Gdzie nad morze?

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
25 lipca 2012 12:11



morze- coś najpiękniejszego co może się przydarzyć- nie mogę się doczekać kiedy z moją Rudą pogalopuje po plaży;-)
Wybieram się do Trójmiasta/ w okolicę na początku sierpnia. Możecie poradzić gdzie najlepiej się zatrzymać? Zależy nam na dobrych warunkach w pokojach, bliskości morza + braku przesady w cenach. Szukać czegoś w Sopocie, czy obok?
Byłabym wdzięczna za pomoc.
proponuję Rewal 😉
Jak dla mnie to Sopot to za duże miasto 😉 Osobiście wolę mniejsze miasteczka nadmorskie i zawsze polecam Łebę 🙂 (tylko to nie trójmiasto)
ostatnio byłyśmy z siostrą na weekend w super miejscu, cudne widoki, kameralnie, a jedzenie z hotelowej restauracji będzie mi się śnić po nocach. Hotel na granicy Rozewia i Jastrzębiej Góry:
http://www.faleza.pl/index.html
i parę moich fotek:






a z Trójmiasta nie macie nic do polecenia? pomoooocy! 🙂
I jeszcze jedno - może ktoś się orientuje jak najszybciej dostać się z Gdańska do Jastarni, bo polecimy do Gdańska i stamtąd musimy się jakoś przedostać do Jastarni. Podobno są wodoloty  👀Zdecydowanie miło i niedługo jest tramwajem wodnym. Tylko Jastarnia jest skomunikowana z Gdynią, z Gdańska można niby płynąć do Helu, ale to bez sensu trochę (potem trzeba by pociągiem/busikiem) do Jastarni. Jeszcze pytanie, o której bylibyście w Gdańsku, bo ostatni kurs z Gdyni do Jastarni jest już o 17.

Jeśli nie tramwaj wodny, to zostaje metoda łączona: Gdańsk ... Gdynia ... Jastarnia (czyli 2 przesiadki). Mi to na trasie Warszawa - Jurata wyszło kiepsko, z samolotem oszczędność czasu znikoma, ciągłe zmienianie środka transportu. Nie warto było IMHO.

BTW - jeśli planowaliście OLT do Gdańska, to chyba kiepsko się składa 😉
Ja miałam z nimi wracać w tę niedzielę. Cóż...
Nie, ja mam bilety zniżkowe na inną linię 😉 ale i tak moja podróż stoi pod znakiem zapytania, bo może nie być dla mnie miejsca. No i tramwaj wodny odpada, bo w Gdańsku będziemy później. Pociągiem będziemy na miejscu koło północy, czyli oszczędność czasu i tak będzie - bo wylecimy z Krakowa o 18:30
Szepcik, miałam samolot o 18, do Juraty dojechałam dokładnie o 24. Jak doliczyć czas na dojechanie na lotnisko, odprawę, to zysk był niespecjalny... Zwłaszcza że samolot o tej porze roku to żłobko-przedszkole 😉 No i wytrząsło nieźle. Ale fakt, Kraków dalej niż Warszawa.

Jak już jesteśmy przy tramwajach wodnych... Mam PYTANIE:

Przypłynę jutro do Gdyni o 12. Jak się sprawnie dostać do pociągu (Gdynia Gł., odjazd mam 12.48)?
Kami   kasztan z gwiazdką
28 lipca 2012 19:54
Jeśli poruszyłyście temat trasy Kraków-Gdańsk to mam pytanie - jaka jest szansa (po upadku OLT) kupić bilety lotnicze na tej trasie za mniej niż 500zł  👀 Miałam lecieć do męża na parę dni, bo siedzi cały miesiąc na Jarmarku Dominikańskim, ale żal mi ponad pięciuset złotych. Inny środek transportu w moim stanie odpada  🙁
Teodora, od tramwaju wodnego do najbliższego przystanku masz sporo do przejścia - cały Skwer Kościuszki aż do Świętojańskiej, ma Świętojańskiej  najbliżej do przystanku jest w lewo (przystanek koło kościoła), tam trolejbusy 21, 22, 23 i 3 przystanki do dworca (i też trzeba się przespacerować). Szczerze mówiąc, polecam taxi 🙂
Dzięki, anai,. Wiosną wędrowałam tę trasę, ale zagadana, bez pośpiechu i bez walizeczki, więc nie pamiętałam, ile to było. A na taksówkę się tam natknę, czy trzeba coś wydzwaniać?
Z tego co kojarzę, to jest postój przy kinie, chyba jest też w okolicy tramwaju, ale głowy sobie uciąć nie dam. Na pewno krążą tam taksówki.  W razie co, nr: 58 629-11-11, 58623-18-18, 58 624-18-18, 58 625-07-77. Ja korzystam z reguły z tego pierwszego numeru.
Jeśli poruszyłyście temat trasy Kraków-Gdańsk to mam pytanie - jaka jest szansa (po upadku OLT) kupić bilety lotnicze na tej trasie za mniej niż 500zł  👀 Miałam lecieć do męża na parę dni, bo siedzi cały miesiąc na Jarmarku Dominikańskim, ale żal mi ponad pięciuset złotych. Inny środek transportu w moim stanie odpada  🙁


musisz próbować na stronie Eurolotu, bo przez Warszawę to na pewno będzie kosztować więcej. Eurolot lata bezpośrednio 😉

Teo no nam wystarczy być 40 minut wcześniej na lotnisku... poza tym mamy tylko 5 dni wolnego, więc dlatego też odpada opcja samochodem/pociągiem
Kami   kasztan z gwiazdką
29 lipca 2012 09:11
No niestety w Eurolocie ceny zaczynają być przystępne dopiero pod koniec sierpnia, a ja się tam potrzebuję dostać przed połową sierpnia  🙁 Chyba pozostanie mi oglądanie zdjęć z Gdańska...
Szukam taniej kwatery nad morzem, w jakiejs malej miejscowosci, blisko plazy. Mozecie cos polecic?
U nas zmiana planów. Biletów brak, tak bardzo chcemy tam dotrzeć, że nie będziemy ryzykować i czekać do końca bo a nuż może ktoś się nie stawi na rejs... I jedziemy samochodem. Urlop wydłużyliśmy, będziemy nad morzem prawie tydzień, a żeby nie robić całej trasy jednym "cięgiem", bo ja za mało jeżdżę żeby przejąć w trasie kierownicę od mojego chłopaka, w obydwie strony zatrzymamy się na nocleg u jego rodziców 😉 okolice Łodzi 😉
Szukamy na szybko miejsca w okolicach Łeby, jak najtaniej i co najważniejsze z możliwością zabrania niekłopotliwego jamnika 😉 Chodzi o najbliższe weekend. Macie coś?
macie jakieś sprawdzone noclegi w Sopocie? :-) po przemiłej  przygodzie z zeszłego roku z równie przemiłą panią, którą ostatecznie bardzo przemile musiałam potraktować- pojade tylko z polecenia :-)
ODKURZAM WĄTEK

dziś rano dostałam zadanie bojowe od rodzinki: zorganizować pobyt nad morzem 18-24 lipiec'13, jeśli się uda to nie więcej niż 50 km od Trójmiasta. Żeby przeżyć ten wyjazd w zdrowiu psychicznym(nie przepadam(y) za tłumami, smażeniem pupci na plaży i nocnym życiem dyskotekowym - generalnie wiejska baba ze mnie z wyboru i zamiłowań) muszę mieć zacisznie, sielsko i z końmi. Niestety na czworo uczestników tylko ja jeżdżę konno więc dochodzi do tego warunek: NIEDALEKO NAD MORZE (obstawiam tak do 2-2,5 km).

Przefiskałam internet na wszelkie sposoby. Apel do koniar nadmorskich: proszę pomóżcie! 

Znacie może jakąś sensowną agroturystykę?
Agnieszka Soszyńska a moze u forumowej Poni? Nie wiem jak daleko jest od niej do morza, ale zawsze mozesz zapytac 😉 tu masz adres do jej strony http://stajniadabrowka.pl/
ash   Sukces jest koloru blond....
08 lipca 2013 10:39
Poszukuję noclegu na 4 dni w sierpniu. Gdańsk, Gdynia, Sopot - bez znaczenia.
Możecie polecić coś sprawdzonego ? Nie zależy mi na luksusach ❗
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 lipca 2013 11:33
Voltopiry help :kwiatek:
Orientuje się ktoś może, czy jest szansa znaleźć domek (max 6-8os, a najlepiej na 4) przy plaży (chyba że powinnam napisać 'na plaży' :hihi🙂 tak, by z okien/tarasu był widok prosto na morze? Czyli dosłownie PRZY plaży. Najlepiej w jakimś miasteczku/wiosce gdzie bywa mało turystów, co by ten widok na plażę z domku nie zasłaniały tłumy parawanów.
Ktoś cokolwiek? Będę bardzo wdzięczna :kwiatek:
Macie jakieś sprawdzone i nie drogie noclegi w Jantarze? Nie musi byc za blisko plaży, no i luksusy nie potrzebne  😉
W Jantarze jest super agroturystyk "Farma Jantar". Tylko byłam tam z rodzicami kilka lat temu, mogło się pozmieniać, ale wtedy tam było super. Tylko co dla kogo znaczy tanio, to inna kwestia. 😉
Im mniej tym lepiej 😀 w granicach 30-50 zł za osobę
ovca   Per aspera donikąd
23 lipca 2013 20:39
Poszukuję noclegu na 4 dni w sierpniu. Gdańsk, Gdynia, Sopot - bez znaczenia.
Możecie polecić coś sprawdzonego ? Nie zależy mi na luksusach ❗


jeżeli to aktualne to baaardzo polecam http://osrodekbursztyn.pl/ pod Gdańskiem. Przepiękna plaża, niskie ceny (za pokój dwuosobowy z łazienką 150 zł za dobę), pyszne śniadania i piękna okolica 🙂
Edy, tam są domki, więc nie wiem jak to cenowo. Dawno nas tam nie było i na bieżąco nie jestem 😉
robakt   Liczy się jutro.
05 sierpnia 2013 14:43
Czy w Gdańsku lub w okolicy znajdę stajnię, która oferuje teren po plaży?
Jadę z koleżankami na Open'era i szukam noclegu na dwie noce w Gdyni dla 4 osób (4-6 lipca ).
Wystarczy nam jakiś kąt do spania, nawet na podłodze  wink i łazienka żeby się ogarnąć.
Za nocleg zapłacimy, cena do ustalenia na priv  kwiatek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się