pensjonaty w okolicach trójmiasta


klaudiabolusiowa  a gdzie stoisz?

Łapino troche daleko, bo prawie 50 km ode mnie.. szukam czegos okolice Gdyni, reda, wejherowo.. połchowo odpadło bo jak to tak tam wyglada to nie ma co a  chce by cale dnie byla na dworze, łakach..

jakas masakra.. jak jest hala to nie ma żdźbła trawy.. wiem ze cos za cos ale jak juz cos takiego jest to cholera 2 godz na dworze.. ;/

w sumie zostaje tez kopytko ale tam slyszalam ze pelno ludu jest..

a slyszał ktos cos o stajni w Mostach, taka nowa, stajnia z Gracja?
Maz18 w Bolszewie jest  naprawdę spora hala, nasze konie chodzą codziennie na łąki mniej więcej od 8 rano tak do 12, 13. Hektary to to może nie są ale konie mogą naprawdę wypocząć i się wydreptać do woli. Nic nie jest sztywno uzgodnione, jak chcesz tak wypuszczasz/uzgadniasz wypuszczanie z właścicielami którzy są na miejscu.




o prosze 🙂 a gdzie w Bolszewie? u Bachów?

na łąkach jest porządna trawa czy ochłapy bo bym chcialaby ta moja tak do 16 chodzila lub nawet dluzej w piekna pogode, bo to z takich ktore duzo powietrza swiezego, ruchu itd potrzebuje 🙂

a jak z jakoscia siana, słomy?

hala jest podlewana i manez by sie nie kurzyło?
Tak, u Bachów.
Nie wiem co rozumiesz przez ochłapy- moim zdaniem zwykła przyjemna łączka 😉
Siano i słoma bez zastrzeżeń.
Na hali jest kwarc wymieszany z czymś, podlewany i równany regularnie, nawet teraz kiedy na dworze coraz cieplej. Maneż także podlewany.
Ja złego zdania nie jestem w stanie powiedzieć oprócz tego, że dla mnie to jednak daleko.

edit. Tu masz takie 'mniej-więcej zdjęcie' trawki


no wlasnie na zdjeciach to jest przeciwienstwo ochłapów 🙂

jesty mozliwosc by kon chodzil w malym stadzie a na poczatku sam zanim sie zaaklimatyzuje?

bardzo dziekuje!

a cena jaka? bo slyszalam ze drogo..
Może chodzić nawet pojedynczo na początku, bo kwater jest kilka blisko siebie. Dogadać się zawsze można 🙂


super!!

a cena za hotel ile wynosi?
Ja stoję w prywatnej kameralnej stajni w Gdańsku zaraz przed Pruszczem gdańskim.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 maja 2014 17:39
Maz18, Dąbrówka, choć tam są teraz tylko angielskie boksy wolne.

Dziękuję bardzo! :-)

A wiecie coś na temat stajni w Kamieniu?
Wiem że czasu mam jeszcze sporo na szukanie ale chciałabym się zacząć rozglądać za stajnią w okolicy Gdańska (planuję przeprowadzić się tam od października).
Wpisywałam swoje wymagania w katalogu stajni ale nic mi nie wyskoczyło więc pytam tu. Może ktoś coś podpowie, moje wymagania są takie:

warunki konieczne:
-boksy sprzątane codziennie
-padok/pastwisko (najlepiej jakby koń wychodził na cały dzień, zimą może być padokowanie do zmroku) - padoki nie muszą być trawiaste byle by było podawane siano i oczywiście niezależnie od tego czy jest trawa czy piach to musi być stały dostęp do wody. Fajnie jakby padokowanie było w stadzie z podziałem na płeć, nie uznaję kwaterek 10x10 i samotnego padokowania, konie mogą z padoku schodzić stadem.
-żadnej rekreacji (warunek konieczny - duża ilość osób kręcących się po stajni doprowadziła do tego że koń rzucał się z zębami na pracowników, jak jest cisza i spokój to koń przestał to robić, po za tym nie mam ochoty bawić się w "kolejkę" do wejścia na plac do jazdy)
-oświetlony plac do jazdy (i żeby było trochę przeszkód), regularnie bronowany
-siano podawane "do oporu" i przyzwoity owies
-jakiś las niedaleko stajni
-właściciele stajni są 24/7 na miejscu (konkretni, informują jeśli tylko dzieje się coś nieciekawego z koniem)
-cena: 750/800zł/miesiąc (ewentualnie max. 900zł)

fajnie gdyby było (ale nie musi):
-karuzela - ale nie na zasadzie że ja sobie tam konia wstawiam po jeździe tylko stajenny wprowadza go codziennie na godzinę (tak mam w obecnej stajni)
-popołudniowe poprawianie ściółki jeśli koń wychodzi na padok na pół dnia
-kryty lonżownik

Nie potrzebuję hali, solarium, konia nie derkuję, nie zakładam ochraniaczy na padok więc zmiany derek itp nas nie dotyczą 😉.

Co do lokalizacji - jako że na razie nie mam pojęcia gdzie będę mieszkać to poszukuję stajni do której dojazd komunikacją miejską (załóżmy, z centrum Gdańska) zajmie max 60min w jedną stronę (nie będę mieć samochodu), oczywiście mogę dojść kawałek (do 1,5km od przystanku).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i wszystkie odpowiedzi :kwiatek:, mam nadzieję że istnieje stajnia w tych okolicach która spełni moje wymagania 😉



Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 maja 2014 19:05
Raczej nie =)
kotlet, eeeee.... nie wydaje mi się.
kotlet  w Żukowie jest stajnia "Podkowa", która powinna odpowiadać twoim podstawowym wymaganiom (tylko nie wiem czy wyrzucają codziennie obornik)  😀
Z Gdańska do Żukowa masz ok 20km, a autobusy jeżdżą co 30min
O nie...  🙁 mam cichą nadzieję że coś się znajdzie... Chyba jestem za bardzo rozpuszczona przez stajnię w której obecnie stacjonuje Prośka... 🙄

Karolcia3029, niestety codzienne czyszczenie boksów do zera i świeża ściółka to dla nas mus. Kobył jest z gatunku "syfiarzy" 😉 Ale bardzo dziękuję za podpowiedź :kwiatek: jeśli okaże się że jednak uda się załatwić codzienne sprzątanie (nawet za dopłatą) to ta stajnia znajdzie się na liście "do odwiedzenia" 😉
kotlet w tej stajni kasują 550zł/miesiąc i myślę, że można się dogadać z właścicielem co do codziennego wyrzucania obornika. Dodatkowym plusem są trawiaste padoki 😉
Karolcia3029, kurczę, weszłam na stronę stajni (to chyba ta) klik i wyskoczyło mi że jest rekreacja a dla mnie to natychmiast skreśla stajnię z kręgu moich zainteresowań  🙁
kotlet u nas można by się dogadać co do codziennego wywalania, brak rekreacji (sporadyczne 2-3 jazdy w tyg jeśli już), konie od rana do zmierzchu na pastwiskach, siano, owies, podawanie dodatków na życzenie za free i właściciele na miejscu 😉
Jeśli dojazd pksem by ci pasował to ok. 50 minut się jedzie, bo niestety pks jeździ okrężną drogą.. Ale zawsze można ugadać się z jakimś pensjonariuszem, żeby razem jechać samochodem 😉

Tylko chwilowo brak miejsc, może do października coś się zwolni 😉
kotlet , tak, to jest ta strona ale szkółki już nie prowadzą i całą stajnie przeznaczyli na hotel dla koni.
Fokusowa od połowy września będzie na jedno wolne miejsce 🙂
Karolcia3029, dzięki za wyjaśnienie :kwiatek: 🙂
Fokusowa, Karolcia3029, dzięki za podpowiedzi :kwiatek:, pewnie te stajnie odwiedzę kiedy moja przeprowadzka będzie na 100% pewna  😉


Ponawiam pytanko, czy ktos cos wie o stajni całodobowej kamien? 🙂
A ja wam tylko powiem, że byłam w sobotę w Sakowcówce, którą do tej pory znałam tylko ze zdjęć i z opowiadań.
Te wielkie pastwiska na pagórkach robią wrażenie! 😍
Hala całkiem spoko, w boksach czysto. Wygląda bardzo pozytywnie.
Julie, Sakowcówka robi naprawdę fajne wrażenie. Gorzej tam niestety tylko z placem, podłożem na hali i wypuszczaniem koni oddzielnie, bo na łąki to stado wychodzi. No i robactwo latem tam nieziemskie lata, ale takie uroki lasu i jeziora.
kotlet Ja trzymam swoje 500kg szczęścia w stajni w Tokarach.
Płacę 600zł na miesiąc. Codziennie dorzucają świeżą słomę, gruntowne czyszczenie jest 2 razy w tygodniu (jednak muszę się z nimi dogadać żeby robili to częściej.. ponoć można to załatwić). Karmienie jest 2 razy dziennie jeśli ktoś sobie życzy to i 3. Zawsze polewają siano jeśli ma sporo kurzu. Owies bardzo dobrej jakości - gnieciony. Wybiegi trawiaste -> jest możliwość wypuszczania osobno bądź w stadzie.
Duży maneż z przeszkodami (teraz dokupią nowe drągi i stojaki). W sierpniu ma być już hala (wtedy cena wzrośnie do 700zł). Możesz przygotować jedzenie i zostawić lub powiedzieć stajennemu jak ma karmić - zrobi wszystko jak poprosisz.
Cały czas ludzie informują właściciela co się dzieje z koniem.
Czy stajnia jest rekreacyjna.. nie do końca.. startują w towarzyskich,na jazdach skaczą,zdają odznaki itd.
Jedyne co to bardzo nie polecam tamtejszego kowala.. (trzymam tam konia dopiero miesiąc) a on pięknie mu zniszczył kopyta. (Facet najwidoczniej nie radzi sobie z trudniejszymi zwierzakami).

Niedaleko jest też stajnia w Czeczewie,mają halę,wybiegi itd. tylko cena to ponoć 1000zł za miesiąc.
Anabell, ale w Czeczewie to mówisz o La Scalli?
Anabell, w Tokarach koło pola golfowego? Jestem tam kilka razy w tygodniu, męża na golfa wożę  😉
Maz18, a co chcesz o stajni wiedzieć ?? Łąki są chyba dość spore, hali nie ma, plac jakiś jest, ale z wątpliwym podłożem z tego co słyszałam.
Stajnia Tokary jest przy polu golfowym, ogólnie stajnia i ludzie fajni więc bardzo polecam. 
Stajnia jest "szkółkowa", ale przyjmuje konie w pensjonat.
Maz18 poszło pw  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się