czapsy i buty

Ja mogę zdecydowanie polecić sztyblety marki Elt, sznurowane z suwakiem. Od roku nic się z nimi nie dzieje, ładnie się poddają, ba, w zimie... grzeją. Przynajmniej jest mi cieplej w nich na stajni niż w buciorach nieprzemakalnych z twardą, grubą podeszwą [takich na motor]. I wyglądają jak nowe, solidny zamek. Czapsy mam z Hippicy i były fajne.... dopuki po pół roku użytkowania nie spruła się nitka trzymająca gumę przy skórze w miejscu przykładania łydki. Idą do szewca, zobaczymy co z tym zrobi.
Ada   harder. better. faster. stronger.
06 lutego 2009 17:45
Poszukuję sztybletów wiązanych, czarnych (z ekspresem z tyłu lub bez, obojętnie) co polecacie ?
Chciałabym zainwestować w coś dobrego  😉

Posiadam butki Ariat Cobalt Performer


A można je gdzieś dostać w polsce ?
Wyglądają bardzo fajnie  😜

Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 lutego 2009 17:57
Ada, ja też mam Ariat'y i również polecam - b. dobra jakość, do tego mą mega wygodne.
Upolowałam je na eBay'u nowe za pół ceny  😉

A na jesień i zimę, kiedy wszędzie błoto polecam Mountain Horse Field Groom. Są bardzo ciepłe, można w nich jeździć, a jednocześnie nie trzeba się martwić o kondycję skóry po kontakcie z wodą.
https://www.tacksales.co.uk/product/mountain-horse-field-groom-boot.html
ja mam sztyblety pfiffy dwa lata i jedyne co w nich jest nie halo to krzywo starta podeszwa na pietach, ale to wina mojego sposobu chodzenia.
ja mam sztyblety Derby jak na razie 3 rok niebawem minie, mimo że są ostatnio po każdych koniach w stanie nagannym bo również w nich idę na konia przez mega błoto😀 to dają radę po wyczyszczeniu jak nówki 🙂
co do czapsów mam treningowe DeZtim zwykłe zamszowe fajnie się w nich jeździ, tylko są trochę krótkie;/ lat kupę już mają i jedyną wadą techniczną jest trochę zjechany już rzep. Na zawody mam sztylpy horsepol ale są beznadziejne jak za taką kasę, którą za nie dałam;/ zamek co rusz się rozwala i trzeba podszywać gumki się mega rozciągnęły, i połysk już nie ten nawet po rasowym pucowaniu;/ trzeba będzie zainwestować w coś lepszego.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 lutego 2009 21:52
Ja właśnie skompletowałam sobie zestawik Hippica 🙂.
Sztyblety z zamkiem są ekstra-wąskie, nie cierpię jak mi się noga telepie...
Co ciekawe-noszę rozmiar 41 a sztyblety są 39 i pasują idealnie.
A czapsiki oficerkowe....
No zobaczymy, jak sie będą sprawować...
Co do Hippiki to sztylpy oficerkowe rozpadaja sie wrecz blyskawicznie. Zakmi puszczaja. Po kilku wymianach zamkow, potem kupnie nowych i znowu ilus wymianach zamkow.... odechcialo mi sie tych sztylp zdecydowanie.
Sztyblety z zameczkiem bardzo fajne, ale tez raczej nie dlugowieczne. U mnie przezyly jakies 1,5 roku (w tym czasie ze wzgledu na kontuzje nie jezdzilam kolo pol roku). A w miedzyczasie zdazylam juz wymieniac w nich podeszwy.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 lutego 2009 22:01
[quote author=ms_konik link=topic=84.msg170943#msg170943 date=1234216338]
Co ciekawe-noszę rozmiar 41 a sztyblety są 39 i pasują idealnie.
[/quote]

hippika ma zaniżoną numeracje ja poprzednie mialam chyba 40 a teraz mam 38.

też nie znam osoby ktora byla by zadowolona z szybletów na suwaki przynajmniej tych sznurowanych.

w sztylpach suwaki wiecznie sie psuja ale mi juz wymieniali bezproblemu 2 razy w jednej parze. co parwda na jedna wymiane czekałam ponad 3 tyg na drugą miesiąc.
Brzask, fakt, wymieniaja, ale jak piszesz: dlugo trwa, no i ile razy mozna?? Ja juz mialam dosc.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 lutego 2009 22:05
a są jakieś sztylpy oficerkowe w ktorych suwaki sie nie psują?

czy jedynum wtjsciem jest wymiana suwaków na własny koszt na inne, np metalowe albo juz nie takie spiralkowe tylko ze zwyklymi ząbkami nawet plastikowymi.

Zawsze jeszcze mozna kupić sobie oficerki  😉
Sa. Zamki nie psuja sie w tych z jakby elatycznej skorki. Np. Hippica Italiano. A wygladaja jeszcze lepiej niz zwykle oficerkowe.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 lutego 2009 22:08
Ja ostatnio kupiłam te:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MESELX:IT&item=120375222085
i załamałam się, bo są za wysokie. A wyglądają na nodze cudnie, i jakość rewelacyjna  🙁
Hejka, czy możecie mi polecić jakieś trwałe, skórzane lub zamszowe czapsy?
Zależy mi by były naprawdę bdb jakości. Cenowo powidzmy tak do 160 zł
Chciałam zamówić Hippiki, ale przeczytawszy Wasze opinie odnośnie zamków - chyba z nich zrezygnuję 🙁
Będę wdzięczna za pomoc.
A co sądzicie o takich butkach do jazdy

Wyglądają chyba na solidne... Co o nich myślicie?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 marca 2009 20:18
A co do za firma? Z wyglądu bardzo ładne 🙂
darolga   L'amore è cieco
24 marca 2009 20:45
Czapsy Koeniga - meeega polecam! Są świetne! Super mięciutkie, super wygodne, a jak łydkę trzymają... MEEEGA! 😀
agnieszka133333 na pewno nie będą wyglądały estetycznie ze sztylpami oficerkowymi, miałam takie z suwakami z przodu tylko firmy Hunter
dzięki  😀 A czy jest ktoś wstanie rozszyfrować jakiej firmy są te sztyblety ?

ja chce kupić jakieś dobre sztylpy ujezdzeniowe. Oczywiście niedrogie... cena tak do 200. Moglibyście cos polecić?  😉
A co możecie polecić na lato? W czym można wygodnie "spędzić" nawet kilka godzin?
Mam też na oku sztylpy skórzane Fair-Play, ktoś może wie czym się różni model standard od premium?
agnieszka133333  te drugie.. jakie piękne !!!  😜 😜
Czy ktos sie orientuje czy w Polsce sa dostępne czapsy firmy HORZE? Mam sztyblety brązowe ale nie moge dobrac do nich czapsów skórzanych. Są w sklepie zagranicznym HORZE ale strasznie drogie i jeszcze przesyłka...
Moze ktos cos wie lub widzial? 😀
dzięki  😀 A czy jest ktoś wstanie rozszyfrować jakiej firmy są te sztyblety ?



Nie wiem czy napis z boku DERBY to nazwa firmowa. W Horsepolu takie mieli/mają.
Przez rok codziennego użytkowania (bez wielkiej dbałości o nie) są całe i mają sie dobrze. Poza tym miękkie i wygodne.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 kwietnia 2009 21:28
Derby to bardzo solidna firma, polecam jak najbardziej.
agnieszka133333 Będą na pewno wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu. Wydają się tylko wąskie przy kostce, mi to by bardzo pasowało bo mam chude łydki ale nie wiem jak Ty..

Czy ktoś posiada buciki sznurowane firmy Pana Paweł Krzysiek?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
06 kwietnia 2009 09:30
ja mam - bardzo fajne są 🙂
[img]http://195.225.36.8/~capriolawebmaster/foto/sztyblety/0.jpg[/img]
efka a jak z trwałością sztybletów Pana Pawła Krzyśka ?
[img]http://re-volta.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=84.0;attach=5172;image[/img]

Czy ktoś jeszcze z Was, ma sztybleciki jego produkcji?
Jak się sprawują? Czy warte są swojej ceny? A jak z jakością sztylpów?

Tak się zastanawiam żeby skompletować sztyblety + sztylpy Firmy Obuwniczej Paweł Krzysiek [img]

Bardzo proszę o rady i opinie
Czyli polecacie sztyblety Hippica?
A jak z rozmiarówką?
Fantazja ja od kilku dni użytkuję sztyblety Hippica Elite (takie z suwakiem), rozmiarówki się trzymają tylko są bardzo wąskie, ja akurat nie narzekam ale mam bardzo szczupłą stopę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się