz Feniks powstaje z popiolow .... sory ... poryczalam sie .... reszte potem napisze .....



Celebesówka:
 Kurczę ludzie potrafią być straszni, też coś o tym wiem  😤 🙄

Trzymaj się! Pod opieką mam rówieśnika Celebesa.. Serce mi się kraje jak widzę w jakim Telepek jest stanie..
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 sierpnia 2009 12:05
to jest po prostu skandal... 🤔

Celebesówka, trzymam kciuki za Was tym mocniej!

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się