czapsy i buty

Remson, Zadzwoniłam na numer podany na oficjalnej stronie i pani powiedziała że najlepiej złożyć zamówienie przez maila (nie przez formularz do zamówień). Wymiary podałam takie jak miałam w starych czapsach hippiki i o ile po założeniu leżą idealnie to samo zakładanie jest jeszcze trochę upierdliwe i trzeba mocno naciągać tą elastyczną wstawkę. Także jak już to może z centymetr szersze brać. Ja ogólnie lubię miękkie i elastyczne czapsy, które łatwo się dopasowują, więc mi pasują, zobaczymy tylko jak będzie po dłuższym użytkowaniu.
Ja mam sztylpy i sztyblety z Hippiki i minal mi ostatnio drugi rok od zakupu. Buty zaczynaja sie troche rozklejac od zewnatrz na piecie, czapsy zaczynaja puszczac na szwach, tych pomiedzy skora a guma.

Uzywane codziennie, w deszcz i bloto, nie czyszczone jakos super regularnie ani nie konserwowane.

Nie wiem ile "normalnie" wytrzymuja Wam buty tudziez czapsy, dla mnie 2 lata to ok czas, zeby powoli rozgladac sie za nowymi.

Myslalam o Ariatach bo mam ich sklep pod nosem ale jednak duzo slyszalam opinii ze za bardzo sie cenia i jakosc nie jest adekwatna.

Jesli ktos ma jeszcze jakies dobre firmy do polecenia to chetnie wyslucham, chociaz juz kupilam kolejny zestaw hippiki, na nastepne 2 lata 🤣
Bardzo wygodne ale średnio trwałe są Kavalkade Romulus.
Czy ktoś może polecić sprawdzone miejsce do zakupu czapsów na wymiar?
Mam krótką nogę, a szeroką łydkę i niestety za bardzo nie jestem w stanie nic dobrać ze standardowych rozmiarów.

Zamówiłam czapsy od Pascuello ale raz, że podane przeze mnie wymiary nie zgadzały się z wymiarami czapsów i musiałam je odsylać na poprawki, dwa że już trzeci raz odsyłam je na reklamacje z powodu schodzącej skóry po kilkunastu jazdach (schodzi jakby wierzchnia warstwa skóry, niby zmienili skórę a jest znowu to samo :/).
Wymyslilam sobie brązy no i mam sztyblety i sztylpy i teraz kombinuję jak to pielęgnować 🙈 jakieś podpowiedzi?
adriena, ja brązowe oficerki czyszczę czymś siodłowym (step 1 CDM, płynem Equipe) i pastuję pastą bezbarwną. Trzymają kolor.
_Gaga ja mam mydełko glicerynowe ze Stubbena, nada się?
adriena, - nada się, ja nim czyszczę oficerki 🙂
Ja też a każde swoje buty mam i miałam brązowe. Szczerze to mi nawet nie przyszło do głowy, żeby szukać czegoś dedykowanego do koloru.😅
Jakie sztyblety polecacie, takie, które nie mają wąskiego czuba? Moja stopa się zrobiła bardziej naturalna w kształcie od chodzenia dużo boso i dotychczasowe buty zaczęły mnie cisnąć w palcach.
Czarne, wciągane albo zapinane na zamek, absolutnie bez sznurówek.
Zamówiłam Rustlery i kształtem ok, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia, więc je zwróciłam.
Fokusowa, kupiłam niedawno stacjonarnie w sklepie Stajnia sztyblety polskiej firmy Gabut. Czekają na testy, ale jako jedyne od dawna są wystarczająco szerokie na moją stopę. Na suwak, czarne, kosztowały chyba 330 zł. Jakość skóry nie najgorsza. Ciekawe ile wytrzymają 🙂
Poncioch, dziękuje, wyglądają fajnie, sprawdzę!
Post został usunięty przez autora
Ja jestem załamana jakością Hippici - Roma.
Tak wyglądają czapsy po trochę ponad roku, gdzie po drodze raz już reklamowałam - przyjęli. Teraz już nie przyjęli, ale przyznam, że szew przetarł się praktycznie z dnia na dzień i puścił.
393234437_1013322153331148_5811131195789384719_n.jpg 393234437_1013322153331148_5811131195789384719_n.jpg
387481920_672942624784299_6208851942430244101_n.jpg 387481920_672942624784299_6208851942430244101_n.jpg
Melanie, moje mają 6 lat, kupiłam je we wrześniu 2017 i wciąż są jak nowe. Puściła nitka na szwie. Może masz w tym miejscu jakieś nadmierne tarcie?
espana, stare wszyscy polecają, ale te nowe jakościowo leżą i kwiczą... To są dwa czapsy na zdjęciu (lewy i prawy), więc wątpię.
Melanie, niestety z czapsami od nich to jest lekka porażka.
Mam 3 pary no i jednę mi poprawilali 3 razy, bo skóra się przetarła po 2 tygodniach, a umówmy się mam teraz jednego konia, raczej nie wsiadam ich więcej.Za 3 poprawką skóra się trzyma już 2 lata, teraz puściły szwy dopiero i napik się zepsuł ( też już wymieniany).
Tak więc nadal szukam zamienników i chyba wezmę pierwszy raz czapsy EGO przetestuje.
Hippice jestem wierna ponad 10 lat.
Jeszcze mam zapasowe sztyblety jedne i jedne czapsy, a a po 2 komplety w użyciu codziennym i na zawody.
Poszukuję trwałych, z miękką skórą czapsow na krótką łydkę. I trwałe mam na myśli żeby suwaki wytrzymały chociaż rok a najlepiej dłużej, bo pół roku to stanowczo za mało…
Hej! Po 10 latach wróciłam do jeździectwa i kompletnie nie mam rozeznania w kwestii sztybletów oraz czapsów. Przy tak ogromnym wyborze i rozstrzale cen nie wiem na co się zdecydować. Macie jakies polecajki skórzanych czapsów i sztybletów, które wytrzymają ze mną dłuższy czas? Dodam, że raczej jeżdżę sporadycznie (1-2 razy w tygodniu), bardziej ujeżdżeniowo niż skokowo. Będę wdzięczna za każdą radę 🙂
W dobrej cenie jest ciągle Pascuello. Przerobilam i czapsy i sztyblety i ogólnie jestem zadowolona, na pewno nie ciorając ich codziennie powinnas miec na dlugo.
No i Ci uszyją na miarę w cenie 🙂
Mnie się czapsy Pascuello rozleciały po półtora roku. W trzech różnych miejscach, oba na raz w przeciągu dwóch tygodni. Jeżdżę jednego konia trzy razy w tygodniu...
W zeszłym roku przy okazji wizyty w stacjonarnym jeździeckim byłam świadkiem jak pani odbierała sztyblety Pascuello z reklamacji. Sprzedawczyni powiedziała „jako, że to trzeci raz się popsuły to przysłali nowe dla pani” 😂
Niestety i u mnie pascuello zawiodło - pod podeszwę wchodził piasek i tworzył swoiste wydmy, które ciężko było wytrzepać, a czapsy źle leżały w okolicy kostki przez co ociekały mi ponad koniec buta i denerwowały podczas jazdy. Zamek puścił równo 2 lata od zakupu.
Teraz mam od dwóch lat oficerki Sergio i gdybym miała kupić sztyblety i czapsy to celowałabym w tę firmę. Nie są tanie, ale patrząc jak wyglądają moje oficerki po tych dwóch latach (jeżdżę 3-5 razy w tygodniu) to nie wahałabym się z zakupem 😉
Ja też potwierdzam - mi się rozleciały Pascuello po kilku tygodniach.
Samanta77_, w sumie jeśli masz możliwość wybrać się na Cavaliadę albo masz jakiś duży jeździecki sklep w okolicy to jedź na rozeznanie. Zobacz jakie dane buty są w dotyku, jak leżą na twoich nogach, załóż czapsy… jeśli sklep posiada koziołek z siodłem i jest możliwość byś usiadła i zobaczyła jak noga leży w siodle w danym obuwiu to dodatkowy plus. Zapisz sobie odczucia w notatniku i jak ochłoniesz z wrażeń to sprawdź opinie tutaj na forum, albo zrób rozeznanie wśród znajomych. Jednak buty i czapsy dobrze nałożyć przed zakupem, a jak może zauważyłaś czytając ten wątek często polecane dawniej firmy czy konkretne modele z biegiem lat straciły na jakości.
Proszę o pomoc! Muszę dobrać czapsy (najlepiej oficerkowe) do sztybletów, ale żeby nie było tak łatwo to musi to być kolor ciemnej (raczej ciepłej) czekolady. Z opcji które znalazłam sama:
- pascuello - ale odpada raczej bo wszyscy piszą że gniot,
- pbk (Paweł Krzysiek) S-200 / S-206 - widziałam że chwalone w wątku momentami,
- Kavalkade Remus,
- B VERTIGO Comet,
- B VERTIGO Cosmos,
- Cavallino.

Czy ktoś może miał wyżej wymienione? Albo jest coś jeszcze z ciemnej czekolady na rynku czego nie znalazłam?
Ja miałam Kavalkade Remus, b.lubiłam/lubię. Na pewno kiedyś znowu kupię ten zestaw sztylpy i sztyblety.
xymena, zobacz w Paweł Krzysiek. Powinni uszyć co chcesz.
Ja mam kowbojki Rita Krzysiek(ta sama strona) takie na codzień i baardzo polecam. Zrobili mi cholewkę szerszą zgodnie z życzeniem, ale przesadziłam z szerokością i bez dodatkowych opłat odesłałam na zwężenie. Także super obsługa i naprawdę super jakość butów
adriena, z tego co doczytałam to one są chyba niestety dla długonożnych a ja krasnal...w łydce mam 35 cm, na długość 34-36 (mierzone od kostki do zgięcia kolana) a w tym kavalkade dla 35 szerokości przewidziana jest długość 39 😩.
mindgame, Zuzu., dzięki za opinie 🌷 w takim razie mam faworyta!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się