pensjonaty w okolicach trójmiasta

-Alvika-, nie, nie warto, to tylko tak na pierwszy rzut oka wyglada, że stajnia ok. Padoki ze śmieciami, stare siatki po sianie, pełno opon, innych gówien. Brudne boksy stoją niewyczyszczone do wieczora, zamiar ogarnąć rano żeby się przewietrzylo, to się kisi ten amioniak z boksu po stajni.

Za stajnia na padoku z gnojem, po gnoju chodzi jakieś halfingerowe auschwitz, albo dwa, zero siana, zero wody jak reszta.


Dodatkowo właściciel jest chłopczykiem który myśli, ze wie wszystko, podważa zalecenia weterynarza np 😂
Stawia diagnozy z tyłka, a sam swojego podwórka nie ogarnia i nie może dopilnować, żeby wszystkie konie ciagle miały siano.
Mi zarzucał, ze moj kon jest wrzodowy a jednocześnie dawał za mało siana i stał głodny. Zajebisty.
Fuck Logic
ja przejeżdżam koło tej stajni dzień w dzień i obserwuję te konie, nie było tam żadnego który z czasem by nie chudł niestety
Skąd więc tyle poleceń jak ktoś pyta o jakąś stajnie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 maja 2023 09:21
Pytanie może trochę obok tematu, ale tu najwięcej "miejscowych" osób zagląda.
Szukam trenera. Moja trenerka już nie będzie regularnie do nas dojeżdżała niestety. Także poszukuję osoby do dalszej współpracy. Nie szukam kogoś, kto mi jazdę poprowadzi 😉 bo czas sobie zorganizować na treningu potrafię 😉 Szukam kogoś kto mi pomoże pracować nad jakością pracy z koniem, nad moim dosiadem i poprawna gimnastyką konia. Nie ma dla mnie znaczenia, czy to trener ujeżdżeniowy, czy skokowy, bo u nas byłaby to praca ogólnorozwojowa, bez konkretnego ukierunkowania.
No i najważniejsze, żeby ten ktoś dojechał pod Malbork/Sztum 🙄
Jakieś polecajki? 🙏🌷
zembria, ja od zeszłego roku trenuję z Sonią Kwiatkowska i mocno polecam. Mój dosiad zdecydowanie się poprawił, sam koń również 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 maja 2023 13:14
To wszystko? Na prawdę nie mamy na Pomorzu sensownych trenerów, którzy są mobilni? 😒
zembria, ogrom stajni jest niestety w druga stronę. Jak ci ktoś jeździ Reda, Rumia, Wejherowo to nie będzie jeździł w rejony Malborka. Ja do mojej trenerki wożę konia :P bo nie chciałam zmieniac po przeprowadzce wiec sama jeźdżę :P
Moon   #kulistyzajebisty
22 maja 2023 13:19
zembria, no właśnie ja bym powiedziała, że sensownych nie-mobilnych jest jak na lekarstwo, a co dopiero mobilnych... 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 maja 2023 13:35
Kurcze, no kiepsko strasznie 🙄
Moon   #kulistyzajebisty
22 maja 2023 13:40
zembria, jak tak teram myślę, to poleciłabym Ci Piotra Sawickiego, mega mi się z nim jeździło. Ale pytanie, czy bywa w ogóle w Twoich okolicach, musiałabyś się dowiedzieć.
Moon, Piotrek przyjeżdża do Tokar i Huty, tak co miesiąc dwa. Ale raczej po stajniach nie jeżdzi, bo ciągle jeździ do DE do pracy.
Moon   #kulistyzajebisty
22 maja 2023 14:00
xxagaxx, no właśnie - tacy trenerzy/zawodnicy godni polecenia to albo siedzą w swoich stajniach i nie mają już czasu na dojazdy gdziekolwiek indziej (+ patrząc na korki w Trójmieście, hell yeah xD), albo jeżdżą w określone tylko rejony, bo - znów, doba ma tylko 24h.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 maja 2023 14:16
Moon, Widzę, że na fb ma wpisane Kwidzyn, to nie tak daleko odemnie. To głównie skoki, z tego co widzę?
zembria, Piotr pochodzi z Kwidzyna ale mieszka w okolicach Wrocławia 😉 jestem na bieżąco bo systematycznie ściągamy go do nas, ale właśnie odjeżdża tylko dwie stajnie
xxagaxx, ale jak to mieszka w okolicach Wrocławia?
Serio?
A nie znam nikogo kto by z nim trenował z naszej okolicy?
Perlica, jego nie ma w PL, tylko w DE. Nie będę pisać jego adresu na forum xD pomiędzy Wrocławiem a Ostrowem, ale akurat w tej dyskusji nie ma to znaczenia gdzie dokładnie, nie w Kwidzynie
xxagaxx, Spoko, pod moim kątem się zastanawiałam po prostu na jakieś konsultacje.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 maja 2023 07:58
xxagaxx, Uuu.. kurczę to lipa w takim razie. A już miałam nadzieję, że może jadąc do Trójmiasta czy wracając będzie miał nas na trasie.
A Zuzia Zawadowicz? Może ona dojechałyby w Twoje strony, ma stajnie niedawno nowego dworu Gdańskiego, wiem, ze dojeżdża 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 maja 2023 09:04
Prius, Nie znam, możesz napisać coś więcej?
zembria, Zuzia tez trenuje z Piotrem Sawickim jak ma okazje. Na pewno oferuje trening u siebie, ale może by i dojechała?
m.indira   508... kucyków
07 lipca 2023 06:56
Szukam wiadomości na temat Wilczego Rancza z Borkowa. Obecnie są na Podkarpaciu.
Może być PW
zembria, jakby co to ja aktualnie jeżdżę do Goszyna ale stacjonuję "na codzień" w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego - treningi głównie ujeżdżeniowe i dosiadowe ale podstawy skoków też ogarnę
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 lipca 2023 11:40
Hanula, Dziękuję, już nieaktualne. Moje trenerka zrezygnowała z pracy u swojego sponsora i wraca do prowadzenia treningów 😍
Ps. ale na przyszłość w razie biedy, to kto wie 😉 pw.
m.indira, chodzi Ci o stajnie w której byli w Borkowie czy konkretnie o Wilcze Ranczo które właśnie się przeniosło ?

Edit: orientuje się ktoś może, gdzie mogę zgłosić stajnie w której naruszane są podstawowe rzeczy jeżeli chodzi o żywienie i utrzymanie koni, a oferuje pensjonat i na tym zarabia ?
BUCK   buttermilk buckskin
13 lipca 2023 07:58
Prius żadne towarzystwo/fundacja nie podejmie tematu, na UOKiK tez bym nie liczyła, zastanowiłabym się nad skarbówką 😉 zawsze w razie kontroli można zasugerować konkretnie wyższe zyski skoro kosztem zwierząt oszczędzają na jedzeniu i na wszystkim innym
BUCK, fundacje nic nie zrobią ?
Prius, nic.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 lipca 2023 19:08
Prius, zawsze zostaje kontrola stajni przez PIW
Fokusowa, to od czego one są? Żeby zbierać pieniądze ??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się