VOD - ktoś korzysta?

Czy ktoś z Was korzysta z VOD?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora? Jakie są koszty i czy od filmu, czy abonament? Jesteście zadowoleni?

Chciałabym móc korzystać także w telewizorze, da się?
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 lutego 2012 11:18
Mam platformę Cyfrowego Polsatu, jest kilkanaście kanałów VOD. Na każdym leci co innego (w kółko to samo), filmy są zmieniane co tydzień(?) bodajże. Żeby obejrzeć film trzeba zapłacić, każdy film ma inną cenę, zależnie od tego czy to stary czy nowy film. Ceny są od ok. 3 do 12zł za film. Według mnie to się nie opłaca, bo film masz tylko na 24h.
Tobie zdaje się chodzi o trochę inny rodzaj tej usługi... cóż ja mam coś takiego 😉
Dzięki za info!
Chodzi mi chyba o coś podobnego - tzn. mam ochotę na film, wybieram jakiś z listy i puszczam.
Do tego trzeba mieć jakiś konkretny abonament Cyfrowego Polsatu? Czy najtańszy wystarczy? I na jaki okres jest umowa?

Myślałam o HBO Go - bo tylko to kojarzę z reklam, ale nie wiem, jak to się ma do innych ofert.
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 lutego 2012 11:36
My mamy jakiś nie zbytnio rozbudowany pakiet bodajże za 59zł, umowa na 24 miesiące. Przez pierwsze 4(?chyba) miesiące mieliśmy za darmo kilka(5?) kanałów VOD. Później trzeba już płacić za każdy film z osobna.
Tyle że nie masz możliwości wybrania konkretnego filmu jaki Ty chcesz, tylko z tych co akurat są dostępne na kanałach VOD.

Podpytam się mamy bo ona branżowo siedzi w nowościach z ofert telewizyjnych 😉
Ja posiadam Cyfrowy Polsat i tam korzystam z VOD tak jak napisała Ada ceny za nie zaczynają się od 3 zł do 11 zł (najdroższe są zazwyczaj nowe filmy), ale jeśli chodzi o wypożyczenie, to wygląda tak bynajmniej u mnie przy abonamencie za 90 zł, że jak zapłacę za film 11 zł w piątek to mogę go oglądać przez cały weekend 24 na dobę, a filmy te tanie za 3 zł itp one lecą za darmo u mnie.
Ja mam Cyfrę+. Ale jestem za chytra, filmy za drogie, bierze się taki film o jest do max 48 godzin chyba.
A potem ten film za darmo za 2-3 miesiące.
pokemon, a ile kosztuje taki film i ile kosztuje abonament?
Abonament kosztuje różnie, zależy jakie pakiety wybierzesz. VOD tam jest na jakimś jednym kanale. Wybierasz filmy i ceny standardowo do 12 zł.
Sporo jest nowości, nawet dość szybko. Ale oduczyłam się odkąd jest jeszcze C+ na zyczenie i jak coś przegapię to sobie oglądam.
Ja mam cyfrowy polsat i place abonament 99 zl. Mam za to darmowe VOD bodajże na 7 kanałach, ale to są najtańsze filmy,ktróre baaardzo często powtarzają.
Ja jakoś tak teraz zajarzyłam, że to jest jeszcze jakiś abonament za VOD  🤔
Na Cyfrze jest tak, że masz cyfrę i tyle. Nie płaci się żadnego abonamentu za VOD dodatkowo. Dopiero płacisz, jak chcesz wypożyczyć film, czyli za film się płaci.
[b]Pokemon[b], zgadza się, nie płacisz abonamentu za VOD, jedynie za wypożyczenie filmu, chyba, że masz wysoki abonament za samą obsługę platformy i wtedy, tak jak w moim przypadku, masz kilka kanałów za free

Edit. Cosik mi się pogrubiło 😡


Mam na Cyfrze najdroższy abonament Prestiż HD, czy jakoś tak. Na pewno nie ma czegoś wyżej.
Nie wiem o czym mówisz w takim razie.
A widzisz, może cyfra+ ma inaczej, w każdym bądz razie cyfrowy polsat tak ma
a wybór filmu w Cyfrze i Polsacie jak wygląda - wybiera się z listy po tytułach tylko, czy jest jakiś opis przy tytule?
Płaci się przed obejrzeniem (czy trzeba ruszyć pupcię do kompa i zlecić przelew) - czy jak mam ochotę na film to zapuszczam i doliczą do rachunku?

No i jeszcze jedno ważne - teraz mam jakiś zwykły dekoder - jak przełączam kanały, to najpierw na dole pojawia się tytuł, dopiero po ok. 2 sekundach widzę obraz. Jak przełączam kanały w tv bez dekodera (kablówkę) - to obraz mam od razu. Czy u Was trzeba czekać na wizję?
W Cyfrze jest tak:
Masz tytuły, opisy i krótkie filmowe zwiastuny.
Film zamawiasz mailem, smsem lub telefonicznie - potem doliczają Ci do rachunku.
Musisz mieć dekoder VOD, czyli taki, na który można nagrywać filmy, bo ten film jakby się ściąga na dysk.
u mnie jest multimedia-vod, jest super, fajnie mieć taką wypożyczalnię filmów w telewizorze. ceny od darmowych do 10 zł mniej więcej, zazwyczaj mniej. jest dużo filmów i często wchodzą jakieś nowosci, regularnie w każdym razie. film mam na 48h, ale naprawde rzadko ogladam film dwa razy wiec w sumie nie widze problemu.
a no wlasnie, tez sa zwiastuny i opisy, a zamawia się przez pilota i doliczaja do rachunku 🙂
Bay - napisz pls coś więcej, bo brzmi ciekawie - czy to jest odrębna usługa, czy trzeba mieć do tego jakiś abonament tv?
Pokemon - długo trzeba czekać od zamówienia do momentu, kiedy będzie można obejrzeć? Nigdy jeszcze nie miałam VOD, ale wyobrażam sobie, że najfajniej, gdyby działało tak - zalegam w łóżku, w tv nic nie ma - wybieram więc VOD i po kilku sekundach mam - tak jest w Cyfrze?
Tak jest, dzwonisz i masz.
Magdalena- u mnie był to po prostu 'gratis' do kupowanego abonamentu. nic się za to dodatkowo nie płaci. wydaje mi się, że Multimedia mają to w 'zestawie' w każdym pakiecie.
Podbijam, choć trochę zmienię temat.
Czy kojarzy ktoś jakiś serwis VOD (sądzę, że raczej zagraniczny), w którym można sobie zaznaczyć swoje preferencje, wiek itp. i dostać propozycje programów/filmów?
Szukam w necie i średnio mi idzie 😉
Kupiliśmy cyfrowy polast i mamy 4 miesiace VOD bez opłat. Ale jak oglądnąć film? Kanały są ciagle zablokowane. Też muszę wysyłać smsa lub dzwonić?  🤔wirek:


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się