Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

pytam, bo nie miałam na mysli takich otwartych, na korytarzu, jak w starych np. stadninowych stajniach, tylko zakratkowane, z boksu. Jak 5 lat temu budowałam stajnię to mnie chcieli w projekcie uraczyć takowym...
A odkręcanie, czyszczenie tych kratek... jakoś tego nie widzę... 😉 i nie czuję.
Hmmm, nie brzmi do dobrze ;] Czyszczenie takiego odpływu do najłatwiejszych pewnie nie należy a to co się może tam rozwinąć...
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
21 stycznia 2009 12:04
sznurka, niestety jeśli chodzi o siatke mieliśmy już jedną nieprzyjemną przygodę jesli chodzi o ten płotek z lewej strony to zdjecie bylo robione pierwszego dnia pobytu gdzie wlasciciel ledwo sie wyrobił ze zrobieniem padoczku, pare dni pozniej te wystające "słupki"(tam gdzie wiszą kantary zostały pokryte gumowym wężem strażackim.

wawerek, puste przestrzenie zostały wypenione pisakiem a drewno oczywiscie wbite by podloga byla rowna, we wszystkich innych boksach jest beton, my zdecydowałysmy sie na taka podloge dlatego ze nasze konie stoja na trocinach czyli plytka ściolka i jest ona o wiele przyjemniejsza.
wawrek, ciska Nie stoje tam już z koniem, kiedys stałam. Powklejałam i opisałam bo jest dość nietypowa stajnia 😉
nietypowa, ale bliska ideału... gdyby jeszcze otwarta była np na 10 hektarowe pastwisko... 😉
agull, tak pi razy oko

1 to pewnie jakie 2,7 boks ma w srodku 3 m wys
2 okolo 2-2,5 m
3 to 0.9 m
4 - 3 m
5- 4m
6 to 4,8 m

budynek po obrysie ma 3x8, wys. 4,8 i jest postawiony na zgłoszenie - ma max wymiary jakie bez pozwolenia moglismy miec
częsci wyciągniętej przed boksami opartej na filarach nie liczę
agull   Dążąc do celu
21 stycznia 2009 14:39
sznurka
Dzięki wielkie.  🙇
Właśnie też na zgłoszenie chcę budować, a Twoja stajenka cud miód poprostu.
Więc jeszcze raz dzięki wielkie za wymiary  :kwiatek:.
cieciorka   kocioł bałkański
21 stycznia 2009 17:19
sznurka, czy twoja stajnia stoi sama? mieszka tam ktos, kto koni dogląda, gdy ciebie nie ma? bo o ile pamietam, z rozmow o swince to chyba mieszkasz w bloku?
agull, te wymiary mocno orientacyjne sa
przyjrzałam sie i chyba trochę nasciemniałam;] ale częsci rzeczy nie ma jak zmierzyc po prostu bo ja niedrabinowa

cieciorka najpierw chciałam cię odesłac do wątku http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1613.0.html ale wiem ze to pytanie z głupoty po prostu

Mieszkam w domu w poblizu stajni

21 stycznia 2009 21:09
cieciorka najpierw chciałam cię odesłac do wątku http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1613.0.html ale wiem ze to pytanie z głupoty po prostu

pytanie, czy stajnia stoi "sama" może rzeczywiście naiwe, ale mając w głowie sprzeczne informacje [w wątku świnkowym było o wchodzeniu po schodach, więc skojarzyło mi się z tobą i że mieszkasz bloku] spytałam.
ale to najwyraźniej jednak głupota, bo nie rozumiem, po co ta złośliwość  🤔
drewniana podłoga, nawet ta z fotek jest o niebo lepsza niż beton! owszem jeśli koń będzie trzymany na głębokiej ściółce to będą odcieki do gruntu, ale myślę, że taką podłogę robi się po to, by koń stał na płytkiej ściółce.
Znam stajnię, gdzie taka podłoga leży już 15 lat! Są oczywiście jakieś ubytki, ale jak na taki kawał czasu to git.
Brzask - dobra robota, ale między klockami, tam gdzie będziesz miała wolne przestrzenie to powbijaj dębowe kliny albo zastosuj piasek z cementem.

i jeszcze jedno: konie nie produkują gnojowicy, tylko gnojówkę. Chyba, że ktoś utrzymuje konie na kratach

a tak wogóle to Brzask, dureithel super macie stajenki

Brzask - zrób sobie jeszcze taką podłogę pod podcieniem - u mnie tak jest /foty na poprzednich stronach/ i sprawuje się super!

Oczywiście gnojówkę  :kwiatek:
rowki są po to żeby słoma nie musiała wszystkiego wchłonąć i żeby ograniczyć ilość amoniaku.
W jednej stajni, w której stałam wiele lat były takie rowki i funkcjonowały dobrze dopóki jakiś idiota w ramach remontu nie zamurował odpływu 😉

Ja u siebie będę testować klepisko i ściółkę torfową a potem się zobaczy. Ale drewna nie chcę bo się zraziłam 🙁
cieciorka, naprawde dobijasz mnie
zadam ci inne pytanie
czy domy są tylko parterowe i z windą?

zapytaj jeszcze gdzie trzymam kluczyk do stajni;]
i co Wy wszyscy z tymi rowkami...? Nie robi się rowków tylko szeroki, ale płytki spływ, tak żeby w razie potrzeby wyczyścić to łopatą, a nie patykiem
agull   Dążąc do celu
22 stycznia 2009 08:16
agull, te wymiary mocno orientacyjne sa
przyjrzałam sie i chyba trochę nasciemniałam;] ale częsci rzeczy nie ma jak zmierzyc po prostu bo ja niedrabinowa

Nawet jak są orientacyjne to już chociaż wiem jak kombinować z tymi wymiarami.
Grunt to dobre chęci. Dzięki  :kwiatek:
22 stycznia 2009 11:56
widać taka moja dola... dobijać  😵
dureithel , A Wiatowice mają w dużych drzwiach "nieboksowych"  te folie odsuwane na zasadzie rolet, jeśli trzeba, czy one są już tak na stale nieprzesuwne?  Nie dopatrzyłam, jak byłam na miejscu... :/
Nie da się za bardzo rolet z tego zrobić. Jest na stałe.
Tzn można to zdjąć bo to tylko wisi na takich haczykach, ale jakiegoś systemu do otwierania tego nie ma. No bo w sumie taka tego rola żeby przechodzic przez to 😉
Byłaś tylko w Wiatowicach czy jakoś głebiej związana?
dureithel
achaaa🙂 Właściwie o to mi chodziło, czy da się to chwilowo zdjąć, jak by sobie stajenny chciał przejechać np rekreacyjnie przez takie drzwi traktorem z furą gnoju  i żeby tego nie ubabrać 🙂
Byłaś tylko w Wiatowicach czy jakoś głebiej związana?

i to i to🙂 ale przejdę na PW bo administracja tu zaraz na mnie słusznie najedzie  🏇 że OT robię 😉
czy ktoś ma może namiary na firmy budujące hale za rozsądne pieniądze, bo moje poszukiwania w necie spęłzły na niczym :-(
A jaką halę chcesz postawić ? Stalową, drewnianą, namiotową ? Daj znać mam sporo kosztorysów od różnych firm.
stalową najchętniej, ale konstrukcja drewniana też mogła by być, coś co jest trwałe więc namiot odpada, wyślij mi proszę te kosztorysy na pw  🤣
Teraz uwaga bo będzie popis mojej genialnej wyobraźni!
Tak sobie myślałam... Dałoby się postawić stajnię, a pod stajnią zrobić normalne podpiwniczenie i z tego zrobić halę? Sama stajnia byłaby trochę podwyższona, tak żeby do tej hali dochodziły jakieś mini wąskie okienka, i wejście byłoby takie długie i pochyłe, tak samo do hali, długa pochyła w dół... Jakby wpływała praca "w podziemiach" na konie i ich ciśnienie?

Wiem, że głupie te moje wymysły, ale męczy mnie to od pewnego czasu już  😜
rewir, też kiedyś o takim czymś myślałam 😉 Ciekawa jestem  😀
To już chyba lepiej na strychu...
caroline   siwek złotogrzywek :)
28 stycznia 2009 21:07
Teraz uwaga bo będzie popis mojej genialnej wyobraźni!
Tak sobie myślałam... Dałoby się postawić stajnię, a pod stajnią zrobić normalne podpiwniczenie i z tego zrobić halę?

jak w tej "wizji" rozwiazujesz problem wysokosci hali?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 stycznia 2009 21:08
rewir, myślę że wyzwaniem byłaby wentylacja hali i odprowadzanie wilgoci.
I jakoś ciężko wyobrazić sobie brak słupów podtrzymujących strop takiej hali, jeżeli nad nią byłaby stajnia 😉
caroline, hmm... nie wiem na ile maksymalnie da się zrobić piwnicę.
nie jest problemem wysokośc, a podparcie i obciążenie stropu.
dokładnie... z takich problemów "na szybko"
- pochylnia miałaby pewnie jakieś max 8 procent (czyli schodzisz o 8cm na 100cm). Zakładając wysokość hali na 5 metrów musiałabyś mieć 62 metry długości tej rampy... (6-8 procent to taka pochylnia normalna 'dla ludzi'😉
- doświetlenie - żadne
- wentylację oczywiście da się zrobić, ale koszt jest już wielki. Musi być mechaniczna albo klimatyzacja, bo na pewno to co może być dostarczone przez mini okienka nie wystarczy na tyle wymian powietrza ile potrzebuje tak duża kubatura hali
- jeśli na górze ma coś być, to przekrycie musiałoby być niesamowicie wytrzymałe. Pewnie strunobeton dałby radę 😉 na pewno nie jest to lekka i delikatna konstrukcyjka 😉 Nie mówię już nawet o grubości takiego przekrycia...
- wilgoć to też nie byłby pewnie problem - wystarczy odpowiednia izolacja dookoła (koszty koszty okropne)

poza tym myślę, że wszyscy by mieli klaustrofobię 😉
czyli wszystko się da, tylko za ile 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się