Stajnie Świętokrzyskie

To ktoś mi o tym opowiedział, ja tam nawet nie byłam!!!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 października 2015 08:45
Nessy po pierwsze- nie piszemy posta pod postem tylko klikamy opcję EDYTUJ!
Po drugie najpierw wiesz z własnych obserwacji, a teraz nagle z opowieści. Kupy się nie trzyma ta historia🙂
marysia550.. Raczej nie reklamy Brzezinek. Ja tam stoje z koniem, nikogo takiego nie kojarzę  😉
Jak ktoś nie był to jego strata - POLECAM - Ośrodek Jeździecki Bilcza - warto poczytać  http://www.morawica.pl/index/wiecej/2924.html 
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=397499337115956&id=100005676794727 a tu jest super reportaż z Ośrodka Jeździeckiego Bilcza
CIACH
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 listopada 2015 19:35
Zapraszamy na Hubertusa w Lucky 5 Ranch🙂
https://www.facebook.com/events/758356547603070/
wolne boksy w przydomowej stajni
http://olx.pl/oferta/pensjonat-dla-koni-CID103-IDctrNt.html#b9a4b5e552
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2015 08:52
Marysia, planujemy wyjazd na rajd w Twoim kierunku. Czy w Oblęgorku znajdzie się coś na nocleg dla na razie 2 os i 2 koni?

🙂

Planujemy pojeździć, poprzecierać sobie szlaki na wiosenne rajdy🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
13 listopada 2015 08:56
Mój ostatni rajd do Oblęgorka z Bliżyna trwał 9 godzin... :p Trzeba by się było Marysia z Jurkiem dogadać, nie?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2015 09:00
9h? Wow- ładnie- przy obecnym ściemnianiu się trzeba wcześniej wyjechać.

Jest coś w Oblęgorku na przenoclegowanie obcych wędrujących?

Sepia jak jechaliście? Jaka trasa? Przystępna? Bezpieczna?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
13 listopada 2015 09:16
Jechaliśmy praktycznie cały czas wzdłuż trasy Bliżyn - Kucębów - Samsonów, od Samsonowa już nas prowadziła koleżanka, nie pamiętam trasy, ale chyba przez Ćmińsk. Ty Marysia też skądś jechałaś przez Świnią Górę, prawda?
Nirvanaa   ... Wymagaj od siebie a dopiero potem od innych...
06 grudnia 2015 16:02
Nessy - nie wiem co napisałaś na temat stajni w Bilczy, ale sądząc po komentarzach to trochę musiałaś przesadzić.... jeśli rzeczywiście tam nie byłaś to po cholere mówisz o czymś o czym nie masz pojęcia..? To,że coś usłyszałaś nie znaczy żeby od razu dzielić się tym publicznie, tym bardziej iż nie wiesz czy jest to prawda. Na przyszłość zwracaj większą uwagę na to co i do kogo mówisz, bo możesz sobie narobić nie małych problemów nawet jeżeli masz dobre intencje 🙂 szkoda,że mało co tu zaglądam i przez to nie wiem za bardzo o co chodziło... a z resztą nie ważne 🙂 Ze swojej strony również polecam tę stajnię, nowoczesny obiekt, miła obsługa i oczywiście konie bardzo fajne, instruktorka tylko nie przypadła mi zbyt do gustu ale to już moja sprawa. Sama nawet tam pracowałam przez krótki okres czasu więc wiem mniej więcej jak to wygląda 🙂 Polecam się wybrać i zobaczyć jeżeli ktoś jeszcze nie był.
derby, - o sorki, nie widziałam, że było tu coś pisane 🙂 Byliście na tym rajdziku już? Jakbyście wiosną jechali to bym się zabrała na drogę powrotną. Mnie ciągle przeraża pokonanie E74 a szczególnie tam, gdzie przebiega szlak...czyli w okolicy toru na Miedzianej Górze. Ode mnie do toru mam drogę opanowaną ( lepszą niz szlakiem). Jechałam też odcinek Świnia-Góra - Zagnańsk, ale tam nie ma nic trudnego raczej, bo droga prosta, tyle, że brukowana, ale na boki raczej nie opłaca się zjeżdżać, bo mokrawo tam się wydaje być bardzo. Co do noclegu końsko-ludzkiego to pewnie by się coś zorganizowało.
Jako że przeprowadziłam się do Skarżyska mam pytanie czy w promieniu 15 km sa jakies stajnie pensjonaty ??? Wiem o wałsnowie, pod dębem, pasji. Funkcjonują jeszcze inne ośrodki ?
Nic sensowniejszego od Wałsnowa nie ma.
Mam pytanie czy w którejs z waszych stajni nie pojawiła się nowa wychudzona ruda klacz o imieniu Miłana(Jowita) z białą gwiazdka na łbie? Pilnie poszukuje tego konia, dostałam informacje ze została wywieziona gdzieś do stadniny do Kielc lub pod Kielce. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś coś wie, z góry dziękuję!
hej,
zastanawiam sie nad przeniesiem konia, czy znacie jakieś mniejsze stajnie lub przydomowe, bardziej od strony bliżej kliec w strone gmina strawczyn? czy polecacie stanie staropolska?
Nirvanaa   ... Wymagaj od siebie a dopiero potem od innych...
13 stycznia 2016 19:20
Witam, czy ktoś jeździ w stajni Galop (Sobków) lub ma jakieś informacje na temat tej stajni? czy ona wgl istnieje??
z tego co mi wiadomo nie.
Nirvanaa   ... Wymagaj od siebie a dopiero potem od innych...
14 stycznia 2016 14:51
Czy właścicielem stajni w Borkowie jest Pan W. Krzywicki?
tak
Witam wszystkich🙂
Planujemy z rodziną przeprowadzkę w Świętokrzyskie do Klonowa. Orientujecie się może czy są tam fajne trasy na wypady w teren? 🙂
tamizalis.. my stoimy w Brzezinkach 🙂 sporo fajnych terenów w okolicy będziesz miała 🙂
o to super🙂 sprawdziłam na mapce i całkiem niedaleko do Brzezinek. Może uda się kiedyś wybrać na wspólny teren 😀 A jak generalnie w lasie? Dobre są drogi do galopów, czy są "urozmaicenia"..jak rzeczki, jeziorka? Leśniczy nie goni?
Woda podobno jest, niestety w zeszłym roku nie udało mi się wybrać, brak kompana tez robi swoje.  🙂 Z leśniczym nie miałam przyjemności sie jeszcze spotkać
a jak oceniasz Brzezinki? Jest tam normalnie pensjonat? nie widzę informacji na ich stronce.. Jak warunki dla koni? Maja pastwiska? Niewykluczone, że na początku będę musiała wstawić gdzieś kobyłkę zanim zainstaluje konie pod domem. A co do przecierania nowych szlaków to ja zawsze jestem chętna🙂
Stoje w Brzezinkach od lipca. O ile mi wiadomo nie ma możliwości wstawienia konia w sam pensjoant. Ręki sobie uciąć nie dam, ale w tej chwili nie ma konia wstawionego bez treningu. Bardzo mili ludzie. ciepła domowa atmosfera. Hala mała ale treningi sa pojedyncze, nie trzeba o nią walczyć 🙂 Konie padokowane cały rok, sa pastwiska. Wyprowadzane w ręku, mój chodzi z jednym koniem. Bardzo doba opieka 🙂 Mój wstawiony w trening ujeżdżeniowy jako że nielot totalny. Super progresuje.
Brzmi fajnie🙂 W sumie przydało by się nam trochę podszlifować to i owo. Będę musiała się wybrać i sama zobaczyć co i jak. Dzięki🙂
🙂 znajoma szuka stajni z łąkami w okolicy Kielc, jakies 20-30 km od granic miasta. Co polecacie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się