pensjonaty w okolicach trójmiasta

Może głupie pytanie, ale gdzie w trójmieście można bez problemu i "marudzenia", że do przewozu konia zk 😉 wypożyczyć przyczepkę? Pamiętam, że jest jakaś wypożyczalnia, tylko nie kojarzę gdzie... Może ktoś z was coś wie? Może być na priv.
harja, a ludzie  marudzą, że  zk?  Ze  względu  na wagę? 
anai, między innymi pewnie o to chodzi 😉
Gillian   four letter word
08 sierpnia 2015 21:39
Harja a ile waży Twój koń? Btw to trzeba mówić, że się zimnioka wiezie? 🙂
Harja w Otominie w Tabunie wypożyczają przyczepy. Podejrzewam, że Kuba w dwukonną się zmieści bez problemu 🙂
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi tutaj i na PW :kwiatek:
Troszkę zboczę z tematu, jak coś to możecie mnie wywalić, ale potrzebuję opinii, bo kompletnie wypadłam z obiegu. A to chyba najbardziej adekwatne miejsce, mimo wszystko. Anyway, możecie polecić dobrą szkółkę jeździecką, do której jest dojazd komunikacją z Gdyni? Przez "dobrą" mam na myśli ogarniętego instruktora/trenera, konie-nie-trupki i perspektywy na zabawę w sport (L, P) od czasu do czasu.
Nie chcę robić off top'a, więc może być na pw :kwiatek:
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 sierpnia 2015 19:38
harja, pewnie już po czasie, ale może warto zapytać się u Mateńków w Łęgowie?
Troszkę zboczę z tematu, jak coś to możecie mnie wywalić, ale potrzebuję opinii, bo kompletnie wypadłam z obiegu. A to chyba najbardziej adekwatne miejsce, mimo wszystko. Anyway, możecie polecić dobrą szkółkę jeździecką, do której jest dojazd komunikacją z Gdyni? Przez "dobrą" mam na myśli ogarniętego instruktora/trenera, konie-nie-trupki i perspektywy na zabawę w sport (L, P) od czasu do czasu.
Nie chcę robić off top'a, więc może być na pw :kwiatek:


P w ujeżdżeniu czy w skokach?
to i/lub to 😉
Hej znacie może w okolicach trójmiasta pensjonaty gdzie można odpracować hotel konia ? Pilne 😉
Hej, szukam stajni dla kaszlaka w okolicy Trójmiasta (fajnie byłoby z dojazdem komunikacją miejską lub skm). Najważniejsze są dla mnie czystość w boksach, duże wybiegi, fachowa opieka. Halą, wiadomo, nie pogardzę, ale nie jest to jakiś must have 🙂 Plusem byłby trener na miejscu no i cena nie zwalająca z nóg 🙂 Totalnie nie mam rozeznania w stajniach w okolicy Trójmiasta...
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2015 15:46
Owczarnia?
w Owczarni mamy angielskie boksy, ale cena jest aktualnie 800zł plus 100zł hala zimą. więc nie wiem czy to nie jest zwalająca z nóg cena 😉
Może coś w stronę Gdyni? Ale tam chyba ciężej jeśli chodzi o dojazd SKMką (myślę o stajni Poni czy Jackiewiczów)
xxagaxx, do 1000 zł jestem w stanie znieść, bo duże miasto, rozumiem. stajnię u Jackiewiczów i u Poni też rozważę, dzięki za propozycje :kwiatek:
warta2009, mega fajna stajnia dla kaszlaków jest w Pomlewie, to jest w drodze do Przywidza. Pan na miejscu mega ogarnięty, konie na łąkach, codziennie sprzątane, ścielone słomą lub trocinami, cena 800zł. Ale dojazd inny niż samochodem chyba ciężki, do tego nie ma hali.
Znajoma trzyma tam konia i jest mega zadowolona, na mnie stajnia zrobiła super wrażenie,no oprócz braku hali/przeszkód itp.
Tylko do stajni Jackiewiczów to nie wiem czy da się sprawnie dojechać komunikacją miejską, stajnia jest jednak dość daleko od głównej drogi, czy torów kolejowych. Dojazd to chyba SKM + autobus, czy tam PKS.

Moon   #kulistyzajebisty
31 sierpnia 2015 08:19
warta2009, generalnie polecam też Dąbrówkę Ponii bardzo, bardzo (też są dwa boksy angielskie, wielkie łąki, sprzątanie, hala, trener, plac i 24h nadzór) ale tam też dojazd bez samochodu raczej nie wchodzi w grę. Chyba, że jak Klami pisze - skm + autobus.
warta2009 a które okolice Trójmiasta Cię interesują ? Bardziej Gdańska, czy Gdyni. W okolicy niestety jest problem z wyborem stajni dla osób chcących dojeżdżać komunikacją miejską.
klami, bardziej okolice Gdańska 🙂 no właśnie czytam i widzę, że bez auta dojazdy do konia mogą być problematyczne...
warta2009, Gdańsk to masz tak:
- stajnia nad Jeziorem (Osowa)
- Stajnia Owczarnia
-Lipce
-Otomin (tu jest Tabun i coś jeszcze ale nie znam nazwy)

PKSem dojedziesz do:
- Przywidza
ale czy do Pomlewa też to nie wiem, nie mam pojęcia czy tam gdzieś blisko jest przyswtanek.

W miarę blisko masz jeszcze stajnie: Koń-Ak w Niestępowie, stajnie w Sulminie i Sakowcówkę w Łapinie, a i jeszcze Friso? w Czapielsku ale tu nie polecam dojazdu innego niż własny.

jak o czymś zapomniałam to dopiszcie. Hipodromu nie wymieniałam bo tam jest ponad 1000zł.
No i hipo to raczej nie stajnia z duzymi padokami, dla kaszlaka itp.

warta2009, dojazdy komunikacją miejską to Hipodrom, Owczarnia, Kolibki, Lipce.
Z czego Hipodrom i Kolibki od razu odpadają według twoich kryteriów, bo padoków jako takich (a tym bardziej dużych) nie uświadczysz.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 sierpnia 2015 20:13
do nas da się dojechać komunikacją autobusową, ale brak boksów i kolejka 😉 poza tym nie mamy stricte angielskich boksów 😉

do Pomlewa dojeżdża PKS, zatrzymuje się 50 metrów od stajni, ale nie wiem jak z częstotliwością i ceną pensjonatu (jeżeli nadal jest prowadzony)


jest jeszcze stajnia w Mierzeszynie, ale tam też PKS albo auto.ale padoki duże i boksy angielskie są.

generalnie duże padoki i komunikacja miejska raczej się niestety na pomorzu wykluczają.
Stajnia w Żukowie ma kilka boksów angielskich jeśli się nie myle, ale tam dojedziesz pks-em albo miejskim z Wrzeszcza + kawałek z buta.
Dzięki Wam wszystkim za tak dużo propozycji! :kwiatek: Sprawdzę wszystkie 🙂
Dlaczego z hajpo właśnie wychodzą ludzie w kocach pożarowych?
Bo jest ruumageddon  🙄 i nawet na spacer nie ma z końmi gdzie wyjść  👿 nienawidzę tego miejsca jeśli chodzi o wynajmy  😤 zamiast zrobić to wszystko tak, by konie spokojnie mogły odpoczywać w stajni i wyjść na dwór to nie, runmageddon jest wszędzie, absolutnie wszędzie... Na pytanie jak mam dość na halę odpowiedzi nie uzyskałam. Teleportować się najlepiej  😵
magda, nie powiesz mi chyba, że Cie ta sytuacja dziwi. 😉
A znacie jakąś fajna stajnie tez dla kaszlaka ale bardziej okolice Gdyni. Bardzo bardzo mi zalezy by i w lato i zimie chodziły na dworze ile sie da. Boks letni byl z trotami oraz by opieka a glownie stajenny byl ogarniety i nie zmienial sie co miesiąc, dwa..
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
09 września 2015 21:21
Maz18, kilka postów temu dziewczyny polecały dąbrówke, to bardziej Gdynia niż Gdańsk. nie wiem, czy coś w tych okolicach jeszcze jest, ale to miejsce jest naprawdę godne polecenia. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się