czapsy i buty

Ferventaxis wlasnie słyszałam skrajne opinie na temat Pascuello. Jedni mówią, że są spoko inni że rozpadły się po pół roku  🙄
Nie mam doświadczenia w kupowaniu sztybletow, nawet nwm na co zwracać uwagę: czy na twardość, kolor, grubość skóry ?
Jakaś firma z porządnymi sztybletami i czapsami w niezabijającej cenie? Hippica i Pascuello odpadają.

Jakieś opinie o Horze?
flygirl, PBK?

Moje PBK, które używam jako stajenne, po 6 latach umierają, choć nadal można w nich jeździć, tylko są już zniszczone.
Ktoś używa? Kiedyś był szał tu na nie, bo robili lakierowane bez dodatkowej opłaty jak pamiętam.

Myślę nad takimi sztybletami:
http://sztyblety.pl/sztyblety-s-100-l/

Bo teraz miałam sznurowane,które w zasadzie też są bardzo fajne:
http://sztyblety.pl/sztyblety-s-100-sz-za/

Czapsy miałam takie zwykłe:
http://sztyblety.pl/czapsy-oficerkowe-sztylpy-s-200/

Czy one nadal niezłą jakość? Ktoś ma kupione w miarę niedawno?
Bo nie mam siły już do czapsów Hippiki i ich zamków...

Edit: przeglądnęłam zdjęcia w necie, revoltowiczek i z innych sklepów (  mają dużo lepsze zdjęcia tych produktów,bo na stronie producenta to jednak odstraszają)
Zamawiam : damskie wciagane oraz czapsy miękkie model S-204 no i zobaczymy  😉
O, ty też masz problem z tymi zamkami Hippici? Ja akurat w sztybletach, czapsy są ok, ale do szału mnie to doprowadza. Już druga firma mająca problem z zamkami. Zaczynam się zastanawiać, czy to może ja nie umiem korzystać z zamków. 😵

Nad PBK myślałam już wcześniej i zdecydowałam się na Hppikę, może faktycznie warto do nich wrócić.😀

A Kavalkade może ktoś ma? Mi też zależy na brązowym, Hippikę musiałam kupować na szybko i mam niestety 😉 czarny zestaw, póki moje buty jakoś się jeszcze kulają, to chcę znaleźć coś w ładnym brązie, raczej ciemniejszym niż jaśniejszym.
flygirl, ja akurat ze sztybletami z zamkami nie mialam problemu nigdy i uwielbiam model Elite :-) Na zawody mam Elite właśnie i te czapsy Elastic ( 1 raz, bo Romy miałam 3 pary w każdych zamek rozwalał się szybko, po 2 reklamacjach i wymianie zamków problem się powtórzył , więc je wywaliłam).
Elastic ma zamek bardziej z boku , niż Roma, więc póki co mam je od maja i są ok, ale tylko na zawody. Nie mniej już się wyciera ta skóra na części Elastic !!!
Jako że komplet PBK umiera, ale przyznam , że ja ich nigdy nie wypastowałam nawet  😡 to one jednak są niezniszczalne po prostu, bo ja nie dbam  o sprzęt taki ciurany codziennie.


Jaka jest cena tych sznurowanych z PBK prosto od producenta ?
Nie mogę się doszukać a inne sklepy internetowe pewnie mają marże.
Sonika, oni nie mają cen na stronie, musisz napisać email lub zadzwonić, ale patrząc na ceny sklepowe to musi być przecież niższa.
Perlica, a nie masz blisko gdzieś do sklepu Kramera w Niemczech? Ja odeszłam od Hippica bo czapsy się za każdym razem rozpadały z innego powodu. Kupiłam buty w Kramerze i jakość butów (więc zakładam że i czapsów bo cholewka taka sama) jest po prostu uderzająco lepsza.
O, ja mam w sumie stosunkowo blisko. A brązy mają?
Dance Girl, dzięki za info, obczaję sobie co mają na stronie.
W zasadzie nie bardzo chce mi się jechać do Niemiec po czapsy, ale zamówić można na pewno.

edit: te które mi się podobają, to albo nie ma koloru albo są dziwne rozmiary  😵 Przy butach jest dużo większy wybór, ale oczywiście te fajowe to kosztują ponad 100 euro, więc odpada.
A ma może ktoś zdjęcie jaki kolor brązu mają te czapsy PBK? Zastanawiałam się nad Hippica, ale te zamki.. To zawsze jakaś alternatywa  😉
oli330, takie mniej więcej:
https://3-fashion.com/sklep/buty-i-akcesoria-jezdzieckie/czapsy

Nawet mieli kiedyś grantowe jak ktoś miał ochotę ;-)
Tam trzeba dzwonić lub pisać, oni są bardzo elastyczni.
Ja celuję w ten Orion chyba
Cześć wszystkim, mam pytanie - jakie buty do ujezdżenia byście poleciły? (nie w kosmicznej cenie 2tys. ale coś koło 1-1,5 jest wzglednie okej). Nie muszą być stricte ujeżdżeniowe.
Jedyne wymagania jakie mam to wysoki łuk i bardzo fajnie by było jakby był suwak chociaż.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ps. Co do pascuello powyżej to nie polecam tych skóropodobnych ale przerobiłam ich koniakowe sztylpy i 2x pary sztybletów i są całkiem okej.
Czy ktoś mi może polecić które buty, marki lepsze i wytrzymalsze.
Przymierzam się do zakupu nowych sztybletow i mam upatrzone dwie marki, Tonics i Ariaty. Może ktoś ma i zda relacje?  👀
Ariaty sa bardzo komfortowe i ładne, ale jezeli bedziesz w nich robic cos wiecej niz siedziec na koniu to nie pozyja dlugo. Mam na mysli jakies bloto, sciagnie z padoku, prace etc.
dairoxroxi, może moja opinia w jakiś sposób Ci pomoże. Mam długie buty Tonics i Ariaty. Tonics po kilku tygodniach użytkowania wyglądały jak stare, złachane buciory. Moim zdaniem są wykonane ze zbyt mięciutkiej i plastycznej skóry.
Ariaty (w których oprócz jeżdżenia konno, jeżdżę autem i łażę w nich po stajni oraz na myjkę) wytrzymują ze mną, wyglądając dobrze około 3 lat. Po 3 latach intensywnego użytkowania (ja dbam - czyszczę i pastuję regularnie) zaczynają się sypać. Jeżeli chodzi o wygodę to Ariaty też wygrywają u mnie z Tonics.
Czy ktoś gdzieś widział sztyblety sznurowane, bez gumowej wstawki z metalowym noskiem?  👀  Wszędzie widzę tylko jordpuhry :/
Żmijkowa, polecam sztyblety firmy Paweł Krzysiek. Robię w nich wszystko w stajni, jeżdżę i na prawdę dobrze się trzymają. Mają sznurowanie z przodu i z tyłu zamek. Jestem bardzo zadowolona.
Czy ktoś kto korzystał, może ocenić jakość sztylp Kavalkade?
Potrzebuję pomocy, bo już sama nie wiem co robić  😵
Potrzebuję nowe czapsy, zdecydowałam się na Hippicę. Wymierzyłam nogę i wychodzi 37/36, w sklepie stacjonarnym mierzyłam 37/35 w łydce były ok, ale w kostce były luźne. Pani powiedziała żebym spróbowała zmierzyć rozmiar 37/33, którego na stanie aktualnie nie mają. Po głębszym stwierdzam, że to chyba bez sensu, bo nie zapnę się w nich, ale może jednak jest jakaś dziwna rozmiarówka i będą leżeć lepiej?
A bardzo ciasne były te 35? Jaki to model?
little_girl, ja wchodzę w Roma zarówno 35 i 33, choć rzeczywiście 33 ciężko zapiąc na początku, potem się rozbijają i jest ok.
Oficerkowe, były takie "akurat" z tym, że mierzyłam tylko na spodnie, bez skarpet.
Z oficerkowymi może być ciężko się zmieścić w mniejsze bo one się nie rozciągają tak jak te modele z miękkiej skóry.
Potrzebuje na wczoraj sztybletow. Musza być wąskie, ładne, zgrabne itd. Zwykle kupowałam Hippica Elite i teraz tez jyz miałam kliknąć, ale zauważyłam sztyblety marki Pascuello. Co to za twór, bo cena polowe niższa. Jakość? Rzeczywisty wygląd? Polecacie?
Klami, nie polecam. Po kilku użyciach poszedł zamek (w moich trochę później niż koleżanki, bo jej poszedł chyba po drugim użyciu), skóra na zewnątrz to jestem pewna, że to syntetyk, od wewnątrz owszem skóra, ale kupowałam je jako skórzane a nie pół syntetyk. Dziewczyna ze stajni ma trochę droższą wersję i po kilku jazdach zlazła z nich ta zewnętrzna powłoka skórzana. Ja bym już nie kupiła.
Edit: doczytałam, że chodzi Ci o buty, ja pisałam o sztylpach.
Ale ze sztybletami może być podobnie tj. nie słyszałam jeszcze opinii, że są trwałe. Ładne, owszem, dla niektórych wygodne, ale każdy odradza pod względem trwałości (pod warunkiem ich stałego użytkowania - niekoniecznie raz na tydzień, raz na miesiąc)
Klami, Może Elt? Byłam zadowolona przez 10 lat. 🙂
Buty trwalsze niż czapsy, ale i tak nadal słabo. Mi poszły zamki w obu butach praktycznie jednocześnie, po około roku, jakby się zmówiły.
Ja nie wiem o co chodzi z tymi pascuello, ja swoje mam już ponad 3 lata(model z suwaczkiem z boku), w ogóle nie dbam - chyba rok pasty nie widziały (przez pierwsze dwa lata używane na 2-3 koniach dziennie i prowadziłam w nich jazdy,a teraz kilka razy w tyg na 1 konia), a dalej śmigają, nigdy nie reklamowane ani nie widziały szewca 🙂 Jestem pewna, ze po wyczyszczeniu dalej będą wyglądały dobrze. Stopa wydaje się w nich malutka i szczuplutka, tak jak lubię i oczywiście są wygodne 🙂 Następne też na pewno kupie pascuello i mam nadzieję, że tak samo się nie zawiodę. Mogę zrobić foty jak wyglądają i foty po czyszczeniu na potrzeby wątku  🤣
Moje pascuello też niezabiljalne, ale ja mam model bez suwaka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się