Torwar 2012 22-25 marca

a Diva dostała derkę od pani K. Milczarek, z ostatniego konkursu 😍 musiałam się pochwalić

http://kwejk.pl/obrazek/1042341 jakby ktoś nie widział  🏇 😂
chwal sie w jaki sposob dostała;D
długaaa historia 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 marca 2012 15:03
pari01  😵 😂 😂 😂 😂
Jak to mówią: No risic, no fun  👍 😁
to przynajmniej na pw 😀ciekawska jestem 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 marca 2012 16:00
konwalia no właśnie opowiadaj, Tuptek nie tylko Ty jesteś ciekawa  😀
galopada_   małoPolskie ;)
27 marca 2012 16:23
konwalia tez chce wiedziec  🤬 😉
asds   Life goes on...
27 marca 2012 16:25
Ja też!!
iwona9208 no właśnie nie wiedziałam czy tylko jaa . Mam nadzieje że nie bedzie raczej OT jak tu to opowie 😀
Przepraszam że się wtrącam w dyskusję (bo sama jestem Ciekawa jak dostałaś tą derkę  🤣 )
ale mam pytanie, czy na takiej rangi zawodów w skokach koń nie powinien mieć ochraniaczy? a nie owijki?
czy są to ochraniacze? i tylko mi wyglądają na owijki

foto. Ada Szewczak
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 marca 2012 16:30
Nigdzie w przepisach nie ma nic na ten temat 😉 Jest tylko kwestia wagi ochraniaczy i tyle 😉 W wątku o przepisach była jakiś czas temu rozmowa na ten temat 😉
Nie jestem aż tak zaczytana w volte 😉 więc nie wiem co w jakich tematach za bardzo  🙂
jestem tu raczej sporadycznie

Pytam bo po prostu rzuciło mi się w oczy,
mi było by szkoda konia i jego nóg bez ochraniaczy  🤔 tylko w owijkach, ale może jestem w błędzie
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 marca 2012 16:48
Ale nie wiadomo co jest pod nimi 😉 Najczęściej są tam podkładki z żelu, tudzież inne wynalazki, które niejednokrotnie lepiej podtrzymują ścięgno i amortyzują uderzenia z przodu 😉 U nas jeździ facet, który konkursy 120 jeździ bez niczego, więc owijki to nie takie najgorsze rozwiązanie 😉
Q., akurat jeśli chodzi o ochronę nóg podczas uderzenia z przodu owijki dużo lepiej spełniają się w tej roli niż większość dostępnych na rynku ochraniaczy :p I widać je na parkurach coraz częściej.
Co więcej, nie sądzę, żeby chodziło tu jedynie o ochronę nóg podczas uderzenia, ale również ścięgna przy lądowaniu. Poza tym, nie każdy koń może nosić ochraniacze 😉
to w takim razie czemu ochraniacze są popularniejsze skoro owijki z tego co mówicie są dużo lepsze
Ochraniacze sa przede wszystkim wygodniejsze w uzyciu, szybko sie zaklada, latwo czysci. No i bardziej przystosowane do skokow (otwarte z przodu).
to w takim razie czemu ochraniacze są popularniejsze skoro owijki z tego co mówicie są dużo lepsze

Przy zakładaniu owijek trzeba się trochę napracować, trudno wmontować w nie wkładki z włókna węglowego i nie mają logo prestiżowej firmy - i nie da się złoić za nie kilkuset złotych 🙂
Owijki nie mają też magicznego, potwierdzonego przez kosmiczne laboratorium "systemu aktywnej ochrony" itd.
Mimo zdecydowanie zbyt dużej ilości przerw i tylko trójki zawodników w ujeżdżeniu uważam cavaliadę za udaną, może dlatego, że udało mi się spotkać z dawno nie widzianymi znajomymi i poznać voltowiczów- arivle, Alice, misskediss  :kwiatek:
Choć muszę powiedzieć, że nie wyszło to "spotkanie" w E, usiadłam tam na chwilę, ale nie widziałam żadnych znanych mi twarzy, a siedzących tam kilku czerwonych kokardek w ogóle nie kojarzyłam.

Kilka moich kadrów, nie mam już siły tego wszystkiego obrabiać 😉







Atamanka mamy jedno bardzo podobne ujęcie, tlyko z innych miejsc hehe
Ale się fajnie złożyło  😉



No i bonusowo:

konwalia To ja było z tą derką? ;-)
konwalia To ja było z tą derką? ;-)

Też jestem ciekawa  👀
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
27 marca 2012 20:42
No właśnie co z tą derką?  🏇


Coś ode mnie:




trzeba umieć się dogadać  😎 jakoś tak wyszło w rozmowie
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 marca 2012 21:07
Ja się nawet do tej derki przytuliłam! Hehe, faaajna, mięciutka, Ekwadorowa 😂
No wiesz co, myślałam, że będzie zapierająca dech w piersiach historia ;-p
Q
Bo w owijkach nie wszystkie konie powinny skakac, te ktore z natury sa takie ze lubia pukac w dragi, to w owijkach troche olewaja sprawe. Ogolnie mlode konie tez w owijkach sie nie skacze raczej (musza sie uczyc ze maja nogi podnosic, w niemczech widzialam na zawodach sporo koni tylko w przednich ochraniaczach w ogole - na tylach nic). Takie to po prostu tradycyjne tez ze sie startuje w ochraniaczach, a jezeli ktos startuje w owijkach, to czesto cos za tym stoi (nakostniaki, starty swiezo po urazach, slabsze sciegna)- ale oczywiscie nie zawsze.  😉
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
27 marca 2012 22:01
dorzucam pare foteczek 🙂

no to teraz rozumiem 😉
a ja Honzę dorzucę









Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się