Rekreacja Warszawa i okolice

Nie znalazłam wątku poświęconego wyłącznie rekreacji w Wawie i okolicach...
Szukam sprawdzonego i polecanego miejsca w okolicach Wawy (zrozumiałam z wypowiedzi forumowiczów, że w Wawie nie znajdę nic co mnie satysfakcjonuje), gdzie mogę uczyć się na dobrych i nie eksploatowanych (bardzo ważne dla mnie!) koniach rekreacyjnych, zanim - jako przyszły właściciel własnych koni - dołączę do innych wątków (np. o stajniach  🙂😉.
Chodzi mi o:
[list]
[li]dobre warunki techniczne, w tym halę (tu liczę na doświadczenie innych użytkowników, nie potrafię zdefiniować bardziej konkretnie  :icon_redface🙂
wykwalifikowanych instruktorów (uprawnienia) - przy okazji wymagających
przyjazną atmosferę
cierpliwość i kulturę - jestem już bardzo dorosła, nie będę zawodnikiem....
możliwość jazd/oprowadzanek na kucykach dla moje 5letniej córki (która zupełnie oszalała na punkcie koni)
lekcje indywidualne, najchętniej z możliwością samodzielnego przygotowania konia, w tygodniu w godzinach porannych, w weekendy dowolnie[/li]
[li][/li]
[/list]
Lokalizacja najchętniej do 40 km od Wawy, kierunek dowolny - dojadę. Cena dowolna (ale chyba nie "chojnowska"...).
Bardzo na Was liczę - jestem już po lekturze wątków dotyczących stajni i mam pojęcie gdzie trzymać swoje przyszłe nabytki, ale nie wiem, gdzie najlepiej się nauczę - no i zapewnię taką możliwość swojej córce, która zasili grono forumowiczów w (dalekiej) przyszłości.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 sierpnia 2009 20:16
troche zle szukalas 😉 http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,2875.msg300835.html#msg300835 tutaj jest troche opini o rekreacji i instruktorach
Dziękuję. Rozumiem, że Sobiescy Żyrardów i Lorcin nie (bo miały negatywne opinie w wątku stajennym), Agrofarma nie - więc zostaje Wyręba. Czy może ktoś ma jakieś opinie? W podanym wątku brak...
Może też jakieś kameralne miejsca, których nie znajde w necie?
ephinacea- najlepiej jak sie wybierzesz do wyreb osobiscie. nigdy nie jezdzilam tam rekreacyjnie, stajnie znam 'okiem' pensjonariusza, ale nie slyszalam prawde mowiac negatywnych opnii o prowadzonych jazdach.

a tkkf hubert?

http://www.tkkfhubert.pl/
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 sierpnia 2009 08:10
ephinacea w watku ktory podlinkowalam, Kpik pochlebnie wyrazala sie o instuktorce z Sobieskich, wiec nie wiem dlaczego skreslasz te stajnie. tym bardziej, ze ma to czego wymagasz: hale, atmosfere, przywoite ceny, oprowadzanki dla dzieci, dobry dojazd (samochodem i pkp) 😉

Lanka_Cathar polecala jeszcze SK Ławra w Łajskach k./Legionowa 🙂
kujka   new better life mode: on
22 sierpnia 2009 10:59
ephinacea, Ulmag Aleksandrow tez spelnia Twoje wymagania.
Norquina   Life is too important to be taken seriously
22 sierpnia 2009 18:45
Mysle ze warto tez sprawdzic stajnie Klucz pod Legionowem, powinni spelnic Twoje wymagania, slyszalam pozytywne opinie na ich temat, 🙂
Odkopuję!
Po raz kolejny podejmuję próbę zmienienia swojej obecnej stajni (nie dlatego, że jest zła, wręcz przeciwnie, chciałabym po prostu poznać też inny punkt widzenia, na jakiś czas zmienić konie, spróbować czegoś nowego). Która stajnia w Warszawie posiada naprawdę ambitną rekreację?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :kwiatek:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
01 czerwca 2010 20:04
Zdefiniuj pojęcie "ambitna rekreacja". Czy chodzi Ci o stajnię, w której możesz sobie poskakać na rekreacyjnych dobrze wyszkolonych koniach, czy poćwiczyć coś bardziej pod kątem ujeżdżenia?
Interesuje mnie zarówno ujeżdżenie, jak i skoki, jednak ze szczególnym naciskiem na to drugie (i zaznaczeniem, że ostry kiwi nielot ze mnie :lol🙂.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2010 21:56
Droga ephinacea!
Z mojej strony mogę polecić stajnię Palamo(www.palamo.pl). W mojej opinii stajnia bardzo dobra- instruktorzy wymagający, przede wszystkim sami jeżdżący często. Konie chodzące w rekreacji bardzo często dosiadane są też przez jeźdźców doświadczonych, którzy pracują z nimi, aby w rekreacji się nie "zepsuły"(głównie przez instruktorów i pracowników). I przede wszystkim są dostosowane do umiejętności- początkujący jeżdżą tylko na spokojnych, bardzo zrównoważonych koniach, a w miarę postępów mają możliwość dosiadania tych wymagających coraz to lepszych umiejętności.
Stajnia hali nie posiada, jednak do dyspozycji jest duży padok z przeszkodami. Tereny piękne, gdyż stajnia jest położona ok. 5-10 minut drogi od Parku Kampinowskiego. Sama jeżdżę w prawie każdą niedzielę w teren. 😉
Co do dzieci- kucyki są aktualnie 4, w tym jeden na sprzedaż. Można przyjechać na oprowadzankę- na małego Shreka(dla malutkich dzieci) i większą Pyplę(dla tych starszych-4, 5 letnich). 🙂
Dołączam się.  😉 Ja także szukam stajni z ambitniejszą rekreacją, gdzieś gdzie nauczę się podstaw ujeżdżenia (np.ustępowanie od łydki, zwrot na przodzie itp)  i skoków, a jazdy nie będą wyglądały jak w większości stajni (stęp, kłus, galop i do domu). Najlepiej w okolicach Piaseczno, Janki i nie dalej niż 30km od Warszawy.
Czy w hubercie jest hala?
Czy ktoś może jeszcze coś poradzić?
W Hubercie jest dość duża hala namiotowa i osobiście z czystym serduchem mogę tę stajnie polecić do nauki jazdy. Instruktorów jest kilkunastu, konie bardzo różne od takich dla dzieciaczków bo coś tam skaczące i umiejące nieco z ujeżdżenia (brąz, srebro + coś tam wyżej). Jak ktoś chce się pobawic w ambitniejszą rekreację to na pewno się koń i instruktor znajdą. Do oprowadzanek są kucyki używane w hipoterapii.  Jednym z niewielu minusów jakie zauważam to dość wysoka cena która na szczęście mnie nie dotyczy  😁
Faktycznie tanio nie jest, dzięki za opinie, a jakieś inne szkoły ?
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 lutego 2011 13:07
Dziękuję. Rozumiem, że Sobiescy Żyrardów i Lorcin nie (bo miały negatywne opinie w wątku stajennym), Agrofarma nie - więc zostaje Wyręba. Czy może ktoś ma jakieś opinie? W podanym wątku brak...
Może też jakieś kameralne miejsca, których nie znajde w necie?


Sobiesy nie?

Sobiescy maja bardzo, bardzo dobra rekreacje, stalam tam przez rok, jest milo, kameralnie, konie dobre i super instruktorka Ania.

ich polecam z czystym sumieniem.
Moja "uczennica" też zawsze poleca Sobieskich.
O cześć PAA 🙂
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
21 lutego 2011 14:14
Ja polecić mogę stajnię w Józefowie (kierunek na Otwock).
Stajnię prowadzi pani Kasia, która jest doświadczoną osobą, ma dobrych instruktorów i prowadzi jazdy indywidualne na fajnych koniach (nieprzepracowanych, jak to zwykle w rekreacjach bywa), ma kuce dla dzieci do jazdy i na oprowadzanki. Każdy jest traktowany indywidualnie wg potrzeb 🙂
Jest kryty ring na zimę, więc bez przeszkód można doskonalić swoje umięjętności i zaczynać przygodę z jeździectwem.
Uważam, że dla par rodzice-dzieci jest super rozwiązaniem.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 października 2011 15:51
Sobiescy skończyli już z rekreacją, więc muszę poszukać mamie czegoś innego.

Jakieś opinie o Sawance?

Jakie inne miejsce koniecznie z halą, dobrym socjalem, wysokim poziomem, zadbanymi końmi w dopasowanym sprzęcie byście polecili?

Mama lubi czasem poskakac, ale jeździ też dużo po plaskim 😉
Mysle ze warto tez sprawdzic stajnie Klucz pod Legionowem, powinni spelnic Twoje wymagania, slyszalam pozytywne opinie na ich temat, 🙂


mogę podać informację , że tam na prawdę bardzo fajnie było i jazdy świetne , z tym , że wszystkie konie zostały wydzierżawione i rekreacja została zlikwidowana . teraz jest to pensjonat , ale mimo to zostały tam chyba 3 koniki polskie i jeden bodajże wielkopolak do dzierżawy , także można się wybrać. posiadają sporą halę , miłych ludzi , dobrą opiekę , czyste stajnie , duże padoki , konie wychodzą na trawę .  polecam tą stajnie 🙂


Lanka_Cathar polecala jeszcze SK Ławra w Łajskach k./Legionowa


ja nie polecam tej stajni . zaczynałam tam naukę jazdy i wyniosłam się szybciutko . konie za mojej " edukacji " chodziły tam nawet po 4-6 godzin dziennie , dużo z nich POD RZĄD . instruktorzy puszczali małe dzieci same bez początkowej lonży na czworobok .. konie były przemęczone , zgrzane , spocone , a mimo to dawali je na dalsze godziny jazdy . moja siostra pracowała tam przy jednym koniu 5 lat i została wręcz wykopana stamtąd z nie wiadomo jakiego powodu . niemile wspominam tą stajnię , ale może coś uległo zmianie ...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 października 2011 16:55
Edytka, a Sawanka ma jeszcze rekreację? Mieli zlikwidować 👀
Nie wiem jak z poziomem nauczania (nie byłam świadkiem lekcji), ale wszystkie inne warunki spełnia rekreacja w Sielance.
w Sawance jest rekreacja, ale tylko dla osób, które już jeżdżą samodzielnie na koniu. nie prowadzą lonż i nauki od podstaw 🙂
no a poziom - zdecydowanie do polecenia 🙂
a Wyręba?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się