czapsy i buty

Wieeem, wiem, że już 100 razy o tym było, ale nie gniewajcie się  :kwiatek: Ale czy czapsy Roma mocno się rozciągają? Bo jeśli mam łydkę 37 cm na gołej nodze, lekko ściśnięte (do tego jeszcze bryczesy i podkolanówki (ale niekoniecznie, bo nie zawsze w nich jeżdżę).) To czy w takim wypadku czapsy roz 37/40 będę mogła brać? Nie za małe?
Lepiej zmierz nogę w bryczesach  😉
Zmierzyłam właśnie na bryczesach i mam lekko ściśnięte 38. I co?  🙂
Wg mnie bierz te 37, przecież zawsze się trochę rozciągną, a poza tym z tyłu jest gumka 😉
cutebaby12   "Skoki - cała płaska robota, tyle, że w powietrzu"
22 lipca 2014 13:31
A ja szukam sobie nowych sztybletów i  szczerzę to mam bzika na punkcie sztyletów z zamkami  😍 Koleżanka ostatnio pokazała swoje, nie pamiętam jakiej firmy, a ja się po prostu zakochałam  💘 Znalazłam te ze sztyblety.pl  http://sztyblety.pl/sztyblety-s-100-zb/
I chciałam się spytać, czy ma je ktoś może i co można o nich powiedzieć? I czy wiecie ile kosztują, czy muszę napisać do nich?
Dworcika   Fantasmagoria
22 lipca 2014 17:52
cutebaby12, ok. 250zl. Fajne, solidn wykonanie. Warto 🙂
W sumie te zdjęcia robione z miesiąc temu,ale mogą się komuś przydać w ocenie. Moje sznurowane PBK, po 2 latach częstego użytkowania. Pastowane były parę razy 🤣.
Wyszły trochę traperowato, ale w komplecie ze sztylpami podczas jazdy wyglądają lepiej 🙂. Ja jestem zadowolona, z tym, że są to buty dla osób o chudych kostkach.


akselka te sztyblety mają czymś zabezpieczone te dziurki na sznurówki czy tylko tak wyglądają że nie? Osobiście zamówiłam dzisiaj sztylpy Pascuello dokładnie te:  http://allegro.pl/jezdziectwo-czapsy-sztylpy-prestige-pascuello-i4420793287.html wiem że mówiłam że mają być do ok. 100 zł ale dostałam zastrzyk gotówki więc mogłam sobie pozwolić na te  🤣 nie wiem czy są wygodne, liczę że będę z nich tak samo zadowolona jak ze sztybletów również tej firmy 😉 po zawodach dam znać jak się sprawują i może dam jakieś fotki jak wyglądają na nodze 😀 Przy okazji może zrobię też zdjęcia sztybletów Pascuello które mam już rok i nieźle się trzymają a że nie mam termobutów czy coś w tym stylu to były chodzone i po śniegu i po wodzie i po gnoju jak trzeba było  🙄
Niczym nie są zabezpieczone, ale mi to nie przeszkadza 😉. Sznurówki są takie elastyczne, tak jakby gumowe.  Nie ma bata, żeby te dziurki jakoś się od tych sznurówek zniszczyły  🙂. Zawiązałam je tylko na supeł i za każdym razem wsadzam do buta kiedy je zakładam.
O a ja mam jeszcze jedno pytanie 😀 Czym pastujecie sztyblety i sztylpy? 😀 Zwykłą pastą do butów czy też taka do skór, jak ogłowia się smaruje, siodła itp?
W moim przypadku wszystkie moje skórzane buty ( w tym sztyblety) traktuje zwykle balsamem do skór raz na jakiś czas, a tak to mokra szmatka+ po wyschnięciu zwykła pasta do butów. 🙂
Nie wiecie czy gdzieś w Warszawie można oddać sztyblety do wszycia nowego suwaka (nie mam suwaka)? Byłam u zwykłego szewca, wszył mi suwak i poszedł po 3 dniach jazdy... Jakieś sprawdzone miejscówki? Sztyblety mam Szydłowskiego, pewnie za free mi nie wymieni, a i za wysyłkę zabulę.
Sarenka jak przyjdą Twoje czapsiki to wstawiaj zdjęcia :kwiatek:
Sarenka mam komplet z Pascuello, ze sztylp jestem bardzo zadowolona, sztyblety wyglądają trochę gorzej. Koniecznie pokaż na nodze jak wyglada ta lakierowana skóra 🙂
Też mam pytanie co do czapsów Hippica Roma (już czytałam wcześniejsze strony😉 ) Czy one dużo "zejdą" w dół ? Około 1 cm czy więcej ? Jak mam dł  41-42 cm, lepiej brać 40 czy 43 ? Z góry dziękuję za odpowiedź 😉
karaka, 43. Zawsze trochę zejdą w dół, więc będą akurat jak się "rozjeżdżą" 😉
karaka, ja mam łydkę ok. 38 cm na długość i biorę sobie 40 cm, ponieważ zawsze zejdą w dół  😉
Dziękuję za odpowiedź 😉 :kwiatek:
Zdjęcia no niezbyt dobre bo robione telefonem i przez moją mamę no ale może coś widać :P Wizualnie jestem bardzo zadowolona, a co do jazdy to nie wiem bo właśnie parę minut temu przyszły, a konisko kontuzjowane więc nawet nie spróbuję  😕 może za jakiś tydzień w klubie się w nich karnę  😜 Póki co mam pytanie. Od razu je czymś potraktować czy dopiero przy pierwszym czyszczeniu?  👀 Moim zdaniem bardzo wyszczuplają nogę 😀
Kasix1997   My little Princess
29 lipca 2014 19:09
Używał ktoś może i chciałby podzielić się opinią?  :kwiatek: http://www.gnl.pl/24-h/dla-jea-da-ca/czapsy/czapsy-elt-paris-dressage-boot-arc-24h.html
karaka, zejdą bardzo w dół... Spokojnie 43 jak nie więcej.

A czy ktoś wie coś może o tych czapsach Szydłowskiego? http://jszydlowski.com.pl/sklep/products,obuwie_jezdzieckie,wzor_7-__czaps_treningowy_-_oviedo 
Moja siostra planuje sobie kupić, ale nie jest co do tego pewna. Jakie są? Z miękkiej, czy może "twardszej" skórki? Co możecie o nich powiedzieć?
A czy ma ktoś może takie i mógłby coś o nich powiedzieć? 🙂
http://horsepol.pl/index.php?str=prod_big&idk=1273&kat=
kajac mam takie i są całkiem przyzwoite
Dziewczyny ,co myślicie o sztybletach Fukny Fair Playa i sztylpach Luxor tej samej firmy ? Jestem ciekawa ,jak z ich jakością i wytrzymałością.. posiada ktoś ? Wiecie może ,czy buty są sprzedawane także w wersji brązowej ?
Koonio, co do sztylp, to 2 strony wcześniej (str. 99) pisała o nich jedna re-voltowiczka  : ) A co do butów, to nie wiem jak z ich jakością itp, ale (nie jestem w 100% pewna) chyba nie ma ich w brązie 😉
Całkiem niedawno wybierałam sztylpy, tym razem przychodzę po poradę odnośnie sztybletów 🙂 Ma ktoś może porównanie butów firmy START i PBK ? Pod uwagę brałam jeszcze Hippicę, ale trochę obawiam się jednak tej jakości. Są to jacyś użytkownicy butów tych firm ? PBK są chyba całkiem popularne, a START ? Z góry dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
ja brałabym PBK. mimo że w brązach przeciera się kolor w niektórych miejscach to są naprawdę porządnie zrobione i po wypastowaniu nie widać żadnych przetarć 😉 a start... nie wyglądają zbyt kusząco jak dla mnie :p
Ma ktoś sztyblety Pascuello ? jeśli tak, to trwałe są ? Na allegro są dwa typy skór: licowa i dwoina, czymm sie rożnią i która jest lepsza ? 😉
Skóra typu dwoina to skóra dwuwarstwowa na, którą jest nakładane sztucznie lico. Skóra licowa bydlęca jest bardziej wytrzymała od skóry typu dwoina. Na pewno trwalsze będą buty ze skóry licowej bydlęcej. [WYEDYTOWANO REKLAMĘ]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] REKLAMA NA FORUM
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się