W górach jest wszystko, co kocham - wątek dla łazikantów

Ja w tym roku w ramach dnia wolnego na praktykach wybrałam się z Ustrzyk Górnych na trasę Szeroki Wierch, Tarnica, Halicz, Rozsypaniec, przełęcz Bukowska i do Wołosate. Gdyby nie straszny upał, ból głowy i bunt żołądka dużo bardziej by mi się podobało. Do tej pory się dziwię, że nie umarłam tam...

na Tarnicę


przełęcz pod Tarnicą, w tle reszta trasy


Halicz


w drodze do Wołosate, widok na Ukrainę



a tutaj link do albumu z Tatr 2010 🙂 nie po kolei są tam zdjęcia, bo aparat mi coś wariował z numeracją.
trasy po zdj z Krakowa:
Dolina Małej Łąki, Przełęcz w Grzybowcu, Giewont, Przełęcz Kondracka, Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak, Dolina Kościeliska.
Dolina Roztoki, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Świstówka Roztocka, Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.144920422186745.26931.100000063657935&type=1
W jaki dzień byłaś?
Robiłam tą samą trasę, tylko w drugą stronę i odpuściłam tłok na Tarnicę. Pogoda się zgadza 😉
Gagulec   Mistrz lokalny
29 sierpnia 2011 14:48
Gagulec, aaa nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę  🤣
Dlatego chce na studia iść do Krakowa!
Ruszałaś ze Strbskiego Plesa?
Właśnie ostatnio zastanawiałam się czy są jakieś busy z Zako lub okolic na Słowację.
Niestety przyjechałam pociągiem :/ i coś tam było na rozkładzie busów że niby jest ale bardzo mało.


Tak tak, szłam tym pitolonym asfaltem do Popradskiego Plesa xD.
Busy sa, bo widziałam jakiś plakat 🙂. Jak pójdziesz na studia do Krk to zaproszę Cię do naszej Grupy Górskiej 🙂.
Założyłam takie... coś i łazimy co tydzień po Tatrach 🙂. W zimie tez cos planujemy 🙂.
Żałuję, że nie urodziłam się gdzieś w okolicach Krakowa. Zazdroszczę ludziom, którzy w góry mają bliżej i mogą tam bywać o wiele częściej. Dla mnie to już dość poważna wyprawa 🤔.


Lotnaa jeszcze wszystko przed Tobą  😎
W jaki dzień byłaś?
Robiłam tą samą trasę, tylko w drugą stronę i odpuściłam tłok na Tarnicę. Pogoda się zgadza 😉


10 lipca, to niedziela była. Fakt, tłok na Tarnicę straszny. Ale że pierwszy raz byłam i szczyt na wyciągnięcie ręki to przebolałam to 🙂 Większość jednak szła od Wołosate. Na trasie z Ustrzyk może z 5 osób spotkaliśmy.
Gagulec tez byłam w tamtych okolicach - przepiękna i przefajoska trasa  😍

Dodam kilka ze Słowacji
eh szkoda że tak szybko minęło 🙁
na Polski Grzebień (piękna trasa):





Koprovsky Stit:




no i okolice schroniska Terycho Chata:



Przeszłam psychiczny reset, odzyskałam siły (paradoksalnie meczac sie niemiłosiernie)
Kocham te góry no ...
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 sierpnia 2011 17:20
Gagulec, ooo fajnie 😀
Ja będę w październiku teraz, na kilka dni z tatą.
Niestety u większości moich znajomych ciężko z funduszami.

To i ja wstawię jakieś zdjęcia:
Siklawa

pierwsze spojrzenia na 5 stawów (wielki staw) zapewne pokazuje koledze, który był pierwszy raz gdzie co jest

ostatnie spojrzenie na dolinę (widać 4 stawy)

zdjęcie zrobione gdy schodziliśmy z morskiego oka, coraz ciemniej a asfalt jakoś nie chciał się skończyć
Gagulec   Mistrz lokalny
29 sierpnia 2011 19:11
koenicke - kocham trase na Grzebień lub Rochatkę właśnie przez Wielickie Ogrody 🙂.
Byłam tam już trzy razy i za tydzień też się wybieram. Tym razem na Małą Wysoką 🙂,
Gagulec
ja teeeeż, choć za rok ( niestety dopiero za rok) zamierzamy pomykac po innych trasach.
Ja wymiekłam przed Mała Wysoką - lęk wysokości :/ ale zamierzam zapisać sie na jakieś skałki
żeby troche z tą moją ułomnością powalczyć.
Acha, no i kije! W następnym roku biore kije. Możesz jakieś polecić ( a widze że masz ? 😉 )
Gagulec   Mistrz lokalny
30 sierpnia 2011 11:51
Mała wysoka to nic... Koprowy jest super xD. Ciasno na szczycie i wszędzie przepaście 😀.
Ja mam kije firmy milo 🙂. Gorąco polecam 🙂.Kije s mega na podejściach i zejsciach - mozna nogi odciązyc, a na zejsciach - idzie się 3x szybciej jak bez 😀.
Hmm, muszę w takim razie pomyśleć nad kijami. Mam tendencję do wywrotek na zejściach...
Powiedzcie mi czy szlak na Przełęcz Krzyżne z Doliny Pięciu Stawów jest jednokierunkowy, tylko pod górę? Na mapie z 2011 jest dwukierunkowy, w internecie nie mogę nic znaleźć że jest jednokierunkowy, a rodzice się zarzekają, że widzieli tabliczkę na początku szlaku informującą o jednokierunkowości.
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 sierpnia 2011 12:55
Horsiaa, hm raczej jest normalnie, można w obie strony.
Jednokierunkowy jest z Zawratu na Kozi Wierch.
W tamtym roku byłam tam i nie widziałam takiej tabliczki. Rodzice byli w tym roku i twierdzą, że taką tabliczkę widzieli. Może im się wydawało 😁 co obstawiam 😎
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 sierpnia 2011 13:24
Horsiaa, pewnie im się pomyliło z tą co jest przy drogowskazie na Kozi Wierch.
Co prawda tej trasy nie robiłam ale na 100% jest normalnie bo przecież nie idziesz cały czas przez turnie.
Ja jutro smigam na Małołączniak i Ciemniak 🙂. Będzie ktoś jutro w tamtych okolicach? Może re-voltowe spotkanie na szczycie 😀??

18.09 - Orla Perć
24.09 - Gerlach (jak pogoda dopisze...)
Powiedzcie mi czy szlak na Przełęcz Krzyżne z Doliny Pięciu Stawów jest jednokierunkowy, tylko pod górę? Na mapie z 2011 jest dwukierunkowy, w internecie nie mogę nic znaleźć że jest jednokierunkowy, a rodzice się zarzekają, że widzieli tabliczkę na początku szlaku informującą o jednokierunkowości.


Wczoraj patrzyłam na Krzyżne od Pięciu Stawów, i ludzie szli w dwie strony 😉


A na Czerwonych byłam Gagulcu w środę 😉
Horsiaa - dwukierunkowy 🙂

No i byłam 🙂.

Małołączniak - Krzesanica - Cimniak

Tu widok z pierwszego szczytu na Taterki Wysokie 🙂



Pod Małołączniakiem:



Wspin xD

wspin  😀
ekstra foty - szkoda, że tak często nie moge tam byc
Wspin super, nigdy nie robiłam czegoś takiego  😜 Może kiedyś...
a gdzie to ten wspin?
To pewnie wejście na Małołączniak od Miętusiego Przysłopu. Całkiem fajna trasa 🙂 Byle nie w dół po deszczu, bo jest strasznie ślisko...
Tak, to tam.
Konkretniej to jest Kobylarzowy Żleb 🙂.
Ale tych łańcuchów malusio 🙁 i krótko strasznie... Dlatego ide na Kozi w tą sobotę xD.
A za dwa tyg całą Orlą na raz połknę 🙂>
Ja byłam ostatnio w Smoczej Jamie i Jaskini Raptawickiej - też trochę łańcuchów, ale tylko ciut ciut. Przyznam, że po łańcuchach fajnie mi się chodzi, lubię to 😉 z tegorocznych planów nie wyszła mi tylko Szpiglasowa od Doliny Pięciu Stawów, bo po dojściu do schroniska noga odmówiła mi posłuszeństwa  🤔

Btw możecie polecić jakąś fajną mapę ze szlakami, może być tylko na polską stronę. Mam takie składane mapy z podanymi czasami przejść, ale tam są tylko same "główne" szlaki, najbardziej znane.
Ja polecam laminowane Comfort Map (są w empikach). Wszystko maja oznaczone - kierunkowość szlaków, ekspozycje, czasy przejść w obie strony, kiedy zamykają szlaki itp. Ja mam na dzien dzisiejszy te dwie:

 

Taką właśnie mam w planach - miałam je ostatnio w łapkach i są całkiem fajne
Hej nie wiem czy to do końca na temat, ale czy możecie polecić jakieś konkretne trekingowe peleryny przeciwdeszczowe - takie z rękawami i miejscem na plecak. Oczywiście na wycieczki w góry 😉 
Czy ktoś ma namiar na jakiś sympatyczny domek w szeroko pojętych górach do wynajęcia,dla ok. 12 osób?
Bylam wczoraj na Kozim Wierchu...
Przeszliśmy Orlą Perć od Zawratu do Żlebu Kulczyńskiego. Na Granaty nie starczyło nam już czasu. Ale był hardkor, bo pogoda była tragiczna - mgła, wiało i mżyło. Skały i łańcuchy były mokre... Także było momentami niebezpiecznie...







Słynna drabinka



Powiem Wam, że ciuchy z Horze genialnie sie spisują w górach 😀.
Od dwna chodzę w bluzkach, bluzach i kurtkach Horze i na prawdę - są idealne 😀.
Gagulec jak patrzę na Twoje zdjęcia to mnie skręca z zazdrości 🍴 Nie dość, że mam daleko z Lublina to jeszcze siedzę i uczę się na poprawki 🙄

Powiedzcie mi czy dla kogoś z dobrą kondycją, ale co był w górach ostatni raz 14 lat temu 😁 takie szlaki na początek będą dobre?
1. Dolina Kościeliska, Jaskinie wszystkie, Staw Smreczyński, Hala Stoły
2. Dolina Małej Łąki, Giewont, Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak, Dolina Kościeliska
3. Dolina Chochołowska, Starobociańska Dolina, Siwa Przełęcz, Błyszcz, Bystra, Ornak, Iwanicka Przełęcz, Dol. Kościeliska
4. Dolina Chochołowska, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Dolina Chochołowska
5. Kuźnice, Polana Kalatówki, Hala Kondratowa, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kasprowy Wierch, Kuźnice

A na następną wyprawę:
1. Palenica Białczańska, Morskie Oko, Szpiglasowy Wierch, Wrota Chałubińskiego, Morskie Oko, Palenica Białczańska
2. Palenica Białczańska, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Waksmudzka Rówień, Czerwony Staw, Przełęcz Krzyżne, Dolina Pięciu Stawów, Dolina Roztoki, Palenica Białczańska
3. Kuźnice, Dolina Jaworzynki, Schronisko Murowaniec, Czarny Staw Gąsiennicowy, Przełęcz Zawrat, Świnica, Świnicka Przełęcz, Zielony Staw, Schronisko Murowaniec, Skupniów Upłaz, Kuźnice

Wszystko się mieści wg map 8-9h plus ok. 2h na postoje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się