Stajnie w województwie Pomorskim

Szukam skrupulatnie od paru dni i nie znalazłam żadnego wątku mówiącego o stajniach w tym województwie.
Są zachodniopomorskie, kujawsko.. i na tym się kończy. Sama potrzebuję paru informacji, więc myślę, że warto skupić tu wszystkich pomorzan :-)

Jeżeli taki jest, bardzo proszę o usuniecie  ❗

Czyli tak ja w temacie :-)
Wydaje mi się, że woj pomorskie to nie tylko trójmiasto...
Wydaje mi się, że woj pomorskie to nie tylko trójmiasto...

Jestem pewien, że tak jest, ale zamek naszego sioguna (Hipodrom) został zburzony, więc krążymy myślami wokół niego, nawet gdy na co dzień wiedziemy marny żywot roninów* w odległych wioskach 🙂

* Rōnin (jap. 浪人?) – w dosłownym tłumaczeniu słowo rōnin oznacza człowieka-falę, który, tak jak ona, toczy się tam, dokąd wieje wiatr (dokąd powiedzie go los).
Pierwotnie, w okresach Nara i Heian termin ten określał sługę (chłopa pańszczyźnianego), który zbiegł z majętności swego pana. W okresie 1185-1868, w feudalnej Japonii, terminem tym nazywano bezpańskich samurajów.

Aroid, a jakie info ci potrzebne które nie zostały zawarte w powyżej wymienionych wątkach.
Miałam nadzieje dowiedzieć się czegoś o kilku nowo wybudowanych stajniach. Między innymi, ciekawy kompleks tworzy się właśnie w Sycewicach, stajnia nie ma nawet roku, a właścicielem jest ( bodajże ) Niemka. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie ?
kolejna stajnia buduje się w Pępowie ale tam jeszcze dachu nie ma gołe ściany
duży  Ośrodek jeździecki La Scalla w Czeczewie czynny od 1,5 roku
kolejny to PROHIPO Chrósty Wysińskie
potem jest Stadnina Koni Ciekocino
ale wszystko zależy w której części woj. się szuka
Okolice Ustka/Słupsk :-)
100 km od Gd, powstał ośrodek Calimero. Z pełnowymiarową halą, z trybunami, mają fajne maneże, tor crossowy, i świetne tereny ;D
A w którym kierunku ? :-)
Okolice Chojnic, Tucholi, nie wiem czy Ci to coś mówi ;p
Calimero Małe Chełmy i p. Burakowski? To chyba nie powstał, istnieje już od dłuższego czasu 😉
arabika, Calimero istnieje jakieś 10 lat jeździłam tam i startowałam w ich barwach w 2002r. Wtedy stajnia była jeszcze pana Rene Burakowskiego potem oddał ją synowi Marcinowi. Chyba nie mają hotelu, obcych nie lubią. Ale miejsce piękne stajnia, hala cały teren.
Pan Rene wybudował nową stajnie, w Kwiekach również pod tą nazwą 😉 A tamtą fakt, zostawił synowi. Rozmawiałam ostatnio z nim i mówił, że będzie przyjmował w hotel. W sierpniu zaczął budowę jeszcze jednej stajni, która ma być cała hotelowa. 😉
Gillian   four letter word
27 stycznia 2012 08:25
czy to ten sam Burakowski, który w 2008r na zawodach w Grabowcu skatował konia i dostał za to zawieszenie na starty?
Tak, Marcin Burakowski...

stajnia w Pępowie stoi od wakacji a budowa hali za pare dni się zakończy 😉
Czy może ktoś napisać coś więcej o stajni w Pępowie?
Ja mogę wypowiedzieć się na temat Stadniny Koni Ciekocinko.  Naprawdę fajnie to wygląda i uważam, że odwalili kawał dobrej roboty zwłaszcza jeśli chodzi o infrastrukturę. Chyba nie mają swojej strony, ale na pewno mają konto na facebooku.
Ja znalazłam stajnie w swoich okolicach. Stoi dopiero od 2011 r., są tam trzy konie, właścicielami jest niemieckie małżeństwo. Po polsku się raczej nie dogada :-)

Pierwszy raz cokolwiek o niej słyszę. Jadę tam w czwartek, aczkolwiek jestem trochę zdziwiona, bo początkowa cena pensjonatu to 900 zł
Najdroższa stajnia w naszej okolicy ( na full wypasie: hala, 17 ha pastwiska, dwa padoki ) kosztuje 600 zł

Podesłała mi parę zdjęć. W internecie niczego się nie znajdzie, a wygląda rewelacyjnie ( w szczególności te boksy z "podwórkami" dla koni ). Także pozwolę sobie zaprezentować.
Gdzie ta stajnia? Poproszę o namiary i lokalizację. Z miłą chęcią wybiorę się tam z końmi na wakacje. Niestety nie mogłam się skontaktować z Panem z Ciekocinka, a szkoda, bo w sumie to jego stajnia jest w najlepszej dla mnie lokalizacji.
Jeśli kierujesz się do mojej osoby - stajnia jest w Sycewicach :-)
Amarotsa może spróbuj się właśnie przez facebooka skontaktować. Na mnie to miejsce już robi wrażenie, a jeszcze nie wszystko jest zrobione.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 stycznia 2012 15:32
czy to ten sam Burakowski, który w 2008r na zawodach w Grabowcu skatował konia i dostał za to zawieszenie na starty?

tak ten sam.

ale ten piękny Ośrodek w Kwiekach,jest chyba własnością ojca (?)
aquamaryna - co roku jeżdżę do Stilo na wakacje. Już któryś raz z kolei planuje zabrać ze sobą konie, ale nigdy nie mogłam się w 100% dogadać z jakimiś lepszymi stajniami, a do tej zbitej z desek stajni w Sasinie, która z roku na rok wygląda co raz gorzej raczej koni wstawić nie chcę. Stajnia w Ciekocinku jest piękna. Byłam tam, rozmawiałam z właścicielem. Jakoś w lipcu zeszłego roku i już całość robiła piorunujące wrażenie. Czy ja dobrze zrozumiałam, że tam ma powstać ośrodek kształcenia olimpijskiego lub coś takiego?
Ktoś tak, ośrodek jest własnością ojca.
Tak właściciele pałacu i stadniny mają wielkie ambicje na międzynarodowy ośrodek sportowy. Zobaczymy co im z tego wyjdzie. Ja tylko się obawiam, że to miejsce jest po za zasięgiem finansowym zwykłych śmiertelników 😉

p.s. Ja w Stilo pół życia spędziłam 😉
Poważnie? Stilo to przecudowne miejsce! Moje ulubione na spędzenie wakacji z dala o tłumów. Jeżdżę tam od jakiś 20 lat  😉 Jeszcze pomyślę nad zabraniem koni. Mam znajomego w Zielonce, który ma konie, a po za tym jeszcze w miaręfajna stajnia jest chyba w Słajszewie? Sasino odpada, bo to istna tragedia z roku na rok - Choczewo znów za daleko, a Nowęcin - ciężko się dogadać, by wpaść z końmi na dwa-trzy tygodnie. Reszty niestety miejsc nie znam by brać je jakoś pod uwagę. Jeszcze jest w Ulini stajnia chyba, ale widziałam tylko banner na poboczu drogi, a kolejna jak się jedzie na Łebę - zapomniałam nazwy miejscowości...
To zależy w jakim celu jedziesz. Na typowe wakacje czy jakiś ambitniejszy trening ?
Mi podoba się stajnia w Pogorzelicach. Ładnie, jest jeziorko, są tereny, domki no i jest ten "prestiż" stajni sportowej  😁
Aroid - a mogłabyś czytać ze zrozumieniem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się